[Galeria] Nasze kolekcje Blu-Ray, Dvd, 4k, CD, figurki kolekcjonerskie itp.

bubafat

Active member
Bez reklam
Chyba nie do końca tak jest. Proces odtwarzania dźwięku jest zdecydowanie bardziej skomplikowany (opis tutaj: Dolby Atmos - słownik audio na www.hifi.pl - generalnie przesyłany jest dźwięk, np. odgłos samolotu i informacja gdzie go w przestrzeni odtworzyć) i pozwala na korzystanie nawet z większej niż 4 liczby głośników sufitowych.

A przeczytałeś od początku do końca tekst, który linkujesz?
Ja nie widzę w nim zaprzeczenia, a potwierdzenie tego, co napisałem.
Proces tworzenia poszczególnych sygnałów wyjściowych jest dopasowany do zestawu głośników dostępnych w danym systemie.
Jeśli nie zgadzasz się z tym, to wyjaśnij proszę, jak dołożenie jednego więcej głośnika sufitowego, wpłynie na projekcję dźwięku w pokoju kinowym o długości 5m, w którym zastosowano układ 7.1.2? Jaką konkretnie przewagę uzyskamy (w systemie Atmos) wciskajac jeszcze jedna parę tylnich sufitowych, gdzie na przestrzeni 2-3 m mamy juz 3 pary głośników ponad głową (SS, BS i TS)? Chętnie posłucham o jakimś praktycznym spostrzeżeniu na ten temat, a w związku z tym , że jest niewiele wydań Bluray zakodowanych w Dolby Atmos, kazdy zainteresowany dyskusja, nie będzie miał problemów ze znalezieniem punktów referencyjnych, jesli takie podasz.
Kolejny sprawa, to ile konkretnie głośników sufitowych chciałbyś wykorzystać w domu i jak je napedzac, skoro format przewiduje od 2-4 i tyle maksymalnie mogą napędzić /zdekodować amplitunery i procesory przewidziane do uzytku domowego? Możesz oczywiście zastosować procesor kinowy i wiecej koncowek mocy, aby napędzić nim więcej głośników, tylko czy masz taką potrzebę i budżet?
Kolejny ustęp z tekstu, który podlinkowaleś:
W systemach domowych sprzęt zazwyczaj obsługuje system 5.1 lub 7.1 poszerzony o 2 lub 4 dodatkowe głośniki. Ścieżki dźwiękowe Dolby Atmos mogą być zapisane na Blu-ray.
Proponuje ewentualną kontynuację umieścić od razu w watku o Dolby Atmos. Tu jest ona niepożądana.
 
Ostatnia edycja:

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Atmos, atmosem, a ja pochwalę się "figurkami" :D kupionymi dla dzieciaków podczas ostatniej delegacji u Południowych Sąsiadów
View attachment 12446

Na fotkę załapał się także JBL Clip+ , jak na takie maleństwo, to on naprawdę gra, nie wiem jak JBL to zrobił, ale ten głośniczek brzmi znacznie lepiej o mini wieży Sony ;)
Pat i Mat bombowi, do dziś oglądam z młodym, z reszta, krtka też ;)
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Nie oglądam głupot ;)

Ostatnio doleciał Grimes ;) może ktoś zgadnie z jakiego filmu ;P
fotki z tel podczas zabawy lalką w ubranie...







i kilka z lustrzanki





Jak dla mnie gorzej wykonane od tych z operacji Geronimo, może dlatego że kilka lat różnicy ;)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Leoś to mistrz, nie podlega dyskusji ;)
Podaj max wymiar tego młotka, widziałem chyba coś podobnego w zestawie narzędzi w jednym ze sklepów budowlanych. Będę to sprawdzę.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Widzisz Raccoon jak to jest ja uważam że np. pod względem jakości obrazu np. Avatar jak i Hobbit przewyższa Elizjum i nie są filami remasterowanymi 4k... W wypadku Elizjum dla mnie troszkę jest lepiej z obrazem ale jak się bliżej podejdzie tv w przypadku moim (55 cali) natomiast w tym filmie dźwięk jest znowu nie za rewelacyjny i jak to mój sąsiad powiedział że podnieśli troszkę obraz kosztem dźwięku i być może cos w tym jest... Być może z obrazem w tym filmie na tv 4k będzie jeszcze lepiej ale jak dla mnie choćby tamte dwie pozycje są lepsze. A na porównywalnym poziomie obraz jest np. w filmie Niepomięć przy czym w tym konkretnym filmie dźwięk bije to co jest w Elizjum...


Podobnie było np. z remesterowanym "pająkiem" gdzie ja mam zwykle wydanie w 3d i 2d a Kolega ma remsterowane 2d i naprawdę ciężko było powiedzieć będąc szczerym na 100% że jakiś mega obraz jest w porównaniu do tego co u mnie jest na płycie "zwykłej" na 55 calach z odległości 3,5-4 m...
 
Ostatnia edycja:

Bipo

Active member
Bez reklam
Nie oglądam głupot ;)

Ostatnio doleciał Grimes ;) może ktoś zgadnie z jakiego filmu ;P
fotki z tel podczas zabawy lalką w ubranie...







i kilka z lustrzanki





Jak dla mnie gorzej wykonane od tych z operacji Geronimo, może dlatego że kilka lat różnicy ;)

Już Ci mówię, jest to ranger z 75 pułku Rangers, wspomagał on m.in. w Somalii Delta Force oraz Task Force160 w bitwie w Mogadiszu w 1993r. Film który przedstawia tą akcję nosi nazwę ,,Helikopter w ogniu" (Black Hown Down)...;-) :-D:mrgreen: to co wygrałem...? Trafiłeś z pytaniem powiem CI, bo aktualnie mam na kolanach i sobie czytam właśnie helikopter w ogniu Marka Browdena..;-)


Jak by ktoś jeszcze nie miał w MM za 39zł nowa Godzilla w wersji 2d...;-) Właśnie nabyłem.
 
Ostatnia edycja:

[Raccoon]

New member
Bez reklam
Widzisz Raccoon jak to jest ja uważam że np. pod względem jakości obrazu np. Avatar jak i Hobbit przewyższa Elizjum i nie są filami remasterowanymi 4k... W wypadku Elizjum dla mnie troszkę jest lepiej z obrazem ale jak się bliżej podejdzie tv w przypadku moim (55 cali) natomiast w tym filmie dźwięk jest znowu nie za rewelacyjny i jak to mój sąsiad powiedział że podnieśli troszkę obraz kosztem dźwięku i być może cos w tym jest... Być może z obrazem w tym filmie na tv 4k będzie jeszcze lepiej ale jak dla mnie choćby tamte dwie pozycje są lepsze. A na porównywalnym poziomie obraz jest np. w filmie Niepomięć przy czym w tym konkretnym filmie dźwięk bije to co jest w Elizjum...


Podobnie było np. z remesterowanym "pająkiem" gdzie ja mam zwykle wydanie w 3d i 2d a Kolega ma remsterowane 2d i naprawdę ciężko było powiedzieć będąc szczerym na 100% że jakiś mega obraz jest w porównaniu do tego co u mnie jest na płycie "zwykłej" na 55 calach z odległości 3,5-4 m...
Ale Eluzjum masz właśnie R4K? Dla mnie ten obraz to ideał. Co do dźwięku to fakt, nic specjalnego. Ot, solidnie :)

Co do pająka to mam obie płyty i różnicę widzę. Aczkolwiek jakiś killer obrazu to to nie jest.

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Leoś to mistrz, nie podlega dyskusji ;)
Podaj max wymiar tego młotka, widziałem chyba coś podobnego w zestawie narzędzi w jednym ze sklepów budowlanych. Będę to sprawdzę.

????? W którym sklepie? Castorama? Szukałem , tam tylko wielkie rozmiary. Mi potrzebny z 15 maks 20 cm. :(
 

Savron

Well-known member
Bez reklam
Widzialem w zabawkarskim, w komplecie "Maly Grabarz". Tam byl taki <20 cm, ale to bylo dawno temu. ;)

:-D:-D:-D:mrgreen:" Mały Grabarz" ????? :D To było dobre. Ale ... wiesz że wprawie zgadłeś.:D Tylko nie mały a duży;) W ogródku już zarezerwowałem miejsce dla mojej umarłej PS3 60 gb. Jak skończę i pochowam, to dam fotki :-D
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale Eluzjum masz właśnie R4K? Dla mnie ten obraz to ideał. Co do dźwięku to fakt, nic specjalnego. Ot, solidnie :)

Co do pająka to mam obie płyty i różnicę widzę. Aczkolwiek jakiś killer obrazu to to nie jest.

Wysłane z mojego GT-I8190N przy użyciu Tapatalka

Elizjum chyba tylko w takiej wersji wyszło na BR ... dla mnie Hobbit czy avatar obraz jest w tych filmach ładniejszy ;-)
 
Do góry