Głośniki na Mikołaja :-) Co kupić...?

saintkrusher

New member
witam,
stoję przed dylematem zakupu zestawu głośników do mieszkania, pokój 20m2, chodzi mi aby głośniki bardzo dobrze radziły sobie w muzyce a w kinie domowym niekoniecznie. Preferuje muzykę gitarową (metal - każdy rodzaj), ale nie tylko. Mocno się zastanawiałem nad JAMO S 606 HCS3 u mnie w Krakowie w sklepie Audiotrendt jest w dobrej cenie, ale słyszałem że słabo wypadają w muzyce a radzą sobie dobrze w kinie domowym, czy to prawda? Czytałem również że KLIPSCH Synergy F1 / C10 / B2 to całkiem dobry zestaw, ale nie wiem czy warto dokładać aż 700 złotych. Jeśli nie Jamo i Klipsche to co mi polecicie? Bardzo prosze o pomoc bo na mikołaja trzeba sprawić dobry prezent :)
 

krzysiek1980

Active member
Bez reklam
Ile kasy na kolumny i czy to ma być zestaw do stereo czy 5.0? Co do porównania Jamo - Klipsch to zupełnie inna półka. Klipsch zdecydowanie lepszy. Wydaje mi się że do tego typu muzyki to właśnie Klipsch szczególnie model RF 52/62, mają dobrą skuteczność i brzmienie. Co do tego będzie podłączone amplituner KD czy wzmak stereo? Jeżeli idziesz w stronę muzyki to oglądał bym się za wzmakiem stereo i parą dobrych kolumn.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Klipsche tez nie sa jakies porywajace muzycznie, lecz do ciezkiej muzyki sie nadają, ale zdecydowanie od Jamo dzieli je przepasc. 700 zł warto doplacic zdecydowanie, lecz do 20 m to raczej F2/C1/B2 (dlaczego mieszają rózne serie?). A ile mozesz na to przeznaczyc? To ma byc 5.0 czy 5.1? Jaki masz amplituner? Prawdopodobnie tu na forum znajdziesz duzo lepszą ofertę niz w jakim kolwiek innym sklepie, rowniez internetowym.

Pozdrawiam
 

saintkrusher

New member
Glosniki maja byc podlaczone do ampli denon 1611, jesli chodzi o przedzial cenowy to wstepnie zakladalem do 1500 zlotych, ale jesli warto dolozyc i kupic cos znacznie lepszego to moge wydac okolo 2 tysi za dobry zestaw w tym przedziale cenowym. Zalezy mi na dzwieku przestrzennym gdyz zestaw ma sluzyc rowniez do kina domowego, ale tak jak pisalem wczesniej w mniejszym stopniu, bardziej mi zalezy zeby lepiej sie sprawdzal w muzyce
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
za 2 tys nie kupisz przyzwoitego 5.0 nawet Klipsch. Pamietaj, ze masz 20 m a to juz w miare kawalek pokoju. Owszem Jamo skompletujesz, ale wg mnie nie warto. Poczekaj, doloz. Ale masz ten sklep na miejscu. umow sie na odsluch, i zdecyduj ktore ci podchodzą. Wybierz nawet drozsze niz zakladany przedzial cenowy, bo tu pewnie zmiescisz sie z ceną. Posluchaj Dali Concept 6, Monitor Audio M6, Klipsch F2 (wg mnie F1 za maly do Ciebie)
 

saintkrusher

New member
Zdaje sobie sprawe ze to malo kasy, ale niestety na wiecej mnie nie stac, juz i tak przekroczylem budzet, zadalem pytanie gdyz jadac do sklepu chcialbym wiedziec co mniej wiecej brac pod uwage, tzn. Jaki zestaw glosnikow
 

max720

Banned
Witaj . Proponuję za tę kasę produkty z Pylon Audio. Słyszałem na Audio Show
Pearl , za 1000 zł głośniki miodzio , teraz jest promocja za 899.
Miałem Klipsch F30 , nowsza konstrukcja F 3. Sprzedałem , strasznie męczące .Do kina może i dobre , ale do stereo porażka. Takie same będą F2.
Potem miałem RF 62II . Super głosniki , ale poza Twoim budzetem:(


Pozdrawiam , Maciej
 

Muminek90

New member
Ja niedawno też stałem przed takim dylematem. Po odsłuchu kilku głośników zdecydowałem się na zestaw Tannoy V4,V1,VC i nie żałuje że przekroczyłem budżet ,warto dołożyć do dobrych głośników.A tak na marginesie też w tym samym sklepie w Krakowie kupiłem.
 

bielikk

New member
Bez reklam
niestety na kolumny moge przeznaczyc gora 2 tysie wiec prosilbym o sugestie zestawow w tej cenie


Jeżeli do muzy to:

Tonsil Maestro II 180 Front [8 ohm]/kpl.(2szt) - GRAJA REWELACYJNIE,

później do tych kolumn możesz jeszcze dobrać z tej samej serii : center i sorundy

i sprawdź ceny na innych stronach niż te, które podałem - może będzie taniej

a tutaj opinie o tych głośnikach:

Tonsil Maestro II 180 - opinie, komentarze o produkcie

www.tonsilsklep.pl :: Tonsil Maestro II 180 Front [8 ohm]/kpl.(2szt)


Do kina

POLTON Zestaw kina domowego - OMEGA 180LUX[5.0] HIT SEZONU !


www.tonsilsklep.pl :: POLTON Zestaw kina domowego - OMEGA 180LUX[5.0] HIT SEZONU !
 

saintkrusher

New member
po dluzszym zastanowieniu zamierzam kupic na poczatek solidne fronty ktore dobrze sprawdza sie w stereo i mozna je rozbudowac do kina domowego w miare jak kasy przybedzie. Podajcie mi jakies dobre typy...
 

Lexus

New member
po dluzszym zastanowieniu zamierzam kupic na poczatek solidne fronty ktore dobrze sprawdza sie w stereo i mozna je rozbudowac do kina domowego w miare jak kasy przybedzie. Podajcie mi jakies dobre typy...

JBL Studio 180
Klipsch RF-52
Monitor audio M6 - leciutko ponad budżet.
Sam posiadam RF-52 z denonem jak dla mnie za tą cenę grały najlepiej. (odsłuchiwałem 3 wyżej wymienione zestawy)
 

saintkrusher

New member
niestety klipshe i monitory zbyt drogie wiec chyba zostaja jbl-e. Ale slyszalem ze nie bardzo pasuja do muzyki ktora preferuje (metal, rock, jazz), bardziej house i rap, czy to prawda? a co myslisz o tym: Wharfedale DIAMOND 10.6
 

Loram

Klub HDTV.com.pl
vip
Nie piszecie o jednej rzeczy która się tyczy sklepu Audiotrendt :-( Też u nich byłem i mnie to zaskoczyło bardzo. Za odsłuch u nich (podpięcie i prezentację tego co chcesz lub tego co oni ci zaproponują do zadanej kwoty) trzeba zapłacić 150 zł, a jak się nie zdecydujesz na zakup w ciągu 3 miesięcy to kasa Ci przepada. Jeśli się zdecydujesz na zakup to te 150 zł odliczają si od ceny sprzętu który kupujesz.
Dla mnie to mega porażka. Nawet jak kupujesz auto za 150 tys to masz jazdę próbną za free, a tu za głupi zestaw za 3-4 tysiące każą ci płacić za demonstrację. Czy jest w Krakowie jeszcze jakiś inny sklep gdzie można odsłuchać zestawy bezpłatnie?

Mam amplituner Denona AVR-1612 i również 2 tysiące na głośniki (5.0 lub 5.1 wolałbym jednak 5.1 z subwooferem) więc podpinam się pod temat. Zastosowanie: kino domowe, tv, radio, muzyka rockowa i czasem poważna. Melomanem i audiofilem nie jestem, szału nie potrzebuję, chcę słyszeć dobry bas i czysty przestrzenny dźwięk. Liczę na porady, dzięki

p.s.
Niestety sporo sklepów w Krakowie jak podaję cenę około 2000 zł za zestaw głośnikó mówi, że nie da się kupić dobrych za te pieniądze :-( Jasne, najlepiej wywalić 40.000 na 2 głośniki. Przedtem miałem stare kino samsunga 5.1 za 600 zł i odsłuch był przyzwoity, więc uważam że jak wydam 3+4 razy więcej to jestem w stanie kupić coś fajnego, co da satysfakcję z odsłuchu
 
Ostatnia edycja:
Do góry