Harman Kardon AVR 360 czy Yamaha RX-V771

Harman Kardon AVR 360 czy Yamaha RX-V771?


  • Total voters
    0
  • Poll closed .

lulu

New member
Dzień dobry.
Jestem tu nowy i zastanawiam sie nad wyborem aplitunera. Który byłby lepszy przy słuchaniu muzyki techno i rapu? HK ma podobno dużą rezerwę prądową, ale czy Yamaha jej nie ma albo ma zdecydowanie mniej?
Pozdrowienia dla Wszystkich i :blagam: o odpowiedzi;-)
 

jimmixxx

New member
widzę ze Kolega ma podobny problem do mojego.
Wacham sie miedzy:
Yamaha RX-V771 Harman Kardon AVR 360 lub Harman Kardon AVR 265
W tym przypadku skłaniałbym się do Yamahy ze wzgledu na pre out ale zobaczymy co doswiadczeni Forumowicze polecą:)
 

ranczo

New member
Bez reklam
Może AVR460 - obsługuje 3D
Z pre -out'em to nie taka prosta sprawa bo to ampituner w tym wypadku ma także wpływ na jakość dźwięku. Zawsze to jest jakaś wypadkowa brzmień obu urządzeń.
Yamaha jest bardziej "ostra" i ma "krótszy" bas od Harmana.
Ale to rzecz gustu, najlepiej obu posłuchać.
 

lulu

New member
Ranczo co oznacza "krótszy" bas? Mniej głęboki? słabszy? Niestety nie mam mozliwosci odłsuchy Yamahy. Ale Harman był jak najbardziej OK. AVR360 tez ma 3D tylko ze po aktualizacji. Czy z tą aktualizacją też nie jest tak różowo? A moze nie ma wcale i zostałem wprowadzony w błąd?
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
AVR360/460 obsługują 3D po aktualizacji, wgrywamy ją z pamięci po USB. HK ma fajny firmowy bas już nawet od najtańszego modelu, u konkurencji taki zaczyna grac dopiero w wyższej półce. Yamaha dwa wyjścia HDMI przydadzą się dla posiadaczy tv i projektora.
 

lulu

New member
A bas Yamahy RX-V771 w końcu to nie jest niska półka? 2 wyjscia HDMI to fajna sprawa, nigdy nie wiadomo co moze sie przydać:) Generalnie Yamaha jest nowsza i nic nie trzeba aktualizować. Ma wiecej wyjsc od AVR360 i jest tansza. Tylko co z tym basem?
 

ranczo

New member
Bez reklam
basik słabszy - nie, krótszy znaczy jakby wyżej odcięty, sztywniejszy
jeżeli na Harmanie końcówka basiku wybrzmiewa to na Yamasze już go niema
 

don111

Banned
można to interpretować dwojako, że bas w HK jest pełniejszy albo gorzej kontrolowany... na jakich kolumnach takie odczucia ?
 

Max78

New member
AVR 360/460 - swojego kupowałem 2 lata temu i przyjechał już z aktualnym softem :) Nic nie trzeba było robić (aaale i tak sprawdziłem którą wersję mam :)).
 

lulu

New member
don111 odsłuch był na kolumnach Monitor Audio MR6. Myslisz ze z Yamaha RX-V771 też mogą zagrać dobrze? Widzę ze wiekszość poleca HK:) A gdzie sprawdzić wersję AVR360? Od której jest juz aktualizacja 3D?
Max78 co sie stało z Twoim AVR 460 bo przypis "umarł" nie jest dobrą rekomendacją:)
Tym bardziej ze nie jest to pierszy wpis tego typy na tym forum.
 
Ostatnia edycja:

optimuso

New member
wieksza przestrzennosc i stereofonia w Yamaszce Harman lepiej kontrolujacy bas. Ja zdecydowal bym sie nad Yamaha. Ale zalezy to w glownej mierze jakie masz glosniki? Az dziwne ze nikt o to nie zapytal do tej pory
 

Max78

New member
Umarł, to znaczy, że znaczy że się usmażył. Zajrzyj po szczegóły do wątku AVR 460 Nowość.
Jest w serwisie w UK. Spodziewam się go najwcześniej ok. połowy lutego.

Co do 'rekomendacji' - to tylko elektronika. Czasy, kiedy w sprzętach ze średniej półki pakowano solidne podzespoły z najwyższej jakości materiałów - minęły :)
Liczą się koszty, konkurencja i maxymalizacja zysków.
Nie oczekuj cudów :)
W każdym sprzęcie może się to zdarzyć.

Czy to 'przypadłość'? Nie wiem - nie mam dostępu do statystyk działów serwisu/reklamacji w HK :)
Pracuję w b. dużej firmie produkcyjnej (inna branża) - dlatego śmiem pisać to co wyżej. Nie podchodzę emocjonalnie - po prostu - zdarzyło się.
Zobaczymy co będzie dalej, jak sprzęt wróci.

Wszystko zależy od budżetu :) Każdy układ ma jakieś słabsze elementy :)

Krótko i rzeczowo - wybierz sprzęt, który odpowiada Tobie pod względem brzmienia i ciesz się tym.
Jeśli masz zapas $ - wybierz ten z większym zapasem mocy, dobierz odp. głośniki :) Wszystko w temacie :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
He,he. Dobrze mówisz Max78. U mnie w firmie jak przychodzi zwrot towaru to naklejamy karteczkę że towar do dalszej wysyłki ale oprócz tej firmy xxx z której zwrot przyszedł, może kto inny się nie kapnie:) Podejrzewam że wszyscy teraz nas mamią bajerkami, wyglądem zewnętrznym bo i tak na bebechach nie wielu się zna. Oczywiście są firmy co nie pozwalają sobie na jakieś wypuszczanie bubli, ale to już wyższa półka:) Zawsze wracam do lat młodości i sprzętu ojca - Unitra Diora (ampli + deck z wysuwaną kieszenią) jak fajnie to grało, ile godzin w nocy się siedziało żeby nagrać fajny utwór z list przebojów. Chociaż może teraz tak się wydaje bo wszyscy wtedy mieli podobnie a w sklepach nic innego nie było, ale stary mówił że dał za ampli wtedy 3 przeciętne wypłaty. Do tej pory to gra czyli gdzieś z 22 lata. Ciekawe czy teraz te sprzęty tyle wytrzymają?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nawet mercedes Klasy S się psuje.Ale od tego jest dobry serwis aby to naprawił szybko i solidnie. Nie zmienia to że samochód jest extra. Podobnie jest ze sprzętem.
Nie trzeba prowadzić nie uczciwych praktyk. Wystarczy zgłosić uszkodzony sprzęt do serwisu i po sprawie.
 

xgutti

New member
Bez reklam
a może zamiast AVR 360 to lepiej zastanowić się nad AVR 260 który posiada już pre out. A to co masz dopłacić do AVR 360 dokupisz wzmacniacz HK 980 do stereo. Więc musisz podjąć decyzje? AVR 360 czy AVR 260 i HK 980
 

armi

New member
Bez reklam
He,he. Dobrze mówisz Max78. U mnie w firmie jak przychodzi zwrot towaru to naklejamy karteczkę że towar do dalszej wysyłki ale oprócz tej firmy xxx z której zwrot przyszedł, może kto inny się nie kapnie:) Podejrzewam że wszyscy teraz nas mamią bajerkami, wyglądem zewnętrznym bo i tak na bebechach nie wielu się zna. Oczywiście są firmy co nie pozwalają sobie na jakieś wypuszczanie bubli, ale to już wyższa półka:) Zawsze wracam do lat młodości i sprzętu ojca - Unitra Diora (ampli + deck z wysuwaną kieszenią) jak fajnie to grało, ile godzin w nocy się siedziało żeby nagrać fajny utwór z list przebojów. Chociaż może teraz tak się wydaje bo wszyscy wtedy mieli podobnie a w sklepach nic innego nie było, ale stary mówił że dał za ampli wtedy 3 przeciętne wypłaty. Do tej pory to gra czyli gdzieś z 22 lata. Ciekawe czy teraz te sprzęty tyle wytrzymają?

jak teraz dasz 3 przeciętne wypłaty to wytrzyma :)
a przynajmniej brzmienie będzie zadowalające ...

problem w tym że chcielibyśmy /w większości/ KD za 3-4 tys zł a to jest niecałe 1k Euro
 
Do góry