H/K AVR-255 i Siesty, Magnat czy???

seb76

New member
Witam Szanownych forumowiczów,

Po zakupie nowego ampli "druga połowa" już ochłonęła więc nadszedł czas na nowe fronty. Problem jest jeszcze większy niż przy wyborze ampli, jedne nie mają góry albo dołu lub wycofany za bardzo środek a inne mało dynamiczne itd... Zdaję sobe sprawę, że dużo zależy od akustyki pomieszczenia ale na czymś przy wyborze dobrze jest się oprzeć.

Szukam czegoś w miarę uniwersalnego, z dobrą dynamiką głównie do chillout, klasyki rock'a, w okolicy 2000 zł. pokój 25 m2.

Czy ktoś z zainteresowanych słuchał może z AVR-255 "naszych" kolumn QBA Elements 300AL mało popularne ale podobno dźwięk mają niesamowity???
Pod uwagę brałem również Tonsil Siesta lub Magnat Quantum 605.

Będę wdzięczny za jakiekolwiek opinie czy sugestie.
Pozdrawiam
 

hawk11

New member
Na HK 255 z podanych odsłuchiwałem Quantumy 605 i je kupiłem co prawda do Yamahy bo HK nie podobał sie mojej połowicy. Grają świetnie za taka cenę. Bas zaczyna nabierać ogłady i jest coraz lepszy. Te kolumny nie wyglądają na hi end ze względu na użytą okleinę, ale przecież nie o to chodzi. Ważne jak grają. Mogę Ci tylko doradzić abyś posłuchał, bo pisanie nie ma sensu tak naprawdę, tylko twoje ucho może Ci podpowiedzieć.
 

squad05

New member
wiem black, że RX6 byłyby zapewne ciekawą propozycją ale chyba nawet u Ciebie za 2000 ich kupi, a kolega taki podał pułap.
 

seb76

New member
Witam,

Dzięki Panowie za propozycje, podane powyżej Monitor Audio są fajnymi propozycjami ale niestey powyżej budżetu. Zostanę pewnie zaraz zagryziony ale jestem ciekaw jak zagrałyby z H/K AVR255 te Siesty. Widziałem wykonanie Magnum serii 500, trzeba przyznać nie powaliło mnie na kolana i jeszcze ta dziwna siatka fuj....! Mam nadzieję że seria 600 jest choć troche lepiej zrobiona. Musze jechać posłuchać tych Magnatów Quantum 605 tylko ten BR z tyłu!! może dudnić bliżej ściany. Cholera jak nie urok to ..... !

Jak tylko coś już odsłucham podziele się wrażeniami.

Pozdrawiam
 

squad05

New member
Ja mysle, że idź posłuchaj wszystkich opcji a potem uderz do Blacka po cene na rs6 ;)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mk-2

New member
Polecam siesty. Graja naprawde fajnie (sluchalem frontow, w domu mam monitory). Tylko nie wiem jakby zagraly z hk. Do siest wydaje mi sie, ze jest potrzebna troche jasniejsza elektronika. Sam z ciekawosci bym posluchal jak to razem gra..
 

mk-2

New member
Fakt. Gwarancji na siesty nie ma. Producent upadl. Zaleta tego taka, ze mozna fabrycznie nowe zestawy kupic za duzo mniejsze pieniadze (jesli komus nie zalezy na gwarancji).
 

dembol

New member
a po co gwarancja?;:))) przetworniki typowe do kupienia w kazdym sklepie tonsilowskim np w poznaniu a druga sprawa tonsil ma to do siebie zpie chodzi przez 30 lat :) bez zadnych problemow

ja w stereo mam paradigmy studio 60v4 a w kinie siesty caly kompl procz suba bo suba mam paradigma pw2200

powiem krotko siesty rewelacja swietna przestrzennosc , bardzo dobre niskie i wysokie tony a srednie to juz rewelacja nie chwalac marki bo maja malo wyrobow godnych polecenia ale siesty im sie udaly ! ciesze sie ze udalo m isie kupic 2 lata temu jeszcze w tonsilu w poznaniu i wiem ze mam oryginaly nie skrecane u partacza w piwnicy a graja swietnie do kina nic lepszego
aha ampli rxv3800 yamaha
 

mat74

Well-known member
Bez reklam
dembol napisał:
to juz rewelacja nie chwalac marki

aha ampli rxv3800 yamaha

:D:D:D- wiemy, wiemy.....nic lepszego do 5k. od siest ........a vamaha jest krolem............:D
15 letnie mercedesy tez sa najlepsze........:D nawet lepsze od nowych mercedesow...........:D
 

seb76

New member
Witam wszystkich,

Nie przeczytałem w internecie na temat Siest żadnej złej opinii, wszyscy je chwalili więc z ciekawości pojechałem do Tonsilu (20km) w sprawie Siest i gdyby nie fakt, że akurat w magazynie nie było koloru wenge stałyby już pewnie w moim domu. W tym kolorze mają być w tym tygodniu i okaże się czy faktycznie tak ładnie grają.

Odnośnie wypowiedzi Mk-2 co do gwarancji Tonsila - poinformowano mnie, że oczywiście JEST jak to w UE dwuletnia a producent nie upadł, działa choć nie tak jak kiedyś.

Jak tylko ich posłucham podzielę się wrażeniami.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

seb76

New member
dembol czyżbyś spotkał na forum już pana mat74 i jego przepełnione sarkazmem posty
 
Ostatnia edycja:

mat74

Well-known member
Bez reklam
dembol napisał:
mat74 czyli mczaj lub jego klon szwed75:) witam
:D:D:D:D- nie ! zapewniam cie ,ze te nicki nic mi nie mowia , chociaz wypowiedzi "mczaj" czytalem chyba na forum audiostereo ?! nie mam tam zadnego "klona" - ba! nawet nie napisalem tam jednego posta ! wiec - pudlo !:D
natomiast znalezienie twoich wypowiedzi na jakimkolwiek forum (pisanych pod jakimkolwiek nickiem) naprawde nie jest zadnym problemem....- sa identycznie fanatyczne !

seb76 napisał:
dembol czyżbyś spotkał na forum już pana mat74 i jego przepełnionego sarkazmem posty

jak juz sie naczytasz i ci sie juz przejedza oszolomskie wypowiedzi w stylu "moje to jest rewelacja i w ogole osmy cud swiata i techniki a wy sie nie znacie bo nie macie tego co ja !"
to zobaczymy czy odpowiesz postem "przepelnionym sarkazmem" ,czy poprostu wygarniesz komus ,ze bzdury pier...

pzdr.
 
Ostatnia edycja:
Do góry