HD w UPC

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Na forum mediaświat, ponad 30 stron nt. tego dekodera.
Tradycyjnie, od pozytywnych opinii, do tych w których piszą o degradacji jakości względem Horizona. Mi tam generalnie nie zależy, raz na miesiąc odpalam kablówkę, ale na plus na pewno możliwość sortowania kanałów (przynajmniej tak wyczytałem) i szybkość działania.

Wezmę chyba ten dekoder na próbę, wydaje się najlepszym rozwiązaniem + karta CI do drugiego pokoju, porównamy co lepiej się sprawdza.
 

joshua

New member
Ja przerabiałem zarówno starego mediaboxa z nagrywarką, horizona, CI+ jak i nowy dekoder 4k.
Do dzisiaj mam 3 karty CI+ i dZiała to raz lepiej raz gorzej (zależy od tv). Horizon-wiadomo, muli strasznie więc zmieniłem go na dekoder 4k i w moim subtelnym odczuciu to właśnie dekoder 4k jest najwygodniejszym rozwiązaniem. Działa perfekcyjnie, nie wiesza się, jest szybki i ma super intuicyjny i ergonomiczny pilot. Mam go od premiery czyli chyba z 4 miesiące i jestem bardzo zadowolony, docelowo zmienię karty CI+ na te dekodery bo dekoder działa zdecydowanie lepiej. Myślę zże z czasem dorzucą na nim Netflixa (YT już jest) i będzie to zarazem TV box jak i dekoder.

Napisz proszę coś więcej o tym dekoderze? Co to za model, jaka cena?
Czy obsługuje wszystko co ma taki horizon - w szczególności to "Rewind TV" z UPC? Bo w zasadzie ja bym w sypialni zmienił horizona na kartę CI+ albo na starego Cisco, ale w sumie to Rewind to jedyna rzecz która sprawia że się powstrzymuję przed wywaleniem horizona za okno...
 

joshua

New member

Dzięki! Nawet nie przypuszczałem że UPC wypuściło jakiś nowy dekoder, dlatego myślałem że mowa o jakimś zupełnie zewnętrznym sprzęcie i stąd pytanie o cenę ;)

Czytam opis tego 4K... i kurczę mam ambiwalentne uczucia. Z jednej strony fajnie, że jest ReplayTV i nie muli tak jak ten paskudny Horizon, z drugiej średnio mi się podoba idea trzymania "nagrań" przez trzy miesiące i brak dostępności tych nagrań dla wielu istotnych kanałów (czasami chcę nagrać coś innego niż film). Ale już brak możliwości timeshift to jakaś ultraporażka...
Może coś się z czasem zmieni i umożliwią podłączenie własnego dysku SSD w celu prawdziwego nagrywania programów i włączenia timeshift... lub choćby marnego pendrive'a rzędu 64-128GB żeby działał ten timeshift.

Choć patrząc na betonowość oferty UPC to różnie może być. Od lat liczę na to, że multiroom pozwoli na obsługę więcej niż trzech odbiorników - niestety brak postępów, jak tak dłużej będzie to w końcu wymięknę i dokupię drugi pakiet Start dla czwartego telewizora (bo TV analogowa to porażka na całej linii)...
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zochu, a jak z podłączeniem dekodera 4K i amplitunera? Czy działa kanał zwrotny ARC? Czy możesz oglądać YT i netflixa i dźwięk puścić przez ampli?

Ja mam podpięty ten dekoder do ampli do wejścia CBL/SAT i TV do wyjścia HDMI z Arc. Działa mi sterowanie CEC, mogę oglądać bez problemu wszystko z poziomu TV i dźwięk ARC działa.
Ja mam Pioneera LX-801, nie wiem jak inne amplitunery się z nim dogadują.
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Napisz proszę coś więcej o tym dekoderze? Co to za model, jaka cena?
Czy obsługuje wszystko co ma taki horizon - w szczególności to "Rewind TV" z UPC? Bo w zasadzie ja bym w sypialni zmienił horizona na kartę CI+ albo na starego Cisco, ale w sumie to Rewind to jedyna rzecz która sprawia że się powstrzymuję przed wywaleniem horizona za okno...

Tak, ma wszystko to co HORIZON poza dyskiem twardym. Nagrania zapisywane są w chmurze, lecz ja z tego nie korzystam bo ten dekoder ma replay TV, więc mogę sobie następnego dnia odtworzyć (chyba) każdy program sprzed nawet kilku dni
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Biorąc pod uwagę wielkość tego boxa, nie wiem czy jest w ogóle sens bawić się w kartę CI.
Zochu, podłączałeś to kablem czy po wifi?
Rozumiem, że stary router zostaje - co wydaje się logiczne.
Jak z obciążeniem sieci podczas oglądania, czuć jakieś spadki?
Zakładając, że odpale dwa dekodery i będę chciał coś ściągnąć na PC.
 

joshua

New member
Biorąc pod uwagę wielkość tego boxa, nie wiem czy jest w ogóle sens bawić się w kartę CI.

W sumie zamiast karty CI+ na pewno lepsze. Mam np. kartę CI w jakimś LG i jest niby dobrze, ale w sumie nawet timeshifta nie ma bo każdy podłączony pendrive czy dysk telewizor uważa za niegodny wzbogacenia go w tę opcję... Info w internecie i instrukcjach brak.

Zochu, podłączałeś to kablem czy po wifi?
Rozumiem, że stary router zostaje - co wydaje się logiczne.

Właśnie, ja mam jeszcze router Cisco i za Chiny go nie oddam, jest zbyt dobry :)

Jak z obciążeniem sieci podczas oglądania, czuć jakieś spadki?
Zakładając, że odpale dwa dekodery i będę chciał coś ściągnąć na PC.

Bardzo ciekaw jestem jaka przepustowość jest konieczna - i czy dekoder sprawdza jakie są opóźnienia itp... Aż kusi żeby spróbować z VPNem :)
 
L

lukas1985

Guest
Witam kupiłem nowy tv Sony XH90 mam podłączony dekoder horizon upc,.ustawione mam na jakość HDMI 1080p , natomiast jak wchodzę na taki guzik na pilocie TV to pisze że obraz jest 720, co jest nie tak ??
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Biorąc pod uwagę wielkość tego boxa, nie wiem czy jest w ogóle sens bawić się w kartę CI.
Zochu, podłączałeś to kablem czy po wifi?
Rozumiem, że stary router zostaje - co wydaje się logiczne.
Jak z obciążeniem sieci podczas oglądania, czuć jakieś spadki?
Zakładając, że odpale dwa dekodery i będę chciał coś ściągnąć na PC.

Podłączałem zarówno kablem jak i po wifi. Obecnie mam po kablu bo w jednej szafce jest dekoder i modem. Tego TV Boxa można zamówić tylko w pakiecie z internetem (min. 500Mbit) i tym białym modemem. Sam box nie ma wejścia koncentrycznego, więc transmisja jest z neta. Nie zauważyłem żadnych problemów z działaniem, czasem-raz na tydzień potrafi się przywiesić na 1-2 sekundy i wyświetli się „buforowanie” i program leci dalej. Poza tym bez uwag. U mojej siostry jest taki dekoder podpięty po wifi (router w drugim pokoju) i też działa bdb. Koleś z upc mówił mi że TV zabiera max 30Mbit łącza podczas działania.
Armani, karty CI+ do tego dekodera nie mają nawet startu, ja będę wszystkie z multiroom zmieniał na TV Boxa.
Odnośnie rozmiaru, w zestawie jest komplet rzep z taśmą dwustronną więc można ten dekoder zamontować z tyłu telewizora.
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To nie ma się nad czym zastanawiać. Biorę te boxy.
Mam nadzieję, że nie będzie problemów z dostarczeniem.
Dostałeś boxa w ramach przedłużenia umowy, jako nowy klient, czy wynegocjowałeś w trakcie wypowiedzenia?
Obecnie od tygodnia jestem na bezterminowej umowie, najchętniej wziąłbym od ręki, bez zabawy w kotka i myszkę z DUKiem.

Ten pilot głosowy, działa na zasadzie - "włącz TVN turbo" i przełącza?
Czy za duzo oczekuje? : )
 

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
Mnie się kończyła umowa, został mi chyba miesiąc czy dwa i skontaktowali się ze mną z propozycją przedłużenia. Powiedziałem żeby zadzwonili jak będą mieli w ofercie tego TV BOX'a bo to było chyba dzień czy dwa po jego premierze. Ogólnie kokosów ofertowych na niego nie dają, dla starych klientów oferta porównywalna do tej na stronie.
P.S. tak - klikasz guzik i mówisz "TVN Turbo" a on przełącza na TVN turbo :)
Ma też wbudowanego Youtube, może za jakiś czas dodadzą Netflixa
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Jestem po rozmowach.
Nikt tym razem do mnie nie dzwonił, umowa terminowa zakończona 05.12.2020r. czyli miesiąc temu jednak.

Więc tak, na ogólnej linii nie ma szans na załatwienie czegokolwiek.
Pierwszy konsultant stwierdził, że nie ma problemu z wymianą dekoderów, aczkolwiek nie może być dwóch boxów 4k, a jedynie box + karta.
Cena z moich 109zł wówczas wzrosłaby na ponad 140zł. Więc dziękuje za taka ofertę.
Obecnie mam pełny pakiet tv + HBO + multiroom z nagrywaniem + 500mb + jakaś karta sim.

Drugi konsultant, ale już w dziale utrzymania klienta (DUK), stwierdził, że obecnie Boxy 4k zostały wstrzymane i ich nie ma, na pytanie, czy w ogóle ich nie ma, czy tylko dla przedłużających, oczywiście okazało się, że dla starych klientów... no bo przecież kogo interesują stali klienci którzy płacą od nastu lat. Oni niech się męczą na starych dekoderach.

No nic, są boxy 4k dla nowych klientów, więc zostaje zabawa w kotkę i myszkę.
Czyli rezygnacja (na nowej stronie UPC od ręki) i czekanie na rozwój wydarzeń.
Co też uczyniłem przed chwilą. Zobaczymy czy ktoś jednak zadzwoni i podmieni te sprzęty, czy trzeba będzie faktycznie zwracać stary sprzęt i uderzyć ponownie jako "NOWY" klient.

Edit:
Co ciekawe, pierwszy konsultant wyliczył mi podmianę dekoderów (box 4k + CI) na 144.99zł.
Na stronie bez łaski na 12msc wychodzi 134.99zł - oczywiście dla nowych klientów.
 
Ostatnia edycja:

zochu91

Klub HDTV.com.pl
VIP
standardowa zagrywka... Ja po długich bojach wynegocjowałem taką samą ofertę jak dla nowego klienta (poza gratisowym HBO na 5 msc). Kiedyś jakoś łatwiej było z nimi rozmawiać i jakoś tak przyjemniej mnie traktowali.
Czyli nie ma szans na dostanie UPC boxów w ramach multiroom?
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Z tego co gość mówił, to w ramach multiroom, tylko jeden Box 4k.
Na drugi tv, to albo dekodery, albo karta CI.
Czy tak faktycznie jest, trudno powiedzieć, bo z tego co widzę, każdy mówi coś innego.

Jeden stwierdził, że mogę dostać bez problemu w ramach przedłużenia boxa 4k (tyle, że cena mi wzrasta o 35zł względem tego co mam teraz) i już możemy przedłużać, drugi stwierdził, że nie ma możliwości na nowego Boxa, jeżeli jestem klientem (tylko nowi klienci).
No i bądż mądry, dlatego zawsze rozmawiam z kilkoma.

Ja myślę, że oni mają już swoje wyliczenia i dobrze wiedzą, że są klienci którzy straszą wypowiedzeniem i nic nie robią i są ci którzy faktycznie powtarzają ten zabieg. Pewnie wyszło im, że lepiej docisnąć klienta do końca i wówczas coś faktycznie proponują, tak aby go nie stracić, skoro już jest na wypowiedzeniu. Reszta pewnie odpuści, co jest dla nich zawsze korzyścią. Typowe korpo zagrywki. Nie widzę tego inaczej, w przeciwnym wypadku absurdalne i zupełnie nie potrzebne czynności.

Zresztą zapytałem gościa, czy nie uważa, że to bezsens. Po co cała ta procedura wypowiadania, żeby tylko zostać nowym klientem i skorzystać z oferty. Potwierdził, ale to tylko pracownik.
Inna sprawa, że kiedyś co konsultant w DUK, to inna oferta. Rzekome, proszę poczekać na linii, zapytam kierownika, chwila niepewności i "zgoda". Cyrk na kółkach ; )
 

Petru23

Banned
ja mam UPC i Mediaboxa HD, Horizona i CI+. Do tego już znajomego serwisanta, który przychodzi mi co jakiś czas działać z netem i wymieniac routery ;)
Jak dla mnie sprawa wygląda tak.
mediabox jakość daje jakby najgorszą ze wszystkich. Aczkolwiek sprawdzę dziś na HX80 raz jeszcze.

Co do Horizon i CI+. Nie widzię różnicy w jakości obrazu, sprawdzałem głównie na Samsungu Q70t. Dziś mam zamiar sprawdzić jeszcze XH80 dokładnie.
Jakość na karcie CI+ sprawdzicie i bez niej, wystarczy wpiąć kabel do TV i macie cyhfrowe kanały z podstawowego pakietu. Jest TVN, polsat TVP i kilka inych. Podstawowa różnica to obróbka sygnału i jest ona zależna od konkretnego modelu TV.
Pisząc tego posta przełączam między CI+ a Horizon i co się rzuca w oczy - twarze. Na CI+ nie są rozlane, nie ma takie ofektu plasteliny. Na CI+ jest ok.
 

joshua

New member
ja mam UPC i Mediaboxa HD, Horizona i CI+.

Czyli osiągnąłeś UPCowy limit multirooma... Strasznie mnie wkurza ten limit.

Do tego już znajomego serwisanta, który przychodzi mi co jakiś czas działać z netem i wymieniac routery ;)

Miałem świetnego ale olał firmę :'(

[...]

Pisząc tego posta przełączam między CI+ a Horizon i co się rzuca w oczy - twarze. Na CI+ nie są rozlane, nie ma takie ofektu plasteliny. Na CI+ jest ok.

Chyba coś pomieszałeś i zamiast któregoś CI+ miał być horizon ;)

Ja jeśli będę zdesperowany to się poddam i wezmę dodatkowy pakiet TV - w sensie dodatkowy podstawowy pakiet. Czyli multiroom, tyle że nie za 20 zł a za 60 czy ile tam wychodzi...
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Przypominam, lub informuję, że jest aplikacja Horizon TV i nie potrzebujemy często opcji Multiroom. Około 120 kanałów (i wciąż przybywa) z Replayem, cofaniem, przemijaniem itp. I to wszystko za darmo na trzech telewizorach. Czwarty z dekoderem np 4k. Wprawdzie z apki jakość jest chyba tylko 720 i bitrate na poziomie komputerów Spectrum, jednak poza sportem ogląda się spoko.
 
Do góry