Ferguson Ariva 210

oko26

Member
Wreszcie nie będę musiał się wkurzać z tymi softami Fergusona. Właśnie przez telnet wgrałem mede8erz obsługą pilota, wszystko świetnie śmiga nawet radio internetowe, ale mógł by ktoś pracować właśnie nad tym softem i powiększać go o kolejne elementy typu przeglądarka itd.. Ale ten soft jest o niebo lepszy. Arivka po uruchomieniu jest gotowa do pracy a nie tak jak to miało miejsce na ferguson-oskim oprogramowaniu, kiedy to czekałem na załadowanie ok. 1-2 minut, piękne menu i wydaje mi się jak by płynniejsze odtwarzanie filmów AVCHD.. Polecam
 

Tomasuzu

New member
Jak dla mnie to kolejny Shit BUG - poprawiony YouTube, działa spoko, Radio mruga tak jak w poprzednim sofcie klawiatura, dodano BROWSER :) po co ? Nie wykrywa HDD i brak reszty możliwości ??? co sie znimi dzieje ??? czy ktoś ten soft sprawdza przed wystawieniem go na sieć ???
 

janusz

New member
Bez reklam
Nowy soft na stronie Fergusona:
" Wersja testowa. Dodano usługi internetowe opracowane przez społeczność.

Nie gwarantujemy poprawnej pracy wszystkich usług, ponieważ ich działanie uzależnione jest od dostępności zasobów na serwerach internetowych innych firm."

Opracowane przez społeczność, może dodali coś z forum Arivy? Byłoby fajnie gdyby firma korzystała z pomocy użytkowników.
 

Lukasz-ps3

New member
Czy ten tuner nie obsługuje BluRay menu? Film zawsze się włącza, ale nie ma możliwości przejścia do menu i wybrania dodatków do filmu. Jest tylko opcja "Play folder", która włącza po prostu film.
 

janusz

New member
Bez reklam
HDplayer_210_2011-10-04_beta
" Wersja testowa. Dodano kolejne usługi internetowe opracowane przez społeczność.

Nie gwarantujemy poprawnej pracy wszystkich usług, ponieważ ich działanie uzależnione jest od dostępności zasobów na serwerach internetowych innych firm.

Uwaga. Oprogramowanie umożliwia dostęp do treści nieodpowiednich dla niepełnoletnich."

Ferguson zabrał się za robotę?
 

implozja

New member
Witam,
Mam pytanie odnośnie zewnętrznych napędów DVD, które można podłączyć przez port USB - podobno widzi "external DVD drives that can be recognized as mass storage devices". Czy ktoś miał doświadczenie w tym względzie?
Drugie pytanie: czy można "zmusić" ten odtwarzacz by odtwarzał podkatalogi w danym katalogu po kolei wypełnione muzyką (mp3, FLAC,...). Mam starą mantę, w której wystarczy włożyć płytę z katalogami i odtwarzacz "leci" po kolei wszystkie katalogi...
Dzięki za ewentualną odpowiedź.
Pozdrawiam
DB
 

pawel_b52

New member
HD player 210

To przykre że firma z solidnym zapleczem technicznym NIE RADZI SOBIE Z SOFTEM. Po zakupie 210 uważam że jest to najbardziej zaniedbany sprzęt o doskonałych możliwościach do którego producent nie umie napisać softu. Szkoda że Ferguson jako producent sprzętu o olbrzymich możliwościach nie stawia "kropki nad i". Osobiście jestem zmęczony poszukiwaniem dobrego oprogramowania do tego HD Playera. Podsumowując sprzęt jest dobry ale takie zaniedbanie w kwestii oprogramowania nie wróży firmie przyszłości bez istotnych zmian. Patrząc na wątki tego postu wraca temat poszukiwania rozwiązań przez użytkowników.Gdzie jest w tym momencie producent !!! Całe szczęście że jest portal na którym można szukać wsparcia. Dziękuję HDTV i użytkownikom. Nad następnym Fergusonem muszę się dobrze zastanowić.
Pozdrawiam Paweł.
 

zurcik

New member
Witam, odtwarzacz mam drugi dzień i już pojawły się problemy. Przy odtwarzaniu zdjęć sprzęt się zawiesza. Nie ma znaczenia czy poprzez USB czy z karty pamięci pokaz slajdów trwa kilka minut czasem dłużej i obraz zatrzymuje się. Przestaje reagować na pilota i pozostaje tylko wyłącznik zasilania. Podkład muzyczny ( jeżeli jest) z pliku idzie dalej. Odtwarzanie filmów z kamery (AVCHD) jest ok. Ze strony producenta pobrałem i zainstalowałem najnowszy soft ale nic to nie pomogło. Mam możliwość wymiany lub zwrotu, nie wiem tylko czy to przypadek czy już taki jest ten sprzęt.
 

zurcik

New member
Jednak i płynność odtwarzania filmów nie jest dobra porównałem odtwarzanie filmu (AVI) w kinie domowym i jest nieporównywalnie lepsza płynność szczególnie przy poruszaniu się w poprzek obrazu( widać skokowy obraz).Czytałem wcześniej że płynność odtwarzania w Aivie 210 jest dobra, wynikałoby stąd że trafił mi się wadliwy odtwarzacz.
 

szaddam

New member
Najnowsze nie znaczy najlepszy - mówię tu o sofcie. Co prawda nie testowałem wszystkich softów, ale po wgraniu "HDplayer_210_v20110530" na nim poprzestałem. Odtwarzanie miga mi aż miło i jeszcze żadnego problemu z nim nie miałem. Spróbuj wgrać ten i wtedy będziesz pewien czy to kwestia oprogramowania czy sprzętu.
 

zurcik

New member
Niestety po dwóch dniach testowania zwróciłem Arive 210 sprzedawcy i otrzymałem zwrot pieniędzy. Nie wiem czy mam takiego pecha czy zbyt duże wymagania. Przesądziło zawieszanie się odtwarzacza przy pokazie slajdów. Załadowałem 130 zdjęć, podkład muzyczny i pierwszy raz po kilkunastu a następnie kilkudziesięciu zdjęciach nastąpiło zawieszenie pomagał tylko reset zasilania. Opisałem to w poprzednim poście. Ale zauważyłem coś jeszcze: podczas odtwarzania filmu z kamery (MTS lub M2TS) podczas dość szybkiego zoomu a szczególnie przy szybkim ( ale bez przesady) poruszaniu się kamery w płaszczyźnie poziomej obraz nie przesuwa się płynnie ale bardzo skokowo. Nagrałem sobie specjalny testowy fragment i okazało się że przy odtwarzaniu z kamery jest idealnie, mój laptop ( średniej klasy) radzi sobie z tym nieźle. Jakie było moje zdziwienie kiedy okazało się, że dekoder DVBT Ferguson Ariva T55 odtwarza (plikM2ts) bardzo płynnie widać tylko (podczas ruchu kamery) lekkie ząbkowanie. Myślałem, że dotyczy to tylko filmów z kamery, ale nie. Okazało się że Ariva 210 przy odtwarzaniu filmu AVI (konkretnie testowałem Gwiezdny Pył ) na samym początku szybko przesuwająca się scena niesamowicie tnie się.Ten sam fragment przy użyciu tego samego pendriva wspomniany już dekoder Ariva T55 odtwarza idealnie.
Dzięki uprzejmości sprzedawcy miałem możliwość przetestowania drugiego egzemplarza Arivy 210, zachowywał się dokładnie jak pierwszy i to przesądziło o rezygnacji z zakupu. Nie wiem co o tym myśleć, wszyscy podkreślali, że płynność odtwarzania nikomu nie sprawiała problemów. Chcę podkreślić, że nie występuje to podczas szybkiego poruszania się obiektu po ekranie, ale podczas przesuwu kadru w płaszczyźnie poziomej, gdybym nie widział, że niektóre odtwarzacze radzą sobie z tym doskonale uznałbym że tak musi być.
 
Ostatnia edycja:

dudasek3000

New member
szaddam ma rację. na oprogramowaniu "HDplayer_210_v20110530" filmy HD śmigają jak trzeba. na najnowszym, są bajery - youtube, ipla, itd ale miałem kilka ostatecznych przycinek na filmach. wgrałem starą wersję i gra te same filmy bez zarzutu.
 

czarnozeby

New member
Problem

Witam wszystkich
mam problem z odtwarzaczem Ariva HDplayer 210.
Przy próbie połączenia przez wifi z dyskiem twardym zainstalowanym w arivie wyskakuje mi błąd.
Mam windows ultimate 64
 

Attachments

  • Błąd.jpg
    Błąd.jpg
    18,8 KB · Wyś: 131
Do góry