HD w UPC

yacek _b

New member
tadekb1 napisał:
Dwiedziałem sie że wraz z kablówką w UPC będę miał dekoder Thomson dci62upc czy ktoś posiadający ten dekoder może opisać ten model,jak się sprawuje,jak dźwięk,obraz itp.

Tomek jaki wziąłeś pakiet i czy dekoder ma dysk czy nie ?
 

andrewawa

New member
NIe da się w żaden sposób nic nagrać z tego voda :( Podłączyłem nagrywarkę
panasa przez euro i kiszka, odmawia, bo sygnal zabezpieczony. Możłiwość
nagrania na dysku cisco też zablokowana :confused:
 

yacek _b

New member
tadekb1 napisał:
Pakiet selekt nagrywarka Thomson DCI 62UPC Z HDD


kurcze miałem dekoder thomsona bez nagrywarki i musze ci powiedzieć że sprawował sie bardzo dobrze , zero przycięć przy przerzucaniu kanałów , szybko przełączał kanały , pilot elegancko współpracował z tv ( panasonic ) , moja rada kup w miarę porządny kabel Euro i powinno być ok.
 

luk_jasiu

New member
actchris napisał:
12 zł za filmy w HD ... tia ... i jest ich całe 4 :):):)

Za to są bajki za free :)

Są w spisie, ale będą dopiero od stycznia - taki mały trik :).

Mam natomiast pytanko. Miałem do tej pory tv CRT, więc nie wnikałem, teraz kupiłem sobie 46" LED i mam mały problem ... Dekoder mam z nagrywarką, ale bez HD. Jedyne wyjścia jakie tam są to EURO i RF, czyli jak na mój gust oba analogowe i jak sobie wnioskuje, sygnał przychodzący cyfrowy musi być konwertowany na analogowy, po czym w TV znów na cyfrowy, co chyba bez wpływu na jakość nie może pozostać :(. Zresztą właśnie na nowym tv, ta jakość pozostawia dużo do życzenia - świecące obwódki wokół postaci, ale najbardziej wokół napisów. Jakie jest wasze zdanie, co powinienem zrobić by polepszyć tą jakość ...? Jedyne co przychodzi mi do głowy zmiana pakietu na HD ... Czy jest jakaś inna możliwość? Np. wydębienie z UPC jakiegoś dekodera z HDMI bez podnoszenie pakietu - czy jest to możliwe?
 

yacek _b

New member
luk_jasiu napisał:
Są w spisie, ale będą dopiero od stycznia - taki mały trik :).

Mam natomiast pytanko. Miałem do tej pory tv CRT, więc nie wnikałem, teraz kupiłem sobie 46" LED i mam mały problem ... Dekoder mam z nagrywarką, ale bez HD. Jedyne wyjścia jakie tam są to EURO i RF, czyli jak na mój gust oba analogowe i jak sobie wnioskuje, sygnał przychodzący cyfrowy musi być konwertowany na analogowy, po czym w TV znów na cyfrowy, co chyba bez wpływu na jakość nie może pozostać :(. Zresztą właśnie na nowym tv, ta jakość pozostawia dużo do życzenia - świecące obwódki wokół postaci, ale najbardziej wokół napisów. Jakie jest wasze zdanie, co powinienem zrobić by polepszyć tą jakość ...? Jedyne co przychodzi mi do głowy zmiana pakietu na HD ... Czy jest jakaś inna możliwość? Np. wydębienie z UPC jakiegoś dekodera z HDMI bez podnoszenie pakietu - czy jest to możliwe?

ufff , kupiłeś fajne sprzęcisko , co do jakości obrazu to chyba cie zmartwię , dużej różnicy w obrazie nie będzie przy kanałach typu TVP1, Polsat itd. oczywiście na HD to będzie bajka .
Może zainwestuj w lepszy kabel Euro ( ale bez przesady ) .
Po hdmi na niektórych kanałach może być ciut lepiej ( widać to po logo stacji czy jakiś pokazujących sie informacjach na paskach np. TVN24 )
Wszystko zalezy od materiału jaki jest nadawany , tyle .
Poprawić komfort oglądania możesz .... odsuwając sie od tv , 3-3.5 , obraz bedzie lepiej wyglądał .
 

luk_jasiu

New member
yacek _b napisał:
ufff , kupiłeś fajne sprzęcisko , co do jakości obrazu to chyba cie zmartwię , dużej różnicy w obrazie nie będzie przy kanałach typu TVP1, Polsat itd. oczywiście na HD to będzie bajka .
Może zainwestuj w lepszy kabel Euro ( ale bez przesady ) .
Po hdmi na niektórych kanałach może być ciut lepiej ( widać to po logo stacji czy jakiś pokazujących sie informacjach na paskach np. TVN24 )
Wszystko zalezy od materiału jaki jest nadawany , tyle .
Poprawić komfort oglądania możesz .... odsuwając sie od tv , 3-3.5 , obraz bedzie lepiej wyglądał .
Oglądam z 4m, ale i tak widać :(. Dzwoniłem do UPC to nie ma możliwości wymiany samego dekodera, tylko podniesienie pakietu, ale nie ma możliwości zmiany samej TV w pakiecie, tylko wszystko na nowych warunkach - co zupełnie mi nie leży :(. Do tego jak łączę po EURO to TV traktuje go tylko jako zewnętrzne źródło, a przy takim mam trochę mniej opcji konfiguracji w telewizorze.
 

yacek _b

New member
luk_jasiu napisał:
Oglądam z 4m, ale i tak widać :(. Dzwoniłem do UPC to nie ma możliwości wymiany samego dekodera, tylko podniesienie pakietu, ale nie ma możliwości zmiany samej TV w pakiecie, tylko wszystko na nowych warunkach - co zupełnie mi nie leży :(. Do tego jak łączę po EURO to TV traktuje go tylko jako zewnętrzne źródło, a przy takim mam trochę mniej opcji konfiguracji w telewizorze.

Rozumiem że w dekoderze masz ustawione wysoka rgb odnośnie jakości obrazu ? ( tak tylko pytam )
 

szymonst

New member
andrewawa napisał:
NIe da się w żaden sposób nic nagrać z tego voda :( Podłączyłem nagrywarkę
panasa przez euro i kiszka, odmawia, bo sygnal zabezpieczony. Możłiwość
nagrania na dysku cisco też zablokowana :confused:

Ale rozumiem, że jak raz zapłacę za jakiś film to mogę go oglądąć ile razy chcę i jak długo chcę, nawet za rok?
 

chelseaadam

New member
Witam! UPC zmienia regulamin, więc każdy może do końca grudnia złożyć wymówienie. W UPC mam telewizję cyfrową, Internet i telefon. Czy mogę zrezygnować np. tylko z telewizji a zachować Internet i telefon?
 

luk_jasiu

New member
yacek _b napisał:
Rozumiem że w dekoderze masz ustawione wysoka rgb odnośnie jakości obrazu ? ( tak tylko pytam )
Tak jak najbardziej :). Zastanawia mnie jeszcze tylko jedno, jak lepiej podpiąć ten dekoder i dvd:
1. video: Dekoder po EURO do TV, DVD po Component do TV
audio: Dekoder po chinch do AMP, DVD po Coaxial do AMP, TV po Optical do AMP
czy może
2. video: Dekoder po EURO->S-Video do AMP, DVD po Component do AMP, AMP po Component do TV
audio: tak jak w wariancie 1.

Czyli podsumowując czy lepiej przesyłać sygnał wideo przez amplituner (YAMAHA RX-V459) w przypadku dekodera stosując przejściówkę EURO->S-Video, i tylko jedno połączenie z TV (Component), czy lepiej jednak bezpośrednio? Czy przesłanie sygnału video przez Amplituner daje korzyści czy straty? Gdzie będzie lepsze przetwarzanie z analogowego na cyfrowy w Amp. czy TV?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 

kempol

New member
harmony one a philips 8111

witam

pytanko do użytkowników harmony one i UPC media boxa philips 8111, jakie macie ustawienia opóźnień w pilocie, już próbowałem wszystkiego - między innymi 1h konsultacji z obsługa klienta) - i nic nie pomogło. jak wybieram z ekranu dotykowego program to pilot rozjeżdża się z dekoderem i nie wybiera tego co ma.
 

pilifs

New member
Pytanie do użytkowników czarnego phila. Przez cały weekend dekoder wiesza się i wariuje, zanim wprowadzili vod nigdy to się nie zdarzało. Jest to zjawisko bardziej powszechne, czy też obejrzeć jak najszybciej zaległości z nagrywarki i wołać serwis/wymianę?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

emza4

New member
pilifs napisał:
Pytanie do użytkowników czarnego phila. Przez cały weekend dekoder wiesza się i wariuje, zanim wprowadzili vod nigdy to się nie zdarzało. Jest to zjawisko bardziej powszechne, czy też obejrzeć jak najszybciej zaległości z nagrywarki i wołać serwis/wymianę?

Pozdrawiam
Coś było na rzeczy. Też nigdy nie mialem klopotów z filipem a w ten weekend trochę wariował. U mnie się to głównie przekładało na cholernie denerwujacą zwłokę w reagowaniu na polecenia z pilota! Wczoraj wieczorem wszystko wrociło do normy - zobaczymy czy sie nie powtórzy.
 
Do góry