Green gosthing w grach

hcl4

New member
No tak bo tylko modele zwykłych użytkowników to mają.
Twój jest na pewno inny pozbawiony wszystkich wad. Taka wersja De-lux

A może jesteś po prostu sprzedawcą? :?
Nie jest pozbawiony wad :) jak śledzisz wątek V20 i inne bo w kilku miejscach wpomniałem, że każdy ma wady mniej czy bardziej widoczne i na które nasze oko zwraca największą uwagę. Masz rację jest to wersja De-Lux bo bardzo mi się podoba i kupiłem to co spełniało najbardziej moje oczekiwania.
Niestety również nie jestem sprzedawcą - jestem zwykłym użytkownikiem, który widzi wady ale tych opisywanych tutaj całe szczęście nie.
 

ratyo1

New member
ratyo1 - a jak ustawisz nasycenie na "0" nadal masz "green ghosting"?
Chodzi o nasycenie kolorów? Jeśli tak, to tak nadal mam ten efekt.

No widzę GG na V20.

Poniżej filmik z V20
O dokładnie tak to u mnie wygląda. To jest green ghosthing czy false contours? To już tak musi być czy może stanowić podstawę do reklamacji?

Gra Heavy Rain na plazmie wygląda z 5 razy gorzej niż na LCD - cały obraz wydaje się momentami taki "sraczkowaty" jak to już ktoś wcześniej pisał. Do tego ta cholerna ziarnistość (da się ją jakoś zredukować?). Generalnie jakbym miał to do czegoś porównać to gry z PS3 na plazmie względem LCD wyglądają jak gry z PS2 puszczone przez kabel S-Video względem RGB. Dlatego nie rozumiem, kompletnie nie rozumiem dlaczego na wszystkich forach praktycznie każdy pisze, że gry na telewizorach plazmowych wyglądają lepiej i naturalniej niż na LCD. Poza tym obraz na plazmach jest mało ostry w porównaniu do LCD. Ustawiłem ostrość na maksymalne ustawienia (10/10) i Heavy Rain nawet w połowie nie wygląda tak ostro jak na Samsungu LCD mojego ojca przez co gra traci mocno na szczegółach (wydaje się rozmyta). Kurde nie mogę ścierpieć, że dałem się nabrać na ten marketingowy bełkot i kupiłem plazmę zamiast LCD. Plazma nad LCD ma przewagę tylko w materiałach SD, DivX`ach słabej jakości i grach z niską rozdzielczością. W materiałach HD przegrywa na każdym kroku. Tak szczegółowe gry jak Heavy Rain, Uncharted itp. tracą połowę ze swojej jakości i wyglądają po prostu biednie na plazmie w porównaniu do LCD a to głównie pod nie kupowałem TV.
False contours, gg, sraczkowatość, nienaturalne kolory, ziarnistość, kiepska ostrość - nierówno podświetlona matryca czy słaba czerń to pikuś przy wszystkich wadach plazm.
:cry:
 
Ostatnia edycja:

motobartcompany

New member
S to dużo niższa seria niż V więc trudno się wypowiadać. Moja V ma obraz ostry jak żyleta do tego ta "atramentowa czerń"

Rok temu miałem philipsa 9664 i plazma panasonica ma zdecydowanie lepszy obraz. Mimo kilku wad to w tej cenie V20 nie ma konkurencji.
 

don111

Banned
w serii S zdarzają się przy okazji chyba takie "gorsze" egzemplarze, to nie pierwszy post (więcej na avsforum) tego typu opisujący te same efekty co kolega wyżej
 

bogaty

New member
Bez reklam
Chodzi o nasycenie kolorów? Jeśli tak, to tak nadal mam ten efekt.


O dokładnie tak to u mnie wygląda. To jest green ghosthing czy false contours? To już tak musi być czy może stanowić podstawę do reklamacji?

Gra Heavy Rain na plazmie wygląda z 5 razy gorzej niż na LCD - cały obraz wydaje się momentami taki "sraczkowaty" jak to już ktoś wcześniej pisał. Do tego ta cholerna ziarnistość (da się ją jakoś zredukować?). Generalnie jakbym miał to do czegoś porównać to gry z PS3 na plazmie względem LCD wyglądają jak gry z PS2 puszczone przez kabel S-Video względem RGB. Dlatego nie rozumiem, kompletnie nie rozumiem dlaczego na wszystkich forach praktycznie każdy pisze, że gry na telewizorach plazmowych wyglądają lepiej i naturalniej niż na LCD. Poza tym obraz na plazmach jest mało ostry w porównaniu do LCD. Ustawiłem ostrość na maksymalne ustawienia (10/10) i Heavy Rain nawet w połowie nie wygląda tak ostro jak na Samsungu LCD mojego ojca przez co gra traci mocno na szczegółach (wydaje się rozmyta). Kurde nie mogę ścierpieć, że dałem się nabrać na ten marketingowy bełkot i kupiłem plazmę zamiast LCD. Plazma nad LCD ma przewagę tylko w materiałach SD, DivX`ach słabej jakości i grach z niską rozdzielczością. W materiałach HD przegrywa na każdym kroku. Tak szczegółowe gry jak Heavy Rain, Uncharted itp. tracą połowę ze swojej jakości i wyglądają po prostu biednie na plazmie w porównaniu do LCD a to głównie pod nie kupowałem TV.
False contours, gg, sraczkowatość, nienaturalne kolory, ziarnistość, kiepska ostrość - nierówno podświetlona matryca czy słaba czerń to pikuś przy wszystkich wadach plazm.
:cry:
Czytam i dziwię się, widziałem konsole na kilku TV lepszych i gorszych, na plaźmie gry zdecydowanie najlepiej wygladają.Ja osobiście nie mam problemu z GG nie dostrzegam go.
 

ratyo1

New member
w temacie o s20 napisalem jak znaczaco zredukowac false contours/green ghosthing, ale mysle ze te rady moga przydac sie kazdemu wiec napisze je tez tutaj
w ustawieniach konsoli:
- wylaczyc wzmocnienie bieli hdmi
- wylaczyc deep colour
w ustawieniach tv:
- ustawic temperature kolorow na warm lub cool (wazne!)
- ustawic tryb gra
w menu serwisowym:
- zmiejszyc g-cut
- zmniejszyc g-drive
i ogolnie dotrzec tv jakas plansza ze szybko zmieniajacymi sie kolorami (filmiki do odblokowywania stuck pixel nadadza sie do tego jak ulał)
najbardziej zastanawiajace jest dla mnie to deep colour bo juz sam nie wiem czy to tylko zludzenie czy naprawde gg jest wtedy mniej zauwazalny :?
 

hojlo1

New member
Bez reklam
(don111 - kiedyś już to napisał).
GG - występował we wczesnych modelach PDP (można uznać za odmianę fałszywego konturu) i został błyskawicznie wyeliminowany.
Obecnie "fałszywy kontur" nękający szczególnie Panasonica, to właśnie "sraczkowate z tyłu", "niebieskie z przodu" i inne mieszaniny kolorów.
Więc nie masz GG tylko "False Contour" (znowu mylny temat i będzie powielany).
W fachowych pismach pojęcie GG nie występuje (a FC tak).


Można go jeszcze spróbować eliminować np. zmieniając częstotliwość wejściową z 50Hz na 60 (inaczej TV pracuje...)
Także podłączyć np Componentem (inaczej obróbka będzie).

Oczywiście to półśrodki, ale o efekt końcowy chodzi.

Pisane wcześniej że PDP średnio jako monitor do gier się nadaje (oczywiście nie ze względu na jakość obrazu...). ;)
 
Ostatnia edycja:

ratyo1

New member
witam ponownie,

czy jeśli phosphor lag/false contours jest w moim TV S20 mniej więcej na takim poziomie:
YouTube - Panasonic Viera Pixel and Phosphor Lag
to coś z moim egzemplarzem jest nie tak i mam prawo go reklamować czy nie ma najmniejszego sensu bo na innym egzemplarzu będzie tak samo bo "plazmy już tak mają"?

przyznam, że w szybkie strzelanki sieciowe wręcz się grać na plazmach nie da a ja właśnie takie gry najbardziej preferuję.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Fałszywy kontur będzie raczej w każdym PDP.
W noramlnej eksploatacji, czy wykorzystywaniu TV jako......TV - jest w praktyce niewidoczny.
Jak widać z załączanych filmików, gdy używasz PDP jako monitor już mogą być kłopoty.
W Panasonicach bardziej to widoczne (inaczej do sterowania jasnością podchodzą).

Reklamuj.
(TV dla klienta a nie odwrotnie)

...................

Ps - nie rozpisuj się w kilku wątkach na ten sam temat, bo tylko mętlik wprowadzasz (powielane są potem bzdury).
 

ratyo1

New member
Ale na co mam się powołać oddając ten TV do reklamacji?

Piszesz też, że w normalnej eksploatacji, czy wykorzystywaniu TV jako TV - efekt jest w praktyce niewidoczny. Normalność to pojęcie względne bo ja przez całe życie telewizory wykorzystuje tylko do gier. Ale okay, wiem o co Ci chodzi - więc ja ten efekt widzę też chociażby w czarno-białych filmach. Zastanawia mnie tylko czy fałszywe kontury w każdym TV są na takim samym poziome czy to też zależy od egzemplarza. Na forach niektórzy piszą że w ich plazmach nie ma tego efektu ale jak dla mnie to oni są po prostu tylko ślepi ;) Oglądałem w sklepie kilka plazm z cz-b filmem i na każdej widziałem fałszywe kontury.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Ile już miałeś plazm w domu że opisujesz że inni są "ślepi"?

Dyskusja z Tobą jest dziwna, bo stosujesz dowolność sformułowań itp. (i to w paru wątkach na ten sam temat).
Ja np wiele lat naprawiałem telewizory (a nie monitory, chyba że "z musu").
Itp. itd.

Masz problem - to go rozwiąż (a nie opisuj że "wszyscy" mają ten problem).

By nie przedłużać (z mojej strony) zdecyduj się na jakieś rozwiązanie (jedno podałem) i tylko tyle.
 
Ostatnia edycja:

ratyo1

New member
1. oglądałem w sklepie kilka plazm różnych producentów i na każdej widziałem fałszywe kontury w grach (w Panasonicach faktycznie najbardziej)
2. to że nie każdy je widzi to nie znaczy że nie istnieją

btw. zastanawia mnie dlaczego plazmy w szybkich grach nie potrafią zachowac ostrości wyświetlanego obrazu (to podobno miała być przywara lcd a jak dla mnie to właśnie lcd lepiej sobie z tym radzą) - zapewne to przez fałszywe kontury

btw2. czy Ty jesteś może jakimś sprzedawcą plazm? :D
 
Ostatnia edycja:

sarinek

New member
w temacie o s20 napisalem jak znaczaco zredukowac false contours/green ghosthing, ale mysle ze te rady moga przydac sie kazdemu wiec napisze je tez tutaj
w ustawieniach konsoli:
- wylaczyc wzmocnienie bieli hdmi
- wylaczyc deep colour
w ustawieniach tv:
- ustawic temperature kolorow na warm lub cool (wazne!)
- ustawic tryb gra
w menu serwisowym:
- zmiejszyc g-cut
- zmniejszyc g-drive
i ogolnie dotrzec tv jakas plansza ze szybko zmieniajacymi sie kolorami (filmiki do odblokowywania stuck pixel nadadza sie do tego jak ulał)
najbardziej zastanawiajace jest dla mnie to deep colour bo juz sam nie wiem czy to tylko zludzenie czy naprawde gg jest wtedy mniej zauwazalny :?
zrobiłem tak jak mówisz i jest tak samo. zapewne piszesz o ps3. na xboxie mam identycznie. ale dziwna sprawa bo jak odpaliłem modern warfare 2 to nie ma czegoś takiego. takze dziwi mnei czemu w niektórych grach jest a w niektórych nie ma :(
 

ratyo1

New member
te wskazowki moga pomoc troche zredukowac falszywe kontury ale i tak beda nadal widoczne. na lcd potrafilem przegrać cały dzień w multi killzone a teraz po pol godziny boli mnie glowa :/// najgorsze ze ja na te falszywe kontury jestem tak wyczulony ze widze je nawet na statycznym obrazie gdy szybko poruszam glowa w prawo i lewo!!! :///
 

sarinek

New member
. na lcd potrafilem przegrać cały dzień w multi killzone a teraz po pol godziny boli mnie glowa :/// :///
jeszcze możesz sobie ustawić na normal i próbować włączyć inteligent frame creation. troche pomaga. ale najgorsze ze człowiek uczy się na błędach. wszyscy mówili do gier....plazma..tylko plazma. A tak na prawde gó*no o tym wiedzieli
 

kowal801

New member
Bez reklam
W Plazmach przy szybkich akcjach w ogóle nie ma ostrości, green gosthing widać szczególnie w Panasonicach,nie tylko przy grach,ale przy normalnym oglądaniu telewizji. Kontury twarzy robią się zielone, niestety jest to minus tej technologii ,a wciskanie kitu Panasonica ,że co rok w ich nowych plazmach jest ulepszany fosfor jest to po prostu ściema inaczej mówiąc chwyt marketingowy,szczególnie dla tych osób co lubią dopłacać za takie bajery.
Żeby było jasno mam Panasia,wiem coś na temat występowania green gosthingu .
 
Ostatnia edycja:

cureman

Active member
Bez reklam
Z ciekawoscia czytam ten temat bo wlasnie sie przesiadlem z Samsunga c55 7700 na Panasonic TX- P50VT20E jestem graczem i posiadam PS3 jak i Xboxa 360 ciekawi mnie jak to bedzie wygladala na tej plazmie ,kiedys mialem plazme samsunga i zadnych objawow nie bylo.
 

ratyo1

New member
W dzień też tak "widzisz"?
w dzień też. ostatnio tak wyczuliłem się na fałszywe kontury, że momentami zacząłem je nawet dostrzegać w kolorowych filmach (!)

jeszcze możesz sobie ustawić na normal i próbować włączyć inteligent frame creation. troche pomaga. ale najgorsze ze człowiek uczy się na błędach. wszyscy mówili do gier....plazma..tylko plazma. A tak na prawde gó*no o tym wiedzieli
dokładnie. u mnie "normal" i IFC nie pomaga. może fałszywe kontury faktycznie są minimalnie mniej widzialne, ale tylko dlatego, że w trybie "normalnym" obraz jest strasznie przyciemniony i false contours rzucają się mniej w oczy, ale przez to i gry tracą na szczegółowości. ja w najbliższym czasie będę próbował zareklamować ten telewizor i powołam się na niezgodność towaru z umową - przeczytałem całą instrukcję od deski do deski i nic tam nie pisze na temat fałszywych konturów. problem w tym że na niezgodność towaru z umową można się powoływać w stacjonarnych sklepach a ja kupiłem tą plazmę przez internet. ale mam zamiar uderzyć z grubej rury i zgłosić się bezpośrednio do Panasonica - jak sprzedają buble to niech mi kasę oddają :D
 
Do góry