Heco Music Style 900 i wzmacniacz, ktory je napędzi.

Armia

New member
Hello. Stalam sie posiadaczka podlogowek Heco Music Style 900 (zestaw 2.0). Jaki do nich miala bym kupic wzmacniacz, aby moje Heco tchnelo zyciem, dobrym mocnym basem, cieplejsza gora (nie trzeszczaca, jazgoczaca, ostra). Wazne aby wzmacniacz mial wejscia optyczne (chociaz, ze 2?) do podlaczenia telewizora. Budzet, wyrobie sie w 3.500-4.000 tys? Pozdrawiam i z gory juz dziekuje za porady.
 
Ostatnia edycja:

abdul0412

New member
Bez reklam
Hello. Stalam sie posiadaczka podlogowek Heco Music Style 900 (zestaw 2.0). Jaki do nich miala bym kupic wzmacniacz, aby moje Heco tchnelo zyciem, dobrym mocnym basem, cieplejsza gora (nie trzeszczaca, jazgoczaca, ostra). Wazne aby wzmacniacz mial wejscia optyczne (chociaz, ze 2?) do podlaczenia telewizora. Budzet, wyrobie sie w 3.500-4.000 tys? Pozdrawiam i z gory juz dziekuje za porady.

Chcesz 3500 - 4000 zł na sam wzmacniacz czy głosniki + wzmacniacz maja tyle kosztowac?

Do 4000 zł jest w czym wybierac.
 

Armia

New member
Tak. 3,5 do 4 tys na wzmacniacz. Reszta jak w temacie. Dziekuje za pomocne posty ;-)

Amplitunery stereo to nie jest na zasadzie pączka bez nadzienia? Albo porzadny amplituner albo porzadny wzmacniacz, nic po srodku bo jak cos jest do wszystkiego to moze byc rowniez i do pupy?;) Przynajmniej z takiego zalozenia sama wychodze. Moze blednie.

Moze i fajna to sprawa, ale raczej wolala bym polaczyc to z Marantzem lub Denonem/Onkyo czy cos innego ale chyba nie z Yamaha. Yamaha mi sie zawsze kojarzyla z dynamicznym, szybkim, ostrzejszym graniem?
 

Armia

New member
Chociaz z amplistereo fajnie sie prezentuje allegro.pl/ShowItem2.php?item=6582440662 myslicie ze dobra sprawa to bedzie? Moc wyjściowa 135W / kanał (6Ω) a ciekawe ile jest przy 8Ω? Ktos wie bo info nie ma ..

Co do stricie samego wzmacniacza dalej nie wiem co bym miala wybierac dokladniej ;-)
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Polecam ze swojej strony:pIONEER A-50DA ma wszystko czego Ci potrzeba oraz cieplejsze granie.. ;-) lub CAMBRIDGE AUDIO CXA60
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Amplitunery stereo to nie jest na zasadzie pączka bez nadzienia? Albo porzadny amplituner albo porzadny wzmacniacz, nic po srodku bo jak cos jest do wszystkiego to moze byc rowniez i do pupy?;) Przynajmniej z takiego zalozenia sama wychodze. Moze blednie.

Dobre masz podejście :)

Proponuje rozważyć Rotel-a V12. Jest poniżej budżetu. Zostanie trochę kasy na zakup dobrej muzyki :)
 

abdul0412

New member
Bez reklam
To looknij sobie na :

Cambridge CXA60 - Ma optyka i coaxiala jakbys cos chciała podłączyc
Atoll in100 - sam wzmacniacz ale duzo dobrych opini zbiera
Creek Evo 50A
Roksan Kandy K2 - jak jeszcze gdzies dostaniesz

nie patrz na ceny , bo spokojnie mozesz w salonie dostac rabat.
 

Armia

New member
Polecam ze swojej strony:pIONEER A-50DA ma wszystko czego Ci potrzeba oraz cieplejsze granie.. ;-) lub CAMBRIDGE AUDIO CXA60

Pioneer ciekawy bo chyba ma nawet mozliwosc polaczenia amplitunera ze wzmacniaczem tzw main in? Dosc przyszlosciowe rozwiazanie na kiedys, gdyby kina i stereo sie zachcialo.

Cambridge CXA60 - Ma optyka i coaxiala jakbys cos chciała podłączyc
Atoll in100 - sam wzmacniacz ale duzo dobrych opini zbiera
Creek Evo 50A
Roksan Kandy K2 - jak jeszcze gdzies dostaniesz

Cambridge ciekawy. Roksany juz nigdzie nie widzialam. Na allegro jest jeden ale nawet zdjec czlowiek nie dal.
Ciekawe czy bym znalazla cos sensnownego ze wzmacniaczy z gniazdkiem MAIN IN, aby juz miec "w razie czego"? Czy dac sobie spokoj?
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Warto mieć gdy by Cię naszła ochota na rozbudowanie stereo do kina donowego i większej ilości głośników .. ;-)
 

exciter555

New member
Polecam ze swojej strony:pIONEER A-50DA ma wszystko czego Ci potrzeba oraz cieplejsze granie.. ;-) lub CAMBRIDGE AUDIO CXA60

Hej.
Pioneer a 50DA - cieplejsze granie? Raczej chłodne , analityczne, szybkie, rytmiczne.

Z mojej strony polecam NAD 356 dac2 , ma co prawda 1 wejscie optyczne , ale zastosowany tam dac jest calkiem niezlej jakosci.
Sam wzmacniacz da ci odpowiednie dociążenie dołu i wypełnienie, bez jazgotliwej , krzykliwej góry.

Z drugiej strony jak chcesz podłączyć np tv to nie potrzebujesz nie wiadomo jak dobrego dac'a gdyż tv jako źródło do niego jest bardzo słabym "transportem" i nigdy nie uzyskasz nie wiadomo jak dobrego dźwieku.
Wystarczyłby Ci jakis tani dac np. Fiio d3 za okolo 100 zł i to bys bez problemu podlaczyla do wzmaka.

Więc , aby zaoszczedzic pieniedzy możesz kupic czystego NAD'a 356 bee który moim zdaniem pieknie zgrywa się z Heco Music Style.

Jak chcesz iśc dalej o klase to tak jak jeden z kolegów powyzej napisal warto odsluchac np. Atoll In 100 Se, czy też Roksan Kandy K2.

A tak wogóle to co bedzie głównym źródłem u Ciebie? Bo chyba nie kupujesz wzmacniacza do 4000 zł i kolumn do 3000 zł aby podłaczyć tylko pod Tv?

Pamietaj , że jak zalezy ci na jakosci dzwieku to liczy się cały Tor audio. Jak bedziesz miala słabe zródlo , a wzmak za 20000 zł to dalej bedzie kaszana.

Kolejnym aspektem, o który nikt nie zapytał, a jest bardzo wazny to akustyka, rozumiem , że cos czytalas na ten temat?

Jak nie to zapraszam do lektury:
http://www.rms.pl/akustyka/akustyka-pomieszczen
http://www.hifi.pl/porady/ustawienie-podstawy.php

No i podstawowa rzecz Amplituner stereo czy Wzmacniacz stereo? - Oto przykład - amplituner za 3000zł vs wzmacniacz za 3000 zł. Co lepiej zagra? Oczywiscie jesli zalezy Ci na jakosci dźwięku to tylko i wylacznie wzmacniacz stereo.

Dokonuj rozwaznych zakupów, w audio pospiech ma bardzo negatywne skutki.

Najwazniejsza sprawa - wszystkie tu polecane wzmacniacze , amplitunery mają ci pokazać scieżkę jaką powinnaść isc zgodnie z Twoimi gustami brzmieniowymi.
Ale to tylko przyklady - musisz te wzmacniacze odsluchac z tymi kolumnami i wtedy wybrac. Nie kupuj w ciemno.

Pozdrawiam ...
 
Ostatnia edycja:

Armia

New member
Hello. Dziekuje za podpowiedzi. TV chce podlaczyc aby miec dzwiek nie z glosnikow telewizyjnych tylko na stereo prawda? Czasem chrzesniak przyjezdza do mnie na pare dni z konsola do grania to aby mu podlaczyc do wzmacniacza jakies gniazdo musi byc? Zrodlo to odtwarzacz CD nie bede sluchac muzyki z PoloTV raczej ;-)

Zeby trafic na Kandy K2 to nie wiem gdzie trzeba by bylo szukac ...
Atoll 100 mocna kobyłka, ale malo elastyczna masynka aby podlaczac cos do niego wiecej procz podstawowych podzespolow jak cd tuner itp ...
 

Pawel_Sz85

Klub HDTV.com.pl
VIP
Armia jak mam być szczery to do telewizora + konsola wystarczy coś w stylu FiiO D3. Chyba, że chcesz coś trochę lepszego to ten CA Dacmagic 100 będzie w sam raz. Będzie nawet sporo lepszy. Jest teraz w dobrych cenach. Zakup zewnętrznego DAC da Ci większy wybór wzmacniaczy. Jaki masz odtwarzacz cd?

Aha i nie daj się namówić na żaden amplituner kd.
 
Już się temat fajnie zapowiadał i klops...szkoda że ludzie nie czytają postów.
Widzę że pojęcie masz o sprzęcie, i wiesz co chcesz. Mała sugestia ale to już wiesz, jakieś przewody dobre do MS900 cu ofc. ;)
A po zakupach czy testach jakieś foty by się przydały.

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
A po zakupach czy testach jakieś foty by się przydały.

Nie po zakupach, a teraz. Będą foty, będzie pomoc ;)

Sugerowana poza:

Kappa_Girl.JPG
 

Armia

New member
Az tak sie nie znam czytam tylko troche stronki i fora :p np dokupiony taki DAC jak tu Pawel zaproponowal Dacmagic100 to nie bardzo rozumiem jak to podlaczam pod wzmacniacz (czym) i jak pod konsole (czym)?

Podoba mi sie tez ten Cambridge Audio CXA60 tylko szkoda ze nie ma Main In. Aby gdy przeniose sie do wiekszego mieszkania mozna bylo pomyslec o zestawie 5.1 a wzmacniacz by posluzyl jako koncowka mocy.

Mam na razie CD marantza 6006. Poki co :) ... Tez pojdzie do wymiany pozniej.
 
Ostatnia edycja:
Do góry