Firma Sony prezentuje ulepszone serie telewizorów XE94 i XE93-linia 2017r.

vvv

Well-known member
Bez reklam
accu czekam niestety na noowy Rok !
Teraz to Oled jeszcze nie jest Wart tej ceny
Kupię Oled ale z tego co widzę to inne firmy
nie mające patentu i technologi CZYTAJ SONY i ITD...
Nigdy nie będą miały dobrego OLEDA !
Niestety będąc w SC NIKT nie potrafił powiedzieć coś konkretnego !
Niestety LG będzie jeszcze jakiś czas dawało Panele OLED
My jak widzę na naszym Forum będziemy dorabiali sobie ,,,, WSZYSTKO !
A życie jest .....
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Jeśli chodzi o kontrast to dla wielu tv jest to nie do osiągnięcia .. Ci co testowali Z-tki od Soanika ( mam na myśli konkurencyjne forum) to porównywali to do oledów ale tżz było za mało ale już wyglądało to bardzo dobrze wg nich w stosunku do oledów .. Za to zetka była jaśniejsza.. ale znowu swoje też kosztują..
Chociaż do czasu kiedy nie zginie pewne zdanie w instrukcji oledów to ja oleda nie kupię.. ale kiedyś kto wie..
lolek !
Piszesz ... widziałem dzisiaj i zetka do OLEDA ma się NIJAK !!!
To jest niestety inna BAJKA !!!
Proszę nie pisz DYRDYMAŁóW
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
lolek !
Piszesz ... widziałem dzisiaj i zetka do OLEDA ma się NIJAK !!!
To jest niestety inna BAJKA !!!
Proszę nie pisz DYRDYMAŁóW

Ja nie piszę dyrdymałów tylko to co napisali testerzy na konkurencyjnym forum, wydaje mi się że sprawdzają w lepszych warunkach niż te które są w sklepach i na profesjonalnych urządzeniach to robią.. zawsze można wejść i poczytać co oni napisali, a nawet zadzwonić do jednego z nich.. i pogadać.. ale to jest ich zdanie , a każdy ma prawo do swojego - to w końcu Tobie dany tv ma odpowiadać a nie takiemu czy innemu testerowi.. nadmieniam że chwalą po niebiosa oledy..
Ja też mam swoje zdanie na temat oledów i zdania na razie nie zmieniam , chyba ze znajdę takiego sprzedawcę, który bez względu na wszystko (jak np. na pewien zapis w instrukcji oledów) jak mi wyskoczą powidoki itp to mi wymieni tv na nowy albo odda pieniądze.. ale takiego nie znajdę więc kolejny tv również będzie led ..

Ps. literówka poprawiona.

Cytuję :

"Sony ZD9 to, jak wspomniałem we wstępie, telewizor z podświetleniem typu Direct LED. System ten zapewnia mu możliwość precyzyjnego przyciemniania wybranych obszarów matrycy, by uzyskać głębszą czerń. Nazywa się to lokalnym wygaszaniem, które regulujemy funkcją „Automatyczne lokalne przyciemnienie” w menu obrazu. Podczas własnych testów udało się zliczyć ilość sektorów wygaszania i okazało się, że jest ich aż 36 w poziomie i 18 w pionie. Daje to łącznie 648 stref wygaszania. Niezwykle dużo! W historii firmy Sony nie było jeszcze wyświetlacza o tak zaawansowanym module podświetlającym ekran, w zasadzie nie było chyba w historii żadnej z firm. Dotychczasowy rekordzistą pod tym względem, był Panasonic DX900 ze swoimi 512 strefami. Bez użycia algorytmu wygaszającego, ZD9, cechuje się naturalnym kontrastem (ANSI, po kalibracji) na poziomie 2 800:1. Zobaczmy jednak co zaprezentuje wykorzystując swoje maksymalne możliwości, w mojej autorskiej sekwencji testowej.
Jak wynika z powyższych pomiarów, ZD9 jest telewizorem LCD o fenomenalnej, momentami niemalże OLED’owej czerni. W miejscach, gdzie ciemna powierzchnia jest duża, podświetlenie wyłącza się całkowicie i uzyskujemy czerń idealną. Duża ilość stref pozwala uzyskiwać podobne wyniki nawet, gdy z ciemnymi elementami sąsiadują jasne. Przykładem tego jest scena testowa numer 2, w której dobre wyniki notują wyłączenie najlepsze telewizory LCD. ZD9 zalicza się do nich, ze swoim wynikiem 14 000:1 przy „średnim” ustawieniu funkcji lokalnego wygaszania. System ma jeszcze jeden, mocniejszy tryb działania, ale nie poprawia on znacząco wyników, za to mocniej manipuluje jasnością całego ekranu. Dlatego sugeruję poprzestać na ustawieni średnia. Subiektywnie do rzeczy podchodząc, myślę, że każdy będzie zachwycony czernią jaką oferuje ZD9. Przy zgaszonym świetle głębia i plastyka obrazu jest po prostu niesamowita. Cieszy też bardzo niewielki efekt halo, w zasadzie nie widać go, gdy widz znajduje się na wprost wyświetlacza.
W porównaniu do swoich głównych rywali z segmentu LCD (bo wiadomo, że OLEDa się nie uda dogonić pod względem czerni), czyli Samsung’a KS9500, oraz Panasonic’a DX900, testowany wyświetlacz plasuje się gdzieś bliżej tego drugiego. Samsung oferuje nieco gorszą czerń od swoich rywali, jednak trzeba mieć na uwadze, że jest to wyświetlacz tańszy. DX900 z 512 strefami jest mocnym konkurentem i trudno byłoby wyłonić faworyta. W zasadzie oba ekrany dają doskonały kontrast. Myślę, że Panasonic może być w niektórych ujęciach lepszy (nawet widać to po sekwencji testowej), ale czasem może mieć większy efekt halo (szczególnie podczas odtwarzania treści HDR). W ZD9 wygaszanie jest bardzo zbalansowane i halo nie widać na wprost wcale. Z drugiej jednak strony algorytm wygaszania Sony ma tendencję do lekkiego przycinania detali w bielach na niewielkich elementach obrazu. Tej przypadłości nie miał prawie wcale Panasonic, jednak rozmawiamy tu o naprawdę niewielkich już szczegółach. Oba, a właściwie wszystkie trzy telewizory zasługują na rekomendację dla miłośników kina domowego."

W dalszej części jest o jasności tego tv i z tego co napisali wynik jaki uzyskał ten model to : "Wyniki Sony ZD9 w naszej procedurze testowej są najwyższymi zanotowanymi do tej pory! Jak widzicie, w każdej ze scen, bez względu na jej trudność, telewizor był w stanie uzyskać około tysiąca kandeli jasności. To wprawiało w niezwykłą immersję. Obraz dosłownie żył przed oczyma!"

Dla mnie jest to fajny tv tylko drogi ale jakbym miał wybierać oleda albo Z-tkę wolałbym Zetkę na dzień dzisiejszy.. ale każdy ma swoje zdanie.. i każdy kupuje to co jemu pasuje.. Jedno jest pewne tak jak i oni napisali że w 100% znaczeniu tego słowa w kontraście nie dogoni się oleda chyba że ktoś coś wymyśli :- )
 
Ostatnia edycja:

vvv

Well-known member
Bez reklam
No tak jak Zawsze masz Racje i tego się na Tym Forum trzymajmy !
Dzięki Lolek za jak zawsze Konstruktywną Opinię z Twojej Strony !
Jesteś Wspaniałym Doradcą
Pozdrawiam i liczę na kolejne Wspaniałe Rady !!!
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ale moim celem nie jest Ci doradzanie.. napisałeś że piszę dyrdymały więc ja Ci odpowiedziałem że to napisali tacy, a nie inni ludzie.. ja jestem laik w tej dziedzinie, oni a szczególnie jeden z nich jest profesjonalistą jeśli chodzi o testy tv...zacytowałem ludzi, którzy wszystko niemalże testują co jest na rynku i robią to mega profesjonalnie i w warunkach domowych, a nie sklepowych.. ale to i tak nie ma znaczenia bo tak jak napisałem jeśli Tobie obraz z oleda odpowiada i wszystkie warunki akceptujesz jakie są w instrukcji tych tv to znaczy że dla Ciebie jest oled.. Gdzie też uważam że pewne rzeczy w tych tv są bardzo fajne ale pewnych rzeczy nie akceptuję i dlatego ja wybieram leda :- ) Choć dla mnie Z-tka jest naprawdę fajnym tv tyle że drogim.. i mówię to samo od czasu kiedy miałem okazję zobaczyć go w warunkach domowych.. jak sobie radzi.. a mam dwa tv jeden FHD (full led, a drugi edge led 4k) i widziałem na oczy jaka jest różnica pomiędzy nimi, a tą Z-ką.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Chętnie telewizor Ultra HD firmy Sony KD-65ZD9 bym "przygarnął" , gdyby mnie na niego
było stać bez dwóch zdań . :neutral:
Nie mniej OLED Philips 55POS9002/12 już jest w moim zasięgu finansowym i jak to się
mówi ," nie powinno się mówić nigdy , bo bywa różnie ". :neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
VVV ale to nie o to chodzi czy ja mam rację czy też nie.. nie mam racji , racja jest po Twojej stronie bo Tobie się podoba obraz z Oleda i nie ma znaczenia większego kto co napisze ... Wiesz jak mi coś się podoba to bez względu kto co napisze nawet jakiś tester, który robi coś profesjonalnie to i tak nie ma to znaczenia.. bo ważne jest że dana rzecz mi się podoba i ją kupuję. I gdyby ktoś miał by mi zafundować tv to wybrałbym Z-tkę. :) To jest mój wybór.. A że przy okazji we wszystkich testach wychodził bardzo dobrze to tym lepiej byłoby dla mnie ..
Pozdrawiam również i życzę dobrej nocy.
 
Ostatnia edycja:

werter8

New member
A mnie się podoba obraz z xe9305. W budżecie 7,2k moim zdaniem nie ma nic lepszego w tym momencie. I kliknąłem...

W środę mam nadzieje, że zagości u mnie w domu.

Dam znać co i jak. :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
To tylko pozostaje życzyć bezawaryjnego użytkowania :- ) Szkoda tylko że 65 i 75 nie tanieją tak jak 55 :- )
 

accu

New member
Bez reklam
A mnie się podoba obraz z xe9305. W budżecie 7,2k moim zdaniem nie ma nic lepszego w tym momencie. I kliknąłem...

W środę mam nadzieje, że zagości u mnie w domu.

Dam znać co i jak. :)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Witam uprzejmie,
Moim skromnym zdaniem dokonałeś trafnego wyboru , życzę , aby egzemplarz był "fartowny" ,
gdyż w dzisiejszych czasach wśród wyprodukowanych nawet najdroższych telewizorów , zdarzają się partie
telewizorów z felerami .

A ja się nadal wstrzymuję , choć oferta cenowa już jest w pobliżu 7 k . :neutral:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:

pantomima

Banned
Ale moim celem nie jest Ci doradzanie.. napisałeś że piszę dyrdymały więc ja Ci odpowiedziałem że to napisali tacy, a nie inni ludzie.. ja jestem laik w tej dziedzinie, oni a szczególnie jeden z nich jest profesjonalistą jeśli chodzi o testy tv...zacytowałem ludzi, którzy wszystko niemalże testują co jest na rynku i robią to mega profesjonalnie i w warunkach domowych, a nie sklepowych.. ale to i tak nie ma znaczenia bo tak jak napisałem jeśli Tobie obraz z oleda odpowiada i wszystkie warunki akceptujesz jakie są w instrukcji tych tv to znaczy że dla Ciebie jest oled.. Gdzie też uważam że pewne rzeczy w tych tv są bardzo fajne ale pewnych rzeczy nie akceptuję i dlatego ja wybieram leda :- ) Choć dla mnie Z-tka jest naprawdę fajnym tv tyle że drogim.. i mówię to samo od czasu kiedy miałem okazję zobaczyć go w warunkach domowych.. jak sobie radzi.. a mam dwa tv jeden FHD (full led, a drugi edge led 4k) i widziałem na oczy jaka jest różnica pomiędzy nimi, a tą Z-ką.

Lolek - opowiadasz straszne niedorzeczności . Mieszasz wszystko , zero ładu/składu - taki kogel mogel z ktorego nic jednoznacznie nie wynika !

Tu nie chodzi o to jaki komu obraz pasuje bo oczywistym jest, ze kazdy z nas ma jakies tam swoje indywidualne upodobania . Istota dyskusji jest obraz generowany przez obie technologie i niepodważalny fakt , ze temu oledowemu jest duzo bliżej ku temu referencyjnymu . W zasadzie to nim jest !,a to ze Ty osobiscie wolisz pseudo czern jak rowniez i kontrast ktory wygeneruje Ci ta zd9 to juz trzeciorzędna sprawa .
 
Ostatnia edycja:

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Ok tylko dla mnie jaka jest czerń w Z-tce to nie jest pseudo tylko jest to konkretna czerń i to pokazują wszystkie testy tego tv... i mi tylko o to chodzi.. i to przedstawiłem cytując część testu w sprawie czerni i jasności i wynika jednoznacznie, że to nie jest taki sobie normalny led .. i zrobił go profesjonalista na profesjonalnych uprzędzeniach. Nawet mój led który ma 156 stref w stosunku do większości tv 4k edge ledów jest dużo lepszym pod tym względem, a Z-tka ma ponad 600 stref.. i to co widziałem na oczy w domu u pewnego Gościa to jest naprawdę poziom odpowiedni jak dla mnie.. a przy okazji nie mam w instrukcji co i ile mam oglądać lub nie żeby nie wyskoczyły mi powidoki.. dlatego i gdybym nie miał co robić z pieniędzmi to kupiłbym Z-tkę.. ale nie dam 20 tys za 65 cali z takimi warunkami gwarancji i z tym co się dzieje generalnie z tv w dzisiejszych czasach.. I tyle.. :- ) Coś musi się zmienić żeby Producenci zrozumieli że płacąc odpowiednie pieniądze za tv taka osoba była odpowiednio potraktowana.. A dzisiaj czy kupisz tv za 4 tys czy za 20 tys tak samo masz problem jak Ci się tv rozwali... więc życzę powodzenia..

reasumując nikomu nie odradzam kupowania oledów.. każdy kupi to co mu pasuje.. ja bym wybrał Z-tkę.
 
Ostatnia edycja:

accu

New member
Bez reklam
Witam uprzejmie,

Moim skromnym zdaniem obie technologie zarówno OLED jak LCD mają plusy i minusy . :neutral:
Wydaje się jednak , że plusów ma więcej technologia OLED .

Telewizor Ultra HD OLED firmy LG 65E7 otrzymał nagrodę EISA 2017 jako najlepszy telewizor OLED .
Telewizor Ultra HD LCD firmy Sony KD-65ZD9 otrzymał nagrodę EISA 2017 jako najlepsza telewizja
kina domowego .
Telewizor Ultra HD OLED Philips 55POS9002/12 otrzymał nagrodę EISA 2017 jako najlepszy do kupienia telewizja OLED - Best Buy .

Telewizor Ultra HD LCD firmy Samsung QE55Q7F otrzymał nagrodę EISA 2017 za najlepszy Smart TV .
Odtwarzacz Oppo UDP 203 otrzymał nagrodę EISA 2017 jako najlepszy uniwersalny odtwarzacz UHD Blu-Ray .

Nagrody EISA 2017-2018 rozdane
Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 
Ostatnia edycja:
Do góry