H/K AVR-255 i Siesty, Magnat czy???

seb76

New member
Wracając do tematu postu, z trzech typów podłogówek padło na Siesty
Qby - wymagają b.dobrego pieca
Magnaty - obawiałem się BR z tyłu i dudnienia. Czas pokaże czy to była dobra decyzja.
Dzisiaj przywiozłem je do domu. Pierwsze wrażenie po wyjęciu z pudeł bardzo dobre, trzeba przyznać że prezentują się bardzo ładnie zwłaszcza w kolorze wenge, poza tym wysokie, "zgrabne" i ładnie wykonane podłogówki.

Jeżeli chodzi o dźwięk to kolumny nie są wygrzane wieć na ich prawdziwe możliwości będę musiał poczekać, ale po pierwszych kilkugodzinnych odsłuchach na pewno na uwagę i uznanie zasługuje ładny (nawet niewygrzany) bas, bałem się że przy podawanym pozomie przenoszenia nie będą schodzić za nisko, ale nic z tych rzeczy dynamiczny i fajny dół. Góra bardzo przyjemna brakuje mi trochę wyższego środka - tak to chyba należy określić -ale to może być wina niewygrzania zestawu lub H/K bo grają one dość "mrocznie". Jutro podepnę je pod starego denona i pioneera zobaczę jak Siesty rozpoczną zabawe ze wzmacniaczmi.

Na razie to tyle
 
Ostatnia edycja:

dembol

New member
bardzo dobry wybor , trzeba wspierac polska gospodarke
swoja droga kolumny sa w tej cenie bardzo dobrym wyborem
po jakims czasie zmiekną wysokie nie beda dzwonić stana sie aksamitne
umnie na dzien dzisiejszy graja bardzo ladnie po 2 latach eksploatacji
 

seb76

New member
Pora jakoś zakończyć rozpoczęty przeze mnie post na temat H/K AVR255 i doboru podłogówek.
Ze względu na to, że wymieniłem tylko fronty skoncentruje się na stereo. Niestety prawdą okazał się powszechnie znany fakt kiepskiego a raczej mało dynamicznego stereo w AVR-ach, nawet w przypadku H/K AVR255 chyba najlepszego pod tym względem wśród amplitunerów w tym przedziale cenowym, jest to o tyle dziwne bo w KD H/K potrafi nieźle przywalić i buduje piękną scenę.
Wzmacniacz Pioneer'a kupiony ponad 10 lat temu zawstydził H/K w dynamice stereo. H/K miał oczywiście lepsze detale ale Siesty potrzebują chyba jaśniejszej elektroniki.
Stary Pioneer nie jest ideałem ale dźwięk jest zdecydowanie przyjemniejszy i nie odnosi się wrażenia jakby się słuchało muzyki przez ścianę. Chcąc mieć dobre stereo należy niestety pomyśleć o wzmacniczu, wtedy dźwięk wydobywający się z Siest jest więcej niż dobry, mi ten dźwięk bardzo odpowiada jest przyjemny, szybki i dynamiczny z pewnością są podłogówki grające lepiej ale te są też niczego sobie.
Kolumny wyglądają świetnie a jeszcze lepiej grają.

Życzę powodzenia w poszukiwaniu ulubionego dźwieku.
 
Do góry