Harman Kardon BD-P10

marok

New member
Na stronie wsparcia technicznego HK nie ma nowszych sterowników. Okazało się że film SALT poprostu na BDP-10 nie odpali. Prawdopopodobną przyczyną takiego stanu rzeczy są zbyt duże wymagania aplikacji menu startowego filmu napisanego chyba w Javie. Prawdopodobnie programista napisał bardzo rozbudowany program wymagający więcej pamięci niż posiada odtwarzacz. W serwsie HK znają problem z błędem wczytywania menu startowego na modelu BDP-10.
Powiem, że jestem lekko zaskoczony ale stawiam dopiero pierwsze kroki w świecie wysokiej rozdzielczości i napewno nie raz jeszcze napotkam tego typu problemy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

marok

New member
Powiedz mi proszę blackninja jakie ma znaczenie nr seryjny w kontekście braku możliwości wczytania menu filmu SALT?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Mam jakiś mega nowy soft ale jest zastrzeżenie, że od jakiegoś numeru. Wgrać nie zaszkodzi ale trzeba sprawdzić serię.
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Tylko w modelach z mechanizmem BP06 można zastosować oprogramowanie w wersji 1.06.
Mechanizm o symbolu BP06 jest montowany w BDP10 od numeru seryjnego TL0001-09182.

Instrukcja wgrania nowego oprogramowania do BDP10:

Najpierw należy sprawdzić wersję oprogramowania w menu ekranowym BDP10. Nowe oprogramowanie można zaktualizować do wersji 1.06.
Jeżeli wersja 1.06 jest już zainstalowana, można pominąć proces aktualizacji.

BDP można aktualizować przez USB, oto instrukcja krok po kroku:
Skopiować folder “images” i plik “product_software_update.dat” do głównego katalogu na USB.
Włożyć pendrive’a do gniazda USB BDP10; powinien pojawić się interfejs aktualizacji, wtedy należy nacisnąć „OK” na pilocie, aktualizacja rozpocznie się.
Po zakończeniu aktualizacji należy wyciągnąć pendrive i nacisnąć „OK”, odtwarzacz BDP10 automatycznie zrestartuje się, wtedy trzeba sprawdzić wersję oprogramowania.

WRZUTA - Bdp10_sw_v1.06
 

marok

New member
Wgrałem nowy soft, jutro sprawdzę, czy SALT odpali.
Blackninja, widać, że opanowałeś "ciemną stronę mocy" :) Być może znajdziesz jeszcze rozwiązanie na kolejny problem. Nie mogę odpalić pliku *.mkv na BDp-10. Najpierw napotykając problemy z wgraniem pliku o ładowności >6 GB na pen drive podzieliłem go na części do 2 GB przy pomocy aplikacji mkvmerge. Potem zabrałem się za jego konwersję na *.avi korzystając z darmowego (na razie) oprogramowania Hamster free video converter. Efekt moich działań jest taki, że po pierwsze BDp-10 nie widzi plików *.mkv, po drugie po konwersji do *.avi pliku tego nie czyta. Czy jest na to jakieś rozwiązanie?

pozdr.
 
witam, mam pytanko w sprawie napisów, a mianowicie przy użyciu programu Subtitle Workshop dokonałem konwersji napisów na micro dvd z rozszerzeniem "sub", napisy jak i film mają taką samą nazwe i są w tym samym katalogu na pendrive a mimo to bdp10 ich nie widzi, możecie mi jakoś pomóc?

Blackninja wgrałem ten nowy soft co podawałeś i tak się zastanawiam co on ulepszył?
 

WasiukR

New member
Witam, mam bdp1 ver USA i szukam nowego softu. Std hk w usa na moje @ nic nie odpowiada :(. Zastanawiam się nad wygranie softu od bdp10 podanym na tym temacie forum. Jak uważacie odtwarzacz padnie ? A może uda się z niego zrobić w ten sposób ver eu bdp10 :) będę wdzięczny za pomoc, wymianę doświadczeń.
 

Arth1972

New member
SALT a BDP 10

Witam. Dla wszystkich zainteresowanych , film Salt działa na bdp 10 z nowym softem 1,08 :) .Mam wgrane i wypróbowane , chodzi jak należy .Pozdrawiam
 
witam, nie wiem dlaczego ale bdp 10 nie chce odtworzyć długich nagrań i to nie ważne czy z płyty czy pendrive, chodzi mi np o sety które trwają około 2 godzin, czy to normalka czy coś się popsuło?
 

gorilas

New member
Arth1972, a ten soft 1.06 (bo zakladam ze nie 1.08 jak napisales :) zmienia cos jeszcze? Jak sie sprawuje w codziennym uzytkowaniu? To jest w ogole jakis oficjalny soft czy nie albo jakas niekoniecznie stabilna beta, bo dosc dziwna nazwe po 'BDP10_SW_v.1.06icostamdalej'
Powiem wprost ze jestem nowy w temacie firmware do HiFi, ale kiedys troche bawilem sie z ruterami wifi nawet samemu cos piszac, ogolnie wyznaje zasade ze nowszy soft jest przewaznie lepszy od starszego... oprocz wtedy gdy nowszy nie/zle dziala ;)

Z gory dzieki za odpowiedz.
 

Arth1972

New member
Nowy soft to właśnie 1,08 tak jak napisałem. :) .Jest to oficjalny soft (tak myślę ), wgrany przez serwis.Szczerze powiem , że nie widzę różnicy tyle tylko ,że jak wcześniej opisywałem mogę obejrzeć już SALT który wcześniej się nie ładował.I mam wrażenie ,że szybciej odczytuje płyty blu,ale może to tylko moja podświadomość , bo jest nowe oprogramowanie :).Pozdrawiam
 

gorilas

New member
Dzieki za info. Napisalem wlasnie do serwisu h/k podajac serial number, mam nadzieje ze mi przesla firmware, bo ja swojego BDP10 kupilem w Niemczech i pewnie w Polsce serwis mi tego za darmo nie zrobi. Jesli dostane firmware to sie oczywiscie podziele, bo nigdzie na necie nie mozna go znalezc.
 

doli22

New member
Skopiować folder “images” i plik “product_software_update.dat” do głównego katalogu na USB.

Witam mozna prosic o podpowiedz skad skopiowac ten folder i plik ktory podales? mam klopot z filmem ktory ostatnio kupilem, obraz nie chodzi plynnie tylko przerywa, sprzedawca od filmu stwierdzil ze musze aktualizowac swoj odtwarzacz, znalazlem tu na forum wersje 1.06 chyba ze jest jakas nowsza? u mnie jest 1.05 i teraz mam problem jak wprowadzic ta aktualizacje za pomoca pendrive'a wlasnie przez brak tego folderu i pliku software_update.dat, jak by co to moj nr seryjny TL0001-12654 Dzieki z gory
 
Do góry