gdzie jest BIEL ?

panasłoik

New member
Nie kalibruje, ustawiam jak najbardziej poprawny dynamiczny balans bieli. Dla mnie moim zdaniem, według mnie bardzo poprawny. Pakuj Pan TV w kuriera DHL i wysyłaj ku mnie jak sam się boisz;) , że sam ustawisz sobie fajne odwzorowanie kolorów.
Proszę. Do kalibracji swoich monitorów używałem dwóch modeli ColorMunki, z zaznaczeniem monitorów, a nie TV. Telewizora obecnego plazmotrona ani poprzedniego nie ma potrzeby. Do pracy nad kolorem na monitorach czasami super hiper poprawne odwzorowanie barw jest potrzebne, wiec trzeba było kalibrować, chociaż drukarnia i tak psuła zazwyczaj edytorowi obrazki:D.
 
Ostatnia edycja:

pierwszyy

Member
Do kalibracji swoich monitorów używałem dwóch modeli ColorMunki, z zaznaczeniem monitorów, a nie TV. Telewizora obecnego plazmotrona ani poprzedniego nie ma potrzeby.
może wg Ciebie nie ma potrzeby ale producent tv po coś dał możliwość zaawansowanego ustawienia, m.in. oprócz podstawowych ustawień obrazu (jasność, kontrast itd) - skala szarości w 10 (czy nawet w 20) punktach po ustawienie CMS – RGB I CMY (lightness, saturation, hue). Wszystkie te nastawy to regulacja na ponad 100 "suwakach"... na oko nie do ogarnięcia.

Skoro masz colormunki dlaczego nie zrobisz z niego użytku? hcfr v3 bodajże obsługuje ten spektrofotometr
 

panasłoik

New member
Według mnie ;) człowieka który przy produkcji tv sporo swego życia spędził to wiem po co te suwaki w nenu dla uzytkownika:)
ColorMunki dawno poszły w świat. Niemniej jak Pan uważa można mieć też i takie podejście, że każdy user nowego TV aby mieć pewność iż jego krwawicą często okupiona radość dużego telewizora musi zostać poddana kalibracji po okrsie wstępnego wygrzania. Można i tak czemu nie. Wyraziłem tu tylko swoją opinię-sposób jak w prosty sposób można ogarnąć balas bieli na tym rozbudowanym menu które dostarcza producent do dyspozycji jednak użytkownikowi, a nie serwisantowi. Ten ostatni ma swoje menu serwisowe.
 
Ostatnia edycja:

mariusz67

Member
Bez reklam
Teraz zasadnicze zapytanie to po co KIKI pisze ze trzeba kalibrowac to dlaczego nie sa kalibrowane jak schodza z tasmy dlaczego trzeba kazdy egzemplarz kalibrowac oddzielnie zeby bylo wszystko ok .No to do odpowiedzi.
 

panasłoik

New member
Teraz zasadnicze zapytanie to po co KIKI pisze ze trzeba kalibrować to dlaczego nie sa kalibrowane jak schodza z tasmy dlaczego trzeba każdy egzemplarz kalibrować oddzielnie zeby bylo wszystko ok .No to do odpowiedzi.
Nie wiem po co Pan Kiki pisze i co pisze. Nie bardzo mam możliwości przeczytać wszytko co Pan Kiki pisze. To jest forum Pana Kiki więc......nawet nie wypada pewne sprawy przedyskutowywać. Generalnie to trzeba by Pana Kiki pytać jaki miał zamiar. Ja jako technolog w przemyśle elektronicznym niestety już nie w zawodzie wiem, że wielka sera rzondzi się swoimi prawami. Prawami tolerancji i prawami produkcji na kartach odstępstw. Tak to się kiedyś nazywało. Dziś w dobie świetnej kapitalistycznej logistyki w zaopatrzeniu ten problem zapewne umarł. Skutkuje to tym, że nie ma tak na dobrą sprawę dwóch identycznych produktów. Po prostu nie ma. Skupiając się na telewizorach. Produkowane na tej samej linii wstępnie wstępnie, regulowane są w zadanych z góry tolerancjach i tak można se zrobić eksperyment empirycznie postawiwszy np 10 szt TV obok siebie ustawiając np suwak luminancji na wartość liczbową 60 to bankowo w tych 10 znajdzie się z jeden czy dwa już na oko świecące jaśniej czy ciemniej od pozostałych. Prawa wielkiej serii to też czasem miła rzecz in plus bo raz , że można mieć coś ciut lepiej ustawionego, zrobionego, lepiej wyciętego, przyciętego, wyszlifowanego, a dwa wielka seria stwarza też możliwości poprawy dobrego :) czyli poprawienia tego co w produkcji dziesiątek tysięcy egzemplarzy zrobić się nie da, bo za drogo, bo za czasochłonnie czyli za drogo :) Dotycz to też TV. Sam bawiłem się w tuning telewizorów wyciskając z produktów wielkoseryjnych jeszcze coś na plus tego co na taśmie nie dawało się zrobić w 10 sekund np przy regulacji jakiegoś parametru, ot przyjmijmy banału geometrii obrazu, czy też np ogniskowania kineskopu. Dziś to robią automaty jeszcze lepiej niż kiedyś ludzie, jeszcze dokładniej powtarzalniej ale też z tolerancją tam gdzie ona jest niezbędna i pozwala zaoszczędzić pieniądze producentowi. Wracając do sedna jest wysoce prawdopodobne , że każdy TV da się lepiej wyregulować niż wyjechał z fabryki. Czy każdy chce to robić, czy każdego na to stać, czy zadowala się produktem masowym, czy chce tuningować w przenośni. Podałem wcześniej jak domowym sposobem mając zaufanie do swego wzroku i percepcji kolorów ustawić poprawnie dynamiczny balans bieli. Wiem, że wielu domowych regulantów walczy z kolorystyką na kolorowych obrazach, nic bardziej błędnego.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Witam,
wyobraź sobie, że ustawiając wg. BD Ref.
na planszach w większości kolorowych,
uzyskuje obraz idealny czarno-bialy.
Pozdr.
 

SDman

Banned
mea culpa, mea culpa :) ale przecież każdemu się może zdarzyć :)

Witam,
trochę kąśliwie, czy masz dobry wzrok?
Pisząc na kompie trudno nie zauważyć błędu np. [zaówarzyc]
Podkreśla nam na czerwono, chyba bym TV do Ciebie nie wysłał na kalibrację
na "Twoje oko" :)

Pozdr.
 

panasłoik

New member
U mnie nie podkreśla na czerwono, ale dzięki będę miał się na baczności, a wzrok rewelacja, profesjonalny i życzę wszystkim w tym wieku takiego :grin: .
 
Ostatnia edycja:
Do góry