HiMedia HD600A i B

okruch

New member
A ja wrócę do metody zakupu playerka. Jak rozumiem większość zrobiła to poprzez futeko. Czy ktoś kupował w Chinach (jak rozumiem usb.brando.com)? Jeżeli tak, to jak wygląda w takim przypadku sprawa opłat dodatkowych, czyli cła, akcyzy i inne? Bo jak się już zdążyłem zorientować, to nie ma co wątpić w solidność tego sprzedawcy?
 

okruch

New member
Czy to jest pytanie na temat: Kto ośmielił się nie mieć jeszcze LCDeka? :lol:
Tak. Przyznaję. Nie mam i jest mi wstyd:)
A ja też trzymam się CRT (zbiegiem okoliczności również Sony 32") i nie jest mi wstyd ;). Jakoś nie bardzo mam ochotę go zmieniać na LCD. Jakoś obraz na CRT (zwłaszcza ze żródła nie-fullHD) bardziej mi odpowiada.
 

de_monter

New member
DeMonter
czy mógłbys sprawdzic jakość dźwieku po hdmi z materiału blu ray -truhd lub hd dts MA- np z obrazu płyty blu ray lub ripa ale bez kompresji
Niestety nie mam pod co podłączyć HDMI.

@okruch
Ja kupowałem w Brando i nie ponosiłem dodatkowych kosztów, natomiast trochę - jak by to powiedzieć? - nogi mi się ugięły jak odbierałem przesyłkę. Sprzęt był zapakowany w... kopertę bąbelkową. Niestety wysyłają to jako list polecony, wprawdzie priorytetowy, ale od czasu dostawy ważniejsze jest chyba bezpieczeństwo urządzenia.
 
Ostatnia edycja:

Masta_J

Active member
Bez reklam
No to panowie od CRTków, odpowiedź na Wasze bolączki jest prosta - PLAZMA!! :popcorn:

Pozdrawiam,
 

rojam

New member
A ja wrócę do metody zakupu playerka. Jak rozumiem większość zrobiła to poprzez futeko. Czy ktoś kupował w Chinach (jak rozumiem usb.brando.com)? Jeżeli tak, to jak wygląda w takim przypadku sprawa opłat dodatkowych, czyli cła, akcyzy i inne? Bo jak się już zdążyłem zorientować, to nie ma co wątpić w solidność tego sprzedawcy?
kupując w Chinach oszczędzasz teoretycznie około 50-60 zł - bo jesli dowalą ci cło i podatek to wyjdzie prawie na to samo - taka ruletka -uda sie albo i nie - ja wybrałem futeko -drożej -ale bez żadnych niespodzianek i w 5 dni roboczych przesyka w domu.

około 22% wartości towaruaby dokładnie sparwdzic musisz znac kod produktu w bazie TARIC Integrated Community Tariff
 
Ostatnia edycja:

okruch

New member
kupując w Chinach oszczędzasz teoretycznie około 50-60 zł - bo jesli dowalą ci cło i podatek to wyjdzie prawie na to samo - taka ruletka -uda sie albo i nie - ja wybrałem futeko -drożej -ale bez żadnych niespodzianek i w 5 dni roboczych przesyka w domu.
Jest tylko jedno ale - na brando można zamówić HD600A z wbudowanym WiFi a na Futeko nie widziałem takiej opcji. Jest tylko bez WiFi.
 

andrewg

New member
Witam.

Z zainteresowaniem śledzę wątek dotyczący HD600A, ponieważ od wczoraj jestem szczęśliwym posiadaczem projektora Full HD, i szukam teraz do niego sensownego źródła sygnału w wysokiej rozdzielczości. Filmy trzymam na dysku sieciowym, podpiętym do sieci domowej przez router. Każdorazowe odpalanie laptopa do obejrzenia filmu mi się nie uśmiecha, więc szukam czegoś innego...

Moja obecna konfiguracja to:
- projektor Benq W1100
- router WiFi TP-Link 1043ND
- dysk NAS Synology DS211j

Moje oczekiwania są proste:
- bezproblemowe odtwarzanie filmów wszelkiej maści (z NAS-a, jak się da to przez WiFi (ale nie jest to absolutny wymóg... zawsze mogę pociągnąć kabelek)
- jak się da, to dostęp do serwisów typu YouTube, Vimeo, itp.

Czy ktoś z Was ma doświadczenia we współpracy HD600A z dyskami NAS? Czy taka konfiguracja ma sens, a może lepiej kupić zwykły odtwarzacz BluRay z możliwością podpięcia go do sieci?

Pozdrawiam,
Andrzej
 

master_be

New member
Ad. 1
Sformatowałem dysk na NTFS żeby był widoczny na PC (nie mam Linuksa)
Jak mam do skopiowania większą ilość materiału podłączam dysk do blaszaka (mam wolny slot). Przez WiFi jak najbardziej jest to możliwe (robiłem to), tylko trochę niewygodne (wolniej i sporo klikania pilotem) Oczywiście pod warunkiem, patrz Ad. 2

Ad. 2
Sieć skonfigurowałem. Mogę przeglądać i odtwarzać multimedia z wszystkich komputerów w domu. Oczywiście dyski do przeglądania muszą zostać udostępnione. Czy w drugą stronę to działa? Nie sprawdzałem.

Ad. 3 Nie wiem. Chyba już ktoś pisał na ten temat. Sam bym chciał wiedzieć.

Właśnie mnie najbardzie j interesjuje Ad. 3 :lol:

Czy urządzenie może działać jako NAS, ewentualnie czy jest widoczny w otoczeniu sieciowym żeby można było przegrywać filmy bezpośrednio z komputera?
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
Ryżoplejer 600A widzi w sieci to co udostepnimy, ja normalnie kopiuje pliki z laptopa poprzez Lan - w druga strone to chyba nie idzie ( musze pogrzebać w windowsie), czy można oglądac zawartość plejerka z lapka i zarządzać z windy
Na razie jest idealnie - co do futeko to tam jest model bez wifi ale materiał HD to najlepiej po kablu idzie i kopiowanie i torrenty itd itp - kabel góra jeszcze jak dla mnie
z cłem to dokładnei tak jest jak sie ogarną że polecony to towar to dowala cło no i opakowanie wątpliwe z tego brando a zepsuć w te 15 dni mogą po drodze wszedzie i będzie strata dla mnie futeko
 

rojam

New member
własnie skończyłem testy (audio) 600a. Materiałem testowym były 2 filmy blu ray, z domowej kolekcji, które na potrzeby testu zostały przetworzone do obrazu iso (waga około 23 i 38 GB) oraz demo m2ts. Ścieżka dźwiękowa to DTS HD-MA 5.1 oraz Dolby Tru HD 7.1. Następnie podłączyłem odtwarzacz blu ray Sony S-370 do amplitunera Sony (Dolby DTS)(seria QS model DB830) (przewodem optycznym) oraz drugim przewodem optycznym też do amplitunera odtwarzacz HiMedia HD600A.
Oczywiście dodatkowo odtwarzacz blu ray jak i 600 do plazmy 37" przewodami HDMI. Kolumny Jamo E-770, E7 sub, centralny oraz surrondy małe głośniczki Jamo.
Nie jest to zapewne zestaw referencyjny -ale myśle że dla przecietnego zjadacza chleba aż nadto.
Najbardziej ucieszył mnie fakt dekodowania sygnału DTS HD-MA 5.1 do DTS 5.1 (core) na wyjściu optycznym oraz dodatkowo Dolby tru HD 7.1 do Dolby 5.1 (core). (wczesniej moim faforytem był AC Ryan HD mini2 --ale niestety ze specyfikacji wynkało że Ryan te powyższe sygnały dekoduje tylko do 2 kanałów stereo ( po optyku, bo po hdmi daje oryginał). Niestety jeszcze nie posiadam amplitunera z hdmi orazdekoderami dolby hd dts hd-ma hr-na celowniku mam Denona 911 lub zaczekam na 912.
Obraz na mojej plaźmie najpierw wydawał się jaśniejszy i mniej kolorowy na blu ray Sony, jednak przypomniałem sobie że przecież w hd600a również jest możliwość regulacji jasności, kontrastu, kolru - więc po krótkich ustawieniach udało mi się uzyskać podobny do oryginalnego filmu BD z Sonego 370. Jakośc obrazu - wydaje mi sie być na zbliżonym poziomie (może na ekranie 100" byłyby różnice -na 37 " ja nie widziałem -szczegółowość na płycie blu ray jak i iso z himedia taka sama (przynajmniej dla mnie , nawet założyłem sobie okularki ;-). Faktem jest że nawet żona nie mogła wskazać jednoznacznie zwycięzscy.
Po porównaniu sobie obrazu przeszedłem do testów audio. Jak juz wspomniałem nie posiadam amplitunera hd więc z blu ray Sony S370 po optyku amplituner także dostaje sygnał DTS 5.1 (z materiału DTS HD-MA 5.1) oraz Dolby 5.1 (z Dolby truHD 7.1). Podobnie jest z sygnałami przesyłanymi do amplitunera z odtwarzacz Himedia 600a. Po prawie godzinnym porównywaniu audio z filmu nwydanego na blu ray oraz filmu w formacie blu ray iso (na himedia) musze stwierdzić nieobiektywnie, iż ja nie dostrzegłem żadnej róznicy w jakości dźwięku wypuszczenego z odtwarczacza Sony S370 i Himedia 600A (po optyku). Szczególowośc oraz dynamika audio w obu urządzeniach stały na wysokim poziomie (na szczęście nie mam sąsiadów, tylko żona bała się o stan szyb w oknach -basy suba). Wydaje mi się że po hdmi nie powinno również być dużych róznic- ale to jest do zweryfikowania.
Sprawdziłem na koniec muzykę -format flac --tu również bez niespodzianek --jest bardzo dobrze (jak dla mnie). Ponadto prawidłowo jest odtwarzana muzyka zakodowana w formacie DTS 5.1 (po optyku)
Na zakończenie - Himedia600a pomimo że ma 1/4 a może 1/5 wielkości stacjonarnego urzadzenia może o wiele więcej niż BD Sony (przyczym 600a jest o ponad 100 zł tańsza)
 
Ostatnia edycja:

okruch

New member
(...) - co do futeko to tam jest model bez wifi ale materiał HD to najlepiej po kablu idzie i kopiowanie i torrenty itd itp - kabel góra jeszcze jak dla mnie
Ja niestety nie mam jak podciągnąć kabla - cała sieć w domu chodzi na WiFi z tego powodu, więc zależy mi na karcie a nie chcę później kombinować z dobieraniem jakiejś innej.
 

DOMEL9

New member
Bez reklam
ogólnie mozna smigać z laptopa po plejerku i odwrotnie po sieci ale mam problem - uruchomiłem sobie po lanie torrenty ale jak dam hasło to do torrentów mam zgodnie z instrukcją ale do samby nie da rady i mi jakies loginy wyskakują ? jak dam bez zabezpieczeń to wszystko lata super
ale nei chce miec bez zabezpieczeń mam takie dziwolagi "net id i net password" a tam jest Realtek_guest i jakis pass - ma ktoś pojęcie - do szefa bandy to pytanie Kirek ratuj !!
 

de_monter

New member
mam takie dziwolagi "net id i net password" a tam jest Realtek_guest i jakis pass - ma ktoś pojęcie - do szefa bandy to pytanie Kirek ratuj !!
Miałem takie dziwolągi:)
Tyle, że w tym momencie jak chciałem się dostać na dysk w PC przez WiFi. Raczej intuicyjnie wpisałem jako login nazwę komputera a hasło logowania do sieci. Jednocześnie udostępniłem dysk. I teraz nie wiem czy zadziałały dane do logowania czy to udostępnienie bo po tym pokazał się komunikat o poprawnym logowaniu i mogłem przeglądać zawartość dysku. Moja wiedza teoretyczna jest mocno niewystarczająca, ale może się info przydać. Mam nadzieję:) Jak nie? To patrz wyżej. Kirek ratuj;-)!!
 

ong

New member
DivX i problem z dźwiękiem

No to pojawił mi się pierwszy problem...

Otóż od paru uaktualnień firmwere'u mam taki kłopot że jak puszczam dziecku bajki w DivX'ach to co jakieś 30-40 sekund siada dźwięk - na sekundę (albo nawet krócej) robi się bardzo cicho...
Dźwięk puszczam na TV przez HDMI lub przez analog na aux mini wierzy i w obu przypadkach jest tak samo. Co ciekawe tylko w kreskówkach z polskim dubbingiem jest ten problem.
Wszystkie inne DivX'y chodzą bez zarzutu....

Ktoś z was o tym słyszał, spotkał się z takim problemem?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
ale nei chce miec bez zabezpieczeń mam takie dziwolagi "net id i net password" a tam jest Realtek_guest i jakis pass - ma ktoś pojęcie - do szefa bandy to pytanie Kirek ratuj !!

Mogę coś podpowiedzieć, ale z tego pisania nie rozumiem, o co chodzi. Proszę po polsku, z interpunkcją, polskimi znakami i w krótkich, żołnierskich słowach: co robisz, jaki problem występuje, jaki fw...
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
No to pojawił mi się pierwszy problem...

Otóż od paru uaktualnień firmwere'u mam taki kłopot że jak puszczam dziecku bajki w DivX'ach to co jakieś 30-40 sekund siada dźwięk

Czy to materiał kodowany DivX czy Xvid? A jak w innych plikach tak samo kodowanych? Może to tylko felernie zripowane materiały pochodzące z jednego źródła? Rzuć okiem na parametry audio np. przy pomocy MediaInfo i porównaj.
 
Do góry