HD czy FullHD

digitalus

Banned
nie jest potrzebny nawet aparat fotograficzny tylko dobry wzrok:)
widac wyraznie . jesli ktos jest uparty to nigdy nie uwierzy, napisze ze na ekranie jest folia albo cos innego.
na filmie z youtube tez nie widac roznicy?.
gdybym mial lepszy aparat to roznica bedzie jeszcze bardziej wrazna.wystarczy tylko troche pomyslec. jesli na zdjeciu wykonanym przy pomocy slabego aparatu widac roznice to jesli zrobimy zdjecie przy pomocy dobrego aparatu to roznica bedzie jeszcze bardziej widoczna.
moge pozyczyc lustrzanke canona i zrobie kolejne zdjecia:)
moje zdjecia bylo zrobione z "ukrytej kamery ":) tzn aparatu fotograficznego
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
nie jest potrzebny nawet aparat fotograficzny tylko dobry wzrok:)
widac wyraznie . jesli ktos jest uparty to nigdy nie uwierzy, napisze ze na ekranie jest folia albo cos innego.
na filmie z youtube tez nie widac roznicy?.
gdybym mial lepszy aparat to roznica bedzie jeszcze bardziej wrazna.wystarczy tylko troche pomyslec. jesli na zdjeciu wykonamym przy pomocy slabego aparatu widac roznice to jesli wykonamy zdjecie przy pomocy dobrego aparatu to roznica bedzie jeszcze bardziej widoczna.
moge pozyczyc lustrzanke canona i zrobie kolejne zdjecia:)

Takie porównania nie mają żadnego sensu o ile sam nie ustawisz sobie parametrów obu telewizorów.

Najczęstsza zasada jest taka, że najatrakcyjniej na półce prezentują się te telewizory, na których sprzedawca ma największą marżę, które mu zalegają lub te których dystrybutor płacił za ich specjalne eksponowanie.

Kiedyś, gdy zastanawiałem się, który model plazmy wybrać nie mogłem zrozumieć czemu z 2 stojących obok siebie plazm 42G20 i 42S20 w jakimś takim sklepie ta druga ma dużo lepszy obraz. Zdecydowanie lepszą ostrość, lepszy deinterlacing. Szedł na nich dokładnie ten sam materiał demonstracyjny. I nawet sprzedawca pozwolił mi pozmieniać sobie ustawienia obu. Mało brakowało, a faktycznie uwierzyłbym w przewagę S20 nad G20. Na szczęście coś mnie tknęło i zacząłem śledzić sposób ich podłączenia. Co prawda do obu dochodziły i kable HDMI, i YPbPr, ale okazało się, że ten sam sygnał z Blu-Raya do S20 wchodzi przez HDMI, a do G20 przez wejście component. Oczywiście na moje pytania sprzedawca cały czas utwierdzał mnie w przekonaniu, że faktycznie S20 lepiej wyświetla i wcale nie kwapił się, aby wyjawić, że są inaczej połączone. Na moją prośbę o przełączenie sygnału pomiędzy nimi lub połączenie obu po HDMI poinformował mnie, że nie ma takiej możliwości, bo tak właśnie muszą być oba podłączone. Wcale się nie zdziwiłem, gdy wychodząc ze sklepu zauważyłem kilka sztuk 42S20 stojących w kartonach przy wyjściu.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jeez Digitalus - ale Ty masz halo (za to mało uważny jesteś...). Przecież na tych zdjęciach od razu widać że na Sharpie jest załączony kontrast dynamiczny który wszystko przepala. Normalnie cały czas starasz się udowodnić ludziom coś tam a udowadniasz tylko jedno...że jesteś fajtłapowatym fanbojem (fajtłapa bo nawet nie umiesz czegoś dobrze spreparować). To się już robi smutne, było śmieszne ale co za dużo to niezdrowo.

Hyhy - czekam z niecierpliwością i zaciekawieniem co mi odpiszesz:mrgreen:

JackS -wiadomo że promują co muszą ale akurat ten przykład z kablem componnent jest bzdurny moim zdaniem bo jakość obrazu na componnencie jest niemal identyczna jak na hdmi (jak zauważysz różnicę to znaczy że szukałeś najdrobniejszych szczególików).
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
JackS -wiadomo że promują co muszą ale akurat ten przykład z kablem componnent jest bzdurny moim zdaniem bo jakość obrazu na componnencie jest niemal identyczna jak na hdmi (jak zauważysz różnicę to znaczy że szukałeś najdrobniejszych szczególików).
W tym wypadku różnica na korzyść HDMI była bardzo wyraźna. Rozdzielczość była ta sama, ale we wszystkich scenach gdzie kamera jechała w po przekątnej ekranu 42G20 miał ewidentny problem z deinterlacingiem, a szczegóły obrazu były lekko rozmyte (obraz na pewno nie szedł piksel w piksel). Kabel component nie szedł bezpośrednio z Blu-Raya, tylko poprzez jakiś wielowyjściowy rozdzielacz sygnału component (telewizory po drugiej stronie stoiska dostawały ten sam sygnał). Kabel component mógł być dość długi. Cała instalacja była skryta w zamkniętym stoisku.
 

digitalus

Banned
juz odpisuje. kliknij tutaj.
http://www.hdtv.com.pl/forum/635831-post132.html
wszystkie telewizory w linku wyzej maja rozdzielczosc 1024X760.
nie dotyczy to tylko telewizora sharp ale kazdego lcd. a ty kim jestes? stevie wonder?
jesli nie dostrzegasz roznicy w sklepie. jakosc obrazu sd bedzie lepsza w telewizorze plazmowym o rozdzielczosci 1024 x760. bez znaczenia czy to bedzie lg , samsung , panasonic a nawet daewoo. podobne zdanie mozna przeczytac tez na avforums i na forum elektroda od elektronikow . dawaj swojego lcd to zrobimy test na jakosc obrazu sd.
 
Ostatnia edycja:

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Hmm te zdj. może faktycznie słabe ale raczej na plazmie również był dynamiczny kontrast, tv lcd zawsze tak biją intensywnością a jak zjedziesz z podświetleniem to nawet nie masz co marzyć o jakości z plazmy. Więc zdj. może i złe ale w rzeczywistości również różnice wyglądają podobnie przy lcd, zwłaszcza przy tych tańszych.
Swoją drogą odnośnie głównego pytania, Gry/PC czy telewizja ? Jeśli to drugie to FullHD to wyrzucenie pieniędzy w błoto a nawet z gier przy 42 calach z 3 metrów (normalnej odległości oglądania przy takiej przekątnej) nie masz absolutnie szans zobaczyć różnic ani na narzekać bo nie fullHD. Digitalus dobrze mówi że na razie warto kupić bardziej HDready, kiedyś myślałem ze to jakiś sprzedawca usiłujący na siłę proponować określony sprzęt ale sam po przetestowaniu wielu dobrych i bardzo dobrych telewizorów wraz z plazmami i Lcdkami z stwierdzam że gość po prostu zna się na rzeczy. Teraz gdybym miał do wybou HDready a fullHD przy tym samym typie elektroniki tv i matrycy to jeszcze bym dopłacił do HDready bo przykładowo taki obraz z DVDków to dzien a noc na fullHD a hdready z korzyścią do tego drugiego a różnica HDready a fullHD jest śmiechu warta z BR.
 

digitalus

Banned
kupiles lcd bo byl napis full -hd a sprzedawca powiedzial ze lcd ze to super sprzet. zglos reklamacje . to do harrisa
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
Swoją drogą odnośnie głównego pytania, Gry/PC czy telewizja ? Jeśli to drugie to FullHD to wyrzucenie pieniędzy w błoto a nawet z gier przy 42 calach z 3 metrów (normalnej odległości oglądania przy takiej przekątnej) nie masz absolutnie szans zobaczyć różnic ani na narzekać bo nie fullHD.
3 m to dla Ciebie normalna odległość oglądania obrazu z PC na 42-calowym telewizorze FullHD? To tak jakbyś obraz z PC na 24-calowym monitorze FullHD oglądał z 1,70 m. Jakoś nie wyobrażam sobie kogoś, kto siedzi 1,7 m od takiego monitora komputerowego.

Normalna odległość do siedzenia od 42-calowego telewizora FullHD wyświetlającego obraz z PC lub Blu-Ray to ok. 1,70 m. A od 24-calowego monitora Full HD, to ok. 96 cm.
 

andek6

New member
3 m to dla Ciebie normalna odległość oglądania obrazu z PC na 42-calowym telewizorze FullHD? To tak jakbyś obraz z PC na 24-calowym monitorze FullHD oglądał z 1,70 m. Jakoś nie wyobrażam sobie kogoś, kto siedzi 1,7 m od takiego monitora komputerowego.

Normalna odległość do siedzenia od 42-calowego telewizora FullHD wyświetlającego obraz z PC lub Blu-Ray to ok. 1,70 m. A od 24-calowego monitora Full HD, to ok. 96 cm.
Próbuje sobie wyobrazic przeciętną polską rodzine ogladającą na 42" w przeciętnym pokoju z odległości 1,7 m.... I to jeszcze na lcd(kąty).Telewizor na środku pokoju,czy kanapa?
 

kapsell

New member
Bez reklam
3 m to dla Ciebie normalna odległość oglądania obrazu z PC na 42-calowym telewizorze FullHD? To tak jakbyś obraz z PC na 24-calowym monitorze FullHD oglądał z 1,70 m. Jakoś nie wyobrażam sobie kogoś, kto siedzi 1,7 m od takiego monitora komputerowego.

Normalna odległość do siedzenia od 42-calowego telewizora FullHD wyświetlającego obraz z PC lub Blu-Ray to ok. 1,70 m. A od 24-calowego monitora Full HD, to ok. 96 cm.

Ja 55" z dobrym sygnalem (np ostatnio Dead Space 2 z PS3) ogladam z 2m i jest miodzio.
 

polel

New member
full hd zdecydowanie, standard hd ready obumiera i za jakis czas wszystko wokol bedzie w full a ty bedziesz stal przed kupnem nowego tvka bo ten pojdzie do lamusa
 

digitalus

Banned
zacytuje jeden z postow z forum elektroda bo i tak nikt nie wierzy ze jakosc obrazu sd jest lepsza w telewizorze plazmowym o rozdzielczosci 1024x760


cytat
Ameryki nie odkryłeś. Jak coś co ma być wyświetlane na ekranie 720 x 576 pikseli ma dobrze wygladac na 1920 x 1080 ??? Wszelkie automaty spowodują jedynie kalibrację i wyświetlanie punktu na iluś tam pikselach płaskiego panelu. A nie od dziś wiadomo że najlepiej jest jak sygnał trafia piksel w piksel ( natywnie).

Pewną alternatywą są TV plazmowe z panelem 1020 x 768 lub 1020 x 720.
Sposób wyświetlania obrazu na plazmie i mniejsza rozdzielczość sporo mogą pomóc.
To rozwiązanie jednak nie jest popularne, bo tendencja jest inna i FullHD LCD święci tryumfy, nawet w odbiorze z dachowej anteny siatkowej.
Co prawda i tutaj idzie nowe, bo niektórzy mają już szczęście odbierać z takiej siatki sygnał cyfrowy w formacie MPEG-4, ale większość nadal łapie typowy analogowy PAL.

jeszcze jeden cytat
Cyfrowy naziemny też ma tylko 576 linii.
Przy oglądaniu takiego sygnału na HD Ready telewizor skanuje obraz tworząc z 2 linii sygnału 3 dla wyświetlacza, czyli co trzecia linia jest sztuczna.
Przy telewizorze FULL HD z dwóch linii tworzone są 4, czyli co druga jest sztuczna.
Metody tworzenia tych linii są coraz doskonalsze i różne modele robią to lepiej lub gorzej.
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
kupiles lcd bo byl napis full -hd a sprzedawca powiedzial ze lcd ze to super sprzet. zglos reklamacje . to do harrisa

Aha, okej...skoro wszystko o wszystkich i o wszystkim wiesz to może podałbyś mi jeśli łaska numery na następną kumulację totolotka? Proszę Cię - bardzo bym Ci był zobowiązany. Dla twojej informacji - mój tv nie posiada napisu "fullhd", nie kupowałem go od sprzedawcy który coś mi o nim mówił bo mówiłem mu o nim ja a na gwarancję zgłoszę go, jak mi się kiedyś zepsuje. Chociaż wątpię bym miał go dłużej niż jeszcze miesiąc - lubię zmieniać tv.

A co do tego Full hd - tak się składa że nie oglądam telewizji wcale (słownie: zero) a na moim tv gości materiał 1080p (z 90%) i 720p i nic innego. Materiału o rozdzielczości niższej brak, kompletnie. To może byś mi coś jeszcze poradził?
 
Ostatnia edycja:

bogaty

New member
Bez reklam
Demo samsung SD vs HD na moim Panasie
HDvsSD.jpg

Demo Pioneera na BD
MiPioneer.jpg

Dashboard xboxa 360
P1020359.jpg

Terminator Salvation BD
Terminatorblu.jpg

Demo panasonic na BD
P1010744.jpg

TVP 1 DVB-T SD
DVBT.jpg

Wszystko na HD ready.
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
tak moge ci doradzic ze w taki sposob mozesz odzywac sie do swojego syna jesli go masz.

Teraz porównaj jak zwracam się ja do Ciebie (z dużej litery) a jak zwracasz się Ty do mnie. Jesteś zwykłym trollem i tyle w temacie. W każdym razie do Ciebie będę zwracał się tak, jak będzie mi się podobało gościu, czy Ci się to podoba czy nie.
 

digitalus

Banned
napisales ze jestem fajtlapa i fanaboj to dlaczego mam pisac do ciebie z duzej litery, tez jestes fajtlapa i fanaboj, jak sie teraz czujesz?,nie obrazam nikogo bez powodu
tez jestes trollem
 
Ostatnia edycja:

cezary69

New member
Bez reklam
No prosze patrzę, że teraz tu się przeniosła dyskusja o wyższości... :D Dajcie spokój nie ma co się obrzucać epitetami :bober: Niech każdy lubi to co ma i nieprzekonuje na siłe innych, że to co on ma jest lepsze od tego co mają inni :)
Każdy ma inny wzrok i inaczej widzi tak jak ze słuchem, który z wiekiem niestety pogarsza się, a z oczami to co jest inaczej? Nie ma co kopać toporu wojennego :grin: o takie rzeczy, bo za miesiąc, dwa będziecie się z tego śmiać :) Pozdrawiam!
 
Do góry