HD w UPC

juzeg76

Member
A ta pikseloza to w calym twoim mieście czy tylko na twoim osiedlu? I dlaczego zmiana softu miałaby coś poprawić? Czy zmiana wycieraczek w samochodzie wplywa na właściwości jezdne?

taka odpowiedz z UPC
Temat: Odpowiedź na reklamację dotyczącą utrudnień w działaniu nagrywarki dekodera Horizon.

Szanowny Panie

Dziękuję za dokładne przedstawienie sprawy.

W nawiązaniu do poniższej reklamacji informuję, że została ona rozpatrzona.

Przeprowadzona przeze mnie weryfikacja potwierdziła opisaną sytuację. Planowane wdrożenie nowego oprogramowania, eliminującego opisaną niedogodność planowane jest na lipiec 2016.

Proszę o cierpliwość.

Przepraszam za wszelkie niedogodności wynikłe z istniejącego problemu.
pikselizacja dotyczy wszystkich nie ma znaczenie lokalizacja . nagraj NBA z C+ gdzie transmisja trwa 2 ,45 min mniej wiecej przez gopdzine nagrania jest OK potem sie zaczyna

P. S . o wycieraczki to napisz do Opla albo Mercedesa bo na ten temat nie mam wiedzy:-o
 
Ostatnia edycja:

brodacz

Active member
Bez reklam
To może wyjasnię precyzyjniej niż ta upcowa papka. Mam upc z nagrywarkami (obecnie Horizon i Cisco) od czasów prehistorycznych i pikseloza w nagraniach występuje tylko w dekoderach z uszkodzonym twardym dyskiem. Nowy soft faktycznie może pomóc, jeśli będzie w stanie wyeliminować badsektory.
Myślałem, że masz pikselozę na żywo. Na to soft by nie pomógł...
 

juzeg76

Member
To może wyjasnię precyzyjniej niż ta upcowa papka. Mam upc z nagrywarkami (obecnie Horizon i Cisco) od czasów prehistorycznych i pikseloza w nagraniach występuje tylko w dekoderach z uszkodzonym twardym dyskiem. Nowy soft faktycznie może pomóc, jeśli będzie w stanie wyeliminować badsektory.
Myślałem, że masz pikselozę na żywo. Na to soft by nie pomógł...

pikseloza tylko na nagraniach na dysku . Mam drugi egzemplarz Horizona i na nim jest dokladnie to samo co na popszednnim . Wiec nie jest to wina dysku .
Cisco jako multiroom nasgrywa to samo bez pikselozy
 

wysio

Member
Bez reklam
Czyli wychodzi na to, że dobrze zrobiłem, że nie dałem się namówić na ten cały Horizon z 25 zł dopłatą co miesiąc. Nawet dawali mi w cenie 240Mb Internet. Ale mi 120Mb wystarcza w zupełności. Czy film w 1080p będę ściągnął w 10, czy 5 minut, to już nie robi różnicy.

Wysłane poprzez Tapatalk
 

chix

New member
Cześć!
Wykupiłem sobie pakiet na Mistrzostwa Europy i wszystko byłoby fajnie gdyby nie dźwięk.
Liczyłem, że jednak w dzisiejszych czasach Dolby Digital, to już standard przy takich transmisjach. A tu się okazuje, że i na Polsacie, i na kanałach dodatkowych (Polsat Sport 2 i 3) mecze są nadawane w zwykłym stereo. O dziwo na TVP1 mecz Polski był nadawany w DD (nie wiem jak inne bo nie sprawdzałem).
Czy na Cyfrowym Polsacie też jest bez DD, czy może to UPC tak tnie dźwięk?
Ktoś coś wie w tym temacie?

Na Polsacie od dawien dawna jest tylko stereo jeśli chodzi o ich wszystkie kanały. A najlepsze jest to, że jak masz Polsat Cyfrowy i włączysz inny kanał na którym dźwięk u innych operatorów jest w DD to i tak będziesz miał stereo...
 

wysio

Member
Bez reklam
Jaką teraz można dostać ofertę na przedłużenie umowy za ok 100 zł? Obecnie płace 115 zł i mam net 120Mb, Cisco z nagrywarką i full pakiet kanałów bez tych dodatkowo płatnych, oraz telefon 240 min. Ten ostatni mnie nie interesuje. Oferta programowa mnie zadawala, jak też prędkość Internetu. Jedynie dekoder zmienił bym na Horizon, bo zależy mi na lepszej jakości obrazu... Tylko, że tam podobno inaczej poukładane są kanały i znów będę musiał zapamiętywać od nowa...

Wysłane poprzez Tapatalk
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
To i tak bez rewelacji, u mnie 2x dekoder z nagr.+ 1 pakiet płatnych + 120Mb + telefon = 109zł.
 
Ostatnia edycja:

wysio

Member
Bez reklam
Ktoś tam wcześniej pisał, że dostał za max prv z 250Mb, Cinemax i Filmbox 96.90 zł. To jest bardzo dobra cena, a nie moja...

Wysłane poprzez Tapatalk
 

Kamil_89

Member
Negocjuj kolego, negocjuj. No i oczywiście wyślij wypowiedzenie, zawsze możesz powiedzieć że dostałeś lepszą ofertę od konkurencji.
 

TheTiger

New member
Wie ktoś jaka jest szansa na wynegocjowanie modemu zamiast routera w UPC? Mam od roku 120Mb internet, mogę zmienić na 250Mb, ew dobrać jakiś mały pakiet TV.
 

TheTiger

New member
W tym momencie mam podłączony jakiś modemo-routero-access point. Nie pamiętam jakiej marki. Jedyne co mogłem w nim zmienić (custom software od UPC), to wyłączyłem wi-fi. Do pierwszego portu ethernet mam dopiero wpięty swój własny router który daje wi-fi oraz rozprowadza gigabitowy ethernet. To jest bardzo dobry router i chciałbym z niego korzystać.
W efekcie dostęp do internetu idzie przez dwie bramy (przechodzi to przez dwa NATy) i mimo, że w moim routerze są zaawansowane mechanizmy optymalizujące przesył danych (nie chce wchodzić w szczegóły), to i tak musi to przejść przez router od dostawcy.
Chciałbym, żeby wymusić na UPC montaż modemu bez żadnych innych funkcji (tylko wejście antenowe i wyjście rj45 + ew. telefoniczne). One są zazwyczaj lepsze, no i przede wszystkim nie mają wbudowanej translacji adresów.
Mógłbym zmienić pakiet na wyższy jeśli byłoby to konieczne lub nawet samemu kupić pasujący modem. Kwestia tylko tego, by dało się to załatwić z UPC. Pytanie jak. Gdy zamawiałem obecny pakiet, to mimo próśb o modem dostałem router.
 

TheTiger

New member
Może i porażka, ale ja nie mam lepszej opcji u siebie na osiedlu. Może jak skończą budować całe osiedle, to pojawi się jakaś firma z usługą FTTH.
 

wysio

Member
Bez reklam
Ja tam nie narzekam. UPC ma w swojej ofercie kilka modeli routerów. Teraz znów reklamują jakiś podobno dobry i nowoczesny router. Ja mam ten biały i o dziwo działa bez zarzutu. Wcześniej oczywiście miałem wiele problemów z różnymi urządzeniami. Poza tym na wyraźne żądanie powinni dać ten zwykły modem.

Wysłane poprzez Tapatalk
 

TheTiger

New member
Tak, teoretycznie powinni. Ale nie chcą. Chciałbym to wymusić. Rozumiem, że nikt nie miał podobnych doświadczeń?
Poza tym też w sumie nie narzekam, łącze jest raczej stabilne. Ale po FTTH spodziewam się więcej (np. niższe pingi).
 

TheTiger

New member
Chociaż muszę przyznać, zaskoczenie. Zrobiłem teraz speedTest i ping wyszedł mi 9ms. To zaskakujące, bo jakiś czas temu było to 20-30ms. Może nie jest aż tak źle.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Jak ci speedtest wybierze zły serwer to wtedy ping jest na poziomie 20+. Do najbliższych zawsze mam 7-9. Co do wymiany modemoroutera na sam modem to nie będzie problemu o ile nie masz netu 250Mb. Podpiszesz tylko papier, że zrzekasz się Wi-Fi, które dali ci w cenie. W sumie to nie wiem po co ci te korowody bo ja pomimo, że mam 2 modemy to i tak korzystam z tego gorszego czyli integry w Horizonie. Poza tym dali mi 500Mb+ router Asus a/c 733Mb, więc śmiga fajnie, ale szkoda mi prądu. Włączę go na początku października bo przybędzie wymagający użytkownik.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Dla mieszkańców W-wy i okolic, którzy nie mają w bloku innej kablówki, mam pomysł na podłączenie wg specjalnych promocyjnych stawek (tak jakby konkurencję mieli). Dla pozostałych podpowiadam, by szukali chętnych do cesji na OLX.
 
Do góry