Ferguson D-890 HX

Stigmat

New member
Witam.

Czy ktoś już coś może powiedzieć na temat tego modelu? Dostępny jest od ok. tygodnia a producent reklamuje go jako następcę rewelacyjnego D-880 HX ze wszystkimi jego zaletami+wiele nowych udogodnień.
Czekam z niecierpliwością na wasze pierwsze wrażenia bo się na niego szykuję.

Dzięki i pozdrawiam.
 

jaiz

New member
Zdecydowanie odradzam ten bubel. Odtwarzacz wiesza się przy włożonym pendrajwie i nie reaguje na żadne przyciski czy to z panelu przedniego czy też z pilota. Nie chodzi o to, że czegoś tam nie czyta czy klatkuje - po prostu się wiesza na planszy startowej nie otwierając nawet zawartosci penka. Pen to OCZ Rally2 8 GB sformatowany na FAT 32 i dla pewnosci dodatkowo zdefragmentowany - nie miały z nim zadnego problemu wszystkie inne odtwarzacze DVD (od fergusona 780 po toshibę 590), które testowałem w Mega Avansie, płynnie czyta go też moja leciwa ORAVA 560.
Dzisiaj przywiózł mi to ścierwo miły kurier z UPS i jutro zabierze toto z powrotem.
 

Francesca

New member
Zastanawiam się nad kupnem Fergusona 880 HX lub 890 i nie mogę zrozumieć różnicy w cenie. 890 jest "następcą rewelacyjnego 880", więc dlaczego jest średnio 50 zł tańszy. 880 ma dużo pozytywnych opinii, 890 nie ma prawie żadnych (ja spotkałam tylko powyższą - niezbyt pochlebną niestety), no ale to niby to samo, ale jeszcze taniej. O co tu chodzi? Dołączam się do prośby o oceny 890.
 

jaiz

New member
Dodam jeszcze, że kontaktowałem się z działem technicznym fergusona i wszyscy byli bardzo zdziwieni i zaskoczeni problemami z usb w tym modelu:rolleyes: . Obiecano mi podesłać soft, którego nie ma na stronie i na obietnicach się skończyło bo nic nie dostałem. Przy okazji - samodzielne wgrywanie softu = utrata gwarancji. Zresztą na gwarancję trzeba odsyłać i tak na własny koszt.
Dodatkowo zaczął mieć problem z czytaniem nagrywanych płyt. Tak w zasadzie to bez problemu odczytał jedną (z kilkoma filmami xvid i jednym vcd) - xvidy łyknął bez problemu ale już vcd nie odtworzył. Jednakowoż po ponownym włączeniu przestał czytać tę płytę i na chwile obecną odtwarza tylko oryginalne dvd. Płyty nagrywane samodzielnie (sesja zamknieta, niska prędkośc nagrywania) odczytuje losowo - czasami pomaga odłączenie na pare minut zasilania.
Jakośc wykonania całości jest adekwatna do ceny; najbardziej lichym elementem jest tacka - jest tak marnie wykonana, że wyglada jakby miała odpaść pod ciężarem płyty. Pilot z kolei jest nienajgorszy.
Być może będzie to produkt wart zakupu - za pół roku i po ósmym sofcie. Na chwilę obecną jest to jednak zdecydowanie bubel, który jutro odwożę do sklepu i zabieram pieniądze. Wolę dołożyć drugie tyle do Toshiby 590, która nie ma tylu bajerów, złącz, opcji ale przynajmniej działa już i teraz a nie być może kiedyś tam, w bliżej nieokreślonej przyszłości.
 

kamil996

New member
Hmmm no to mnie zmieszało... :p
Więc co polecasz do 200zł? Ma mieć USB i dobrze odtwarzać "filmy z kompa"... Musze szybko sie zdecydowac.. :) dzieki z gory za odpowiedź
 

tzbik

New member
Z wypowiedzi jaiz wynika, że masz uszkodzony egzemplarz i wgrywanie softu nic raczej nie da,a tylko od razu rzucasz, że bubel. Masz możliwość wymiany to dlaczego nie wymienisz i nie napiszesz jak działa sprawny egzemplarz? Inna sprawa i powinno zastanawiać, że już na początku sprzedaży sprzętu trafiają się odrazu wadliwe egzemplarze, bo spodziewałem się lepszej jakości niż manta. Możliwe, że w pogoni za niską ceną poszła w dół także jakość.
W sklepie ma dziś być dostawa opisanego sprzetu i podejdę przetestować, czy widzi płyty i USB, oraz jak sobie radzi z różnymi plikami.
 

jaiz

New member
Spokojnie - jadę dzisiaj do sklepu i się przekonam czy to tylko przypadłości mojego egzemplarza czy ferguson dał ciała i zwalił sprawę.
Podstawy do nazwania bublem mam - przyjezdża zamówiony sprzęt, podłączam go, wsadzam penka, uruchamiam i zwis. Wyłączam i wyciągam penka, włączam i wsadzam płytę - czyta, to zabawa od początku:pendrajw - zwis, płyty już nie czyta. Ja nie oczekiwałem wysokiej jakości wykonania, bo w tej cenie o to trudno, tylko tego że będzie działał.
Pewnie zamówili to w jakiejś chińskiej fabryce bez kontroli jakości ale to już świadczy o fergusonie, że w pierwszej partii produkcyjnej nowego sprzętu puszcza coś takiego. Inną sprawą jest poziom działu technicznego fergusona - są niepoważni. Już dawno sprzęt byłby zwrócony gdyby nie zapewnienia o podesłaniu softu, który rozwiąże moje problemy, na mejla - miałem mieć na skrzynce zaraz po zakończeniu rozmowy tel a po dwóch dniach nie mam nic mimo moich dalszych monitów. To, że sprzęt na gwarę do serwisu wysyła się na własny koszt to też jest fakt i na pewno nie jest to plus dla producenta. To już nawet moja egzotyczna Orava miała serwis door to door wiele lat temu.
Wrócę ze sklepu to napiszę jak się skończyło.
 

tzbik

New member
jaiz napisał:
Spokojnie - jadę dzisiaj do sklepu i się przekonam czy to tylko przypadłości mojego egzemplarza czy ferguson dał ciała i zwalił sprawę.
Podstawy do nazwania bublem mam - przyjezdża zamówiony sprzęt, podłączam go, wsadzam penka, uruchamiam i zwis. Wyłączam i wyciągam penka, włączam i wsadzam płytę - czyta, to zabawa od początku:pendrajw - zwis, płyty już nie czyta. Ja nie oczekiwałem wysokiej jakości wykonania, bo w tej cenie o to trudno, tylko tego że będzie działał.
Pewnie zamówili to w jakiejś chińskiej fabryce bez kontroli jakości ale to już świadczy o fergusonie, że w pierwszej partii produkcyjnej nowego sprzętu puszcza coś takiego. Inną sprawą jest poziom działu technicznego fergusona - są niepoważni. Już dawno sprzęt byłby zwrócony gdyby nie zapewnienia o podesłaniu softu, który rozwiąże moje problemy, na mejla - miałem mieć na skrzynce zaraz po zakończeniu rozmowy tel a po dwóch dniach nie mam nic mimo moich dalszych monitów. To, że sprzęt na gwarę do serwisu wysyła się na własny koszt to też jest fakt i na pewno nie jest to plus dla producenta. To już nawet moja egzotyczna Orava miała serwis door to door wiele lat temu.
Wrócę ze sklepu to napiszę jak się skończyło.

Napisz, napisz.
A na tak na marginesie to Twoje problemy upatrywałbym w zasilaniu. Możliwe, że to zboczenie zawodowe, ale jak coś nie tak z komputerem to zasilanie zazwyczej jest winne. W mancie za to siadały najczęsicej zasilanie albo silniczki bo na tym oszczędzili i wsadzali jakieś badziewie.
Odnośnie fergusona jeszcze jedno jest zastanawiające, że pierwsze egzemplarze różnią się od tych co są na oficjalnych zdjęciach na stronie fergusona. Czyli aby szybko zdążyć przed końcem roku i wypchnąć nowy model nie patrząc na jakość - sztuka jest sztuka. Myślałem, że bardziej się ferguson ceni i nie pójdzie na takie osłabienie marki.
 

kamil996

New member
No i jak się skończyło? :) Wszystkie takie czy tylko miales pecha? :)
Ew. co kupić do tych 200zł, bo pora podejmować decyzje...
 

jaiz

New member
Wszystkie 890 mają problem z usb (te co je dorwałem w sklepie), tzn. jedne penki czytają a inne nie. Myślę, że to problem z niedopracowanym softem. Penki OCZ, Patriot, Corsair 8 GB nie są obsługiwane i powodują zwis natomiast penek no name 2GB działa prawidłowo. Co ciekawe wsadziłem swoje pamiatki do fergusona DVP868HD i ten nie miał żadnych problemów z żadnym pendrajwem; tak samo D 780 HX - poradził sobie z wszystkimi tylko na niektórych filmach klatkował bo ma usb 1.0. Z tego powodu 780 odpadł i wziąłbym, za dopłatą, 868HD tylko że ten z kolei miał problemy z HDMI.
Płyty po dłuższym odłaczeniu kabla sieciowego, mój egzemplarz, zaczął czytać elegancko ale VCD nadal nie chciał ruszyć; egzemplarz sklepowy również.
Wziąłem pieniadze w tej sytuacji; moje penki są więcej warte niż ten odtwarzacz i prościej kupić taki, który będzie z nimi współpracował.
Ogólnie sprzęt nie jest zły ale zabija go niedopracowany soft a ja nie mam zamiaru czekać czy i kiedy ferguson się z tym upora.
Jak komuś nie zależy na usb można brać bo xvidy mieli aż miło a opcji full.
 

kamil996

New member
Hmm nie bardzo dostane go nowego do nawet 240zł z wysyłką... No więc do 200zł coś co by wartalo? Ew. lekka dopłata wchodzi w gre.
A już byłem nastawiony na D-890HX :)
 
Ostatnia edycja:

tzbik

New member
Dziś miałem okazję przetestowania omawianego Fergusona D-890 HX.
Zgadza się opis, że obudowa różni się od tej pokazanej na opakowaniu kolorem przycisków i brakiem srebrnego paska na obudowie. Wyglądem sprzęt przypomina DVD z wyższej półki oprócz moim zdaniem tandetnej zaślepki USB.
Przejdę może od razu do czytnika USB. Mam pendriwa Kingstona 8GB i zobaczył go bez problemu. Czytanie jego zawartości trwało kilka sekund. Proszę mi wybaczyć, że nie piszę czy to szybko czy wolno bo nie miałem jeszcze doczynienia z DVD + USB. Menu pokazane jest katalogami i widoczne pliki, które są obsługiwane przez urządzenie, czyli np. avi, mpg, txt itd.
Odnośnie napędu płytowego to tacka wydaje się delikatna ale patrząc na inne modele DVD to już taki standard. Chodzi cicho i na razie się nie złamała. Czyta płyty wypalone z prędkością x16, nawet te multisesyjne i z nie zamkniętą sesją. W instrukcji nic nie jest napisane o dźwięku DTS ale przetestowałem i przesyłany jest na wyjście cyfrowe więc jeśli ma się odpowiedni ampli tuner to to działa.
Sprawa upscalingu jak dla mnie jest dyskusyjna bo jakoś nie widzę różnicy pomiędzy normalnym trybem a przeskalowanym. Nie twierdzę, że obraz jest zły ale nie widzę różnicy.
Odnośnie napisów divix/xvid to w setupie można ustwić pozycję w poziomie, góra/dół i nie mogłem znaleźć innych opcji. Potem znalazłem prosty sposób na przesunięcie napisów w trakcie odtwarzania filmu i dostępna jest funkcja płynnego ustawiania tekstu w zależności od upodobania.
Czas na wady które ma mój egzemplarza:
- po nagraniu pliku z karty DVB-S w formacie .TS nie widać tych plików w menu. Po zmianie rozszerzenia na mpg, pojawia się już plik do wyboru ale już nie odtwarza go. Przy nagrywaniu od razu do formatu mpg, Ferguson już nie ma z tym problemu i od razu to odtwarza.
- przy podłączeniu DVD do telewizora CRT po EURO złączu niestety w trybie stand by wyłącza obraz i pomaga dopiero odłączenie DVD od prądu. Wcześniejsze odtwarzacze w tym trybie pozwalały na normalne oglądanie TV i przełączały się na opcję AV po włączeniu na ON.
- nie znalazłem nigdzie opcji pomijania reklam.
Przy podłączeniu przez chincze nie ma takiego problemu, ale tu muszę wyjaśnić, czy winny jest odtwarzacz czy mój stary TV. Z tego co pamiętam to chyba wystarczy odlutować jeden przewodzik w EURO złączu i może to zadziała.
Na koniec mogę go porównać z posiadanym przeze mnie emparorem 2, że Ferguson wygląda przy nim bosko, tacka jest tak samo cienka, działa o wiele ciszej, nie czyta pliku .TS a manta z problemami ale czytała je i Ferguson nie wiesza się na płytach z większą ilością podobnych plików (ponumerowane odcinki serialu), ferguson ma mały wyświetlacz ale to nie wada.
Z przewijaniem divixów w przód i w tył nie było problemów, zoom jest płynny i pierwszy raz spotkałem pomniejszenie obrazu ale nie wiem komu to potrzebne?
 

tzbik

New member
Jeszcze jedna miła niespodzianka jaką sprawił ferguson, mianowicie czytanie porysowanych płyt. Płyty DVD czytał bezbłędnie, ale miałem bardzo porysowaną płytę AudioCD i bez żadnych zakłóceń sobie poradził.
Dźwięk mp3 bardzo ładny jak na ten format zapisu.

I brakuje informacji o cenie - w sklepie 149 zł
 

jaiz

New member
Poprzedni model (880) Kingstonów 8 GB podobno nie czytał więc jakiś postęp jednak jest wsród programistów fergusona. Zastanawiają mnie te problemy fergusona z pamięciami na usb. To chyba jedyny znany mi przypadek tak nieudolnej implementacji starego już przecież standardu. Z tego co testowałem po sklepach to pionieery, toshiby, samsungi, philipsy nie mają z tym żadnego problemu i czytają po usb każdy nośnik. Nawet znam 2 modele fergusona, które nie mają z tym problemu.
Dział techniczny fergusona powinien się mocno zastanowić nad sobą.
Z tym wyłączaniem po scarcie też potwierdzam - trzeba ręcznie guziczkiem z tyłu wyłączyć; pewnie też zrypany soft.
Wychodzi, że przed kupnem warto własnoręcznie sprawdzić czy nasze pamięci/dysk są obsługiwane przez ten model.

tzbik
Sprawdź jeszcze VCD i SVCD jak możesz bo u mnie nie czytał.

Gdyby toshiba 590 miała możliwość ustawiania wielkości i pozycji napisów to wiedziałbym co kupić bo analogowe 5.1 mi niepotrzebne a po usb wciąga wszystko i dobrze skaluje.
 
Ostatnia edycja:

tzbik

New member
Nie mam płyt VCD ani SVCD więc tego nie sprawdzę, ale ten egzemplarz, który testowałem, nie robił mi z niczym problemów więc sądzę, że to co sprawdzałeś to jakaś trefna partia. W Olsztynie dziś przyszła dostawa do Corabu i wszystko chodzi jak trzeba. Jutro sprawdzę jak inne typy USB czyta.
 

jaiz

New member
tzbik napisał:
Nie mam płyt VCD ani SVCD więc tego nie sprawdzę, ale ten egzemplarz, który testowałem, nie robił mi z niczym problemów więc sądzę, że to co sprawdzałeś to jakaś trefna partia. W Olsztynie dziś przyszła dostawa do Corabu i wszystko chodzi jak trzeba. Jutro sprawdzę jak inne typy USB czyta.
Być może bo ja ostatnio mam wybitnego niefarta do sprzętu. Usb sprawdzałem na dwóch innych egzemplarzach i oba sie tak samo zachowywały na moich penkach a taki 868 ssał je aż miło.
 

tzbik

New member
Odnośnie USB to sprawdziłem inny model Kingstona 2GB oraz firmy EMTC 8GB i także bez problemu czytał.
Odnośnie EURO to podobno wystarczy zamienić wtyczki miejscami lub kabel i będzie w stand by działać prawidłowo.
Wobec czego można D-890 z czystym sumieniem polecić jako bardzo dobry i tani odtwarzacz DVD.
Nie wiem jakie jaiz miał egzemplarze ale żadnego z opisanych wad nie stwierdziłem.

[edit]
Poczytałem o problemach z jakimi się borykali użytkownicy wersji 868 HD i mogę napisać, że nie zdawałem sobie nawet sprawy, że są takie problemy. Ja testując wkładałem płytę i działo. Przewijanie DVD, Divixa nie stanowiło problemów. Napisy były wyraźne i nie zagłębiałem się bardziej ile mają dodatkowych opcji.
Nie zdążyłem sprawdzić czy wczytuje kolejny plik po skończeniu plik1, plik2. Przeskakiwałem po następnych klawiszem next i działało. Różnica na niekorzyść fergusona w stosunku do manty, to taka, że rozpoczęcie odtwarzania zaczyna się z 1-2 sekundowym opóźnieniem. Za to w mancie kolejny plik był załadowany po ok 0,5 sekundy.
W fegusonie jest jeszcze opcja zapamiętania gdzie się zakończyło oglądać dany film i objaw jest taki, że włącza się film od początku a po sekundzie przeskakuje do miejsca w którym się było przed wyłączeniem. W pierwszej chwili myślałem, że coś się popsuło, bo sam DVD przeskakuje do wybranej sceny. Można to wyłączyć w menu.
Zaznaczę, że obraz na TV CRT był znacząco lepszy od manty, a dźwięk po analogu to i głuchy by usłyszał różnicę na korzyść D-890.
 
Ostatnia edycja:

jaiz

New member
tzbik napisał:
Wobec czego można D-890 z czystym sumieniem polecić jako bardzo dobry i tani odtwarzacz DVD.
Nie wiem jakie jaiz miał egzemplarze ale żadnego z opisanych wad nie stwierdziłem.
Zwykłe sklepowe miałem, prosto z półki. Może dla niektórych, dla fergusona na pewno, takie marki jak OCZ czy Patriot są egzotyczne i niewarte uwagi żeby się nimi przejmować - ja uważam inaczej. Sorry ale jeżeli dobre penki uznanych firm nie działają na tym modelu fergusona a działają na wszystkim innym (w tym na dwóch innych modelach ferdka: 868 i 780) to raczej z tym fergusonem coś jest nie tak i nie mam zamiaru wnikać czy to wada sprzętowa czy kwestia zwalonego softu. Można nabyć ten odtwarzacz bo oferuje dużo jak za tą kasę ale ja, żeby uniknać niepotrzebnych nerwów, radziłbym najpierw sprawdzić własnoręcznie czy nasze pamięci są kompatybilne z tym modelem; o ile jest to dla kogoś istotne. Na support to bym raczej szybko nie liczył bo w tej materii w fergusonie panuje kompletna olewka klienta. Nadal czekam na soft, który miałem dostać "za pre minut" na mejla.
Jesli ktoś ma wątpliwości co do kapryśności tego modelu we współpracy z pamięciami to polecam kontakt z: fergusonsklep.pl. Tam to kupowałem, sprawdzałem i pan który mi to umożliwił powinien potwierdzić ten problem bo sam się z tym męczył i ostatecznie oddał mi kasę.
 

tzbik

New member
jaiz napisał:
Jesli ktoś ma wątpliwości co do kapryśności tego modelu we współpracy z pamięciami to polecam kontakt z: fergusonsklep.pl. Tam to kupowałem, sprawdzałem i pan który mi to umożliwił powinien potwierdzić ten problem bo sam się z tym męczył i ostatecznie oddał mi kasę.
Zgadzam się. Jak ktoś zamówi przez internet to ma 10 dni na zwrócenie, a jak się go zobaczy w sklepie to przed zakupem można sobie posprawdzać wszystkie interesujące opcje.
 
Do góry