Ferguson Ariva HDplayer 200A

janusz

New member
Bez reklam
Wydaje się porównywalny z 210, cena 349 zł to duży plus. Niektórym wyjście komponent się też przyda.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
System operacyjny Aros
Procesor AMlogic AML8626H
Flash 128MB
RAM 1Gbit
Sieć 100Mbs Ethernet
Łącza CVBS Output Cinch (żółty)
HDMI Output HDMI 1.3
Audio Output (L+R) 2x Cinch (biały\czerwony)
1 optyczny
Port USB 2x USB 2.0 type A
Port Ethernet 1x RJ-45
czytnik kart 1x SD/MMC
Obsługa HDD Obsługa dysków wewnętrznych od 10GB do 1TB 2.5- calowych HDD;
Obsługa FAT16/FAT32/NTFS.
Obsługa dysków wewnętrznych od 10GB do 1TB; obsługa partycji
FAT16/FAT32/NTFS.
Wymiary 198X 151 X 41.5mm
Pobór prądu 15W'''


nie realtek :)
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
a jak najbardziej :)

jedyny plus że zrzuty z komputera całkiem ładne - ciekawe jak na żywo...menu też fajnie się prezentuje - 100 razy lepiej niż dziadostwo na realteku

no ale z tymi możliwościami(fakt odtwarza dziadostwo apple czyli alac) to max 200 pln
 

rusticalming

New member
Fajny

Różnic jest trochę więcej...część z nich wymieniona jest na stronie producenta

Z mojej strony sam zadzwoniłem i:

-odtwarzacz flash (do nieskomplikowanych gier)
-możliwość odtwarzania plików tekstowych .txt
-weather forecast (fajny gadżet)
-w plikach .mp3 odtwarzanie tagów, np. z okładkami
-obsługa alac

Jak dla mnie OSD wygląda bardzo, bardzo ładnie.

Uważam, że bardzo fajny następca dla modelu 110:hihi:
Dla wszystkich, którzy szukają dobrego sprzętu, a nie potrzebują Samby
 

A|X|E|L

Active member
Bez reklam
To raczej pomyłka w opisie tego sklepu.
Faktycznie pomyłka bo na stronie Fergusona jest napisane:

Procesor AMlogic AML8626H
System operacyjny Avos

I teraz pytanie, czy warto ?
Czy nie lepiej wybrać Ariva HDplayer 210 z systemem Linux ?
Różnica w cenie nie wielka także stoję przed wyborem i mam z tym problem.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
....I teraz pytanie, czy warto ?
Czy nie lepiej wybrać Ariva HDplayer 210 z systemem Linux ?
Różnica w cenie nie wielka także stoję przed wyborem i mam z tym problem.
Jedno jest pewne - nie spiesz się z wyborem. Masz trochę wątków do przeczytania na forum.
A brak WMV i VC-1 może kiedyś zaboleć.
 

pkomp

New member
no z tych dwóch to tylko A210....choć nie jest żadną rewelacją i już lepiej coś na sigmie szczególnie tej nowej szybkiej...ale cenę to ma taką że lepiej dopłacic do HTPC z asrocka :)
 

beren1

New member
To zadam pytanie Patriot BOX office, Thor HD, czy ta ARIVA 200A, zależy mi na MKV, DTS, polskie menu mile widziane. W patriocie wolno interfejs sieciowy podobno dziala, a chcialbym to wpiac w siec i po sieci przerzucać filmy. Co myślicie.... miał już ktoś tę ARIVE testował ?.
 

pkomp

New member
może i tak ale WMV o ile pamiętam nie daje sie streamować a ASF to bodajże podobny kodek ale z możliwością streamingu
 

Load_Error

New member
No dobra, wszystko pieknie ladnie.
Interfejsy szmery-bajery, kolorowe okienka i inne wodotryski, a co z podstawowa cecha odtwarzacza HD czyli, co z jakoscia obrazu ?
Jaka jest jakosc obrazu z tych odtwarzaczy, bo w zadnym z tematow nie jest to poruszone, a jesli juz to bardzo ogolnikowo.
W obecnej chwili pliki mkv 720p, 1080p konwertuje do AVCHD bez utraty jakosci i ogladam na tv z dysku zewnetrznego - obraz zyleta w zaleznosci od jakosci pliku wyjsciowego.
Mozecie (uzytkownicy plajerow) cos napisac o jakosci obrazu ?
 
Ostatnia edycja:

mcrobert666

New member
Obecnie testuję ferdka 200a, menu niezłe, odpaliły wszystkie próbki wideo które testowałem, odtwarzając zapamiętuje moment odtwarzania np w filmie, tak wiec można obejrzeć z automatu za 2dni i odpalić od momentu na którym się skończyło, dobrze sprawuje się menu osd, z pod którego można np zmniejszać zwiększać napisy itp
 

noee

New member
Menu wygląda znajomo link -> innosupply.com.my/Home.asp?pageid=3&catid=7&prodid=8, nawet firmware ma taką samą wielkość i nazwę.
 

meefistoo

New member
Obecnie testuję ferdka 200a, menu niezłe, odpaliły wszystkie próbki wideo które testowałem, odtwarzając zapamiętuje moment odtwarzania np w filmie, tak wiec można obejrzeć z automatu za 2dni i odpalić od momentu na którym się skończyło, dobrze sprawuje się menu osd, z pod którego można np zmniejszać zwiększać napisy itp

Witam.
Też się zastanawiam nad zakupem tego playera i mam pytania:
1. Czy zamontowałeś dysk wewnętrzny ? jeśli tak to
2. Czy nie przegrzewa się za bardzo przy kopiowaniu plików lub odtwarzaniu materiału HD?
3. Jak wygląda sprawa kopiowania dużych plików z kompa na playera ??
4. Czy masz zamontowane Wi-Fi, a jeśli tak to jak działa ?

Czekam na odpowiedź, pozdrawiam.

P.S. Czy mógłbyś w miarę możliwości opisać wady i zalety tego playera, bo jak na razie mało o nim tu napisano. Zastanawiałem się też nad Asusem O!Play HD2, ale po lekturze wpisów na forum chyba sobie go podaruję.
 
Do góry