Gwarancja Samsunga. UWAGA!

  • Thread starter Deleted member 121090
  • Rozpoczęty

rokob33

New member
ktos pisal tez ze jemu po wymianie zakurzonej matrycy h6400 w serwisie zakleili otwory wentylacyjne mial ktos juz taki zbieg bo ciekawy jestem ktore zaklejaja
 

ramzi84

New member
Otwory sa zaklejane taśma klejaca, na pierwszej wymienionej była tasma papierowa, a na drugiej tasma izolacyjna. Otwory zaklejone pod płyta głowna i innymi płytkami w sumie ok 1/3 otworów zaklejona.
 

Metrolog

New member
Największy wpływ na trwałość LED ma właśnie temperatura więc zaklejanie otworów wentylacyjnych to chyba nie jest najlepszy pomysł.
 

przeeemek

New member
Wg mnie nie ma to znaczenia żadnego ile razy się wyciera tv z kurzu - to tylko dzieje się w samsungu w tym konkretnym modelu... w żadnym innym tej wady nie było.. a przynajmniej nikt tutaj nie pisał.. więc wg mnie jest to wada technologiczna tej serii.
Też tak sądzę. Wiem, ze tylko w tym modelu (w większości) to występuje. Tak mi naszło na myśl, bo u mnie problem kurzu jest znikomy po dwóch latach. Telewizora praktycznie nie wycieram z kurzu wcale, albo bardzo rzadko. Wytarlem raz porządnie po przwczytaniu wątku, żeby sprawdzić czy mam kurz. I delikatna plamka jest w miejscu gdzie najbardziej czyscilem, dociskalem ekran. Ktoś pisał, że kurz zbiera się nie na matrycy a za nią. Taka naciagana teoria, że może kurz jest bardziej widoczny po docisnieciu matrycy do panelu z kurzem przy czyszczeniu. Moglby ktoś zrobić próbę, ktoś kto ma kurz i zamiar reklamować tv.
 

rokob33

New member
trochę chyba demonizujesz pisząc ze wiekszosc ma ten problem ,przypadki opisywane tutaj na forum to może być ułamek całości ja nie potwierdzam tej przypadłości
 

ramzi84

New member
myślałem ze zaklejane sa na obudowie zewnętrznej te wywietrzniki

na obudowie nic nie jest naklejane, na drugiej stornie matrycy na tym metalu, do którego są przykręcane osprzęty płyta główna itd.. są takie wycięcia w kształcie kwadratów(prostokątów) i właśnie część tych kwadratów była zaklejone. Serwisant mówił, że mają takie wytyczne, choć co prawda bez przekonania w sukces takiego zabiegu :niewiem:.
 

rokob33

New member
na obudowie nic nie jest naklejane, na drugiej stornie matrycy na tym metalu, do którego są przykręcane osprzęty płyta główna itd.. są takie wycięcia w kształcie kwadratów(prostokątów) i właśnie część tych kwadratów była zaklejone. Serwisant mówił, że mają takie wytyczne, choć co prawda bez przekonania w sukces takiego zabiegu :niewiem:.



aha no to zaspokoiles moja ciekawosc :eek:k:
 

przeeemek

New member
Nie chciałem napisać, że większość telewizorów ma kurz. Sam w rodzinie mam kilka sztuk h6400 i w żadnym nie ma kurzu. Chodziło mi o to, że kurz występuje głównie w serii h6xxx.
 

rokob33

New member
Nie chciałem napisać, że większość telewizorów ma kurz. Sam w rodzinie mam kilka sztuk h6400 i w żadnym nie ma kurzu. Chodziło mi o to, że kurz występuje głównie w serii h6xxx.


zgadza się myślę że Samsung nie jest w końcu firma zaczynająca stawiać pierwsze kroki w branży i nie uczy się od podstaw a przypadki kurzu są mimo wszystko marginalne sam zresztą podajesz ze masz styczność z kilkoma egzemplarzami h6400 bez tej wady i nie produkowaliby do tej pory tak popularnego modelu z usterka bo to byłoby strzałem w stopę dla firmy , oczywiście przykre jest to czego inni koledzy doświadczyli tracąc nerwy i czas z na walkę z tym problemem, ja osobiście mam pozytywne doświadczenia z samsungiem od 4 lat mamy 2 szt.. le40c650 + jeszcze 2 u kolegow do dziś zachwycają obrazem, jedynie miałem pewien niesmak z jakością obrazu z 46 calowym F6500 , ale nie miał żadnej awarii, mój h6400 śmiga juz rok i mam nadzieje ze drugi dopiero co zakupiony tez będzie służył bezawaryjnie
 

Rafi1910

New member
trochę chyba demonizujesz pisząc ze wiekszosc ma ten problem ,przypadki opisywane tutaj na forum to może być ułamek całości ja nie potwierdzam tej przypadłości

Niestety to nie są pojedyńcze przypadki. Ja w swoim nowo zakupionym UE40H6400 mam te plamy, znajomy kupił taki sam - też ma plamy. Rodzice dziewczyny kupili 50" z 6. serii i to samo - plamy, plamy, plamy!!!
Ta cała seria poszła na polski rynek z taką właśnie wadą fabryczną.

Mi Media Markt odmówił zwrotu gotówki czy wymiany na nowy. Także zostaje sąd...
 

rokob33

New member
Niestety to nie są pojedyńcze przypadki. Ja w swoim nowo zakupionym UE40H6400 mam te plamy, znajomy kupił taki sam - też ma plamy. Rodzice dziewczyny kupili 50" z 6. serii i to samo - plamy, plamy, plamy!!!
Ta cała seria poszła na polski rynek z taką właśnie wadą fabryczną.

Mi Media Markt odmówił zwrotu gotówki czy wymiany na nowy. Także zostaje sąd...

jak masz w nowo zakupionym plamy to jest clouding nie mów ze nowy był zakurzony w taką lipe to i laik nie uwierzy
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Z oficjalnego komunikatu upublicznionego dzisiaj, który w kontekście omawianych tutaj zagadnień brzmi trochę jak żart...

"Samsung Electronics Polska otrzymał, przyznawany przez konsumentów, tytuł Gwiazda Jakości Obsługi 2016, w IX edycji Polskiego Programu Jakości Obsługi. Decyzją Klientów, Autoryzowana sieć serwisowa oraz wsparcie infolinii zostały wyróżnione w kategorii „Obsługa posprzedażowa AGD i RTV” przez co firma znalazła się w grupie przedsiębiorstw cieszących się najlepszą opinią wśród zadowolonych konsumentów."
 

lamaa

New member
brzmi troche jak zart? twoje wypowiedzi rowniez, to odnosnie serwisu:) ,pozdrawiam z 2 krancow kija :) i tak zostaniecie zrobieni, ktos tu cos napisal kilka postow wstecz madrego...

lamaaa kolega lamusa
 

Hajtaler428

New member
Witam. Mam tv UE50H6200 i ten sam problem(kurz). Kupiłem go 15.12.2014 w neo24. Dodatkowy problem polega ba tym że nie mam faktury(nie wiem czy zaginęła ale wydaje mi się że jej nie było w przesyłce, na chwilę obecną mam duplikat faktury ale nie mam żadnych naklejek ani pieczątek na gwarancji, nie wiem czy są one wymagane do zgłoszenia reklamacji).
Jescze jedno pytanie: jak reklamować - z tytułu gwarancji czy niezgodności towaru z umową. Czy może ktoś reklamował ten przypadek w neo24? Jak podchodzą do sprawy? Dzięki za odpowiedź.
 

Attachments

  • Samsung.jpg
    Samsung.jpg
    180,8 KB · Wyś: 139
  • WP_20160318_003.jpg
    WP_20160318_003.jpg
    266,2 KB · Wyś: 311
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Niestety to nie są pojedyńcze przypadki. Ja w swoim nowo zakupionym UE40H6400 mam te plamy, znajomy kupił taki sam - też ma plamy. Rodzice dziewczyny kupili 50" z 6. serii i to samo - plamy, plamy, plamy!!!
Ta cała seria poszła na polski rynek z taką właśnie wadą fabryczną.

Mi Media Markt odmówił zwrotu gotówki czy wymiany na nowy. Także zostaje sąd...

Oficjalnie się do nich zwróciłeś i powołałeś się na ustawę o konsumentach ....?
 
Do góry