HiMedia HD600A i B

yakuza_Pl

New member
dzieki - tak wlasnie sprowadzalem i dziala na win7 (nie wiem skad tyle opinii jakoby ten program mialby nei dzialac na win7).

Jest jednak pewien problem przy konwertowaniu wielu wielu plikow...z txt na srt.

Oczywiscie mozna zaznaczyc caly katalog z podfolderami jesli szukamy wielu filmow do zmiany napisow.. jednak....

takze musimy wskazac jedno miejsce do zapisu zmienionych napisow...tak wiec ejsli mamy wiele filmow i podfolderow trzeba je recznie przekopiowac do kazdego folderu...

Moze ma ktos na to jakas recepte?
 

b-ronek

New member
Napisy?

Nadszedł czas na pozbycie się starego wiernego Asusa O!Play R1.
W zasadzie spełnia swoja rolę, jestem w stanie nawet przeżyć żałośnie zorganizowany user interface, ale jakość napisów (beznadziejna) woła o pomstę do nieba.
HiMedia HD600A lub C wyglądają OK (ma być tanio :).
W zasadzie przed kupnem powstrzymuje mnie tylko obawa o nieszczęsne napisy.
Na przykładzie O!Playa (na którym testowałem też inne oprogramowanie - np. AC Ryan) widać było, że wkład producentów tej klasy sprzętu to tylko własne logo i kolorki w menu - reszta to to co Realtek wymyślił.
W rezultacie wszyscy oferowali takie same możliwości dostosowywania - 8 kolorów (z szarym zamiast białego) + rozmiar czcionek ale za to brak regulacji odstępu pomiędzy wierszami i szerokości obwódki nie wspominając już o takich cudach jak cienie czy przyciemnianie tła pod napisami.
Mój ideał to chamskie, tłuste, białe litery w stylu wbudowanych napisów DVD z szeroką obwódką (a raczej nawet: obwódą).
Pytanie - co potrafi nowoczesny Realtek?
Zrzuty ekranu mile widziane :)
Dzięki,
Bronek
 

firefox

New member
witam serdecznie,

po przeczytaniu tego całego wątku zdecydowałem sie na zakup HD600B.
Sprzet jest całkiem fajny i ogólnie jestem bardzo zadowolony, niestety mam problem z kodowaniem polskich znaków w napisach. Do ściągania napisów używam programu napiprojekt w opcjach tego programu jest możliwość zapisywania napisów w formacie "srt" z kodowaniem UTF-8. Wszystko wygląda że powinno być ok natomiast nie jest i przy odtwarzaniu zamiast polskich znaków mam jakieś dziwne znaki, jedynie "ó" wyświetla się poprawnie. Jak w menu->napisy zmieniam kodowanie na Central European jest jeszcze gorzej. Czy napiprojekt źle koduje polskie znaki napisach? Czym najlepiej przekonwertować napisy srt aby były dobrze wyświetlane przez HD600B ? Czytałem że te urządzenie bardzo dobrze i automatycznie radzi sobie z napisami ich poprawnym wyświetlaniem a u mnie są z tym poważne problemy. Aktualnie używam frimware :

HiMedia HD600 1.0.5.7 Zhw3038 mod

wcześnie to samo było na :

HiMedia HD600 1.0.5.7 iMax mod

Te same napisy na laptopie i odtwarzaczu VLC wyświetlają się poprawnie

Proszę o jakieś sugestie,podejrzewam że rozwiązanie jest proste ale na razie nie udało mi się go znaleźć...:(

pozdrawiam
 

slyt

New member
witam serdecznie,

po przeczytaniu tego całego wątku zdecydowałem sie na zakup HD600B.
Sprzet jest całkiem fajny i ogólnie jestem bardzo zadowolony, niestety mam problem z kodowaniem polskich znaków w napisach. Do ściągania napisów używam programu napiprojekt w opcjach tego programu jest możliwość zapisywania napisów w formacie "srt" z kodowaniem UTF-8. Wszystko wygląda że powinno być ok natomiast nie jest i przy odtwarzaniu zamiast polskich znaków mam jakieś dziwne znaki, jedynie "ó" wyświetla się poprawnie. Jak w menu->napisy zmieniam kodowanie na Central European jest jeszcze gorzej. Czy napiprojekt źle koduje polskie znaki napisach? Czym najlepiej przekonwertować napisy srt aby były dobrze wyświetlane przez HD600B ? Czytałem że te urządzenie bardzo dobrze i automatycznie radzi sobie z napisami ich poprawnym wyświetlaniem a u mnie są z tym poważne problemy. Aktualnie używam frimware :

HiMedia HD600 1.0.5.7 Zhw3038 mod

wcześnie to samo było na :

HiMedia HD600 1.0.5.7 iMax mod

Te same napisy na laptopie i odtwarzaczu VLC wyświetlają się poprawnie

Proszę o jakieś sugestie,podejrzewam że rozwiązanie jest proste ale na razie nie udało mi się go znaleźć...:(

pozdrawiam

Otworz sobie dla pewnosci ten plik .srt w notepad++ a pozniej z menu format / konwertuj na UTF-8 . Sprawdzone - dziala.
 

brejhart

New member
dzieki - tak wlasnie sprowadzalem i dziala na win7 (nie wiem skad tyle opinii jakoby ten program mialby nei dzialac na win7).

Jest jednak pewien problem przy konwertowaniu wielu wielu plikow...z txt na srt.

Oczywiscie mozna zaznaczyc caly katalog z podfolderami jesli szukamy wielu filmow do zmiany napisow.. jednak....

takze musimy wskazac jedno miejsce do zapisu zmienionych napisow...tak wiec ejsli mamy wiele filmow i podfolderow trzeba je recznie przekopiowac do kazdego folderu...

Moze ma ktos na to jakas recepte?

Do hurtowego przerabiania napisów używam To SRT Converter:
To SRT Converter - Home Page
Kolega z forum Xtreamer'a stworzył to cudo i działa świetnie. Wyszukuje pliki txt pasujące do filmu i skonwertowane umieszcza w tym samym katalogu co film.
To do filmów które już są na dysku.

Nowy napiprojekt potrafi już ściagać pliki srt do filmów.
 

rykowski

New member
Czytalem kilka dlugich postow (troche niedokladnie fakt) i podziele sie radam,i spostrzezeniami:

Do filmu, ktory posiadam, majac napisy w .txt uruchamiam go w programie subedit. Tam opcja w Menu: Napisy, Importuj do, wybieram format .srt i napisy zapisuja sie w tym samym katalogu co film z taka sama nazwa. (Co wazne, w przypadku Himedia). Napisy prawie zawsze sa w unicode, a wiec odtwarzajac film w himedia, klikam przycisk menu/subtitles i wybieram druga z dolu opcje kodowania napisow: Central European. Obejrzalem w taki sposob wiele filmow, zero problemow z "krzakami", zawsze napisy zsynchronizowane. Jedyny minus to taki ze kazdy film trzeba na pc/lap kliknac i przeprocedowac. Wiem ze mamy 21 wiek i niektorych to moze irytowac, bo najlepiej by bylo jakby sam player pobieral filmy, dobieral do nich napisy i okladki i przygotowywal do odtwarzania.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Mój ideał to chamskie, tłuste, białe litery w stylu wbudowanych napisów DVD z szeroką obwódką (a raczej nawet: obwódą).Pytanie - co potrafi nowoczesny Realtek?

Potrafi dużo, ale w oryginalnym firmware HiMedia obwódki napisów nada nie ma (też jestem wielbicielem). Jest natomiast w firmware Xtreamera SW2, który został dostosowany do HiMedia 600 i jest w tym dziale do pobrania. Działa świetnie.
 

b-ronek

New member
Potrafi dużo, ale w oryginalnym firmware HiMedia obwódki napisów nada nie ma (też jestem wielbicielem). Jest natomiast w firmware Xtreamera SW2, który został dostosowany do HiMedia 600 i jest w tym dziale do pobrania. Działa świetnie.

Dzięki!
Jeszcze pomęczę: tak w ogóle tej obwódki nie ma? W O!Play'u jest, ale chudzina żałosna.
Dało by się jakiś zrzut ekranu zrobić? Przekopałem youtube ale demka dla DW2 z napisami nie znalazłem.
 

kicaj222

New member
Istnieje możliwość sterowania himedia przez komórkę z androidem? Podobnie jak za pomocą programu Droided Media Tank i świętej pamięci popcorn a200?
 

nixon7

New member
Jeżeli ktoś, podobnie jak, używa fw Xtreamera na HiMedia, to do pełnej funkcjonalności potrzebny jest pilot stosowany w modelach HD300. Okazuje się, że działa on we wszystkich modelach HiMedia - od HD300 do HD900. Moim zdaniem jest lepszy pod względem działania od nowych modeli dodawany od wersji HD600, choć oczywiście nie ma tak nowoczesnego designe'u. Ale tu chodzi przede wszystkim o funkcjonalność.

Niedawno zoczyłem na eBay takie pilota za jedyne 10 dolarów z wysyłką, zamówiłem, dzisiaj po 10 dniach od zamówienia pilota dostałem, sprawdza się przy fw Xtreamera świetnie.

Kupić mozna tutaj: Himedia HD300A HD500B HD600A HD600B HD900A HD900B HD900C HD900D Remote Control | eBay

Ja również kupiłem tego pilota z polecanej aukcji na ebay. Wczoraj do mnie dotarł. Czas dostawy to 18 dni. Pozdrawiam!
 

elCamillo

New member
Chciałbym się dowiedzieć od posiadaczy tego sprzętu jak sobie on radzi z napisami z kursywą? Czy poprawnie je wyświetla? Gdyż mam model Samsunga 40C650 i on nie radzi sobie z tym. Zamiast kursywy wyświetla przed zdaniem {y:i} lub /, a o opcjach ich regulacji nie wspomnę, bo nie ma praktycznie żadnej.
Dlatego zastanawiam się nad takim sprzętem, bo nawet komp podłączony do TV z którego oglądam głównie filmy Blu-ray i ripy HD, potrafi się w nim co jakiś czas obraz przyciąć. Więc stwierdzam, że komp jaki by nie był mocny, nigdy nie będzie super sprzętem do filmów.
 

mikei1

New member
Witam szanownych posiadaczy HiMedia 600B. Dwa szybkie pytania. Na co zwrócić uwagę w ustawianiach żeby cieszyć się z jak najlepszych parametrów podczas oglądania. Drugie może mniej dyletanckie pytanie - ie widzi mi DVD iso ( obrazu dysku) Czy takowy obraz musi być specjale przygotowany np w Magic iso ? Dotychczas robiłem obrazy z pod nero i na kompie przez daemon tools odpalał. Dodam że BR disc wczytuje jak złoto i to nawet nie obraz a strukturę z plikami m2ts. Z góry dziękuje za odp i wyrozumiałość ;)
 
Do góry