Heco Music Style 900 i wzmacniacz, ktory je napędzi.

rabit

Active member
Bez reklam
Jak zwał tak zwał. Konwerter i przejściówka można używać zamiennie, ale nazwać to DACkiem to juz co najmniej pomyłka.
Tak to jest jak ktoś się nie zna a wypowiada w temacie ;)

Kapusta ma rację. Jak myślisz, co znaczy skrót DAC? Szkoda kasy na wzmacniacz, jeżeli podepniesz coś takiego.
 
Ostatnia edycja:

lolo2

Well-known member
Bez reklam
Umiesz czytać? Albo rozumiesz co czytasz? Przejściówka jest do podłączenia odtwarzacza tv, konsoli i tym podobnych sprzętów które maja tylko wyjścia optyczne.
Przejściówka to nie dac, musisz sie jeszcze dużo nauczyć.

No wlasnie umiesz czytac co piszesz?

Przejsciowka - konwerter.

Wiesz co oznacza oznacza DAC
Cyfrowo Analogowy KONWERTER

Chcesz za pomoca swojej "przejsciowki" zrobic z sygnalu cyfrowego "spdif" analogowy rca. Czyli zastosowac DAC.

Licze na to ze podzielisz sie swoja wiedza i wyjasnisz mi "swoje" racje. Czekam..
 

Grafii

New member
Ludzie Wy jesteście ciemni aż szkoda gadać. Przejściówka/konwerter służy do tego co napisałem, czyli podłączenia dekodera tv np. Nc+, Polsat cyfrowy, konsola do gier, itp. Nazwa przejściówka jest bardziej zrozumiała dla osób nie wtajemniczonych. Poprawnie jest konwerter ok. Ale po co Wam do tego DAC?????? Jak taki macie poziom wiedzy to aż żal prowadzić dalszą konwersacje.

O DACu nic nie pisałem, bo autorka w pierwszym poście pyta o wzmacniacz, a później odpowiada, że nie chce amplitunera. Jest zatem świadoma że wzmacniacz potrzebuje CD lub np DAC. Chce jednak podłączyć inne sprzęty, w tym cyfrowe, wiec podaje jak to zrobić.
Tylko błagam, nie ośmieszajcie sie i nie piszcie tu przypadkiem ze autorka straci przy takim podłączeniu przez konwerter na jakości dźwięku z dekodera tv ;)

DAC się używa do odtwarzania muzyki np z komputera lub innego strumieniowca. O tym tu jednak nic nie pisałem, to tylko świadczy niestety o tym jak pojmujecie tematy i niestety bez obrazy ale o niskim poziomie wiedzy na tym forum.
 

Grafii

New member
Armia z czego chcesz odtwarzać muzykę? Zakładam ze z plików skoro pytasz o DAC? Czy jednak z CD? Jak z CD to DAC nie potrzebujesz!!!!!

Konsole do gier, dekoder tv itp podłączasz przez konwerter
http://allegro.pl/konwerter-dac-optyczny-spdif-na-2x-cinch-rca-i5063753655.html

Teraz nie ma, ale jeszcze tydzień temu były takie same po 19,99zl

Co do zaproponowanego dacmagic 100, to potrzebujesz jeszcze komputer lub tzw. strumieniowiec który poda sygnał.

Skoro podoba Ci sie CAx60/80 to moze lepiej kupić strumieniowiec CXN lum MS6 od tej samej firmy? Mają dobre opinie, lepsze niż sam wzmacniacz ;) Ten wzmak podoba Ci sie w graniu czy wygladzie? ;)
Kup używkę będzie tańsza
http://allegro.pl/cambridge-audio-stream-magic6-v-2-spotify-connect-i6616323901.html

Strumieniowiec SM6 to tak jakby komputer z dac, tzn ze nie potrzebujesz juz kompa do niego.
 
Ostatnia edycja:

Rafal7

Banned
Ludzie Wy jesteście ciemni aż szkoda gadać. Przejściówka/konwerter służy do tego co napisałem, czyli podłączenia dekodera tv np. Nc+, Polsat cyfrowy, konsola do gier, itp. Nazwa przejściówka jest bardziej zrozumiała dla osób nie wtajemniczonych. Poprawnie jest konwerter ok. Ale po co Wam do tego DAC?????? Jak taki macie poziom wiedzy to aż żal prowadzić dalszą konwersacje.

O DACu nic nie pisałem, bo autorka w pierwszym poście pyta o wzmacniacz, a później odpowiada, że nie chce amplitunera. Jest zatem świadoma że wzmacniacz potrzebuje CD lub np DAC. Chce jednak podłączyć inne sprzęty, w tym cyfrowe, wiec podaje jak to zrobić.
Tylko błagam, nie ośmieszajcie sie i nie piszcie tu przypadkiem ze autorka straci przy takim podłączeniu przez konwerter na jakości dźwięku z dekodera tv ;)

DAC się używa do odtwarzania muzyki np z komputera lub innego strumieniowca. O tym tu jednak nic nie pisałem, to tylko świadczy niestety o tym jak pojmujecie tematy i niestety bez obrazy ale o niskim poziomie wiedzy na tym forum.



Ale Ty jesteś tempy.:D

Weź taki kabel

kabel_optyczny_toslink_d_949.jpg


Potem taką PRZEJŚCIWKE
przejsciowka_jack_optycz_833.jpg


Podlacz to pod wyjście słuchawkowe w tv a drugi koniec pod wejście optyczne w ampli, jak będziesz miał dźwięk w ampli to Ci funduje antidotum na nie przyswajanie wiedzy.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Kabaret powinniście założyć :D

Zanim sie wypowiesz to przeczytajbze zrozumieniem.

Wojek dobra rada :)

Umiesz czytać? Albo rozumiesz co czytasz? Przejściówka jest do podłączenia odtwarzacza tv

To konwerter nie przejsciowka ;-).Pzdr

Jak zwał tak zwał.

Toć to Ty nie masz pojecia o czym piszesz a komuś każesz się douczać.

Kapusta ma rację.

No wlasnie umiesz czytac co piszesz?

Ludzie Wy jesteście ciemni aż szkoda gadać.
Jak taki macie poziom wiedzy to aż żal prowadzić dalszą konwersacje.

Ale Ty jesteś tempy.:D
 

Grafii

New member
Kapusta nie ośmieszaj sie. Po co podlaczac coś pod wyjście słuchawkowe w tv, jak lepiej pod dekoder tv.

Armia proponuje Ci czytać to wszystko na spokojnie i z przemyśleniem. Odnoszę wrażenie ze co niektórzy tu małe dzieci, to widać nawet po formie ich wypowiedzi i probie obrażania innych. Tak postępują tylko małolaty. Pytanie zatem jaka jest ich wiedza? Ocen to sama.
 
Do góry