FERGUSON ARIVA 310 HDPlayer

kolor123

New member
witam bardzo wszystkich serdecznie, bardzo proszę o odpowiedź na takie pytanko - bardziej opłaca mi się kupić ARIVE HD310 - śledzę wasze wątki i z tego co widzę to puki co są z nią same problemy, czy może lepiej kupić POPCORN C200 ?

Jak sądzicie, zależy mi na tym aby to urządzenie było na dłuższy czas, zależy mi także na podpięciu klawiatur-ki oraz dysku i na przeglądarce internetowej, nie wiem czy ten POPCORN tak naprawdę posiada opcje przeglądarki, co do filmów to chciałbym aby nie miał problemu z odpalaniem wszelkiego rodzaju plików dostępnych w internacie.

Proszę mi zatem powiedzieć co będzie lepsze a może znacie jakąś dobrą na ten moment alternatywę ?

czekam na odpowiedz i pozdrawiam
 

mamba4

New member
Pojawił się nowy plik na stronie fergusona.
Nie wiem tylko czy to nowy soft bo po numerkach wersja beta jest nowsza.

HDplayer_310_v9.5.34_r3758

HDplayer_310_v9.5.34_r5643_beta

Ten 3758 to stary soft. Ja niedawno kupilem player i ma on soft wgrany w maju i ma wlasnie takie numer. A probowal ktos wgrywac soft od DUNE HD ? Bo ja chcialem ale jest tyle modeli tego dune ze nie wiem ktory wybrac soft :)

A teraz pytanie. Da sie zmienic skórki ? Bo ta standardowa to lipa troszke.
 
Ostatnia edycja:

rydzyn

New member
witam bardzo wszystkich serdecznie, bardzo proszę o odpowiedź na takie pytanko - bardziej opłaca mi się kupić ARIVE HD310 - śledzę wasze wątki i z tego co widzę to puki co są z nią same problemy, czy może lepiej kupić POPCORN C200 ?

Jak sądzicie, zależy mi na tym aby to urządzenie było na dłuższy czas, zależy mi także na podpięciu klawiatur-ki oraz dysku i na przeglądarce internetowej, nie wiem czy ten POPCORN tak naprawdę posiada opcje przeglądarki, co do filmów to chciałbym aby nie miał problemu z odpalaniem wszelkiego rodzaju plików dostępnych w internacie.

Proszę mi zatem powiedzieć co będzie lepsze a może znacie jakąś dobrą na ten moment alternatywę ?

czekam na odpowiedz i pozdrawiam
Zadko sie zdarza żeby ktoś miał dostęp do wszyskich playerów HD i każdy chce kupić jak najlepszy za mała kasę.Ja z fergusonem mam do czynienia dość długo i ci powiem że nie jest to coś co zagości u mnie na długo,ale za tą cenę można się pobawić.Popcorn półka wyżej,a czy tego warta pytaj w innym temacie.
 

lanc1

New member
Witam wszystkich!
Mam pytanko co do upscalingu wtym modelu. W instrukcji jest napisane, że taka funkcja jest ale włączyłem ten sam film na starym xboxie oraz arivie i jakoś różnicy nie widze.
 

babus

Member
lanc1, w pilocie masz przycisk TV SYS, którym ustawiasz rozdziałkę z jaką ma być wyświetlany obraz. Można też w ustawieniach video ustawić "HDMI AUTO", wtedy ariva skaluje obraz do maksymalnej wartości jaką potrafi wyświetlić Twój tv. Zwykłe DivX przeskalowane do 1080p wyglądają u mnie bardzo ładnie, lepiej niż w oryginalnej rozdziałce. Także skaler działa moim zdaniem bardzo ładnie.
Jeśli w arivie i xboxie włączyłeś ten sam materiał, w tej samej rozdzielczości, to chyba nic dziwnego, że nie widać różnicy ;)
 

babus

Member
Wgrałem soft od UEBO M400. Wszystko prawidłowo, pasek postępu dochodzi do końca instalacji. Odtwarzacz jednak nie rusza, zawiesza się i na ekranie czarny obraz. Coś nie pasuje :twisted:. Powrót do oryginalnego firmware bez problemu.
 

rx.ramzes

New member
Jest już coraz więcej alternatywnego softu na 1185 np: Dat@age X2+, Kaiboer K360i (kilka kombinacji wersji odtwarzacza) i nie tylko te. Sprawdziłem/przejrzałem już 7 różnych alternatywnych firmware-ów (w niektórych oczywiście musiałem rc dostosować) i funkcjonalność najciekawsza wydaje się być w Xtreamer SW2 oczywiście również wymaga małego dostosowania (przynajmniej dla mnie), poza tym reszta ma podobne menu różniące się głównie "obrazkami". Ale zanim zacznę tuningować którekolwiek do swoich potrzeb poczekam jeszcze na alternatywę Hyundaia na tym procku ...
 

mamba4

New member
Jest już coraz więcej alternatywnego softu na 1185 np: Dat@age X2+, Kaiboer K360i (kilka kombinacji wersji odtwarzacza) i nie tylko te. Sprawdziłem/przejrzałem już 7 różnych alternatywnych firmware-ów (w niektórych oczywiście musiałem rc dostosować) i funkcjonalność najciekawsza wydaje się być w Xtreamer SW2 oczywiście również wymaga małego dostosowania (przynajmniej dla mnie), poza tym reszta ma podobne menu różniące się głównie "obrazkami". Ale zanim zacznę tuningować którekolwiek do swoich potrzeb poczekam jeszcze na alternatywę Hyundaia na tym procku ...
Jesli chodzi o soft Xtreamer SW2 to mowisz o tym ?
ww w.youtube.com/watch?v=YY0v4pqxY-U

Naprawde ladnie wyglada! Dziala plynnie na 310 i jak go wgrywales ? Przez pendrive-a normalnie ?
 

rx.ramzes

New member
działa, częsciowo sprawdziłem (usr SW2 a reszta z 310). bawiłem się tym z 10 minut nie mogłem namierzyć pliku odpowiedzialnego za RC (używałem uniwersalnego pilota). Na razie nie miałem czasu by dalej kombinować.
 

rx.ramzes

New member
Przerabiałem. Orginał instaluje się cały ok ale uruchamia się tylko częściowo. Płyty główne są podobne ale nie takie same, dlatego by się się załadował w całości wziąłem sterowniki z 310 a aplikacje z SW2. Niestety nie miałem czasu na szukanie pliku odpowiedzialnego za kody pilota (użyłem uniwersalnego nonejma - częściowo wyszukał i akurat boisko działo), Xtreamer zaszył to gdzieś, w Arivie jest kilka do wyboru wystarczy przestawić w configu model i można używać. W wolnej chwili jeżeli Hiunday nie wypuści nic ciekawego na 1185 i Ferguson nie uelastyczni softu (deklarowali mi ostatnio takie zmiany) to dopasuje SW2
 

mamba4

New member
Przerabiałem. Orginał instaluje się cały ok ale uruchamia się tylko częściowo. Płyty główne są podobne ale nie takie same, dlatego by się się załadował w całości wziąłem sterowniki z 310 a aplikacje z SW2. Niestety nie miałem czasu na szukanie pliku odpowiedzialnego za kody pilota (użyłem uniwersalnego nonejma - częściowo wyszukał i akurat boisko działo), Xtreamer zaszył to gdzieś, w Arivie jest kilka do wyboru wystarczy przestawić w configu model i można używać. W wolnej chwili jeżeli Hiunday nie wypuści nic ciekawego na 1185 i Ferguson nie uelastyczni softu (deklarowali mi ostatnio takie zmiany) to dopasuje SW2
Jakbys przerobil to wrzuć na forum lub jakos na priva to bylbym Ci duze piwo winny :)
 

Tomik23

New member
Oczywiście, jak w każdym odtwarzaczu. Z TV łączysz przez HDMI, a z amplitunerem poza HDMI przez anologowe, optyczne, coaxial.


Mam pytanie odnośnie filmów DTS 5.1. Podłączyłem Arive coaxial, a dźwięk idzie mi tylko na przednie kolumny. Coś źle zrobiłem, czy nie mam szans na dźwięk z 5.1 z tym urządzeniem ??

proszę o podpowiedź
 

babus

Member
W ustawieniach audio, SPDIF output, ustaw zamiast LPCM -> PASSTHROUGH /przekazywanie/. A może coś źle ustawione w ampli? Osobiście nie mam żadnych problemów z odtwarzaniem DTS 5.1
 

janusz

New member
Bez reklam
Coś źle zrobiłeś lub odtwarzany plik nie ma 5.1
Ariva radzi sobie praktycznie z wszystkimi formatami 5.1 a nawet 7.1 oraz formatam wcześniej wymieninymi w wersji tzw. HD. Nie wiem tylko czy radzi sobie z najlepszym DTS HD MA, na pewno odtworzy z niego Core czyli DTS 5.1.
 

Tomik23

New member
Coś źle zrobiłeś lub odtwarzany plik nie ma 5.1
Ariva radzi sobie praktycznie z wszystkimi formatami 5.1 a nawet 7.1 oraz formatam wcześniej wymieninymi w wersji tzw. HD. Nie wiem tylko czy radzi sobie z najlepszym DTS HD MA, na pewno odtworzy z niego Core czyli DTS 5.1.


przestawiłem w ustawieniach audio

wyjście HDMI z LPCM na Passtrhrough
SPDIF to samo

i działa

Ale na Avatar DTS HD nie działa i tutaj już nie wiem co zrobić

Przy okazji dopytam o ustawienia System TV
zmieniłem na 1080 p 50h hz dobrze ??

Niestety z tym urządzeniem nie miałem do czynienia ( a mam je od 4 h )
 

Tomik23

New member
Audio 1
Format: DTS
Format/Informacja: Digital Theater Systems
ID kodeka: A_DTS
Rodzaj przepływności: Zmienna
Kanały: 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów: Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania: 48,0 KHz
BitDepth/String: 24 bity
Tytuł: English
Język: Angielski
 
Do góry