Ferguson FBOX ATV

radioaktywny

New member
Sprzętowo na pewno FBOX ATV jest lepszy od Xiaomi Mi Box. Tylko co z tego jak nie mają certyfikatów i problem będzie powracał.

Teraz jak kupić jakiś sprzęt, przystawkę czy TV to tylko z certyfikatem Google.
 

poll85

New member
Czy na shield chodzi wszystko? Hbo go netflix prime na aplikacjach dedykowanych bez kodi? Prosze o odpowiedz osoby ktore posiadaja shield'a
 
Ostatnia edycja:

satyow

New member
Czy ktoś z Was ma może problem z płynnym odtwarzaniem filmów w aplikacji cda.pl?
U mnie tak rwą, że nie da się oglądać. W dodatku odtwarzają się bez dźwięku.
Czy jest znane rozwiązanie tego problemu?

Brak Netflixa przeżyję, ale CDA fajnie jakby chodziło.
 

TomLaw1967

New member
Jest możliwość odpalenia netflix na Fergusonie. Trzeba odinstalować i zainstalować starszego klienta netflix. U mnie zadziała wersja
6.26.1 BUILD 15 31696
 
Ostatnia edycja:

manonfire

Member
Jest możliwość odpalenia netflix na Fergusonie. Trzeba odinstalować i zainstalować starszego klienta netflix. U mnie zadziała wersja
6.26.1 BUILD 15 31696
Niestety to proteza. Obraz i dźwięk oraz obsługa myszką jak dla mnie nieakceptowalne.
Zdaje się, że lepiej nie będzie. Na stronie Fergusona już się nie chwalą, że obsługuje Netflix w 4K jak jeszcze jakiś czas temu. Pojawiła się za to informacja, że Ferguson nie odpowiada za działanie oprogramowania firm trzecich. Czyli nie działa Netflix? Nie nasza wina. Co z resztą jest prawdą, tylko końcowego użytkownika to mało obchodzi.

Miło było przez półtora roku, teraz trzeba się chyba pożegnać z tym pudełkiem.
Mi Box też jest rozwiązaniem takim sobie. Po przeczesaniu różnych stron poświęconych temu urządzeniu wynika, że tam również jest dużo różnych problemów. Wygląda na to, że jedynym technicznie rozsądnym wyjściem dla VOD i Kodi jest zakup Shielda. I to w wersji Pro, bo w "tubce" brak USB. Cena zaporowa, dostępność marna (Amazon w pierwszej połowie stycznia, X-Kom czy EuroAGD .uj wie kiedy). Słabo...
 

Brzozak

New member
Czy na shield chodzi wszystko? Hbo go netflix prime na aplikacjach dedykowanych bez kodi? Prosze o odpowiedz osoby ktore posiadaja shield'a


Na bazowym s/w SHIELDa HBO GO działa, po podniesieniu wersji do 8.0 i 8.1 niestety już nie - udało mi się zwrócić do sklepu.


Kupiłem Mi Boxa - pół ceny i działa. Co prawda tylko wifi i czasami ma problemy z wybudzaniem, ale warto.


Przy drugim TV mam od 1,5 roku FBOXa ATV i brak HBO GO było i jest irytujące, natomiast aktualny problem z Netflixem powoduje wątpliwą przydatność tego urządzenia.


A przy okazji, czy ktoś ma wiedzę dlaczego apce RADIOLINE przestała być dostępna działająca opcja "lupki" do wyszukiwania stacji?
 

Superdario

New member
Wygląda na to, że jedynym technicznie rozsądnym wyjściem dla VOD i Kodi jest zakup Shielda. I to w wersji Pro, bo w "tubce" brak USB. Cena zaporowa, dostępność marna (Amazon w pierwszej połowie stycznia, X-Kom czy EuroAGD .uj wie kiedy). Słabo...

Moim zdaniem rozsądniejszym wyjściem jest inwestycja w Xbox-a. Po crashu Fergusona sprzed paru dni przypomniałem sobie, że przecież XOne ma w pełni wspieraną aplikację Netfliksa i tak oglądam z konsolki po dziś dzień. Kodi też działa. W ostatnich tygodniach wersję Xbox One S bez napędu można było kupić nawet za ok 500 zł - wychodzi znacznie taniej niż Shield. ;)
 

manonfire

Member
A co z chłodzeniem? Wentylator nie będzie przeszkadzał?
Jednym będzie, innym nie. Ja preferuję pasywne chłodzenie w takich sprzętach. Mam PS3, niby wiatrak przy Netfliksie nie kręci się jakoś szczególnie szybko ale mnie irytuje. Prawdopodobnie Xbone jest cichszy ale i tak to nie to. Shield również ma śmigło, ale przy odtwarzaniu materiału w FHD (taką mam plazmę) będzie niesłyszalny. Przynajmniej mam taką nadzieję.
Boję się, że ładując się w kolejnego Chińczyka jakim jest Mi Box zacznę doświadczać innych wkurzających mnie problemów.
Co do Xbone to Netflix nie będzie marudził, ale z Kodi to jakoś byłbym ostrożny. Póki co chyba nie ma pełnej funkcjonalności a poza tym MS wzorem kolegi Google może w pewnym momencie powiedzieć stop - Kodi już nie obsługujemy bo jesteście ohydnymi piratami.
 

manonfire

Member
Kodi śmiga całkiem do rzeczy.Szkoda wyrzucać. Jakoś nastawiłem się na tego Shelda i jak będzie dostępny w polskich sklepach to chyba zaszaleję. Ciekaw jestem, co tam będzie mnie irytować :p
 

Forest89

Active member
Bez reklam
Zobaczymy po świętach jak wrócą technicy do pracy. Może coś wykombinują. Na pewno nie wyrzucajcie do śmieci Ferdka :) Mnie już ta sytuacja też irytuje. Wszystkie te Android Boxy to tak na prawdę archaiczne sprzęty. Chyba tylko Nvidia jakoś śmiga bo ma zaplecze, ale jest droga. Za kilka stówek więcej jest np też konsola Playstation 4 Pro, na której Netflix śmiga ładnie w 4K z HDR włącznie ;)
 

Fanek

New member
Bez reklam
apple tv 4k vs Shield pro ktoś porównywał dogłębniej z ciekawości?
Fbox jest dobry bo chwyta wszystkie mkv 4K HDR bez żadnego problemu
po świętach tego netflixa pewnie ogarną
 

Forest89

Active member
Bez reklam
No ja się na pewno nie pozbędę FBOX-ika bo mnie właśnie służy głównie do odtwarzania multimediów. Różnego rodzaju MKV, Bluray itd, tak na prawdę łyka wszystko a przy tym pobiera 10W i tu na prawdę jestem z niego bardzo zadowolony. Ale jak najbardziej rozumiem rozgoryczenie ludzi, którzy zakupili go głównie do internetowego VOD i tutaj niestety nasz FBOX-ik niestety kuleje coraz częściej.
 

manonfire

Member
No ja się na pewno nie pozbędę FBOX-ika (...)
I póki co ja również. Gdy opadły emocje próbując być obiektywnym stwierdzam, że w tej klasie cenowej to ATV nie ma konkurencji. Pod warunkiem działania Netfliksa. Kupowałem go z myślą o Kodi, Netflix miał być tylko dodatkiem, bo N oglądałem na PS3 choć wiatrak złościł a aplikacja HBO GO w Polsce jeszcze była niedostępna. Gdy okazało się, że jakością obrazu i dźwięku w materiałach N bije PS3 na głowę a na dodatek nie wydaje z siebie żadnego szumu - ATV stał się dla mnie niezbędnym urządzeniem rozrywkowym. Bo faktycznie odtwarza wszystko co mu się zapoda. Mam tylko mały problem z Kodi, nie chce przekazywać (pass trough) DD+ do ampli. Wszystkie inne formaty ścieżek dźwiękowych w filmach puszcza a tego nie. Ferguson na pewno sobie radzi, bo wbudowany Media Center czy MXPlayer bez problemu odtwarzają ten format. Za to - ciekawostka - VLC też jest głuchy przy DD+.
 
Do góry