Ferguson Ariva 210

pkomp

New member
NAT nie ma z tym nic wspólnego

pytanie z innej beczki - czy ktoś używa do tego dziadostwa pilota uniwersalnego?dorwałem takiego z nauka sterowania, przypisałem przyciski, działa lepiej tylko ta durna ariva każdy przycisk rozpoznaje jako podwójnie wciśnięty...kazdy inny sprzęt na tym pilocie działa ok tylko ta durna ariva
 

RADMAN

New member
Na Arivie 150 po "nauczeniu" mojego Harmony nie ma żadnych problemów. Nie wiem jakiego masz pilota, ale kojarzę, że w Logitecha ustawianiu można ten efekt wyeliminować zmieniając opóźnienia.
 

pkomp

New member
thomsona - logitech to ma cene z kosmosu

ale juz sobie poradziłem - trzeba poprostu szybko na bardzo krótka chwile wcisnąć przycisk w pilocie arivy inaczej xxxxxxxxxxxxxxx wysyła

i teraz wale sobie z pilota skąd chce bo ten oryginał to xxxxxxxxxxxxjakich mało
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

RADMAN

New member
Ceny mają straszne, ale używkę bez klapki można wyrwać poniżej 200 zł. Sam taki zakupiłem. Podobno to sprzęt ponaprawowy, ale odpukać chodzi bez zająknięcia już rok. Jak się ma dużo sprzętu to dobra inwestycja. Pilot oryginalny to jakieś jedno wielkie nieporozumienie i katorgą jest jego używanie.
 

Eathan1

New member
Ceny mają straszne, ale używkę bez klapki można wyrwać poniżej 200 zł. Sam taki zakupiłem. Podobno to sprzęt ponaprawowy, ale odpukać chodzi bez zająknięcia już rok. Jak się ma dużo sprzętu to dobra inwestycja. Pilot oryginalny to jakieś jedno wielkie nieporozumienie i katorgą jest jego używanie.

Ale kto mówi o kupowaniu drogich modeli. Można kupić poniżej 200 zł podstawowy model Logitecha ze wsparciem dla 4 czy 5 urządzeń.
 

pkomp

New member
humanmedia.pl albo iboum.com i sobie sprawdź

ethan najtańszy kosztuje ponad 100 i pozwala sterowac tylko 4 urzadzeniami

jak dla mnie to juz spora cena za zwyklego pilota - tym bardziej że ciut lepszy model to już drugie tyle - przegiecie pały - za swojego dałem 70 pln z wyświetlaczem i na 6 urządzeń plus makro

jak miałbym do tej padaki kupowac takiego pilota to już wolałbym sprzedać tę arivę i kupić coś co ma jaja
 

Eathan1

New member
jak miałbym do tej padaki kupowac takiego pilota to już wolałbym sprzedać tę arivę i kupić coś co ma jaja

Sam wyszedłem z takiego założenia, że nie kupuje tego pilota tylko z myślą o Arivie, ale o całej reszcie. Wtedy łatwiej wydać kasę ;) Poza tym od wielu lat jestem fanem Logitecha i na ich zabawki wydałem już dobrych kilka tysięcy złotych. Jak do tej pory wszystko spisuje się wyśmienicie i nigdy nic się nie popsuło.
 

pkomp

New member
Wiesz to sprzęt naprawdę wysokiej jakości i sam żadko trafiam na zepsutego logitecha

z tymże nie widzę sensu na wydawanie ponad 200 pln na pilota - gdyby nie ariva to bym tego nie robił bo:
nic mi nie blokowało CEC a dzięki temu mogłem sterowac sobie tv i ampli pilotem od upc
mogłem wszystkim sterowac pilotem od ampli

podłączyłem arivę i musiałem zamiast dwóch wyciągnąć 4 piloty

dziwne że blokuje ona CEC(ariva) tym bardziej że procek ma mozliwośc obsługi komunikatów CEC
 

pkomp

New member
to może wgraj?ściągnąłem ale nie miałem czasu się pobawić a w razie niemożności przeflaszowania z powrotem nie chce mi się rozkręcać znów
 

janusz

New member
Bez reklam
Jak rozpoznać czy Ariva odtwarza dobrze pliki FLAC o wysokiej rozdzielczości np. 96/24, 48/24, 44,1/24 (takie akurat mam, wiem, że 192/24bit nie działają). Mój amplituner pokazuję 48khz lub 44,1khz ale nie jestem pewien czy dobrze sprawdzam. Dźwięk puszczam po optyku, może powinienem po analogu?
 

pkomp

New member
po optyku - ariva ma marne w pysk przetworniki(a raczej chip bo typowego DA to tam chyba nawet nie ma)
w sumie jeszcze nie sprawdzałem ale 44.1 i 48 obsługuje napewno

przy 96kHz twój ampli odtwarza ale pokazuje także 48?może nie potrafi odtworzyć wyższej częstotliwości?i robi resampling do 48?
 

janusz

New member
Bez reklam
No właśnie moja Yamaha RXV-630 pokazuje fs:48khz, a na pewno mam w amplitunerze przetworniki DA 96/24. Może to jednak ariva obniża do 48/16? W Arivie mam optyka ustawionego na RAV lub LPCM i jest to samo. Chciałem puścić po optyku bo wtedy Ariva przesyła tylko sygnał cyfrowy, a przetworniki lepszej klasy mam w amplitunerze.
 
Ostatnia edycja:

pkomp

New member
hmmmmm - jak będę miał chwilkę to sobie sprawdzę bo w sumie u mnie tylko odtwarza filmy -muza leci na czymś z jajem :) a nie na KD
zresztą jak zobaczyłem możliwości arivy pod względem muzycznym to nawet testować mi się odechciało hehehehe
 

figer

New member
Witam,
w miare na bierzaco przegladalem ten temat, ale nie pamietam, czy byl post z podobnym zagadnieniem:

Testowo wrzucilem do Arivy 4 torrenty do pobierania.
Na poczatku szlo bardzo dobrze, ale po jakiejs godzinie przestalo sciagac i w panelu WEB nie byly widoczne ani torrenty ani dysk. Po restarcie Arivy wszystko bylo widoczne, ale sprzet nie chcial kontynuowac pobierania.
Soft jest z pazdziernika, czyli ten co juz jest niezly.
Mial ktos podobne przypadki lub wie co zrobic, zeby dzialalo, bo moj komp ciagnie ze 300w w idle, wiec wolalbym zaciagac nockami przez Arive?
 
Do góry