Essentiel b view center

petex

New member
Witam.

Może komuś się przyda. Updateowałem bootcode z 15 do 23 na essentielu bez DTS-a ale z 256MB pamięci.
Można go pobrać stąd:
Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

Instalacja jak każdy inny firmware. Restart i zmiana logo po czym od razu czeka na nowy firmware. Podłożyłem najnowszego od noonteca i chodzi (wcześniej - przed zmianą boota - nie przyjmował softu z informacją o za niskim bootcode).

Mała zmiana: wgrałem teraz software proponowany w poście:
http://www.hdtv.com.pl/forum/631162-post354.html
Z rosyjskiego Konoosa i jest ciekawie, więcej opcji niż w noontecu i W KOŃCU chodzi mkv z kompresowanym nagłówkiem.

Ewentualnie można wrzucić praktycznie ten sam soft ale z innym logo stąd:
http://www.popp-pc.de/ContentInfo.aspx?cid=40&TopicText=
i wybrać : Popp Star wersji MS35 040 211
Teraz mam logo bootcde i firmware zgodne :) (Poppstar)

Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

andrew k

New member
Dziwne, jak przylutuję kabelki tx rx odwrotnie, to lecą jakieś "krzaki". a i masę musiałem dać na obudowę usb, dopiero pokazały się "krzaki".
EDIT
Oczywiście winny był kabelek, ale teraz mam OTG mode :)na com8 to samo...
 
Ostatnia edycja:

andrew k

New member
?hello world!
5522880 0wa itwaiA~A~A~A~A~A~A~A~A~A~A~A~A~A~A~A~A~A~A~A~A~A~A~A~A~A~A~A~A~A~A~A
~A~A~A~A~A~A~A~A~A~A~A~A~A~A~A~A[HDMI]: Set I2C Speed = 100 kHz
[HDMI]: Chk_HotPlug() TV is not connected.
[HDMI]: Read_EDID abort, HDMI cable plug off.
[HDMI]: TV is not connected.
PAL logo

REALTEK ROM Monitor, Revision 0000.0202.1026.
Copyright (c) Realtek Semiconductor Corp. - All Rights Reserved.

For a list of available commands, type 'help'.

Compilation time /version= Nov 23 2010 15:33:43 /0000.0202.1026
MAC address = 00.11.22.c0.a1.b3
Processor Company ID/options = 0x01 (MIPS Technologies, Inc.) / 0x00
Processor ID/revision = 0x93 / 0x78
Endianness = Little
Flash memory size = 256 MByte
SDRAM size = 128 MByte
First free SDRAM address = 0x800fa700

Press 'ESC' to Monitor mode
____________________goto OTG mode
run_rescue_from_flash by keyboard
Rescue kernel in FLASH, total size = 0x10f2d2
niestety nie zatrzymuje się jak u Kirka na ESC :(
 
Ostatnia edycja:

boxster

Member
Czy ktoś może już próbował metody petexa i podniósł bootcode na odtwarzaczach z pamięcią 128MB? Wchodzi gładko któryś z podanych softów?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Tak, nie idzie po serialu (zastosowałem przejściówkę USB to SERIAL, to dla tego zastosowania chyba to samo co kabel od Nokii :( Wygląda na to że ten realtek z "DA" na końcu nie jest taki sam jak DD?

Robiłem to samo z DA i DD, bez różnicy, w jednym i drugi BusyBox, wszystko hula. Rozumiem, że skorzystałeś ze zdjęcia bobika w tym wątku jeżeli chodzi o układ pinów serial na płycie.

Teraz kwestia kabla: są z różnymi scalakami, nie wszystkie USB2Serial zdają egzamin, np. kabel od Sony Ericssona nie zadziałał, podobnie jak od starego Samsunga. Mnie osobiście zadziałał DKU-5 z układem Prolink, konkretnie PL2383. Ale - i to istotne - ze ściągniętymi ze strony Prolinka świeżymi sterownikami.

Jest jeszcze kwestia "który kabel jest który", gdy na płytce z układem we wtyczce USB nie ma opisu pinów. Rozebranie wtyczki i sprawdzenie kabelków to najlepsza droga. Nie wiem po co GND dawałeś gdzieś na masę. Łączysz do złącza serial na płycie playera trzy kable: GND, Tx, Rx.


DODANE

Po rzucie okiem na zapis logu bootowania widzę, że masz ten sam problem, który ja miałem na początku: najpierw były zamienione kable Rx i Tx, a później jeden kiepsko stykał.

I jeszcze jedno. Pracuj z wtyczką od zasilania, tą z tyłu playera, a nie wyłącznikiem. Przytrzymaj ESC, włóż wtyczkę i ma się włączyć ROM monitor.


Dla przypomnienia: aby sprawdzić poprawności działania interfejsu zwieramy kabelki TX z RX, w terminalu, z menu "Wywołanie" wybieramy "Wywołaj", w tym momencie to, co piszemy na klawiaturze powinno być widoczne w oknie terminala.

Sprawdź też jeszcze raz ustawienia terminala: nowy COM, który pojawił się po zainstalowaniu sterowników, w ustawieniach portu: 115200, Brak,1, Brak. W ustawieniach emulacja TTY.

Z menu Wywołanie Hyperterminala wybieramy Wywołaj i trzymając wciśnięty klawisz ESC na klawiaturze włączamy player.

MOŻE OCZYWISTE, ALE WAŻNE: sterownik kabla USB2Serial instalujemy bez podłączonego kabla.
 
Ostatnia edycja:

andrew k

New member
Kolego już mi się łączy z realtekiem, ale nie zatrzymuje mi się na esc ani na spacji. Przeleciałem za Twoją radą numery com do 30(dalej uznałem że bez sensu) i niestety nie zatrzymuje się :(
Próbowałem na 2 systemach na 2 kompach z tym samym efektem, i na hyperterminalu i na putty. Teraz mam kabel com od starego ericssona (ma w środku jakiś scalak)+ do tego ta przejściówka usb to com, a w blaszaku podłączam sam kabel od ericssona prosto do COM w kompie. Terminal wyświetla komendy. W różnicy między DD a DA zastanawia mnie czemu nie reaguje na 197 nóżkę do masy? Chyba że to wina tego boota?
 
Ostatnia edycja:

andrew k

New member
Mam to
Hotplug got one BLOCK Hotplug of "Ready" from "sda"

[OTG Mode]: USB disk change
[OTG Mode]: USB disk change
[OTG Mode]: USB disk change
[OTG Mode]: USB disk change
[OTG Mode]: USB disk change, do nothing

[OTG Mode]: OTG Mode is running...
[OTG Mode]: OTG Mode is running...
czyli dokładnie tak jak było u Ciebie...
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Witam.

Może komuś się przyda. Updateowałem bootcode z 15 do 23 na essentielu bez DTS-a ale z 256MB pamięci.
Można go pobrać stąd:
Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

Instalacja jak każdy inny firmware. Restart i zmiana logo po czym od razu czeka na nowy firmware. Podłożyłem najnowszego od noonteca i chodzi (wcześniej - przed zmianą boota - nie przyjmował softu z informacją o za niskim bootcode).

Mała zmiana: wgrałem teraz software proponowany w poście:
http://www.hdtv.com.pl/forum/631162-post354.html
Z rosyjskiego Konoosa i jest ciekawie, więcej opcji niż w noontecu i W KOŃCU chodzi mkv z kompresowanym nagłówkiem..... /ciach
To mam dwa szybkie pytanka (chwilowo Essentiel B z DTS’em pożyczyłem i nie porównam)
- jakie to są wspomniane, dodatkowe opcje w sofcie Konoos w stosunku do Noontec V3.0816.04?
- obsługa MKV z kompresowanym nagłówkiem jest zawarta w Konoos a czy tego nie znalazłeś w Noontec V3.0816.04
 
Ostatnia edycja:

andrew k

New member
)\:)Dzięki Koledzy.
W moim przypadku echo robiły 3 kabelki, wybrałem na początku nie te co trzeba
 
Ostatnia edycja:

petex

New member
To mam dwa szybkie pytanka (chwilowo Essentiel B z DTS’em pożyczyłem i nie porównam)
- jakie to są wspomniane, dodatkowe opcje w sofcie Konoos w stosunku do Noontec V3.0816.04?
- obsługa MKV z kompresowanym nagłówkiem jest zawarta w Konoos a czy tego nie znalazłeś w Noontec V3.0816.04

Widocznie gdzieś przeoczyłem soft noonteca w tej wersji, na stronie najnowszy do noontec jest 1073-V3.0412.04


Pozdro.
 
Ostatnia edycja:

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Widocznie gdzieś przeoczyłem soft noonteca w tej wersji, na stronie najnowszy do noontec jest 1073-V3.0412.04
Wersja V3.0816.04:
http://www.noontec.com/Files/ProductPics/1073_V3.0816.04_NOHDD_MS130_noontec.zip
Opisałem ten soft w:
http://www.hdtv.com.pl/forum/625678-post292.html
edit post'u: dłużej przytrzymany klawisz GOTO - przeskok filmu co 30 sekund

Przypominam że warto zaglądać na stronę wsparcia noontec ale w chińskiej wersji językowej (nie english) bowiem tam są nowości i większa zawartość softu.
 

petex

New member
Wersja V3.0816.04:
http://www.noontec.com/Files/ProductPics/1073_V3.0816.04_NOHDD_MS130_noontec.zip
Opisałem ten soft w:
http://www.hdtv.com.pl/forum/625678-post292.html
edit post'u: dłużej przytrzymany klawisz GOTO - przeskok filmu co 30 sekund

Przypominam że warto zaglądać na stronę wsparcia noontec ale w chińskiej wersji językowej (nie english) bowiem tam są nowości i większa zawartość softu.

Taak, nie zwróciłem szczególnej uwagi na post bo poprzednio miałem za niski bootcode :)
 

saint123

Klub HDTV.com.pl
VIP
petex, wielkie dzięki za dosznupanie się tego sposobu :)

W sumie na poprzednim sofcie essentiela 3.0812.06 wszystko śmigało ok, może poza DolbyTrueHD ( nie wyciągał ścieżki ac3 core ), i nie dało się właczyć napisów spoza kontenera mkv jeżeli w nim były jakieś dodane.

Na plus 3.0816.04 ( tudzież PoppStar MS35 04.02.11, którą aktualnie mam wgraną ) można zaliczyć działające ac3 core z TrueHD, działające napisy spoza kontenera mkv, ale jest mały babol odnośnie wyjścia optycznego tzn. gdy mamy ustawione przekazywanie dźwięku bezpośrednio ( RAW ) nie działa dźwięk zapisany w avi jako mp3/aac. Co ciekawe rmvb, wmv, czy ścieżka dźwiękowa we flac przełącza wyjście na lpcm z automatu.
W poprzednim fw z automatu przełączał w każdym przypadku, tutaj trzeba czasem ręcznie. Ale, że w większości mam ścieżki ac3/dts ten mały babol jakoś da się przeżyć.

Co do radia i tv @ internet, hmm działa ale bez rewelacji. Ot taki bajer.
Będę miał chwile czasu to pobawię się z listą radiową z forum arivahd, czy da się zrobić podmiankę w telnecie. Wówczas radio było by już czymś więcej niż tylko bajerem.


btw. Bawił się już ktoś żeby zainstalować mediaWall bądź Movie JukeBox'a na naszych essentiel'ach? Te najnowsze fw pozwalają obsługiwać bardziej rozbudowane xml'e , które są właśnie potrzebne do mediaWall'a. Teoretycznie powinno się dać, pytanie jak to ugryźć. Narazie studiuje jak to się robi na Arivce, i będę próbował to zaadoptować do essentiel'a.
 
Ostatnia edycja:

petex

New member
petex, wielkie dzięki za dosznupanie się tego sposobu :)

W sumie na poprzednim sofcie essentiela 3.0812.06 wszystko śmigało ok, może poza DolbyTrueHD ( nie wyciągał ścieżki ac3 core ), i nie dało się właczyć napisów spoza kontenera mkv jeżeli w nim były jakieś dodane.

Na plus 3.0816.04 ( tudzież PoppStar MS35 04.02.11, którą aktualnie mam wgraną ) można zaliczyć działające ac3 core z TrueHD, działające napisy spoza kontenera mkv, ale jest mały babol odnośnie wyjścia optycznego tzn. gdy mamy ustawione przekazywanie dźwięku bezpośrednio ( RAW ) nie działa dźwięk zapisany w avi jako mp3/aac. Co ciekawe rmvb, wmv, czy ścieżka dźwiękowa we flac przełącza wyjście na lpcm z automatu.
W poprzednim fw z automatu przełączał w każdym przypadku, tutaj trzeba czasem ręcznie. Ale, że w większości mam ścieżki ac3/dts ten mały babol jakoś da się przeżyć.

Co do radia i tv @ internet, hmm działa ale bez rewelacji. Ot taki bajer.
Będę miał chwile czasu to pobawię się z listą radiową z forum arivahd, czy da się zrobić podmiankę w telnecie. Wówczas radio było by już czymś więcej niż tylko bajerem.


btw. Bawił się już ktoś żeby zainstalować mediaWall bądź Movie JukeBox'a na naszych essentiel'ach? Te najnowsze fw pozwalają obsługiwać bardziej rozbudowane xml'e , które są właśnie potrzebne do mediaWall'a. Teoretycznie powinno się dać, pytanie jak to ugryźć. Narazie studiuje jak to się robi na Arivce, i będę próbował to zaadoptować do essentiel'a.

No rzeczywiście są problemy z automatycznym wyborem dźwięku dokładnie jak opisałeś. Ale to jest do przeżycia. Mniej roboty niż przy konwersji plików mkv (skompresowany nagłówek).

Co do radia internetowego to istnieje możliwość dodawania (z pilota) własnych stacji. Ale coś mi nie działa - sprawdzałem z adresami http:... i niby dodaje ale zawsze "connect failed"

Pozdrawiam.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Co do radia i tv @ internet, hmm działa ale bez rewelacji. Ot taki bajer.
Będę miał chwile czasu to pobawię się z listą radiową z forum arivahd, czy da się zrobić podmiankę w telnecie. Wówczas radio było by już czymś więcej niż tylko bajerem. ............ /ciach
Rozumiem że mówisz o stacjach radiowych redagowanych przez kolegę lejem z arivahd?
Podmienić się uda bez problemu, odtwarzacz poprawnie zobaczy całą strukturę pliku xml. Wszystkie stacje są widoczne, posortowane i to …… wszystko. Nic nie zagra.
Problemem są linki a dokładnie protokoły które są obsługiwane przez te dwa odtwarzacze
(oczywiście w swoich bieżących firmware). Jeśli porównasz listę z arivahd i Noontec V.308.04 to da się zauważyć że ten ostatni soft opiera się głównie na protokołach ‘mms://’ i ‘rtsp://’ i tu jest niekompatybilność.
Ariva:
<station id="3001" name="Radio ZET" link="http://91.121.179.221:8050" intro="www.arivahd.pl" />
<station id="3002" name="RMF FM" link="http://188.165.12.66:8000" intro="www.arivahd.pl" />
Noontec:
<station id="20003" name="Chillout Antenne.de" link="mms://__1__channels.webradio.antenne.de/chillout" intro="" />
<station id="442" name="Cherie FM Zen" link="rtsp://__3__vipnrj.yacast.net/cheriefm_webradio01" intro="" />
A jeśli ‘http://’ to z asx
<station id="69" name="80s metal @" link="http://www.orsradio.com/wma/80smetal.asx" intro="" />
 

driver111

New member
Cześć,

Widzę, że trochę się dzieje.

Nie macie może informacji nad czymś fajniejszym niż Mvix 3.12 na 128MB?

Pozdrawiam,
K.
Noo właśnie ;). Jest coś fajniejszego? wygląd menu jakis inny czy coś ?
A tak w ogóle to jakie softy działają na tej wersji 128MB ? Mógł by ktos je wszystkie napisac, za co był bym wdzięczny.
Linki też mozna podać choć nie koniecznie ;)
 
Do góry