Green gosthing w grach

W

witek_z

Guest
cyt."Ewidentnie elektronika przy takich scenach nie wyrabia (oczywiście tak w uproszczeniu)" - zgadzam się, to jest fakt. Widziałem "zielony efekt" w modelach z serii C, a one są chyba nowe?

cyt."W PDP (wyłącznie progresywnie) przy ruchu przesuwasz całe segmenty np. w lewo (nawet na rys 2 widać jak segmenty oddzielone) a w CRT zawsze działem elektronowym omiatasz w danej chwili tylko 1en pixel. - a w takim razie jak jest rysowany obraz na plazmie? , no chyba nie powiesz mi że inaczej niż w CRT. (nie ważne czy z przeplotem czy bez)
 
Ostatnia edycja:

hojlo1

New member
Bez reklam
witek_z (przesadzasz z niewiedzą w tym wątku).
Ja nie mam zamiaru Cię douczać.(szczególnie ze dział nie ten i luki w wiedzy masz ogromne).
Przeczytaj książki o podstawach (zamiast "papugę" udawać) i wtedy nie będziesz bzdurzył i robił z siebie niedouczonego ignoranta technicznego w wielu sprawach.
Na Twoje(idiotyczne - to podstawy)
- a w takim razie jak jest rysowany obraz na plazmie? , no chyba nie powiesz mi że inaczej niż w CRT. (nie ważne czy z przeplotem czy bez)
: z 1wszego podręcznika:
Newnes Guide to Television and Video ... - Google Książki
masz w tabeli odpowiedź
(możesz się pochwalić co zrozumiałeś, ale w innym dziale)
Utajnili strony o działaniu PDP, CRT?

Chcesz wiedzieć swoje = Twój problem.
Prawdy: książkowej /naukowej /praktycznej to nie zmieni, a może i Ty kiedyś do niej dotrzesz. ;)
I tylko tyle.
 

ratyo1

New member
hojlo ile razy mamy ci jeszcze powtarzać żebyś o nazewnictwo się nie kłócił i najlepiej przestał udzielać się w tym wątku bo tylko siejesz zamęt. Prawda jest taka że fałszywe kontury bardzo często przybierają zielony kolor dlatego tak dużo osób myli je z green ghosthingiem.

@cureman kiepski poradnik bo ani slowem nie wspomina o fałszywych konturach w plazmach. sam się kierowałem podobnymi poradnikami i wyszedłem jak zabłocki na mydle :///
 

pa3

New member
Bez reklam
W nowych plazmach panasonica GT20 (czyli G20 + funkcja 3D) Green Ghosting został zredukowany do minimum - inny układ fosforu na potrzeby 3D czy cuś. Na flatpanel piszą że zielone poświaty są mniej widoczne niż w bliźniaczym modelu G20, a nawet droższym V20, jedyny minus to nieco gorsza czerń.

Sam posiadałem plazmę 42S10 i niestety przy grach widziałem dość mocno zielone kontury, baa nawet podczas oglądania kablówki były widoczne, dlatego odsprzedałem po 3 m-ach z małą stratą (załapałem się na 5-letnią gwarancję za free). O telewizorach LCD nawet nie chciałem słyszeć, dlatego przerzuciłem się na projektory ;)

Niżej jest pokazane to, co ja widziałem przy grach fps:
YouTube - COD4 Panasonic G10 PS3 (camera 30fps).
 

cureman

Active member
Bez reklam
hojlo ile razy mamy ci jeszcze powtarzać żebyś o nazewnictwo się nie kłócił i najlepiej przestał udzielać się w tym wątku bo tylko siejesz zamęt. Prawda jest taka że fałszywe kontury bardzo często przybierają zielony kolor dlatego tak dużo osób myli je z green ghosthingiem.

@cureman kiepski poradnik bo ani slowem nie wspomina o fałszywych konturach w plazmach. sam się kierowałem podobnymi poradnikami i wyszedłem jak zabłocki na mydle :///

Dziwne bo gralem wczoraj na 2 Plazmach i zadnych efektow ubocznych nie bylo .(Xbox360 ,PS3) Samsung,Panasonic.
 

sarinek

New member
Niżej jest pokazane to, co ja widziałem przy grach fps:
YouTube - COD4 Panasonic G10 PS3 (camera 30fps).
Dziwne bo u mnie jest żyleta i nic sie nie rozmywa akurat w tych tytułach (COD).

W nowych plazmach panasonica GT20 (czyli G20 + funkcja 3D) Green Ghosting został zredukowany do minimum - inny układ fosforu na potrzeby 3D czy cuś.
Gdzie to wyczytałeś?

Dziwne bo gralem wczoraj na 2 Plazmach i zadnych efektow ubocznych nie bylo .(Xbox360 ,PS3) Samsung,Panasonic.
W jaki tytuł grałeś? Jak taki który "nadaje" 60klatek/s to owszem nic nie zauważysz. Przy 30 to jest widoczne.
 

pa3

New member
Bez reklam
Gdzie to wyczytałeś?

Tutaj www.flatpanelshd.com - Your guide to flat panel monitors and TVs

"I was eager to examine phosphor trailing on GT25/GT20 because Panasonic had proclaimed that it would use the same phosphor layers as the VT range. On VT25 we saw that the new phosphor greatly reduced phosphor trailing and therefore also exhibited less blurring and trailing in fast moving scenes.

And this GT range gave us the same impressive results. Phosphor trailing has been reduced to a minimum and I only saw very discreet green trailing in our stress tests. This is very positive and definitely one of the pros over the cheaper non-3D G20 model as well as the more expensive V20 model."

Przy modelach 3D - GT20, VT20, efekt gg jest zmniejszony do minimum :bober:
 
W

witek_z

Guest
witek_z (przesadzasz z niewiedzą w tym wątku).
Ja nie mam zamiaru Cię douczać.(szczególnie ze dział nie ten i luki w wiedzy masz ogromne).
Przeczytaj książki o podstawach (zamiast "papugę" udawać) i wtedy nie będziesz bzdurzył i robił z siebie niedouczonego ignoranta technicznego w wielu sprawach.

I tylko tyle.

Powiedz mi czy Ty sobie jaja ze mnie robisz?
 

misterpawel

New member
hojlo ile razy mamy ci jeszcze powtarzać żebyś o nazewnictwo się nie kłócił i najlepiej przestał udzielać się w tym wątku bo tylko siejesz zamęt. Prawda jest taka że fałszywe kontury bardzo często przybierają zielony kolor dlatego tak dużo osób myli je z green ghosthingiem.

@cureman kiepski poradnik bo ani slowem nie wspomina o fałszywych konturach w plazmach. sam się kierowałem podobnymi poradnikami i wyszedłem jak zabłocki na mydle :///

Jesli to sarkazm-to ok, ale jesli nie to chyba mamy do czynienia z tzw. manager klasy sredniej....

Dziękuję tak porządnym użytkownikom jak hojlo1 (naprawdę szacunek) za dzielenie się rzetelną wiedzą na tym forum.
Oby więcej osób z taką wiedzą wypowiadało się tutaj.


W 50VT20 też potrafi wystąpić fałszywy kontur a tv kosztuje +/- 6500.
Wcale mnie to nie dziwi - poczytałem, wyjaśniono mi dokładnie DLACZEGO .
Osobom narzekającym na greenghosting rekomenduję sprzedać plazmy i kupic lcd :)
Skoro już wszyscy wiemy czym jest greenghosting i fałszywy kontur temat chyba można uznać za zamknięty:)
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Jesli dajesz za plazme 2,5-3 tys i masz takie efekty to czego oczekujesz za takie pieniadze? .W drogich nowych plazmach takich problemow nie ma ot co.


Ehe, nie ma, jaasne. Taaa...luz, w twoim samsungu Lcd za 10 tysięcy też nie było smużenia a podświetlenie było idealne. Vt20 czy nawet w najdroższe Kuraki wieją zielenią jak cholera (dla mnie). Geez, skąd Wy panowie te myśli bierzecie? Moja odpowiedz na to pytanie: za takie pieniądze (za każde) oczekuję tv, który nie rzuca mi jakimiś zielono-brązowo-niebieskimi mazami po całym ekranie przy ruchu kamery. Już kilkudziesięcio letnie tv tego nie miały, więc dlaczego "superduper" nowoczesne tv mają to mieć, a ja mam na dodatek udawać że to jest okej? Super tv za 15000zł - ma nawet funkcję "brak mazów"...rewelka, już pędzę do sklepu.

p.s. - w modelach 3d green ghosting zredukowano do minimum...takiego które ja nadal świetnie zauważam...

p.s. - ciągle czytam coś w stylu "a u mnie nie ma green ghostingu/fc - u mnie obraz jest żyleta"....tjaa, jaasne - jeśli mam taki sobie wzrok i nie dostrzegam takich rzeczy, to zamiast pisać bzdety na forum, powinienem sobie chociaż z tego zdawać sprawę i nie wciskać ludziom kitu "bo ja nie widzę więc u mnie tego nie ma".
 
Ostatnia edycja:

cureman

Active member
Bez reklam
Ehe, nie ma, jaasne. Taaa...luz, w twoim samsungu Lcd za 10 tysięcy też nie było smużenia a podświetlenie było idealne. Vt20 czy nawet w najdroższe Kuraki wieją zielenią jak cholera (dla mnie). Geez, skąd Wy panowie te myśli bierzecie? Moja odpowiedz na to pytanie: za takie pieniądze (za każde) oczekuję tv, który nie rzuca mi jakimiś zielono-brązowo-niebieskimi mazami po całym ekranie przy ruchu kamery. Już kilkudziesięcio letnie tv tego nie miały, więc dlaczego "superduper" nowoczesne tv mają to mieć, a ja mam na dodatek udawać że to jest okej? Super tv za 15000zł - ma nawet funkcję "brak mazów"...rewelka, już pędzę do sklepu.

p.s. - w modelach 3d green ghosting zredukowano do minimum...takiego które ja nadal świetnie zauważam...

p.s. - ciągle czytam coś w stylu "a u mnie nie ma green ghostingu/fc - u mnie obraz jest żyleta"....tjaa, jaasne - jeśli mam taki sobie wzrok i nie dostrzegam takich rzeczy, to zamiast pisać bzdety na forum, powinienem sobie chociaż z tego zdawać sprawę i nie wciskać ludziom kitu "bo ja nie widzę więc u mnie tego nie ma".

Tak C 55 7700 Samsunga mimo ze kosztowal krocie nie byl idealnym tv (Takich nie ma) ale zmieniam go bo wady takie jak cholerne martwe piksele nie dawaly mi spokoju przez 3 sztuki jakie mialem ,podziekowalem ladnie EDGE LED.W tej cenie nie znalazlem niczego co by mnie zainteresowalo teraz czekam na Panasonic TX- P50VT20E wybralem plazme bo kiedys moj pierwszy tv jakies 2 lata temu to byla wlasnie plazma Samsunga i problemow nie bylo .Wybralem ten model bo jest to dobra plazma choc mala .A tak poza tym tv jest do grania ,ogladania filmow a nie siedzenia 1 metr od niego i szukania dupereli na sile.
 

hcl4

New member
p.s. - ciągle czytam coś w stylu "a u mnie nie ma green ghostingu/fc - u mnie obraz jest żyleta"....tjaa, jaasne - jeśli mam taki sobie wzrok i nie dostrzegam takich rzeczy, to zamiast pisać bzdety na forum, powinienem sobie chociaż z tego zdawać sprawę i nie wciskać ludziom kitu "bo ja nie widzę więc u mnie tego nie ma".
Zobacz jakie Ty bzdety piszesz - dodatkowo obrażając innych o "takim sobie wzroku". Ciężko Ci się pogodzić, że faktycznie opisywane zjawiska być może nie dotyczą wszystkich. Najwyraźniej jesteś specjalistą teoretykiem nie tylko od tv ale też od okulistyki czy zjawisk paranormalnych - wiesz lepiej jak powinno być. Jeśli ja twierdzę (i nie tylko ja), że np. nie widzę u siebie (nie zauważam - według Ciebie) GG czy nie bzyczy mi upierdliwie tv, to wiem co mówię - bo tak się składa że wzrok i słuch mam idealny. Z całą odpowiedzialnościa również mogę powiedzieć, że jeśli nie mam np. GG to ten niby obraz żyleta nie występuje zawsze, bo jest uzależniony od jakości nadawanego programu. Mam świadomość że te wady pomimo, że u mnie nie występują, to mogą być nasilone u innych. NIE JESTEM FANATYKIEM TV i nie doszukuję się upierdliwie jego wad negując przy tym zdanie innych.
 

hojlo1

New member
Bez reklam
Miałem dać kolejny rysunek z prawdziwym opisem zjawiska i juz opisem naukowym, ale stwierdziłem -"po co".
Postawię się "z drugiej strony" i zapewne kolejnych parę osób zrozumie... ;)

Prowadzący wątek ma problem.
Określił go zapewnię błędnie (trzeba zagadywać, bo to tylko słowa) i już pojawiło się "paru ekspertów forumowych" od problemu.
Chęć wyjaśnienia (czyli techniczne podejście) praktycznie ginie w internetowym slangu.
Wszystko niby ok.
Jednak ja założyłem (chyba błędnie) że oczekuje rozwiązania i diagnoza powinna być prawidłowa.
Jak widać omylny jestem. ;)

..ale nie ma tego złego... .

Mam nadzieje ze oprócz np. @kikiego zaglądają nadal (choćby z przypadku) handlowcy, serwisanci RTV itp (sam przez pewien czas mieściłem się ściśle wśród tych zawodów), szczególnie Ci młodsi z marketów technicznych (bo "starzy" już wiedzą)

Panowie serwisanci/handlowcy RTV- otrzymujecie kolejny argument do odrzucenia reklamacji.
(przełożony będzie zadowolony = jest korzyść z nawet takiej fikcji).

Przyniesie ktoś TV z powodu "Zielonego Ducha" - zerknijcie ponownie w materiały serwisowe i do serwisowania, zerknijcie na ekran i macie już podstawę do odrzucenia reklamacji.
Takiego typu: wady/usterki po prostu nie ma w nomenklaturze technicznie (a to co na ekranie nie ma nic wspólnego tylko z zielenią - jeżeli tak widać jak np. na fotkach wyżej).
Opisać w zgłoszeniu (karcie gwarancyjnej) "Zielonego Ducha" nie stwierdzono ani na ekranie ani w odbiorniku (oczywiście bez takiego "żartu).
Ocenić klienta i jak ma poczucie humoru i odesłać do np. egzorcysty, może on coś poradzi na "Zielonego Ducha".
Przyniesie drugi raz na to samo - wpisać sprawdzenie i obciążyć kosztami (chyba nic się nie zmieniło w cenniku).
(innym "problemem" się nie zajmie, bo przecież o "Green Ghost" chodziło, a angielski na tyle zna... i tak jest wygodnie...).

Niech potem taki użytkownik, który sam się czuje oszukany przez różnej maści "forumowych ekspertów" ma także pretensje do siebie, bo jak widać i dla niego obojętne "jak zwał, tak zwał..."
(i w błąd następnych wprowadza)

Tak to się plecie na forach.
(nie zawsze oczywiście i nie na wszystkich...)


Ps - zgodnie z życzeniem prowadzącego wątek już "znikam" z tego fikcyjnego tematu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry