HiMedia HD600A i B

Kirek50

Moderator
Bez reklam
HiMedia HD600 Xpress mod ver.1.0.4.21

HiMedia HD600 Xpress mod ver.1.0.4.21. Wersja modowana przez Killera, nowy GUI z możliwością własnych zmian i wymianą tła, rozbudowany IMS, plug-in pozwalający na hibernację HDD, Web Console 2.5, SWAP 4 MB pozwalający na lepsze korzystania z HiTV, plus parę innych dodatków.

Pobrać można stąd: install2011.10.14.rar (gdy odliczy się czas, trzeci przycisk od lewej)

I stad: HiMedia HD600 1.0.4.21. Xpress mod 14.11.2011.zip

Tutaj coś w rodzaju changeloga i opisu: 海美迪600系列首创随心换增强固件发布(11.14更新二代链接) - 海美迪 - HDPfans高清ć’***放机爱好者 - Powered by Discuz! (konieczny oczywiście Google Translator)
 

and2000

New member
Po kilku chwilach xpress mod wygląda całkiem nieźle- wszystko działa.
Egreat wyglada dobrze, posiadacze pilotów Logitech też sobie poradzą ze sterowaniem- niestety nie może (przynajmniej u mnie) odtworzyć muzyki i filmów - komunikat o nieprawidłowym pliku- całkowita dyskwalifikacja.
Rom Changa - ciągłe resety - jak dla mnie - nie do użycia.
Imax - jak zawsze- solidny
Na razie zostaję przy xpress mod (zawiera w sobie większość modyfikacji imax-a)

Jednak nie ma tak pięknie - odtwarzanie mp3 z pena- restarty, filmu nie sprawdzałeł ale należy założyć, że też; napisy w mkv- przed i po niektórych polskich literach (ó,ń) wstawia spacje w środku wyrazu
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
HiMedia HD600 Xpress mod ver.1.0.4.21

Dzięki Kirek za linka do tego MOD'a. Tego mi brakowało od strony wizualnej. Sześć różnych układów ikon oraz czterdzieści background'ów. Każdy sobie znajdzie ulubiony profil. :)
Używam od wczoraj i na razie stabilnie. Tylko musiałem wyłączyć usypianie HDD bo jak używam innego źródła to zwis murowany.
 

and2000

New member
oficjalny (beta) 1.0.5.5- zmiany pewnie są- ale głęboko ukryte- ja nie zauważyłem, nawet mam wrażenie,że nieco dłużej się odpala
 

and2000

New member
Gdzieś wcięło edycję postów- dlatego nowy (całe forum chodzi coś nie bardzo.:???:.)
Proste rozwiązanie dziwnych spacji w środku wyrazu w Xpress mod - za nikepete z australijskiego forum himedia: wystarczy skopiować systemową czcionkę arial na pena lub twardy dysk i w czasie odtwarzania filmu (menu,napisy) ją wskazać. Sprawdzałem na ver 10.14 i 11.14 - choć u mnie ver.11.14 ma kłopoty z rozpoznawaniem HDD no i do bani przeglądarkę internetową- od ilości chińskich "znaczków" może zaboleć głowa:)
 

robku

New member
Czy w 600B jest w końcu radio czy nie? Bo jakoś nie mogę nigdzie tego przeczytać a jest to dla mnie bardzo ważne. Jak radzi sobie z plikami testowymi zamieszczonymi na tym forum?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Jeżeli ktoś, podobnie jak, używa fw Xtreamera na HiMedia, to do pełnej funkcjonalności potrzebny jest pilot stosowany w modelach HD300. Okazuje się, że działa on we wszystkich modelach HiMedia - od HD300 do HD900. Moim zdaniem jest lepszy pod względem działania od nowych modeli dodawany od wersji HD600, choć oczywiście nie ma tak nowoczesnego designe'u. Ale tu chodzi przede wszystkim o funkcjonalność.

Niedawno zoczyłem na eBay takie pilota za jedyne 10 dolarów z wysyłką, zamówiłem, dzisiaj po 10 dniach od zamówienia pilota dostałem, sprawdza się przy fw Xtreamera świetnie.

Kupić mozna tutaj: Himedia HD300A HD500B HD600A HD600B HD900A HD900B HD900C HD900D Remote Control | eBay
 

robku

New member
Czy w 600B jest w końcu radio czy nie? Bo jakoś nie mogę nigdzie tego przeczytać a jest to dla mnie bardzo ważne. Jak radzi sobie z plikami testowymi zamieszczonymi na tym forum?

Powtórzę swoje pytanie oraz dodam nowe. Oglądałem na youtube jak sobie radzi ten odtwarzacz i ze zdziwieniem muszę stwierdzić, że w większości filmów widać, że przy 1080p tnie się obraz. Jak jest w rzeczywistości? Bardzo proszę o odpowiedz.
 

mixer4all

New member
Witam,

W najbliższym czasie mam zamiar kupić odtwarzacz hdd i wybór padł na HiMedia HD600B i w związku z tym mam pytanie do użytkowników tego modelu:

- komunikacja przez WiFi odbywa się poprzez bezprzewodową kartę usb? Czy istnieje jakaś lista kompatybilnych modeli gdyż chcę takową dokupić?
- czy lista filmów w jukeboxie zawiera okładkę i krótkie streszczenie filmu po polsku?
- czy w/w lista filmów może zostać wgrana bez połączenia z internetem tzn. manualnie?
- który soft powinienem wgrać jak tylko otrzymam pudełeczko? (jakieś sugestie poproszę, gdyż będzie to mój pierwszy odtwarzacz hdd a w tym wątku jest od groma propozycji softu).

Z góry dziękuje za pomoc.
 
Do góry