HD w UPC

pawel-krk

New member
plesniak napisał:
Jutro przychodza mi wymienić mediaboxa, ciekawe czy przegrywają to co jest na dysku (nagrania od kwietnia - nie miałem czasu pooglądać) :)

Niestety nie licz na to... Ja też miałem już wymieniany dekoder i nawet technik nie ma możliwości skopiować Ci dysk. Bedzie golutki niestety...
 

plesniak

New member
A jak jest z dekoderem Cyfrowym. Miałem zwykły z nagrywarką - skasowali mnie chyba wtedy na 100 zł. Teraz wymienili na Cyfrowy HD i znowu skasowali na 100 zł. Czy jak sie bierze od razu HD to płaci się 200 zł? Czy to jest opłata za usługę - dojazd, podłączenie?
 

SuperYsiu

New member
Posiadam HD w upc. Mam oczywiście gratis analog, chciałby go podłączyć do kompuera przez kartę TV. Teoretycznie mógłbym kupić na allegro za 25zł jakiegoś bylejakusa i wszystko by chodziło. Chodzi mi o to, że chce cyfrową kartę TV z wyższej półki. Przelgądałem i niestety nic konkretnego nie znalzłem. Jeśli już był jakiś wypas to nie posiadał wyjścia na analog. Dodam, że w przyszłości chciałbym ją używać do odbioru satelitarnej cyfrowej TV. Generalnie karta miała by być do wszystkiego! Coś takiego byłoby najlepsze: aukcja numer 547909618 lub numer 554885268,
ale co zrobić z tym analogiem, którego nie ma?? Może jakiś magnez?
 

piegrze

New member
SuperYsiu napisał:
Posiadam HD w upc. Mam oczywiście gratis analog, chciałby go podłączyć do kompuera przez kartę TV. Teoretycznie mógłbym kupić na allegro za 25zł jakiegoś bylejakusa i wszystko by chodziło. Chodzi mi o to, że chce cyfrową kartę TV z wyższej półki. Przelgądałem i niestety nic konkretnego nie znalzłem. Jeśli już był jakiś wypas to nie posiadał wyjścia na analog. Dodam, że w przyszłości chciałbym ją używać do odbioru satelitarnej cyfrowej TV. Generalnie karta miała by być do wszystkiego! Coś takiego byłoby najlepsze: aukcja numer 547909618 lub numer 554885268,
ale co zrobić z tym analogiem, którego nie ma?? Może jakiś magnez?
może ktoś wie lepiej i to wkrótce wyjaśni, ale mi się WYDAJE, że UPC ma w kablu sygnał analogowy i cyfrowy, ale zakodowany. Podłączony odbiornik DVB (cyfrowej telewizji) nie widzi żadnych cyfrowych kanałów w kablu. Dlatego myślę, że zwykły tuner cyfrowy do komputera też nie wystarczy.
 

lepp

New member
Bez reklam
Polski rynek DVD i BR nie opiera się na hurtowniach, płyty jadą od dystrybutora prosto do sklepów. Napisz na prov w czym rzecz, może mógłbym pomóc.
 

piatkos

New member
Mateo97 napisał:
Pytanie drugie - Dekoder mam polaczony z telewizortem Philips (pfl5322) laczem hdmi. Do obslugi tv mam skonfugurowany pilot od UPC i pojawia sie troche wkurzajacy problem. W czasie ogladania jak przechodze w tryb telewizora (tv) na wejsciu hdmi znika obraz z upc - moge dokonywac wszystkie zmiany w tv ale nie ma obrazu (dekoder jest wlaczony) jak przejde na tryb upc wszystko wraca do normy.... ma ktos na to rade ?pozdrawiam forumowiczów i proszę o rady :D

a i ja się dołącze do pytania... mam dokładnie ten sam objaw ale z TV LG. Myslalem, ze to tylko moja przypadłość (zle skonfigurowany pilot, czy co...) ale może ktoś ma na to rozwiązanie?
 

pawel-krk

New member
piatkos napisał:
a i ja się dołącze do pytania... mam dokładnie ten sam objaw ale z TV LG. Myslalem, ze to tylko moja przypadłość (zle skonfigurowany pilot, czy co...) ale może ktoś ma na to rozwiązanie?

Na post, który cytujesz, już była odpowiedź. (#1512)
 
Ostatnia edycja:

skow999

New member
napisy

śledzę forum już od dłuższego czasu, szczególną uwagę zwracając na sprawę napisów na C+. Czy na prawdę nikt nic nie wie czy UPC cokolwiek z tą sprawą robi/zamierza robić? Oficjalne komunikaty są dosyć lakoniczne i przerzucają winę na C+. Kilka miesięcy temu na forum pojawiali się niby pracownicy UPC i zdradzali pewne szczegóły dotyczące oferty, sprzętu. Może udało się komuś wyciągnąć od nich info dotyczące napisów?;) Miałem nadzieję, że coś w tej sprawie się ruszy, ale jakoś nic nowego nie widzę... a próbował ktoś zapytać C+ czy coś w tej sprawie wie?
 

lepp

New member
Bez reklam
pisałem, pytałem bez skutku, zaraz napisze jeszcze ra. Tobie radze to samo trzeba ich zalac pytaniami, to może rusza dupę.
 

plesniak

New member
Mała uwaga - wiem że o tym było ale może warto przypomnieć. Czy ktoś może wywalić losowanie lotto z przewodnika? Proponuję by w opisie filmu było - w przerwie filmu o 22 losowanie lotto. Poza tym czy jest ktoś w Polsce kto nie wie o której jest to cholerne losowanie. To prawie jak reklama :)
 

plesniak

New member
skow999 napisał:
ciekawe czy UPC śledzi ten wątek na forum?;)

Myślę że oni mają cały dział do śledzenia tego wątku i przygotowywanie odpowiedzi na pytania :) Ostatnio zasłyszane, że TVP SportHD będzie nieługo, podobno do olimpiady ma być :)
 
Ostatnia edycja:

bulek

New member
skow999 napisał:
śledzę forum już od dłuższego czasu, szczególną uwagę zwracając na sprawę napisów na C+. Czy na prawdę nikt nic nie wie czy UPC cokolwiek z tą sprawą robi/zamierza robić? Oficjalne komunikaty są dosyć lakoniczne i przerzucają winę na C+.
Oficjalnie (albo raczej powinienem powiedzieć na infolinii, bo przecież UPC nie ma żadnego oficjalnego miejsca w internecie do prawdziwych i efektywnych kontaktów z klientem) UPC obarcza winą nadawców. Pisałem do UPC co prawda w innej sprawie niż napisy, czyli o brak ścieżek DD 5.1 mimo oznaczeń w EPG. Odpowiedź jest dość dołująca, bo sugeruje, że umowy podpisane z nadawcami nie zawierają klauzuli o poziomie otrzymywanych usług. Może to wynika z kwestii finansowych, czyli podpisywane są umowy na najniższych warunkach, żeby te koszty dla UPC obniżyć. Odpowiedź była taka:

"niestety, nie mamy wpływu na fakt, iż ścieżki dźwiękowa nie są nadawane w jakości DD 5.1. Nasz firma nie ma niestety bezpośredniego wpływu na fakt, w jakiej wersji dźwięk jest nadawany do naszej sieci."

Podejrzewam więc, że z napisami jest podobnie. UPC nie ma żadnych środków zagwarantowanych w umowie z C+, żeby sprawę napisów rozwiązać z pozytywnym skutkiem dla klientów.
 
Ostatnia edycja:
Do góry