Essentiel b view center

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Witam mam problem mam wersje z 128 i soft 2.12 chciałem zmienić na tego iconbit tylko nie mogę jak wy to wgrywacie poprzednio jakoś mi to wyszło teraz nie mogę:hmm:

Najlepiej tak jak tu było już wielokrotnie opisywane: pen z FAT32, do katalogu głównego plik install, wkładasz pena do playera, wyciągasz z tyłu wtyczkę zasilania, naciskasz włącznik na obudowie, czekasz kilka sekund, wkładasz wtyczkę trzymając przycisk, trzymasz jeszcze pięć sekund, puszczasz, po kilkunastu sekundach zacznie się flashowanie.

Jeżeli w menu/system jest opcja system update to może spróbować też przy jej pomocy.
 

johnn

New member
kóry to? Ile ma pamięci NAND Flash i który fw wgrywałeś?

Wgrywałem ten fw_hds41l_sdk4_beta1 soft co podawałeś z ruskiej strony, ja mam w playerze 256MB
wszystko się dobrze wgrało tylko niestety zmieniły się kody pilota i playerek reaguje jedynie na czerwony przycisk wł/wył. pojawia się chińskie menu i ciągle się resetuje bo nie mogę pilotem zmienić przycisku na anuluj, nie można też wystartować flashowania żeby zmienić soft przez wyłączenie i przytrzymanie przycisku power. Może ktoś mógłby podpowiedzieć jak go reanimować. Czy jest jakiś inny sposób na zmuszenie do flashowania? a może coś zrobić przez telnet ?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
nie można też wystartować flashowania żeby zmienić soft przez wyłączenie i przytrzymanie przycisku power. Może ktoś mógłby podpowiedzieć jak go reanimować. Czy jest jakiś inny sposób na zmuszenie do flashowania? a może coś zrobić przez telnet ?

Pisz jaśniej, bo nie bardzo rozumiem w czym problem... Przecież wyjąć z tyłu kabel zasilania możesz...
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Txt

Dziś miałem troszkę czasu dla Essentiel B więc wrzuciłem soft od 8Level ThorHD by sprawdzić jak się ma jego obsługa TXT. Sprawdziłem 3 rodzaje napisów i co mogłem zaobserwować:

MicroDVD - {0}{100}Napis [klatkowy] – działa poprawnie
TMPlayer - 00:00:00:00:00:04:Napis [czasowy] – działa lecz zostawia ostatni tekst
MPL2 - [0][40]Napis [czasowy] – nie działa

Zauważyłem też że stacji radiowych dwa razy więcej niż w sofcie na tym samym GUI. Ale nie sprawdzałem ile procentowo jest ich aktywnych.
 

jques

New member
jak wnioskuje z info o pamieci mam 128Mb
/ # cat /proc/meminfo
MemTotal: 120188 kB
MemFree: 30824 kB
Buffers: 212 kB
Cached: 7260 kB
SwapCached: 0 kB
Active: 8712 kB
Inactive: 2616 kB
HighTotal: 0 kB
HighFree: 0 kB
LowTotal: 120188 kB
LowFree: 30824 kB
SwapTotal: 32 kB
SwapFree: 32 kB
Dirty: 0 kB
Writeback: 0 kB
Mapped: 9648 kB
Slab: 6468 kB
CommitLimit: 60124 kB
Committed_AS: 11012 kB
PageTables: 456 kB
VmallocTotal: 1048548 kB
VmallocUsed: 1248 kB
VmallocChunk: 1046836 kB
 

johnn

New member
Pisz jaśniej, bo nie bardzo rozumiem w czym problem... Przecież wyjąć z tyłu kabel zasilania możesz...

..o to chodzi że wszystko robię prawidłowo to znaczy wkładam w boczne gniazdo USB pendriva z plikiem install.img wyciągam wtyczkę zasilania odczekuję ok minuty przytrzymuję przycisk włącznika wkładam kabel zasilania i po kilku sekundach puszczam włącznik no i niestety flashowanie nie zostaje zainicjalizowane tylko player uruchamia się z chińskim menu ale nie do końca bo po ok 20 sekundach następuje reset i uruchamia się od nowa i tak w kółko. Robiłem to wielokrotnie i zawsze skutek ten sam
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
wkładam w boczne gniazdo USB pendriva z plikiem install.img

Którego firmware używasz? Jeżeli Essentiela, to sugeruję spróbować tego Iconbita 4L, o którym pisałem i podawałem link, a później 2.12 Noontec...

Gdy to się nie uda, to przykrość... :( Trzeba odkleić nóżki, śrubokręt, cztery śrubki, kabelek CA-42 lub DKU5, lutownica, rzut oka na wczesne posty Bobika, przylutowanie kabla do odpowiednich pinów, a później mogę ci podać instrukcje krok po kroku.
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
..o to chodzi że wszystko robię prawidłowo to znaczy wkładam w boczne gniazdo USB pendriva z plikiem install.img wyciągam wtyczkę zasilania odczekuję ok minuty przytrzymuję przycisk włącznika wkładam kabel zasilania i po kilku sekundach puszczam włącznik no i niestety flashowanie nie zostaje zainicjalizowane tylko player uruchamia się z chińskim menu ale nie do końca bo po ok 20 sekundach następuje reset i uruchamia się od nowa i tak w kółko. Robiłem to wielokrotnie i zawsze skutek ten sam
Puść przycisk włącznika dopiero jak nastąpi już inicjacja flash'owania.
 

johnn

New member
No w końcu jakoś poradziłem sobie z powrotem do poprzedniej wersji softu. Zrobiłem to dzięki pilotowi uniwersalnemu przez ręczne wpisywanie kolejnych kodów. Kosztowało mnie to sporo godzin żmudnego wpisywania i sprawdzania. Musiałem jeszcze później pokonać barierę językową :) bo soft uruchamiał się z domyślnym językiem chińskopodobnym. Udalo mi się zmienić język na angielski i wgranie softu przez menu poszło już bez problemów. Szkoda że tego softu na tym playerku nie można używać bo menu jest zupełnie inne i ładniejsze, a poza tym jest dodane wiele nowych opcji.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Dziwne... Jeżeli fw poszedł z menu przez upadate, to tym bardziej musiał się dać flashować przez reset z wyłącznikiem i kablem... Coś musiałeś zrobić nie tak...

Jeżeli masz "uczącego się pilota" to możesz go sobie spokojnie przeprogramować pod kątem odtwarzacza i konkretnego menu...
 
Ostatnia edycja:

johnn

New member
Dziwne... Jeżeli fw poszedł z menu przez upadate, to tym bardziej musiał się dać flashować przez reset z wyłącznikiem i kablem... Coś musiałeś zrobić nie tak...

Jeżeli masz "uczącego się pilota" to możesz go sobie spokojnie przeprogramować pod kątem odtwarzacza i konkretnego menu...

nic źle nie robilem bo ten ruski soft tak ma, już w poprzednim od Iconbita nie można było flashować awaryjnie tylko z menu a wcześniej mi to działało. Odnośnie pilota to musiałbym mieć oryginalny od iconbita żeby zaprogramować wszystkie funkcje
 

boxster

Member
Na początku chciałem kupić HiMedia HD300, ale widząc śmieszną cenę Essentiela zdecydowałem się na niego i chyba dam mu szansę... ;)
I jako, że jestem totalnym laikiem to liczę tylko na wiedzę i pomoc kolegów. Jaki soft jest najpewniejszy do wgrywania do odtwarzacza, który jest pewny i nie uśmierci mi playera? Zależy mi głównie o napisach w formacie txt i polskim menu. Reszta to sprawa drugorzędna aczkolwiek dobrze jak też zadziała...
 

cypisek_xl

Member
Bez reklam
Na początku chciałem kupić HiMedia HD300, ale widząc śmieszną cenę Essentiela zdecydowałem się na niego i chyba dam mu szansę... ;)
I jako, że jestem totalnym laikiem to liczę tylko na wiedzę i pomoc kolegów. Jaki soft jest najpewniejszy do wgrywania do odtwarzacza, który jest pewny i nie uśmierci mi playera? Zależy mi głównie o napisach w formacie txt i polskim menu. Reszta to sprawa drugorzędna aczkolwiek dobrze jak też zadziała...

Na początek to zobaczyć która to wersja sprzętowa playera i z jakim już jest softem. Potem warto przeczytać cały wątek by ogarnąć temat. Wtedy można się zastanowić nad zmianą firmware.
Ps. Nie ma co liczyć na wsparcie napisów TXT w 100% a tak na marginesie napisy TXT to sprawa nawet trzeciorzędna dla playera.
 

PurpleViolet

New member
Która wersja jest lepsza: 831385, czy 850521? Pytam, bo na Allegro ta druga jest znacznie droższa.

850521 - dekoduje DD, DTS po analogu do 2.0 (ale i tak mam podłączone cyfrowo pod amplituner więc dla mnie zbędny dodatek), ja kupiłem ją z softem 3.12 essentiela, czyta txt oraz ma menu pl, internet działa, (można do niej wgrać soft od 8level i mieć dodatkowo radio internetowe, ale na razie sprawdzam oryginalny soft pod względem niezawodności więc nic nie wgrywałem)

831385 - ... tu może ktoś coś skrobnie kto ma tą wersję

ps. z tą różnicą w cenie bym nie przesadzał... za 8level trzeba wyłożyć 320+kp :roll: i tu już jest różnica... a essentiela znalazłem na stronach zagranicznych po prawie 100 euro
 
Ostatnia edycja:
Do góry