El-Sat Giżycko vel Plusagd Giżycko

maciulla

New member
Rzeczywiście jest to trochę dziwna sprawa z tym odbiorem osobistym.
Ostatnio napisałem maila z zapytaniem do ich jednego z 4 kont na allegro i odpisali, że nie ma takiej opcji. Może to wygląda tak, że oni nie mają tego sprzętu u siebie na stanie a jak ktoś kupi to przesyłka idzie z hurtowni a nie od nich.
 

Panassos

New member
Ja również ostatnio zakupiłem u tej firmy Panasonica 42g20e i jeszcze czekam na dostawę. Kupiłem 25-04 czyli prawie tydzień minął , no ale mają w regulaminie że do 10 dni roboczych jest realizacja. Mają chyba dużo zamówień i nie wyrabiają się...Na razie czekam z lekkim niepokojem, jak dojdzie tv to napiszę. Ceny mają najlepsze na allegro...
 

simarik

New member
Ja również ostatnio zakupiłem u tej firmy Panasonica 42g20e i jeszcze czekam na dostawę. Kupiłem 25-04 czyli prawie tydzień minął , no ale mają w regulaminie że do 10 dni roboczych jest realizacja. Mają chyba dużo zamówień i nie wyrabiają się...Na razie czekam z lekkim niepokojem, jak dojdzie tv to napiszę. Ceny mają najlepsze na allegro...

Panassos - jak będziesz miał jakieś info na temat dostawy TV od tej firmy to daj znać. Sam zakupiłem tam TV tydzień temu i też czekam na dostawę. Narazie dostałem tylko maila, że przekazano towar do wysyłki, a jak wyjdzie to poślą maila - ale nadal cisza.
 

przemo55

New member
Panassos - jak będziesz miał jakieś info na temat dostawy TV od tej firmy to daj znać. Sam zakupiłem tam TV tydzień temu i też czekam na dostawę. Narazie dostałem tylko maila, że przekazano towar do wysyłki, a jak wyjdzie to poślą maila - ale nadal cisza.


Nie bójcie się towar na pewno dojdzie. Sam u nich kupowałem plazme samsunga jakieś 2 miesiące temu i towar doszedł w ciągu tych 10 dni, choć po komentarzach widziałem, że i po dwóch dniach od daty zakupu klienci dostawali swoje telewizorki, a ceny mają o conajmniej 100 zł niższe więc się opłaca ;)
 

tekkno100

New member
A jak jest z gwarancja od El-Satu?
przymierzam sie do zakupu samsunga le32c450 i z serwisu Samsunga otzrymalem informacje, ze gwarancja musi byc podbita pieczątką. El-Sat podbija polskie gwarancje?
I jak jest z wysylka? Czy przy odbiorze przesylki da sie ją sprawdzic? Czy jest w calosci?

Dzwonie do nich n-ty raz i nie odbieraja telefonów. na odpowiedz mailowa tez czekam drugi dzien
 

simarik

New member
A jak jest z gwarancja od El-Satu?
przymierzam sie do zakupu samsunga le32c450 i z serwisu Samsunga otzrymalem informacje, ze gwarancja musi byc podbita pieczątką. El-Sat podbija polskie gwarancje?
I jak jest z wysylka? Czy przy odbiorze przesylki da sie ją sprawdzic? Czy jest w calosci?

Dzwonie do nich n-ty raz i nie odbieraja telefonów. na odpowiedz mailowa tez czekam drugi dzien

Jak przesyłka do mnie dojedzie będę mógł coś na ten temat powiedzieć. W aukcjach jest napisane, że towar ma polską gwarancję producenta
 

simarik

New member
Dotarł do mnie wczoraj po dwóch tygodniach od zakupu TV Samsung. Czyli mnie spotkał dość długi czas oczekiwanie (ale regulaminowy). Dostałem także taki świstek z gwarancją z pieczątką sklepu - więc wygląda na to, że jest polska gwarancja.
 

lesnestwory

New member
Olewanie klienta, nie odbieranie telefonów.
Jeśli ktoś ma zamiar czekać 2 tygodnie i nie mieć kontaktu ze sprzedającym to może być ok.
Pierwszy raz i ostatni kupiłem u tych kolesi.
Na 67 połączeń z jednego telefonu i gdzieś tyle samo z drugiego, raz udało się by odebrali telefon.
Telewizor idzie z jednego magazyny na następny potem wysyłka. ehh brak słów
 

barnim

New member
ja u nich zamawiałem i tv był next day
ale słyszałem ,że czasami maja opóźnienia, co do odbioru to się nie dziwię ,że hurt to tylko wysyłka, jakby jeszcze ludzi musieli zatrudnić do wydawania telewizorów, bo pewnie każdy jeszcze chciałby zobaczyć czy działa to cena idzie do góry...

Co do różnych cen na allegro... mają do tego prawo, np mój tv był w 3 cenach na allegro, klikasz - pokaż wszystkie aukcje sprzedającego, szukaj> model i masz najlepszą cenę, a ci co tylko kończące aukcje wybierają > u góry, przepłacają choć wiadomo ,że nie zawsze

gwarancję i fakturę dają, no problem

a że telefonów nie odbierają... jest email , a nie 50 razy dziennie telefon: Panie gdzie jest mój telewizor, będzie jutro? na pewno jest nowy w tej cenie, a gwarancja będzie... każdy by dostał jobla, jak ktoś chce mieć super obsługę to niech idzie do stacjonarnego sklepu, gdzie dodatkowo płaciw cenie TV za miłą obsługę , parking i wynajem sklepu + prąd za sprzęty z ekspozycji, premie kierownika itp
 
Ostatnia edycja:

kindziol1

New member
Ta firma to wielka ściema. Jak się można nazywać hurtownią a nie prowadzić hurtowej sprzedaży, maja 4 konta na allegro firma el-sat to mikro sklep dzialajacy jako parter komputronika dzielący lokal z pizzerią. Firma el-sat plus zarejestrowana na to samo nazwiako jako 1 osoba dzialalnosc pod 3 adresami w gizycku. Sądząc po sprzedązy na aukcjach allegro - tylko tak sprzedają mają miesięczny przychód ma poziomie 1-2 mln pln - zgodnie z prawem po przekroczeniu okolo 3 mln firma musi przejsc na pełną księgowośc ( spzo.o., sp.j,lub sp.k) jak z tego wynika sprzedaz jest nieujawniana. Niestety jezeli TV o wartosci okolo 3 tys jest tanszy od najnizszej ceny od ceny zakupu w dystrybucji o 200-400pln to nie moze byc to cena legalna bo takiej marzy na TV nie ma żaden dystrybutor. Sądząc po lawinowym tempie w jakim dostają negatywy na allegro pewnie za kilka tygodni zostanie tylko adres i płacz setek oszukanych osob.
 

lesnestwory

New member
Nie polecam

barnim sorki ale głupoty wygadujesz.
Średnio w miesiącu robie 30-100 zamówień w różnych sklepach i na allegro (taka praca), pierwszy raz trafiłem na taki beton.
Zrozum, że oni nie odbierają telefonów – żadnych – chyba ustalili sobie limit pracowniczy – jeden odebrany telefon dziennie i wystarczy, podobnie z meilami. Jeśli mi ktoś pisze, że „jutro telewizor zostanie wysłany” a przychodzi po półtora tygodniu, to jest zwykłe oszustwo.



kindziol1 poruszył bardzo ciekawą kwestię i niestety pewnie taka częściowo jest prawda, pewnie po to tyle firm, aby co roku inna miała „wysoki” obrót.​

Po raz kolejny powiem:
Uważam ich za zwykłych naciągaczy.:evil:
 

Morpheush

New member
Moze i naciagacze, ale pewnie glownie fiskusa probuja obejsc jak sie da i stad tez moga pozwolic sobie poczesci na nizsze ceny.
Jak juz tu bylo pisane, pewnie tam jest jeden czy dwoch ludzi, ktorzy prowadza ten interes i stad raz tak niskie ceny a dwa kiepski kontakt, gdyz facet zamiast odbierac telefony to zajmuje sie ciagle wysylka tych telewizorow, do tego nie musi posiadac ani utrzymywac magazynu (przez to brak mozliwosci odbioru osobistego) a tylko jezdzi do hurtowni jakiej z kilunastoma-dziesiecioma zamowieniami dziennie i z tam tad albo od niego z lokaliku wysylany jest towar kurierem w swiat po podbiciu gwarancji.
A wiec tak:
- malo ludzi tam pracuje (niskie koszty)
- brak kosztow z utrzymaniem magazynu
- staly klient hurtowni z duzymi miesiecznymi zamowieniami, wiec i na jakies upusty w hurtowni moze liczyc
- duzy obrot to nizsza marze moze dac na swoje towary
- mozliwe kombinacje w celu zaplacenia jak najnizszego podatku
Tym sposobem facet sprzedajac ilosc towaru porownywalna ze srednim marketem moze naliczyc sobie nizsza marze niz inny a jednoczesnie wychodzac na swoje i to pewnie calkiem niezle, bo z nikim albo prawie nikim nie dzieli sie tym.

Ale ryzyko zawsze jest, ze to jakis wiekszy przekret, ze teraz zadowalaja sie malymi zyskami lub nawet lekko dokladajac do interesu, a potem przez miesiac dwa beda inkasowac kase niewysylajac towaru i zanim podniesie sie duza wrzawa to ulotnia sie z paroma milionami.
Ale w takim przypadku pytanie czy bedzie sie mialo to szczescie by skorzystac z taniego zakupu zanim sie zwina czy tez nie:razz:
 

rozewie

New member
Ile ludzi pracuje? za duzo, a obsluga zadna
Zakup u nich trafil na policje pozniej na prokurature, czekam na dalsze rozstrzygniecie sprawy.
OSZUSCI!!!!
poczytajcie opnie na innych forach, zwykle k...
Jesli ktos jest zainteresowany z checia przekaze zeskanowane dokumenty
 

robitak

New member
Ja kupilem u nich - plusagd - TV za 3000 na allegro. 10 dni temu zaplacilem i czekam do regulaminowych 15. Skoro maja 1500 komentarzy pozytywnych i tylko 20 negatywnych to i tak sa na bardzo dobrym poziomie.

P.S. Napisze za 6 dni czy TV doszedl
 

cedromxxx

New member
Uwaga !!! El-sat

Sprzedawcy typu EL-SAT działają na zasadzie :

-sprzedają np 9 produktów w zaniżonej cenie i wysyłają je do kupujących
- 10 - ty produkt NIE zostaje wysłany...sprzedający dostaje oczywiście negatywny komentarz ale w obliczu 9 pozytywnych komentarzy nadal jest POZYTYWNYM sprzedającym i przeciętny kowalski nie patrząc na udział negatywnych komentarzy takiego allegrowicza nie bierze pod uwagę że może zostać uszukany. Sprzedawca - jakim jest ELSAT oczywiście dostając od oszukanego kowalskiego zapłatę może pozwolić sobie na zaniżanie cen towarów , ponieważ wszelkie straty poniesione z tego tytułu zrekompensuje zysk z jednej sztuki towaru który nigdy nie zostaje wysłany !!!

Algorytm działa cyklicznie ..... prosze wejśc na stronę użytkownika i prześledzić komentarze

Allegro nie reaguje - cóż , przecież raz na 10 każdemu może się zdarzyć :)
Ja na szczęście nigdy nie zostałem oszukany, być może dlatego że jestem bardziej przezorny.

POZDRAWIAM.
 

robitak

New member
Mialem napisac - TV dotarl nowy, zgodny z opisem z gwarancja.
Kupiony najtaniej w Polsce :)

Autor poprzedniego postu mija sie z prawda, poniewaz pisze ze 9 sprzedaja a dzisiatego nie - 10% z 1500 komentarzy to 150, a oni maja negatywow okolo 20 - ostatni patrzylem za jakias smieszna nawigacje za 300pln " bo pozno doszla" ;)


Ze swojej stronu polecam.
 

cedromxxx

New member
El - Sat tudzież Plus Agd ....nie wiadomo

zgadzam się, ale podane przeze mnie 10% jest czysto orientacyjne-chodzi mi o ukazanie pewnego sposobu działania sprzedającego. Co do 1500 komentarzy ... oczywiście zgadzam się ale trzeba sobie zdawać sprawe , że każdy rozsądny sprzedawca najpierw musi wypracować sobie dobrą opinię aby móc dużo sprzedawać stąd na początku działalności jak widać komentarze są wyłącznie pozytywne. Znam przypadki kiedy sprzedający celowo "nabija' sobie pozytywy zyskując status Super Sprzedawcy a następnie przerywa swoją "wzorową" działalność i w krótkim okresie czasu sprzedaje ogromną ilość towaru ( dajmy na to 50 laptopów i 100 telefonów kom na kwote dajmy na to 300 tys) , które nigdy dotrą do klientów....allegro zawiesza konto sprzedawcy, on sam gdzieś znika a ludzie wyrywają sobie włosy....

jeszcze co do sprzedawcy El-sat...proszę zwórcić uwagę na rozbiezność w cenie pobrania i wysyłki po przedpłacie, do której kupujący jest tak bardzo zachęcany:)
 

pkomp

New member
cedromaxx gdyby było jak mówisz to już dawno by ich zamknęli...pamiętaj też że ludzie oczekując na towar są czasem strasznie niecierpliwi...sam miałem przypadek że dostałem neutrala 10 minut po aukcji że towar nie dotarł - i jak takiemu kupującemu nie wywalić w ryj?Owszem elsat czasem przegina ale ja u nich zakupiłem tv i naprawdę nie moge powiedziec złego słowa
 

kindziol1

New member
Niestety firmy takie jak El-Sat , El-Sat plus, El-Sat bis, i El-sat 1, działaja na zasadzie wyłudzeń podatku VAT - czyli tak zwanej karuzeli VAT - opierając się na różnicach w wysokości podatku VAT w krajach UE oraz na fakcie iż sprzedaż i kupno wewnątrzwspólnotowe opiewa na zerową stawkę VAT a podatek powinien płacony byc przez iumportera w kraju sprzedaży - czyli jak el-sat w Polsce. Nie wykazując np. 1 na 10 faktur zakupu w UE firma może "zaoszczędzić" przy ich obrotach około 100-150 tys. pln miesięcznie.
Np. SAMSUNG UE46C6500 firma sprzedaje na allegro w cenie 5399pln
koszt wystawienia oraz prowizji od sprzedaży to 94,5 pln czyli realny koszt sprzedaży 5300pln - Cena zakupu tego modelu TV od producenta dla dużej sieci ( czytaj najniższa w PL ) to na dzien dzisiejszy okolo 5430pln !! . Ludzie nie bądźcie naiwni nie ma hurtowni w Pl która otrzyma niższą cenę zakupu niż duża sieć a na pewno nie El-Sat który u producentów nie kupuje . Wnioski nasuwają się same....
która ma np. 400 sklepów w PL
 
Do góry