Ferguson Ariva HDplayer 200A

darks86

New member
No i ładny prezent zrobiłem....

Witam.

Przepraszam, że mój pierwszy post jest postem z błaganiem o pomoc, ale nic konkretnego w sieci znaleźć nie mogę.

Otóż kupiłem rodzicom ten odtwarzacz jako prezent na gwiazdkę. Podłączam do TV i co ? Brak sygnału, czarny ekran. Myślałem, że może kabel wadliwy - podłączyłem innym. Następnie zmieniłem gniazdo, a później nawet telewizor. Łączyłem nawet klasyczną antenówką i nic, zero reakcji. Odtwarzacz reaguje na przycisk włącz/wyłącz, domniemam że czerwona lampka oznacza tryb aktywny, a niebieska standby, aczkolwiek sprawdzałem i odwrotną sytuację.

Jakieś pomysły ? Spotkał się ktoś z takim problemem ? Poratujcie...

EDIT:
======
Chyba sam sobie odpowiedziałem - przypomniało mi się, że tam może dysk 2,5" wejść, w związku z czym odkręciłem te 2 wkręty i wysunąłem wewnętrzną część urządzenia. Co się okazało ? Jakiś cieć nie zamontował radiatora, tzn jakaś nędzna pasta była na procku, ale radiatora brak.
 
Ostatnia edycja:

slawko_23

New member
Bez reklam
Czy wiecie jak przywrócić wczesniejszy soft? Wgrałem ten najnowszy ze strony producenta i są chinskie znaczki w mkv, nie pomaga zmiana kodowania unicode czy Europa Wschodnia. Wczesniej było OK.
Ewentualnie jakiś reset który przywróci starszy soft....
dzięki za pomoc.... :)
 

krzysi3k

New member
Konfiguracja Arivy HDPlayer 200A

Witam, może ktoś jest w stanie mi pomóc. Kupiłem odtwarzacz Ariva HDplayer 200A i mam problem z konfiguracją. Chodzi dokładnie o udostępnienie mediów między kompem a odtwarzaczem. Instrukcja mówi tak
"3.7.1 Strumieniowe przesyłanie danych. UPnP
Udostępnianie multimediów UPnP AV umożliwia przesyłanie muzyki, zdjęć i filmów z komputera
bezpośrednio do podłączonej do sieci Arivy HDplayer. Aby skorzystać z tej funkcji należy
skonfigurować UPnP AV Media serwer (np. PS3 Media Server, XMBC, TVersity, Windows Media
Player) na komputerze. Te serwery używają, do komunikowania się z innymi urządzeniami,
protokołu Universal Plug and Play (UPnP).
a) Instalowanie serwera mediów w standardzie UPnP na PC
Microsoft Windows Media Player 11 udostępnianie multimediów. Więcej informacji o
udostępnianiu multimediów w Microsoft Windows Media Player 11, znajdziesz na stronie
Microsoft wpisując do wyszukiwarki “sharing your media” lub "udostępnianie multimediów".
b) Udostępnianie mediów
Uruchom Windows Media Player. Wybierz przycisk Biblioteka (Library), a następnie
Udostępnianie multimediów (Media Sharing).
W okienku Udostępnianie multimediów, zaznacz Udostępnij multimedia. Na liście urządzeń
poniżej zaznacz Ariva HDplayer i naciśnij Pozwól.
Uruchom Ariva HDplayer i podłącz do sieci. Wybierz kategorię „Sieć”→ “UPnP”.


Niestety nie widze w moim Windows Media Player 11 opcji udstepnianie mediów po wybraniu Bibliotek. Przy okazj mam pytanie jak skonfigurowac utorrent, żeby ten player pobierał pliki. Z góry dzięki za pomoc.
 

dareka

New member
krzysi3k z tą konfiguracją wcale nie jest tak prosto jak niektórzy piszą. Też posiadam tego playera i też mam problemy z połączeniem się przez wi-fi z kompem. Niby widzą się - ale tylko pierwszy katalog i pierwszą pozycję - reszty niestety nie widzi. Próbowałem z mezzmo i tu nie widzi żadnych katalogów. Coś mi się wydaje że to wina oprogramowania arivy. Pisałem na innym forum - niestety zero odpowiedzi.
Tak że czekam na kogoś, komu się to połączenie udało i wytłumaczy krok po kroku całą konfigurację, bo według instrukcji z YouTube też nie chce działać.

uTorrent nie konfigurujesz - podajesz mu np. na penie ścieżkę i start.
 
Ostatnia edycja:

slawko_23

New member
Bez reklam
Co do moich problemów z azjatyckimi krzaczkami, to po resecie do ust fabrycznych nie trzeba już ręcznie przełączać.
Jednak po pewnym czasie krzaczki znów się pojawiają. Wtedy znowu reset ustawień i wszystko OK. Sprawa pojawiła się dopiero po zmianie softu ze strony Fergusona.

A powiedzcie mi, czy mieliście problem z podłączeniem do internetu. Raz jedyny przy pierwszym podłączeniu (wyjąłem kabelek z n-ki) było wszystko ok, a potem netu brak (pisacca, net radio, flickr).
 

Jamba

New member
A wysyła dts po coaxial?

Przyłączam się do powyższego pytania.

Mam też pytanie odnośnie polskich znaków, bo kilka osób wspominało, że są problemy z napisami - jak to jest z tymi napisami, czy rzeczywiście działają nieprawidłowo?

Czy ta Ariva pracuje bez dysku twardego?
 

brookss

New member
u mnie tez niestety widzi mezzmo ale bez plików. czy jest jakies alternatywne oprogramowanie, to pytanie dla bardziej wtajemniczonych, ja niestety nie mogę nic znaleźć w tej materii, ale może ktoś ma większe doświadczenie.
 

zgred

Member
Witam.
Podepnę się pod temat ale trochę z innej strony...
Planuje zakup playera dla starszej osoby (max. 250 zł) i mocno rozważam zakup tego modelu (głównie ze względu na cenę).

Chciałem jednak dopytać, jakie są wasze wrażenie, czy warto w niego inwestować, czy kupilibyście go jeszcze raz?

Odtwarzać będę pliki .avi i .mkv (czasami sporej wielkości) - czy urządzenie poradzi sobie z tym?

I ostatnie pytanie - czy player pociągnie dysk 1 TB bo to też istotna kwestia?

Pozdr.
 

dareka

New member
Ja jestem zadowolony. Posiadam dysk zewnętrzny Samsunga 1TB z zewnętrznym zasilaniem - nie mam problemów z filmami. To co tv samsung nie odtworzy z pendriva, to ariva nie ma problemów. Avi , mkv czy 3d (oczywiście tv 3d) idą bezproblemowo. Radio też duży wybór. Jeżeli pliki będą dużej wielkości dysk sformatuj na NTFS - z filmami 16 czy 20GB nie mam żadnych problemów.
 

zgred

Member
Bardzo dziękuje za wpis.
Jak rozumiem piszesz o modelu 200A?

Nie chce wydawać jakiś dużych kwot, bo wiem, że ten player i tak nie będzie jakoś mocno wykorzystywany, chcę aby otworzył te formaty co mój Philips HMP3000.

Rozważam jeszcze zakup Asus O!Play Mini ale to już sporo większy wydatek... i nie wiem, czy osoba, dla której ma być przeznaczony ten player zechce przeznaczyć "trochę" więcej :)
 

zgred

Member
Przeczytałem instrukcję, ale mówiąc szczerze - niewiele mi ona wyjaśniła.
To czego się po prostu obawiam, to że ten player nie będzie radził sobie z plikami, z którymi bez problemu radzi sobie mój Philips HMP3000.

Nie jestem w stanie porównać bezpośrednio obu tych modeli dlatego mam ciągle wątpliwości, jednak cena tego odtwarzacza (ok. 100 zł tańsza) względem innych wydaje się kusząca.
 
Do góry