HD w UPC

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Wspolczuje Romantici zawsze jednak zostaje Ci Klan na TVP, ja jednak ubolewam bo Showcase jest jednym z pieciu kanalow ktore u mnie leca na okraglo.
 

Zyygy1

New member
Pytanie do użytkowników Aster obecnie będących w UPC a korzystających z kanałów HD.
Panowie zauważyliście spadek jakości transmisji? Dokładnie mam na myśli kompresję przy ruchu.
U mnie natychmiast po podpisaniu aneksu nastąpiło pogorszenie jakości obrazu.
 

JGR

New member
Zauwazylem, spokojnie :)
Wracajac do tematu - "JGR" daj znac jak sprawy sie maja.

Właśnie rozmawiałem z DUK, i ich koordynator uparcie twierdzi że jest to tylko zmiana logo a nie oferty programowej. Zastanawiam się czy oni mają tam podpiętą tą swoją kablówkę żeby na minutę włączyć i sprawdzić, że głupoty mówią?
Póki co moje wypowiedzenie nadal u nich wisi.
 

Sheik

New member
Właśnie rozmawiałem z DUK, i ich koordynator uparcie twierdzi że jest to tylko zmiana logo a nie oferty programowej. Zastanawiam się czy oni mają tam podpiętą tą swoją kablówkę żeby na minutę włączyć i sprawdzić, że głupoty mówią?
Póki co moje wypowiedzenie nadal u nich wisi.
Poczekaj na pisemną odpowiedź, szkoda prądu na telefony bo i tak nigdy nic mądrego nie powiedzą tylko głupoty i wyuczone formułki żeby zbyć petenta :twisted:
 

JGR

New member
Poczekaj na pisemną odpowiedź, szkoda prądu na telefony bo i tak nigdy nic mądrego nie powiedzą tylko głupoty i wyuczone formułki żeby zbyć petenta :twisted:

I tak się zrobi!

Wkurza mnie jak nie wiem, że gadają bzdury... zmiana logo...
W ten sposób to można kasować jaki chcą kanały dając "w zamian" dubla w HD" inngo kanału i twierdzić, ze to zmiana logo.
Żenada :-(
 

wysio

Member
Bez reklam
Czy mieliście problemy z dekoderem polegający na zawieszeniu się sprzętu przy włączonym oszczędzaniu energii? Dekoder z nagrywarką. Po włączeniu oszczędzania energii, wyświetlacz powinien zgasnąć po wyłączeniu dekodera. Tak jednak nie jest, a po jakimś czasie godzina się zamraża i nie można go uruchomić bez odcięcia zasilania...
 

JGR

New member
Masz racje, informuj na biezaco.

No więc wygląda to tak:
Dzisiaj mija tydzień od wysłania rezegnacji. Wykonałem dwa telefony i nic - rebranding według UPC.
Dzisiaj wykonałem trzeci i... udało się :)

Dotychczas miałem: Max + Super HD + Net25Mb + telefon 240 minut. To wszystko było za 130zł

Teraz zaproponował mi konsultant: Max HD z nagrywarką + Net 30Mb + Telefon 240. To wszystko za 105 zł i umowa na 12 miesięcy. Instalacja 1zł.

Jednak trzeba się upierać, ze to nie rebranding - bo tak jest w rzeczywistości.
 

juzeg76

Member
No więc wygląda to tak:
Dzisiaj mija tydzień od wysłania rezegnacji. Wykonałem dwa telefony i nic - rebranding według UPC.
Dzisiaj wykonałem trzeci i... udało się :)

Dotychczas miałem: Max + Super HD + Net25Mb + telefon 240 minut. To wszystko było za 130zł

Teraz zaproponował mi konsultant: Max HD z nagrywarką + Net 30Mb + Telefon 240. To wszystko za 105 zł i umowa na 12 miesięcy. Instalacja 1zł.

Jednak trzeba się upierać, ze to nie rebranding - bo tak jest w rzeczywistości.

gratuluje ja jestem po 2 telefonach i nic nie wskoralem , teraz czekam na odpowiedz na pismie na moja reklamacje dotyczaca wylaczenia Discovery , na razie minelo 5 dni i cisza .....
 

Gollum

New member
też skorzystałem z okazji i zmieniłem ofertę.
do tej pory miałem dekoder SD i pakiet chyba 80 (albo i więcej, bo miałem polsat play, axn scifi, itp. a teraz ich nie mam) kanałów oraz internet 5mbit za ok 80zł. nie ukrywam, że chciałem w ogóle zrezygnować z kablówkowej telewizji, bo w niej po prostu nic nie ma, a do tego jakość jest jeszcze gorsza niż zawartość. Miałem przejść na minimalizm w postaci dvb-t oraz płacić ewentualnie za samego neta. ciężko powiedzieć, czy to efekt tego, że w lubuskim jest już dvb-t i boją się, że ludzie porezygnują, czy może strach przed tym, że mam umowę na czas nieokreślony, konsultanci z krakowa (nie wiem czemu dzwonili do zielonej góry) skontaktowali się w sprawie promocji. miałem dostać dekoder hd, kilkadziesiąt kanałów (w tym trochę hd), no i net 30mbit. wszystko w cenie 80-85zł. z racji tego, że telewizja (nawet to pseudohd, którego się spodziewałem) mi zwisa, a net do streamingu się przyda, a i cena nie wzrosła, podpisałem lojalkę.
efekt? 3,5MB/s net pozwala na komfortowe oglądanie leaguepass na nba.com, 1080p na jutubie, sensowne streamingi w smart tv.

jesli chodzi o telewizję. raczej będzie jeszcze bardziej minimalizowana.

- jakość kanałów SD nie poprawi się dzięki kablowi hd, bo jest tak niska, ze kabel jej nie poprawi
- jakość kanałów HD - średnio. może jest to efekt tego, że mam bluray, że mam masę filmów 720p i 1080p, że do jakości się przyzwyczaiłem. w przypadku HD od UPC owo HD to przeważnie tylko znaczek. Nie chce mi się wierzyć, żę czarno-biały materiał na puszczony na kanale HD jest rzeczywiście HD. nie chce mi się wierzyć, że wszystkie reklamy są w HD, bo nie są. wiele programów sportowych na propagandzie solorza o nazwie polsat sport hd i polsat sport extra hd, są bardzo średniej jakości. część seriali na TVP1 HD, polszicie, tvn też jest średniej jakości. tylko nieliczne kanały nadawane na programach przyrodniczych przykuwają uwagę jakością, reszta to albo perfidny upscaling albo materiał sd puszczony pod logiem kanału HD.
tyle jeśli chodzi o jakość. czary goryczy dopełnia dekoder HD i brak możliwości utworzenia pełnoprawnej listy kanałów ulubionych. Nie ma możliwości usunięcia kanałów niechcianych z listy, a jeśli już zrobimy sobie listę pseudoulubionych, to nie jest ona domyślnie w dekoderze, tylko trzeba sie do niej dostac poprzez menu. Chyba, ze czegos nie zauwazylem.
nie wiem co za ćwierćmózgi wzbraniają się przed umożliwieniem userowi pełnej ingerencji w listę. Może nie chcę 30 kanałów, których nie mam odkodowanych, może nie chcę przeskakiwać z 200 na 500 kanał, może chcę mieć TVP1 na 1 a nie na 100 numerze? ofkoz "prokliencka" polityka platform telewizyjnych nie brała mojego (i nie tylko) głosu pod uwagę.

To tyle - z UPC będę korzystał tylko i wyłącznie z powodu neta i z powodu braku alternatywy w zielonej górze.
 

wysio

Member
Bez reklam
Dlaczego od wczoraj mam pomieszane kanały? np. Polsat HD mam na kanale 473, MTV mama na Canal+ Jest sporo takich pozamienianych kanałów. Najlepsze jest to, że nazwę kanału podaje normalnie, tylko już zawartość od zupełnie innego kanału.
 
Do góry