Epson eh-tw6100w -ustawienie ostrości-problemik. :).

eldoja

New member
Witam wszystkich. Nie wiem czy jest to przypadlosc tego projektora, czy kazdy tak ma, czy moze tylko sie czepiam...
Otóż, obracam pierscien ostrosci przy projektorze. Patrze w centrum rzucanego obrazu, byle co, ikonki foldery, nazwy folderow, jest! Rzyleta!
Niby wszystko ladnie pieknie wyostrzone (caly czas skupiam sie na centrum ekranu).
Podchodze blizej i widze ze im dalej od srodka, a to wlasnie na srodku sie skupialem, tym ta ostrosc juz nie jest taka piekna...minimalnie sie rozmywa (nazwy folderów).
Keystone H/V jest na 0. Projektor jest prostopadle do sciany. Zoom na skraju, na srodku. To samo. Minimalnie ta ostrosc ucieka.

Normalne to to?

Ps. Za ekran narazie robi mi narazie biala sciana.
 

FunkyKoval

New member
Bez reklam
To normalne. Niskobudrzetowe projektory LCD tak juz maja. Moj TW5900 tez tak ma, a np. TW9000 juz tego nie maja.
 

eldoja

New member
Ruchy pokretlem ostrosci sa minimalne.
Zabawa na milimetry. O milimetr przeciagne i juz ostrosc lekko sie zmienia.
Jakosc obrazu jest zadowalajaca.
Dopiero kiedy podejdzie sie pod ekran widac roznice w ostrosci pojedynczych pikseli, ale kto normalny bedzie ogladał film z takiej odleglosci. ;)


Wysyłane z mojego GT-I9300 za pomocą Tapatalk 2
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
U mnie na budzetowcu 3200 tez widac rozną ostrosc, szczegolnie na literkach z kompa, ale ogladacnych z bliska. Przy seansie est ok i nie pamietam o problemie.
 

Meloman69

New member
Bez reklam
To wszystko zależy od modelu i po prostu szczęścia.
To jak z procesorami. Można trafić na taki, który dobrze się podkręca, ale również na taki, który nie pozwala na overclocking.
Generalnie niskobudżetowce mają problem z jednorodnością ostrości na całym ekranie. Doskonale do testów nadaje się np. ... Total Commander wyświetlony na całym ekranie. Na nim można łatwo zauważyć, czy ostrość jest zachowana.
 
Do góry