F7000 - co mi się nie podoba :)

prezy

New member
Bez reklam
a jesli chodzi o swiecace rogi na czarnym? efekt wygladal identycznie jak w moim lcd 19" opartym na MVA. wszystkie krawedzie swieca mocniej, co dziwne efekt widzialem bardzo wyraznie w trybie 2d->3d moze matryca wtedy swieci jasniej zeby obraz w okularach nie byl zbyt ciemny jednak wygladalo to slabo. Pozniej probowalem to zreprodukowac ale nie bylo juz tego widocznego tak mocno (ale nadal).Czy samsungowa matryca tez tak ma?
Rano odpalilem tv to jest perfekcyjna czern,ale boje sie wieczora:D

Wszystko to loteria matrycowa, są tv które te defekty mają mniejsze.
Obecnie na rynku nie ma LED Tv bez mniejszych czy większych defektów.
Jeszcze w lipcu 2013 wszystkie tv serii 7 i 8 miały obowiązkowo matrycę samsunga.
Moim zdaniem różnica istnieje, jednak jest na tyle nie wielka że jeżeli nie jesteś koneserem obrazu to nie zaważysz. Martwią mnie jedynie te świecące rogi, powiem szczerze nie widziałem tego a mam bzika na punkcie rogów dlatego tak mnie denerwuje seria 6.
Osobiście bym to kalibrował a jak nie pomoże to wymienił.
 

damian1711

New member
Sprobuje w domu ustrzelic fotke jak zlapie te rogi. Ale bylo to bardzo widoczne tak ze moja nie wyczulona na obraz zona zauwazyla od razu. Dla upewnienia sie - czy u was na F7000 na zadnym ustawieniu i jasnosci nie ma sladu po jasnych rogach przy czarnym obrazie?
aha sprobowalem tez znalezc czy tv wczesniej nie pracowal choc wygladal na zapakowany od nowosci ale w service mode nie miaelm w ogole takiej kolumny jak w FAQ z liczba godzin, czy inni tez tak maja na F7?
 

matrixabc

Member
Aby sprawdzić ilość przepracowanych godzin pracy matrycy w f7000 należy:
1) wejść w tryb serwisowy ;-)
2) zakładka SVC
3) zakładka SVC Info
 

Attachments

  • DSC01309.JPG
    DSC01309.JPG
    845,8 KB · Wyś: 71

damian1711

New member
Ok pobawilem sie troche i juz widze- rogi swieca jasniej w trybie 2d->3d. normalnie wszystko jest bdb, to pewnie dlatego ze jasnosc jest mocno podbijane dla ciemnych okularow. Na jasnosci 50 jest czarno nawet przy duzym podswietleniu, jesli jednak zmienie na 60 to widac je wyraznie
dzieki za pomoc w sprawdzeniu godzin, to potwierdzilo ze jestem pierwszym uzytkownikiem:)
 

danielp

New member
Koledzy podpowiedzcie proszę jak pozbyć się kłódek z podpowiedzi programów w s suggest?
Po włączeniu Smart HUB na części programów zamiast obrazka jest kłódka, by ją usunąć muszę wpisać PIN. Kombinuję i nie mogę dojść jak to wyłączyć. TV oglądam przez tuner Multimedia.
Blokadę klasyfikacji programów mam ustawioną na Zezw.wsz. choć to chyba nie ma znaczenia dla HDMI.
 

damian1711

New member
zielonkawa szarosc

Przed kupnem Samsunga mialem obawy czy spotka mnie efekt ktory widzialem na kilkuletnim lcd samsunga siostry czyli zielonkawa szarosc. Niestety tu na F7000 widze ten efekt, nawet kiedy skorzystalem z ustawien kalibracji podanych w FAQ nie widze wielkiego postepu chociaz zaleznie od ustawien da sie go minimalizowac (ale nie udalo sie usunac)
Problem widoczny jest szczegolnie na ludziach z siwymi wlosami, ewidetnie widac ze wlosy sa lekko zielonkowe w niektorych miejscach (taka zgnita ciemna zielen) nawet jesli patrze na wprost. Kiedy stanie sie pod katem problem sie poglebia. Czy ktos z was to zaobserwowal?
Ogladalem juz kilka filmow czy to z TV czy full hd z b. wysokim bitrate i wszystko wyglada cudnie i wspaniale ale nie moge sie pozbyc tego zielonkawego efektu. Nie jest on bardzo widoczny ale kiedy pokazalem go innym domownikom bez trudu tez zauwazyli wiec to nie moj wzrok :)
Probowalem m.in. manipulowac nasilieniem zielonego (sa w ust kolorow mocny i slaby zielen zjechalem do 20 z 25) oraz odcien Z/R zwiekszylem ale szalu nie ma.

A wlasnie jeszcze odnosnie FAQ kalibaracji f7000, napisano tam:
odcien: 20 czy chodzi tu wlasnie o odcien Z/R i ma to oznaczac 20/80 ? bo twarze robia sie juz zbyt czerwone przy takim ustawieniu..

Czy inni moga sie podzielic swoimi ustawieniami? I czy komus udalo sie rozwiazac ten problem?
 
Ostatnia edycja:

damian1711

New member
wszystkie zrodla, USB, DVB-T, HDMI, DLNA streaming.
Wlaczcie sobie jakis material z gosciem z siwizna i dajcie pauze, to wyglada jak specyfika matrycy dla mnie ale mysle ze dobrze grzebiac mozna sie tego pozbyc
 
Do góry