HD w UPC

ROMI64

New member
StysieK napisał:
ROMI64, a coś myślał ???

każdy operator ma klienta w d.....
czy to sieć GSM czy TV....
co za różnica.

zmienisz na innego i też bedziesz tylko zadowolony przez chwilę.
ja zmieniłem ze spraya na UPC, i na chwilę obecna jestem zadowolony.

chociaż mam decoder w miare fajny.
to co ze czasami łapie zawieszkę, że się restartuje.

ale potrafi nagrywać, i ma parę innych funkcji których spray pewnie jeszcze długo nie będzie miał.

Dzięki za komentarz...
Ale wydaje mi się, że skrajny minimalizm (Twój komentarz) jest co najmniej nie na miejscu.
Przyzwyczajać można się do najgorszego...(dosłownie), jednak domagać się lepszego - to cecha, która powoduje rozwój -mam nadzieję, że podzielasz mój pogląd a tym samym nie usiadłeś na laurach - hołubiąc UPC
 

fajny52

New member
Ponoć w UPC w Katowicach mają podnieść cenę abonamentu za telewizje analogową. Ponoć jest to powód by zerwać umowę z nimi. Czy ktoś wie coś na ten temat?
 

balpio123

New member
upc

jaroslawp napisał:
Jak zwykle. Że w najbliższym czasie nie przewidują "...poszerzenia oferty programowej..."
jest to standardowa odpowiedz,na infolini gadaja podobnie ,tak naprawde dopiero w dniu wprowadzenia jakiegos kanalu mozna sie od nich otym dowiedziec, a info na kanale informacyjnym zawiadamiajacym otym czasem pojawia sie nawet kilka dni puzniej ,a wiec moga se tak gadac az do chwili wprowadzenia kanalu i nic wczesniej od upc sie niedowiemy,moze kiedys jeszcze cos mozna bylo...jest to wkuzajuace ale tak unich jest wiec lepiej wcale sie niepytac kiedy i jakie nowe kanaly dojda bo szkoda nerwow i czasu.
 
Ostatnia edycja:

bulek

New member
Tak w ogóle, to ponieważ UPC często odnosi się do preferencji klientów, to chciałem was zapytać czy któryś z was był kiedykolwiek takim badaniem objęty? Czy ktoś uczestniczył w ankiecie telefonicznej, listownej, mailowej, webowej, czy innej, gdzie mógł bezpośrednio wypowiedzieć się na temat preferencji oferty programowej?
 

pinja

New member
Oni przecież nie muszą tego badać, oni to wiedzą :D.

A odpowiadając na pytanie to mnie w tej sprawie nikt o nic nie pytał
 

qluk

New member
Pare przemyslen odnosnie samego mediaboxu:

- wolny i dosc mulowaty
- nieraz nie chce sie "wlaczyc" puszcza tylko czarny ekran po HDMI i mozna sobie albo poczekac (czasem zaskoczy) albo wylaczyc z pradu
- wiatrak to porazka, najprawdopodobniej wsadzili cos na ciernym lozyskowaniu poniewaz halasowac zaczal po 2-3 tygodniach
- brak wylacznika pelnego
- jak na razie raz mial problem z buforem (bylo wyzej opisane), a dokladniej wyglada ze nie zawsze poprawnie wywala z pamieci i moze dojsc do przepelnienia
- brzydkie GUI, ale to juz jest wzgledne, choc raz jak siadlo czesciowo nadawanie to niewiadomo skad, cale menu zrobilo sie czarno-szare i o dziwo wygladalo lepiej niz to niebieskie

No nic, poczekac do konca umowy a potem sie zobaczy. Licze ze oferta kanalowa JAMBOX'a sie poprawi, bo dekoder maja znacznie lepszy.
 

mp_lasso

New member
Miałem problem z mediaboxem HD. Codziennie się zawieszał w trybie standby. Po każdej nocy trzeba było go zresetować gdyż godzina była nie aktualna i nie dał się włączyć. Innym razem godzina była aktualna, ale także nie dał się włączyć i bardzo się zagrzał (po resecie w menu serwisowym wskazywało 70*C). Wczoraj przyszedł serwisant i wymienił trójnik oraz mediabox. Powiedział że prawdopodobnie to przez za dużą siłę wysyłania sygnału. W menu serwisowym, w EuroDOCSIS up-stream: Siła wysyłania sygnału po wymianie zmalała z 52 dBmV do 45-46 dBmV (serwisant powiedział że maksymalna, dopuszczalna wartość to 52). Dekoder od wczoraj nie zawiesił się i po nocy normalnie "wybudził się" ze stanu standby. Zobaczymy jak będzie później. Jednak dalej jest problem z mini-przewodnikiem TV, który czasem nie pokazuje programów. Serwisant powiedział, że to przez to że UPC nie nadaje w tym czasie informacji do mini-przewodnika.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Backuz

New member
cecha Mediaboxa HD

Ostatnio zachęcony możłiwością oszczędzania prądu... wyłączyłem na noc Mediaboxa HD zupełnie z prądu. Na drugi dzień po włączeniu okazało się, że nagrany program, który oglądałem i przerwałem by wrócić do niego od tego momentu - cofnął się do początku, to znaczy stracił indeks miejsca w którym przerwałem oglądanie... Czy ktoś spotkał się z takim czymś?
 

Cygi1

New member
Witam, mam pytanko - może ktoś się zetknął z pewnym "dziwnym" zjawiskiem. Jestem posiadaczem Panasonica PV80 i UPC Mediaboxa z nagrywarką. Po podłączeniu mediaboxa do tv przez HDMI 1 generalnie wszystko jest oki, jakość bardzo dobra ale ... No właśnie, Panas jakoś wybiórczo korzysta z formatowania obrazu. Mam ustawioną opcję formatowania na auto, co na sygnale z kabla standardowego /gniazdo antenowe/ powoduje, że każdy program niezależnie od systemu nadawania zostaje rozciągnięty do wyświetlanego ekranu /całkowicie wypełnia obraz/. Po przełączeniu na HDMI i mediaboxa - nie jest to już takie oczywiste. Dla przykładu TVN HD - raz obraz w 100 % wypełnia ekran i jest super, innym razem kiedy uruchomię program obraz jest wyraźnie pomniejszony, choć usytuowany centralnie /otacza go dookoła czarna ramka, dość gruba/, innym razem obraz jest rozciągniety na boki, pasy czarne na dole i górze ekranu. Zjawisko dotyczy również innych programów np. tvp1, tvp2, polsatu itd, przy czym pomniejszony obraz występuje wyłącznie na kanałach HD jak TVN czy wówczas jak są nadawane reklamy na NG HD, zaś rozciąganie i pasy góra - dół na programach sd. Czy ktoś zna przyczynę tego zjawiska ? Dodam, że w ustawieniach mediaboxa mam 16:9 i auto jeśli idzie o rozdziałkę - próbowałem innych ustawień - to samo ....
 

brodacz

Active member
Bez reklam
bulek napisał:
Tak w ogóle, to ponieważ UPC często odnosi się do preferencji klientów, to chciałem was zapytać czy któryś z was był kiedykolwiek takim badaniem objęty? Czy ktoś uczestniczył w ankiecie telefonicznej, listownej, mailowej, webowej, czy innej, gdzie mógł bezpośrednio wypowiedzieć się na temat preferencji oferty programowej?
Gdy dzwonię na CC niemal zawsze jakaś laska pyta, czy po rozmowie zgodzę się na poddanie ankiecie.
Niebawem wchodzi pakiecik eXtra... ciekawe w jakiej cenie ?
 

joker

New member
Cygi1 napisał:
Witam, mam pytanko - może ktoś się zetknął z pewnym "dziwnym" zjawiskiem ...
No to normalne dla tvn hd gdyż oni nadają sygnał 16/9 w wysokiej rozdzielczościm ale gdy maja sygnał 4/3 to go rozciągają, problem w tym że reklamy puszczają takie same jak na zwyklym tvn czyli 4/3 (szkoda tylko że reklamy często nagrywane sa w 16/9 poźniej zmniejszone do 4/3 a następnie puszczone spowrotem w 16/9) stąd w materiale 4/3 pasy po bokach ale jeśli materiał był formatowany z 16/9 na 4/3 na 16/9 to ma dodatkowo pasy u góry i pobokach :) tak więc nic nie zrobisz nagrywarką bo tak już jest.
 

piegrze

New member
chyba udają, że to robią

bulek napisał:
Tak w ogóle, to ponieważ UPC często odnosi się do preferencji klientów, to chciałem was zapytać czy któryś z was był kiedykolwiek takim badaniem objęty? Czy ktoś uczestniczył w ankiecie telefonicznej, listownej, mailowej, webowej, czy innej, gdzie mógł bezpośrednio wypowiedzieć się na temat preferencji oferty programowej?

Tak, ale....

Miła pani zadzwoniła do mnie tego samego dnia, w którym mi zainstalowano dekoder. Mogłem jej tylko odpowiedzieć, że nawet jeszcze nie wiem jak urządzenie się włącza (bo zamontowali mi je przed moim wyjściem do pracy).
Pani obiecała zadzwonić za 2-3 dni.... Minął prawie miesiąc. I nic. Niedługo sam do nich zadzwonię, bo ostatnio nie mogąwłączyć zupełnie rekordera.
Czasem pomaga wyjęcie kabla zasilającego, następnie naciśnięcie "guzika" CH+ albo CH- na froncie rekordera. Z pilota odpalić się już drugi tydzien ani razu nie chciał. Co ciekawe, jak już jest na chodzie to reaguje na pilota normalnie.

--
KLD 40W4500
UPC recorder HD
dekoder 'n'
 

piegrze

New member
Cygi1 napisał:
Witam, mam pytanko - może ktoś się zetknął z pewnym "dziwnym" zjawiskiem.
(...)
Zjawisko dotyczy również innych programów np. tvp1, tvp2, polsatu itd, przy czym pomniejszony obraz występuje wyłącznie na kanałach HD jak TVN czy wówczas jak są nadawane reklamy na NG HD, zaś rozciąganie i pasy góra - dół na programach sd. Czy ktoś zna przyczynę tego zjawiska ? Dodam, że w ustawieniach mediaboxa mam 16:9 i auto jeśli idzie o rozdziałkę - próbowałem innych ustawień - to samo ....

I chyba tu jest pies pogrzebany.
Jak oglądam "dobre" kanały HD to czegośc takiego nie ma (np. History Channel HD, National Geographic HD, czy HBO HD). Natomiast to częste zjawisko na kanałach o których piszesz. Osobiście podejrzewam, że to z bałaganu, lenistwa lub niekompetencji wynika, że zwłaszcza w tvnHD każdy program nadają inaczej, szczególnie drastycznie to właśnie widać w reklamach - jedna jest z ramką po bokach, następna dookoła, czasem bez ramki, potem film w pełnym HD. I to ostatnie, na szczęście, dzieje się najczęsciej. Nagrałem kilka filmowych hitów z tvnHD i jakość była idealna (np. ostatni Pan życia i śmierci z Nicholasem Cage'em).
 

Cygi1

New member
Oki, dzieki śliczne za odpowiedź, uspokoiliście mnie bo już myślałem, że albo z tv jest coś nie tak albo nie potrafię skonfigurować mediaboxa :) Echhhh, kiedyż się w UPC doczekamy większej procentowo ilości kanałów HD ? Przydałoby się mieć ich ze 25 % przynajmniej, ale z tego co widzę, to przy tym tempie rozwoju dojście do takiego etapu to im chyba z 10 lat zajmie :p Dorzucili ostatnio jakiegoś Foxa filmowego czy cuś ale sd ... To jest jakieś nieporozumienie ... Gdzie BBC hd ? Ploty szły, że będzie ... A i to przecież kropla w morzu potrzeb ... Płacimy w końcu niemały miesięczny abonamet ... I co ? Lipa ;-)
 

brodacz

Active member
Bez reklam
pawel-krk napisał:
Jaki się k.... dorosły znalazł.... Ehhh... Kolega sie po prostu zapytał, co to za pakiet?!
Czy w tym kraju myślenie jest tak bardzo bolesne, że o proste sprawy trzeba pytać innych ? Za kilkanaście dni sami się przekonacie co będzie w ofercie.
 

balpio123

New member
brodacz napisał:
Czy w tym kraju myślenie jest tak bardzo bolesne, że o proste sprawy trzeba pytać innych ? Za kilkanaście dni sami się przekonacie co będzie w ofercie.
oby doszly wkoncu brakujace konkrety a wiec tvp hd,mtv hd,eurosport hd,discovery hd,filmbox,disney channel,tvp sport,sci-fi channel,movies 24 lub chociasz jakas czesc z tych kanalow;]
 

brodacz

Active member
Bez reklam
balpio123 napisał:
oby doszly wkoncu brakujace konkrety a wiec tvp hd,mtv hd,eurosport hd,discovery hd,filmbox,disney channel,tvp sport,sci-fi channel,movies 24 lub chociasz jakas czesc z tych kanalow;]
Chyba nie jesteś świadom o ile upc musiałoby podnieść abonament. O ile Twoje oczekiwania są merytorycznie uzasadnione (bo to w większości ciekawe programy) to uprzedzam, że dla psychicznego spokoju abonentów lepiej, by movies 24 nie pojawiło się. Mam to w Aster i jakość nadawania jest porównywalna z pirackimi taśmami VHS albo filmem nagranym komórką ;-) .
 

eradekS

New member
Mam pytanie czy nadal macie problem z wączeniem dekodera , np po nocy. Powiem uczciwie ze cierpliwość mi sie juz skonczyła.......trzy wymiany sprzętu w ciągu 3 tygodni.....a problem nie włączanie sie Mediabox-u jak był tak jest(uruchamia sie od 10 do nawet 45min!). Parametry niby mówia ze mam kryształ , nowa instalacja od skrzynki.... Ostatni serwisant przyznał ze wina leży po stronie UPC i nic z tym narazie nie moze zrobic bo to ponoc błąd w sofcie (?) i pracują nad tym , ale oficjalnie tego klientom nie mówia. Tylko w grudniu nie miałem zadnych problemóm!! Ktoś wie o co tu chodzi? (Najlepsze jest to ze sąsiedzi moi maja dekoder UPC bez HD i zero kłopotów)
 
Do góry