HiMedia HD300A

zukes

New member
Kirek,
Kalkulacja dla modelu HD300B
Cena: 85 USD moze przy 100 sztukach zejdą do 72USD = 7200 USD
Transport tylko kurier ma sens 3kg*7USD *100 = 2100USD (minimum)
Cło: 4% = 372 USD
VAT: 22%: =2130 USD


Koszty różnic kursowych 2% = 236 USD
Łącznie koszty = 12000 USD (zaokrągliłem żeby łatwiej liczyć)
Zatem pudełko 120USD czyli 360PLN +zysk 30% = 468 PLN (obawiam się że dla 30% nikt palcem nie kiwnie aby promować nowy produkt). A gdzie koszty ryzyka biznesowego itd.
Kirek napisał o 100% marży czyli odtwarzacz musiałby kosztować 720 PLN (come on).

Tyle samo co za ICY BOXa, Egreat - zatem żadna rewelacja. Ot kolejny odtwarzacz może i lepszy niz ICY BOX ale o tym zdecydują konsumenci.

Żadna rewelacja. Sam chciałem sprzedawać sprowadziłem 4 pudełka z Honkongu dla przyjaciół pod choinkę. Zysk jest tylko wtedy gdy nie płacimy cła i VATu czyli dla pojedynczych egzemplarzy.

Sam odtwarzacz OK. Ale już wiem że potrzebuję czegoś na kształt Popcorna A210. Przy pewnej liczbie filmów nie można inaczej.
 

drjones

Member
Żadna rewelacja. Sam chciałem sprzedawać sprowadziłem 4 pudełka z Honkongu dla przyjaciół pod choinkę. Zysk jest tylko wtedy gdy nie płacimy cła i VATu czyli dla pojedynczych egzemplarzy. Sam odtwarzacz OK. Ale już wiem że potrzebuję czegoś na kształt Popcorna A210. Przy pewnej liczbie filmów nie można inaczej.

Handlowo nie ma, ale w imporcie indywidualnym i owszem, rewelacja jednak jest (300 do 400 PLN). Szczególnie biorąc pod uwagę tragiczny support Egreata czy IcyBoxa. Nie wiem dlaczego mi się wydaje, że nie mamy szczęścia do wyboru sprzętu na polski rynek. Zawsze są to jakieś nieszczęśliwe wynalazki, niedorobione w jakimś aspekcie.
A przecież IconBit też branduje podobny sprzęt, ale zawsze o jakiś drobiazg lepszy - a to eSATA a to twardy reset, a to zewnętrzne SATA o sofcie, który sami robią nie wspominam.
W oprogramowaniu a nie sprzęcie problem jest. Nawet nieszczęsna Manta byłaby ok, gdyby oprogramowanie miała na poziomie IconBit (co tez niektórzy wgrywają).
Wydaje mi się zatem że HiMedia ma jednak lepsze wsparcie firmowe. Pewnie do Syabasa nie dorośnie ale jednak lepsze. A video wall? Phew, to tylko bajer. Player ma grać i działać. ;)

BTW Chińczycy coś szumią o wersji softu 1.0.3.6/1.1.3.6 coś ktoś więcej wygrzebał na ten temat? Grzebiąc trafilem na jeszcze jedną ciekawostkę. Otóź soft play smarta rozbudowany o kompletne i bogate meta feeds jest płaty o ile nie byl player kupiony unich. Chcialem posprawdzac co tam dobrego mają a tu kicha zip z hasłem. Pytanie do szanownych kolegów czy dysponują moźe wersją softu play smart bez hasla?
 
Ostatnia edycja:

drjones

Member
Soft 1.0.3.6

Jest już nowy soft w wersji beta:
Na chińskich forach pojawiły się już mody z BT i Osłem zarządzanym przez WWW.
Jak odnotowują Chińczycy mamy nowy soft ale sporo IMS zaczęło się krzaczyć. Tyle, że podobne objawy odnotowywałem już na sofcie 1.0.3.4.
Oto wersja Hoi Mei Di 1.0.3.6beta z pakietem web 2.0 jak to nazywają
I wersja UI Hoi Mei Di 1.0.3.6 ze zmodyfikowanymi IMS do chińskich serwisów video.
Więcej badań jak załaduje soft. Chyba, że Kirek pierwszy coś nowego tam znajdzie ;)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Wersji beta z zasady nie instaluję :)
Aczkolwiek zapoznałem się ze zmianami i są ciekawe: dodano eMule, FTP, partycja SWAP poszerzona została do 160 MB w związku z czym ściąganie torrentów jest bardziej stabilne, można oglądać materiały wideo on line poprzez wpisywanie adresów http://nnn.com/nazwa_materialu:8081, zwiększono materiały wideo w IMS o udostępniane przez HDPfans... Jest też kilka innych ciekawostek, jak np. NFS, czy uzupełnianie biblioteki filmów o plakaty lub fotki, ale autorzy modowanego firmware jeszcze na całością pracują i ostrzegają, że niektóre funkcje wieszają player.
 
Ostatnia edycja:

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Chcialem posprawdzac co tam dobrego mają a tu kicha zip z hasłem. Pytanie do szanownych kolegów czy dysponują moźe wersją softu play smart bez hasla?

Też szukałem po świecie hasła do softu PlaySmart, albo już zdekompresowanego pliku, bo mają sporo "zangliczonych" IMS, ale nie udało się. Może uruchomię mojego znajomego w Chinach i coś pomoże...

Niestety wydaje mi się, że hasła mogą być po chińsku, więc jakaś próba z brut force się nie uda, choć mam dostęp do klastra szybkich maszyn.
 

simon.k

New member
Do mnie dziś dotarła przesyłka z Hong Kongu bez żadnych ceł i innych pierdół :) Zabieram się za testowanie i chyba zacznę od wgrania najnowszego softu.
 

simon.k

New member
No i mam pierwszy problem. Odtwarzacz nie pokazuje napisów. Mam napisy w formacie srt i nic. Gdy podczas odtwarzania filmu na pilocie wcisnę przycisk subtitle otwiera się okienko gdzie mam napisane Subtitle Off i nie można przełączyć na On. Czy ktoś ma jakąś radę jak to włączyć ??
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
No i mam pierwszy problem. Odtwarzacz nie pokazuje napisów. Mam napisy w formacie srt i nic.

1. Napisy muszą mieć taką samą nazwę jak plik wideo.
2. Napisy z rozszerzeniem .srt, niekoniecznie muszą być w formacie SRT. Wyedytuj i sprawdź czy to nie np. mDVD zapisane z rozsz. .srt.
3. Napisy są skopane. SuEdit lub coś innego, opcja "usuń błedy".
 

zukes

New member
Czego mi brakuje

Jeśli HiMedia zrobiłaby możliwość nadawania atrybutów filmom (komedia, Harrison Ford itd) wyszukiwania po tych atrybutach zaczałbym sprowadzać i sprzedawać ten sprzęt masowo.
Używam firmware 1.0.2.30 próbowałem 1.0.3.6 +web2.0 ale nie podoba mi się bo obcina nazwy filmów. 1.0.2.30 jest bardzo stabilne i nie zamieniłbym go na razie na nic.
Playerek jest naparwdę bardzo stabliny ządnych jaj za niecałe 400zł
 

simon.k

New member
No i już chyba wiem w czym tkwi mój problem z napisami. Filmy mam na dysku sieciowym Synology i z niego je odtwarzam. I tu tkwi problem bo odtwarzacz nie wyświetla napisów przez UPNP. Gdy skopiowałem sobie folder z filmem i napisami na pendriva to wszystko chodzi elegancko. Czy ktoś korzysta z dysku sieciowego i nie ma takiego problemu ?? W tym przypadku cały plan dla którego kupiłem ten odtwarzacz wylądował w piz... gdyż wszystkie moje multimedia mam na dysku NAS.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Dziwne, bo korzystałem kiedyś z dysku sieciowego Netgear i nie było żadnego problemu z napisami, korzystam też z dysku podpiętego do routera (bez serwera NAS) i też jest OK. Aha: czy odtwarzałeś przez network browser?

Nie znam Synology, ale może trzeba coś pogrzebać w konfiguracji...?
 

simon.k

New member
Już rozwiązałem problem. Trzeba łączyć się z serwerem przez sambe. Korzystając z połączenia UPNP player nie odtwarza napisów. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Przez sambe wszystko chodzi ok.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Tak na gorącoo... Widocznych zmian nie ma, poza poprawnie spolszczonym interfejsem. Z ciekawostek: bookmarki dla filmów w Blu-ray w katalogach i ISO, Blu-Ray ISO można odtwarzać z zewnętrznymi napisami .SRT umiejscowionymi w tym samym katalogu, odtwarzanie wszystkich (niektóre komercyjne u mnie nie chciały chodzić) DVD z menu, czerwony przycisk na pilocie do uruchamiania muzyki, ustawienie głównych strzałek pilota w setupie do kontroli odtwarzania a nie napisów daje możliwość dziesięciosekundowych skoków po materiałach.
 

koza21

Member
Ciekawe z jaką wersją przyjdzie mój, kupiłem od intelligent-pro 21.12, wyszedł z GUANGZHOU 23.12, czekam... Jak przyjdzie to pewnie będę miał wiele pytań :)
 

edek321

New member
Ciekawe z jaką wersją przyjdzie mój, kupiłem od intelligent-pro 21.12, wyszedł z GUANGZHOU 23.12, czekam... Jak przyjdzie to pewnie będę miał wiele pytań :)

Witam.
Ja zamówiłem swój 15.12 i doszedl 30.12 czyli dokladnie 2 tygodnie. Super szybko.
Też zamawiałem u intelligent-pro. Skrzynka ma napis HiMedia.
Wersja softu zainstalowana to 1.0.2.17 - zainstalowałem od razu prawie najnowsza :) po 2 godzinach zobaczyłem wpis na forum, że jest nowsza. W wolnej chwili zainstaluje.
Niestety odtwarzacz doszedł z uszkodzonym zasilaczem... Na dniach sprzedawca ma wysłać działający egzemplarz. Dobrze ze miałem w domu podobny zasilacz :)

Sprawdziłem czy odtwarza filmy z mojej kolekcji i na razie nie ma takiego, który by nie działał!
Wszystko płynnie i elegancko.
Czyli kolejny zadowolony użytkownik tego playerka!

Zauważyłem problem z klientem BT. Nie mogę dodawać nowych torrentów - w miejscu wyboru dysku na który chce nagrać nic nie ma - pojawił sie tylko HDD1 za pierwszym razem. Może ktoś wie jak to naprawic? Ponowne uruchomienie playera nie pomaga...

Pozdrawiam
 
Do góry