Harman Kardon HK 990

myty

New member
Czy ten owiany legendą HK 990 mozna porównac z Cambridge Audio Azur 851A ? Czy ktoś Was miał moze oazję aby je posłuchac? Bo 990 za diabła nie mozna znależć na rynku wtórnym, a Azur851A - tak, i to czasami w cenie 4tyś, a 990 ktoś piasł że za 4tyś, to nie osiądalny.

pozdrawiam myty
 
P

PlayStation

Guest
Czy ten owiany legendą HK 990 mozna porównac z Cambridge Audio Azur 851A ? Czy ktoś Was miał moze oazję aby je posłuchac? Bo 990 za diabła nie mozna znależć na rynku wtórnym, a Azur851A - tak, i to czasami w cenie 4tyś, a 990 ktoś piasł że za 4tyś, to nie osiądalny.

pozdrawiam myty


Widziałem w sklepie, ale nie słuchałem...:cry:

Ogólnie firma Cambridge Audio, to solidna firma, i nie zamierza konkurować,
z bardzo tanimi zestawami, konkurencyjnych firm.
Mogę napisać że... wygląd trochę, taki nijaki :neutral:
Nie mój klimat...:oops:
Ogólnie... solidny wzmacniacz z niezłym trafem ;)

Osobiście celowałbym w ten wzmacniacz... Hegel H80
Bardzo podobne możliwości podłączeń zewnętrznych urządzeń audio...centrum multimedialne.
 
P

PlayStation

Guest
Czy ten owiany legendą HK 990 mozna porównac z Cambridge Audio Azur 851A ? Czy ktoś Was miał moze oazję aby je posłuchac? Bo 990 za diabła nie mozna znależć na rynku wtórnym, a Azur851A - tak, i to czasami w cenie 4tyś, a 990 ktoś piasł że za 4tyś, to nie osiądalny.

pozdrawiam myty

Oczywiście mam na myśli wejścia optyczne... Hegel H80 / Harman Kardon HK 990
Bardzo przydatna funkcja w tych czasach...:-D
PlayStation 3
PlayStation 4

Jeżeli oczywiście zamierzasz zbudować pokój gracza HC Room :-D

Jeżeli jesteś zainteresowany wyłącznie klasą brzmienia... polecam wzmacniacze Hegel.
Te wzmacniacze grają !!! ...słuchałem.:-D
Super sprzęcik...polecam ;) :eek:k::eek:k:
 

xgutti

New member
Bez reklam
Czy ten owiany legendą HK 990 mozna porównac z Cambridge Audio Azur 851A ? Czy ktoś Was miał moze oazję aby je posłuchac? Bo 990 za diabła nie mozna znależć na rynku wtórnym, a Azur851A - tak, i to czasami w cenie 4tyś, a 990 ktoś pisał że za 4tyś, to nie osiądalny.

pozdrawiam myty
Półtora roku temu kupiłem nowego HK990 w sklepie za 4000zł choć cena stała 5450zł. Czasami warto się potargować bo można uzyskać cenę która nas satysfakcjonuje. Co do Azur 851A, ciekawy klocek charakteryzujący się czystością brzmienia. Ciekawym zestawem byłby właśnie Azur 851A z Stream Magic 6. Oba urządzenia pochodzą z Cambritge Audio i posiadają połączenie XLR.
 

dzik87

New member
Czy ten owiany legendą HK 990 mozna porównac z Cambridge Audio Azur 851A ? Czy ktoś Was miał moze oazję aby je posłuchac? Bo 990 za diabła nie mozna znależć na rynku wtórnym, a Azur851A - tak, i to czasami w cenie 4tyś, a 990 ktoś piasł że za 4tyś, to nie osiądalny.

pozdrawiam myty


E cenie 851a na pewno posluchaj atoll in 200, roksan caspian m2 oraz wspomniany CA .

Tutaj scena muzyczna i znikanie kolumn bedzie na pewno na wyzszym poziomie niz w integrach napakowanych bajerami rodem z amplitunerow kd.

Jak uslyszysz glebie i dzwieki gdzies daleko z tylu za linia kolumn, dobiegajace z odleglosci dalszej niz odleglosc kolumn od sciany, to bedziesz wiedzial, ze to juz inny wymiar sluchania muzyki i poziom jakosci jakosci wzmacniacza.
 
P

PlayStation

Guest
E cenie 851a na pewno posluchaj atoll in 200, roksan caspian m2 oraz wspomniany CA .

Tutaj scena muzyczna i znikanie kolumn bedzie na pewno na wyzszym poziomie niz w integrach napakowanych bajerami rodem z amplitunerow kd.

Jak uslyszysz glebie i dzwieki gdzies daleko z tylu za linia kolumn, dobiegajace z odleglosci dalszej niz odleglosc kolumn od sciany, to bedziesz wiedzial, ze to juz inny wymiar sluchania muzyki i poziom jakosci jakosci wzmacniacza.

Poważna konkurencja !!! dla wzmacniacza Harman Kardon HK990
Roksan Caspain...Perfekcyjna stopa Hi -end
Atoll również znakomity, prowadzenie basu...wysterowanie.

Ps.
Mogę Tobie napisać.

Harman Kardon HK 990 również posiada tą magiczną scenę muzyczną , oraz znikanie kolumn.
Dla niego to również...żaden problem :eek:k:

Pozostaje pytanie...
Ile osób potrafi wykorzystać potencjał wzmacniaczy, z takiego przedziału cenowego ?
Atoll
Roksan Caspian
Hegel
Harman Kardon
Musical Fidelity
Electrocompaniet
Sugden
Vincent
T.A
 
P

PlayStation

Guest
Pewnie niewiele osób. Jakoś mi się wydaje, ze mało kto z tego forum ma jakieś ustroje akustyczne w pokoju.

Noooooo tyż ważne ;)
Ale napiszę Tobie tak...
Sztuką jest zaprojektować kolumny podłogowe które znikają , bo monitory to żaden problem.
Chłopaki wiedzą zapewne tutaj na forum o co kaman ;-)


Ps.
Dzisiaj rano uszkodziłem dwa referencyjne głośniki Visaton B200 :cry:
Wcześnie dwa referencyjne głośniki Jantzen Audio
Oczywiście takie głośniki stosuje się pod Lampę, lub wzmacniacz w klasie A z małą mocą.
No ale co ja zrobię...podoba mi się Qms :D
Właśnie na wzmacniaczu Harman Kardon HK 990
Ten skurwiel... ma taki prąd, że strach podpinać kolumny.
Chłopaki mają fajny projekt... Visaton Pentaton
Tylko u mnie będzie grać z referencyjną wstęgą Aurum Cantus troszku zmieniona.
Jutro będę dzwonił za głośnikami.
No i znowu wydatek. Parowanie... dla mnie troszkę inne :D
Muszę sprawdzić filtrację w HK 990
Ale raczej nie...:niewiem:

Kolega miał taki właśnie problem... wzmacniacz Luxman
Palił głośniki, lub raczej smażył.
 

myty

New member
Jak uslyszysz glebie i dzwieki gdzies daleko z tylu za linia kolumn, dobiegajace z odleglosci dalszej niz odleglosc kolumn od sciany, to bedziesz wiedzial, ze to juz inny wymiar sluchania muzyki i poziom jakosci jakosci wzmacniacza.

@dzik87, to cytat roku. Jeszcze nie widzialem, nie czytałem raczej, żeby jedno zdanie opisalo kwintesencje hi-endu. Brawo !!!

Mój denon niestety nie zrobi z kolumnami takich cudów :). A sprawę zmiany wzmacniacza musze delikatnie przegryść z drugą połową, a nie bedzie łatwo.

pozdrawiam myty
 

Seba80

New member
Witam, posiadałem wcześniej rx6 podłączone do hd990 i hk990. Jak dla mnie brakowało mi basu i dynamiki. W rx8 basu zapewne będzie więcej. Później zmieniłem rx6 na Focale 836, i w połaczeniu z HK to było to czego szukałem. Głębia sceny, dynamika, fajny bas, wyraźne średnie i piękny wokal. Wiadomo, kazdemu podoba się co innego, ale ja już znalazłem i dalej nie szukam :) HK990 to mocny i świetny wzmacniacz, pod kątem możliwości ustawień dźwięku.
 

Tubass2

New member
Bardzo słaby temat z dostępności tego wzmaka,Focal ....b.zacne kolumienki.
Ciężko będzie będzie dograć odsłuchy.
 

Seba80

New member
To bardzo dobry wzmacniacz w tym przedziale cenowym, dlatego praktycznie wszyscy go trzymają i nikt nie sprzedaje. Zapytaj na forum uzytkownika Blackninja, świetny sprzedawca od którego właśnie kupiłem swojego HK990 jakieś 2 lata temu.
 

xgutti

New member
Bez reklam
Obecnie Harman Kardon poszedł w produkcje plastikowych zestawów kina domowego ( mniejsza konkurencja = lepszy wynik finansowy ) więc puki nie zmieni się polityka firmy to nie ma co liczyć na topowy amplituner kina czy wzmacniacz stereo. Era ciężkich klocków skończyła się na AVR 760 i HK 990.
 
Do góry