F7000 - co mi się nie podoba :)

tdx

New member
Bez reklam
to po 1 te ustawienia nie są dla Twojego TV, matryce AUO miały tendencje do wpadania właśnie w zieloną czerń.
Zresetuj ustawienia obrazu i spróbuj samodzielnie to ustawić >> choć akurat to jest trudne.
Ewentualnie załatw sobie jakieś materiały kalibracyjne.
 

damian1711

New member
A wiec to jednak te pieprzone AUO..
@Macca Radza- probowalem tych ustawien ale poza cieplejszymi kolorami wiele sie nie zmienilo.
Echh a dopiero co @prezy mowil ze roznica miedzy AUO a Samsung istnieje ale tylko koneser zauwazy. Mnie to dobija :( Czyli napewno na matrycy Samsunga nie ma zadnego efektu zieleni tak?
@tdx - to napisz w w FAQ ze to pod matryce samsunga, czy ktos tu na forum z AUO moze podzielic sie swoimi ustawieniami?
Zastanawiam sie czy bedzie mozliwosc reklamacji/wymiany TV? Tryb wymuszenia 2d->3d wyraznie daje swiecace rogi w dodatku ta zielona szarosc.
Z ta szaroscia jedyne co pomaga czesciowo to chlodniejsze kolory, wtedy szarosc nie jest ciepla i nie ma wpada tak mocno w zielen. Generalnie jednym z najlepszych efektow uzyskalem po HDMI w trybie PC kiedy wszystkie bajery sie wylaczyly + tonacja na chlodna.

Swoja droga wczoraj natknalem sie na problem z napisami.Czy istnieje jakas mozliwosc wyboru napisow jesli jest ich kilka? Film mial swoje dolaczone (ANG) a z ta sama nazwa pliku byly tez moje w .srt (PL). Niestety po USB film czytal tylko te angielskie i pole regionu w sekcji napisy bylo wyszarzone. Uzywajac DLNA Samsung AllShare na PC uzyl PL napisow (region Europa Srodkowa) ale szly kilka razy szybciej tak ze ani przez chwile nie przestaly sie wyswietlac wiec w 5min filmu by sie skonczyly... Probowalem tez PS3 Media Server i Mezzmo ale nie udalo sie tego dostroic. Ostatecznie obejrzalem z kompa przez HDMI..
 

prezy

New member
Bez reklam
@prezy mowil ze roznica miedzy AUO a Samsung istnieje ale tylko koneser zauwazy. Mnie to dobija :( Czyli napewno na matrycy Samsunga nie ma zadnego efektu zieleni tak?

Chciałbym jeszcze dodać, że dwie matryce tego samego producenta w tym samym modelu tv mogą świecić różnie. Czasem ma znaczenie nr partii, data wykonanie oraz miejsce.
Niestety smutne ale prawdziwe.
Dodam jeszcze, że na żadnej matrycy samsunga nie widziałem tej "zieleni" - szczerze współczuję.
Osobiście też bym się zagotował :twisted:
 

matrixabc

Member
Wybór napisów podczas oglądania filmu z hdd jest w : TOOLS -> Ustawienia -> Ustawienia napisów
Oczywiście napisy były już oryginalne wraz z filmem (nie dołączane jako osobny pilk np .txt) więc przesunięcia nie ma. Testowane na Hobbit 2 w 3D.
Natomiast zauważyłem że na testowanym filmie napisy nie są wyświetlane w 3d a jedynie są podwójnie dublowane (ten sam napis z lewej strony oraz z prawej strony ekranu). Tak samo się dzieje jeżeli przerwę odlądanie w 3d i oglądam tradycyjnie w 2d. Czy może być to spowodowane ustawieniem regionu??(aktualnie mam Włochy).
 

danielp

New member
Hej,

Dzisiaj napotkałem kolejny problem. Uruchomiłem dźwięk z TV na amplitunerze Denon AVR-X1000 przez HDMI - ARC.
Co jakiś czas dźwięk na ułamek sekundy przerywa. W tym czasie na Denonie mrugnie ikonka PCM. Po za tymi trzaśnięciami wszystko niby działa ok, mogę sterować Denonem przez TV.

Zanim uruchomiłem dźwięk po HDMI głos leciał z tunera po optyku, z tym nie ma problemów.

Znacie może rozwiązanie tego problemu?
 

danielp

New member
sprawdzałeś inny kabel?
Zobacz też czy jak wyłączyć na chwile anynet, potem sterownia hdmi w Denonie

Kabel Prolinka, przesyła też obraz i dźwięk w 2gą stronę z Denona do TV bez problemów. Dzisiaj wymienię na inny i zobaczę czy coś się zmieni. Wielokrotnie zmieniałem ustawienia, włączałem i wyłączałem sterowanie po HDMI, nic się nie zmienia - co jakiś czas słychać pyknięcie, zanik dźwięku na ułamek sekundy.
 

danielp

New member
a cos innego nie w pcm'ie też rwie połączenie?

sprawdzałem na kilku programach z satelity i tunera Multimedii. W ustawieniach TV nie mogłem zmienić dźwięku na inny niż PCM, w Denonie natomiast ustawiałem kodowanie na Auto bądź cyfrowy co pewnie nie miało znaczenia. Nie puszczałem nic z USB.
 

adrrianoo

New member
Witam,
Przeczytałem gdzieś w internecie, że wejście w menu serwisowe powoduje utratę gwarancji.. Prawda? Czy to jakiś mit?
Pytam dlatego, ponieważ od tygodnia jestem posiadaczem samsunga 40F7000 i jest to dla mnie dość istotne.

Z góry dzięki za odpowiedź
 

marekmil

New member
Ja to jest z podwójnym tunerem DVB-S2?

Używam karty CI AstonCrypt wersji 2.26 i karty nc+ (kamaleon). Podpięte pod TV dwa przewody z konwertera.

W danym momencie możliwe jest oglądanie (nagrywanie) tylko jednego kanału kodowanego.

Drugi kanał możliwy do wyświetlenia (nagrania) w tym samym momencie to tylko kanał niekodowany.

Próbowałem już karty CI AlphaCrypt Classic, która jest na pewno wielostrumieniowa ale to nic nie dało. Nawet gorzej działała bo nie rozkodowywała niektórych kanałów.

Czy ktoś znalazł sposób aby w jednym momencie np nagrywać i oglądać dwa różne kanały kodowane? Czy jest to możliwe w tym TV?
 

danielp

New member
Hej,

Dzisiaj napotkałem kolejny problem. Uruchomiłem dźwięk z TV na amplitunerze Denon AVR-X1000 przez HDMI - ARC.
Co jakiś czas dźwięk na ułamek sekundy przerywa. W tym czasie na Denonie mrugnie ikonka PCM. Po za tymi trzaśnięciami wszystko niby działa ok, mogę sterować Denonem przez TV.

Zanim uruchomiłem dźwięk po HDMI głos leciał z tunera po optyku, z tym nie ma problemów.

Znacie może rozwiązanie tego problemu?

Może się komuś przyda - winien był jednak starej daty kabel, miałem takie 3 w domu i na wszystkich dźwięk przerywał. Nowy kabel HDMI załatwił sprawę i jest ok.
 
Do góry