HiMedia HD600A i B

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Modowany firmware 1.0.5.7 z Web Console 2.6

Autorem firmware jest Zhw3038, supermoderator HDPFans Forum. Zmieniony interface, dodana Web Console 2.6 (VsFTPd, DDNS, Transmission, Mdonkey, NFS server etc.), nowe poziomy w IMS i sporo innych "zabawek". Wersja z 28 listopada.

Firmware do pobrania tutaj: http://www.hdtv.com.pl/forum/sprzet/75389-firmware-himedia-hd600-linki.html

Jeżeli ktoś jest zainteresowany wcześniejszymi wersjami, niech zajrzy na australijskie forum HiMedia, tam wrzuciłem linki.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Modowany firmware Xpress

Ponieważ kilka osób pytało o ten firmware, więc wrzucam to, co na ten temat napisał autor na HDPfans.
Modowany firmware Xpress datowany na 2 grudnia. Tłumaczenie z chińskiego na angielski przez Google Translator. Pełno w tym bzdur, ale ogólny sens można wyłapać.

Z wpisów na forum wynika, że instalowali ten firmware and2000 i cypisek_xl, więc z ewentyualnymi pytaniami odsyłam do nich.

Firmware modifications:
1.X format X ( 1186 ) series, Le X, blue X, open the XX 2.0, X box X (1185), Jie X ( 1186 ), the United States XX, open XX3.0 series and customizable UI The UI - is now set to Jie X, use the method: the ability to directly modify the TX USR/LOCAL/ETC/PDMENU_6 / file under: Hoi Mei Di HD600 series of magic-theme change tutorial ; unprecedented adding 8 UI .
(2) by adding innovative media center - when the insert U disk or hard drive is highlighted, otherwise it will prompt the media device is not ready, that the original menu of movies, music, pictures, so the main interface is more simple. Pictures are mostly out of self-PS The Hidden content
3 modified SWAP cache 4MB, the measured response and HITV online fast-forward faster switching page
4 can not be resolved about the official firmware menu cycle, now 8 UI have encountered circulation, in addition to the blue X interface (using the left and right keys also can be recycled )
5. join WEB2.6
6. increase in IMS also can change the theme and wallpaper
7 by adding hard disk automatically hibernate plug-in (default is 10 minutes)
8 of 8 UI interface to streamline unnecessary files, saving space, without feeding amount!
9.8 UI by adding a web browser, change the link to Hao123.com
10. replace the built-in font for the "romantic elegant round", hee hee, but also saves more than 10 MB of space, do not like free to replace / usr / local / etc / Fonts / msyh.ttf file
11. Xpress theme and wallpaper selection screen can cycle around
12 add a custom wallpaper functionality, direct replacement / USR / LOCAL / ETC / pudonghd / image / file under the former eight pictures of eight of the UI default background (in fact 40 are free to replace, just personally think that the default looks better, it is recommended to customize the remaining 34) , please rename your wallpaper can be the same file name, format JPG file size is 1280X720 pixels, while the wallpaper preview in / usr / local / etc / pudonghd / Rss_news / image /, the format is JPG file, the size of 256X144 pixels
13 update file to the IMAX 10.21
14 6 and 7UI can directly see IPTV - click on the "Hoi Mei Di-line" viewing HDPFANS, Le X TV broadcast (press the Enter key, then use the arrow keys to choose to not join REDRAW screen, to be studied)
15. all the UI by adding HITV icon, just click to watch
16 to 25 grids joined IMS, very high definition, every day online, and so a common platform has been integrated.
17 solved the RTMP media files, I pro-test and sometimes a live television sets can not play, can play in other machines, is hereby re-joined and resolved, and some assorted other not to mention streamlining.


Zmiany w ostatniej wersji
1 6,7 UI updates first watch television, rpew X TV and music, watch free to modify FTP address.
Teach you bid farewell to cumbersome operations, direct the custom menu feature
2 to streamline and fix on the version of some minor errors
3 additional IPTV special edition can add their own IPTV into HITV,, integrated HDPFANS \ very definition \ every day online \ good IMS Digital Live \ rpew TV series TV broadcast platform, that is point-per-view
4 open two platforms icon editing features - / usr / local / etc / Navigator_zhw / Image / under the corresponding icon, name, see / usr/local/etc/Navigator_zhw/scripts/menu1.rss.
system configuration enhancements:
5 Open the hidden automatically scan switches
6 on hidden FLASH menu, this is just experience, switch and press the other switch back to the default page returned for a heart
7. double SETUP_MENU interface, according to the first 5UI experience it!
8 by adding reboot reboot function, after experiencing poor WIFI connection and other unusual problems, more convenient operation.
 

Attachments

  • theme1 (1).jpg
    theme1 (1).jpg
    33 KB · Wyś: 1072
  • theme2 (1).jpg
    theme2 (1).jpg
    25,3 KB · Wyś: 1078
  • theme4 (1).jpg
    theme4 (1).jpg
    17,7 KB · Wyś: 1060
  • theme6 (1).jpg
    theme6 (1).jpg
    41,3 KB · Wyś: 1069
  • IMG_1304.JPG
    IMG_1304.JPG
    163,6 KB · Wyś: 238
  • IMG_1309.JPG
    IMG_1309.JPG
    211 KB · Wyś: 415

and2000

New member
Wg mnie niezły rom- ale:do bani wyszukiwarka (dla mnie bez znaczenia) i problemy z polskimi czcionkami. Nawigację można przełączyć na angielską,natomiast wskazywanie czcionek zewnętrznych przed oglądaniem każdego filmu jest już mocno upierdliwe.
Próbowałem zmienić czcionki i tapety przy pomocy squashfs pod windą - niestety po przepakowaniu romu nie zapamiętuje zmian. Czy ktoś się tym bawił? A może ktoś próbował przepakować pod linuksem?
 

rykowski

New member
Jedna rzecz jaka zauwazylem (moze bylo juz pisane, a moze mam jakiegos babola)

Jak generuje Music Library (dla muzyki tylko) - soft 1.0.4.21 - to w trybie pracy "Ikonki/Thumbs" mam okladki przypięte do albumow. Czyli widze przed oczyma dwa rzędy albumow z okladkami - TYLKO dla partycji FAT

Jak generuje dla tego samego folderu (ta sama ilosc albumow) ktory znajduje się na partycji NTFS - to Music Library tez sie tworzy poprawnie, ale w trybie "Ikonki/Thumbs" okladek albymow nie widac.

W innych trybach (Podglad, Lista) okladki albumow widac zawsze, dla obu partycji. I z takich moich wlasnych przemyslen. W kolejnym tescie wrzucilem tylko jeden album, z jednym plikiem zaweirajacym w tagach ID3 - 19 obrazkow (Alternative ID3 Tags for Adding Artwork to MP3 Files | Richard Farrar's Blog) - zadnego z nich odtwarzacz nie zczytał poprawnie odtwarzajac utwor, tym samym wciaz kwestia wyswietlania okladki podczas odtwarzania muzyki, na bazie ID3 TAG'ow jest nierozwiazana.

To tyle moich przemyslen. Moze komus pomoze, moze natchnie.
 

and2000

New member
Mam pytanie do kolegi nixon7: czy po zainstalowaniu romu robisz reset do ustawień fabrycznych? u mnie po resecie nie zapamiętuje ustawień, z kolei jak nie zrobię resetu- raz włączy się od razu innym razem trzeba czekać ok 2 min.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Zainstalowałem, zrobiłem reset do fabrycznych, skonfigurowałem, zrestartowałem, ustawienia są zapamiętane, WiFi działa, zrobiłem też upgrade XLive i innych. Mam odczucie, że fw działa trochę szybciej i bardziej stabilnie.

Należy wyłączyć w ustawieniach auto scan dysku, bo zauważyłem, że włączony spowalnia pracę interfejsu.
 

nixon7

New member
Mam pytanie do kolegi nixon7: czy po zainstalowaniu romu robisz reset do ustawień fabrycznych? u mnie po resecie nie zapamiętuje ustawień, z kolei jak nie zrobię resetu- raz włączy się od razu innym razem trzeba czekać ok 2 min.

Ja nie robiłem resetu do ustawień fabrycznych. Jak po zakończonej instalacji uruchomił się player ustawiłem język na pl i czcionkę i wyłączyłem sprzęt. Po ponownym uruchomieniu okazało się że nie zapamiętał moich ustawień, więc znów ustawiłem język, czcionkę i wpisałem hasło do wifi. Po ponownym uruchomieniu player pamiętał moje ustawienia. W przyszłości zrobię tak jak napisał Kirek50. Pozdrawiam!
 

slyt

New member
Mam pytanie do kolegi nixon7: czy po zainstalowaniu romu robisz reset do ustawień fabrycznych? u mnie po resecie nie zapamiętuje ustawień, z kolei jak nie zrobię resetu- raz włączy się od razu innym razem trzeba czekać ok 2 min.

Mialem tak samo. Zrob reset do domyslnych. Wylacz player (ja dla pewnosci wylaczylem z zasilania) na 1 min. Wlacz ponownie. Ustaw urzadzenie. Po restarcie juz beda zapamietane. (wg Xtreamer KB).
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Dwa razy nowy firmware

Jest od dzisiaj do pobrania ostateczna, stabilna wersja oficjalnego firmware HD600A/B/C w wersji 1.0.5.7 http://v.himedia-tech.cn/himedia/hd600/20111212/HD600_1.0.5.7.rar

Na jej podstawie od razu powstała wersja modowana, sygnowana przez chinskiego towarzysza ZHW3038. Z nowości: poszerzona konsola WEB, trochę nowej grafiki, Optware trzeciej generacji.

V.1057_optware_3rd_zhw.7z - po odliczeniu czasu trzeci przycisk (szary) od lewej.

Obydwa firmware pojawią się jeszcze dzisiaj w dziale Firmware HiMedia HD600 - linki
 

yakuza_Pl

New member
mam dosyc podstawowe pytanie.
Wiele pisze sie tutaj o zaletach tego playera itd.. i chyba rzeczywiscie ciezko o lepszy w tej cenie - jednak podstawowa kwestia?:

JAK player radzi sobie z napisami TXT? Tzn z tego co widze nie radzi sobie w ogole, nie uwazacie ze przerabianie calej kolekcji z txt na srt jest roche meczace? Jak wiaodmo poki co dominuje standard txt.

Jak sobie radzicie z tym problemem?

I kolejne pytanie. czy bez problemu player poradzi sobie z wlozoznym dyskiem 3,5" w NTFS czy FAT32 - slyszalem ze trzeba go wczesneoij j3ednak sformatowac pod katem tego playera?
 

and2000

New member
Włożyłem dysk NTFS z kompa- poszedł od razu- można sformatować w urządzeniu- ale nie jest to konieczność. Co do TXT- format używany chyba tylko w Polsce, więc część playerków go nie obsługuje ( w tym HD600). Przeróbka do srt jest tak trywialna, że nie ma o czym dyskutować (np.: subtitle workshop, srt i inne- też do przeróbki masowej; czas kilka- kilkanaście sekund)
 

yakuza_Pl

New member
Dzieki.

A czy moglbys podac jaki program do masowej przerobki txt na srt ?
A i dodam iz chodzi o win7 - bo chyba nie wszystkei jednak dzialaja
 
Ostatnia edycja:
Do góry