Egreat R6S

Tym sposobem wgrasz mos3, ale nie na każdy soft. Nie wiem od czego to zależy. A nawet jak się uda wgrać (mos3), to i tak PLIMS nie działa (wszędzie nie można otworzyć pliku). Dlatego najlepiej jest instalować soft, który już ma mos3 sam w sobie i na takim elegancko wszystko działa.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
Dla tych których denerwuje w BastCastle napis Бердск przy wyświetlaniu temperatury poniżej przedstawiam sposób na zmianę na swoją miejscowość (bo nie ma takiej opcji w menu):

soft: BastCastle_161 z MOS i PLIMS, nie mam podpietych do playera żadnych dysków ani penów usb.

Trzeba zrobić edycję pliku weather.conf

1. Połącz się z playerem w ulubiony sposób.
2. Przejdź do katalogu:
PHP:
usr/local/etc/Weather/
3. Wykonaj kopię zapasową pliku weather.conf
4. Dokonaj edycji pliku:
oryginalna zawartość pliku:

PHP:
RSXX0013
c
Бердск
gdzie,
RSXX0013 identyfikator stacji zamieniasz na swój np. PLXX0005
c stopnie celcjusza
Бердск nazwa miejscowości, którą zmieniasz na np. Gdańsk (odpowiednią do id stacji)
potem dwie puste linijki

Jeśli zachowasz kodowanie pliku, oryginalnie ustawione na UTF8 bez BOM to polskie znaki będą wyświetlać się prawidłowo.

Mój plik dla Gdańska wygląda następująco:
PHP:
PLXX0005
c
Gdańsk
5. Zapisz plik.
6. Restart playera.

Dane z kodami znajdziecie na stronie: Hekima Blog - lista WOEID miast Polski

Poprawki zrobiłem na podstawie lektury naszego forum. Dziekuję wszystkim za informacje.
 
Ten to wiem, że jest. Myślałem, że wyszedł jakiś nowy, jakiś 161 jak napisałeś :) Działa ten soft u Ciebie bez żadnych problemów ?? Z tego co pamiętam coś z nim było nie halo.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
Używam go tylko do:

1) odtwarzania filmów po sieci ( z kompa wpiętego w lokalną sieć)
2) odtwarzania muzyki ze źródła jak wyżej

Żadnych kłopotów nie mam.

Jedyne co zauważyłem to, że:

a) przy starcie pudełka "zrywa" obraz z napisem egreat ale to jest bez znaczenia,
b) przy niektórych filmach (w wersji web i przy TVN Player) muszę przestawić w Setup-ie wyjście dźwięku SPDIF z RAW na stereo. Odtwarzacz mam podpięty do amplitunera za pomocą optyka.
c) nie odtwarza plików z muzyką zapisanych jako jeden plik .flac z plikiem .cue, ale tu może być problem taki, że źródło jest 24bity/192kHz :) a nie sprawdzałem na rzadszych formatach tak zapisanych. 24/96 odtwarza bez problemu, pojedynczy 24/192 też. Nie wiem czy co prawda jest sens odtwarzania plików tej jakości na tym sprzęcie ale na moje "słoniowate" ucho brzmi fajnie (lepiej niż z cd ten sam materiał). Pomiędzy 96 a 192 ( mam próbki tego samego materiału) ja nie słyszę już różnicy, niestety.

Ostatnio w końcu udało mi się dodstać do niego ftp-em i jak zapewne czytałeś zmieniłem wyświetlanie miejsca pogody oraz przetłumaczyłem MOS ale nie jestem jeszcze do końca zadowolony z efektu ( z brzmienia, bo ogólnie działa i wyświetla, ale polska jezyk trudna jezyk) . Jak będą chętni to udostępnię plik (chociaż jak ktoś korzysta z MOS to i angielski mu nie obcy :) )
 
Ostatnia edycja:
Panowie mam pytanie. Wiecie może jak przeprowadzić pełen reset Egreat R6S ?? Gdy robię przyciskiem to wydaje mi się, że zostają jakieś śmieci bo jak instaluje soft z moservices to menu mos3 w przeglądarce jest tak jakby porozrzucane po całej stronie. (przed instalacją zmodyfikowanego softu zawsze flashuje oryginalnym z użyciem przycisku).
 

Jackiller

New member
Witam
Mam baaardzo uprzejma prośbe o sprawdzenie płynności odtwarzania pliku video
*.MTS AVCHD 1080 60p <-- do pobrania 175MB, 50s
z aparatu Panasonic LX7.
Od 3 miesięcy staram się znaleźć urządzenie, które odtworzyłoby płynnie ten materiał. Jeździłem po sklepach i znajomych i póki co sprzęty na RTD1185 oraz RK3066 nie dały rady i materiał na tych chipsetach nie odtwarza się płynnie, tak jak z aparatu czy komputera.
Bardzo proszę o sprawdzenie, bo nie mam w okolicy sklepu ze sprzętem z tym chipsetem (RTD1186).
Z góry dzięuję
 

adam17

New member
Witam, posiadam EVOLVE Infinity i odtwarza płynnie. Do tej pory nie spotkałem pliku z którym by sobie nie poradził ,posiadam go od roku.
Pozdrawiam.
 

Jackiller

New member
Wieeelkie dzięki - ufff, chciałoby się powiedzieć
Czyli wychodzi na to, że RTD1186 radzi sobie z tym formatem.
Poprzednik lekko przycinał (Philips HMP5000) a Urządzenia na androida przycinają to baaardzo (na najnowszym Cortex A9)
Jeszcze raz dzięki - o wiele łatwiej będzie podjąć decyzję o zakupie.
 

misiaczekmarek

Member
Bez reklam
mam złą wiadomość dla miłośników firmware Bast-Castle. Za rosyjskim forum:

moServices for Asus O!Play and other informują, że projekt jest zamknięty. Ostatnia wersja 1.04 dla r6s pod tym adresem: 1.04
u mnie nie działa.

w tymże forum w wątku Альтернативные прошивки для Digma HDMP-510 znalazłem wersję: BastCastle_V1.03_G60_Mos+ (с изменениями от BC_1.04, кроме записи Nand), czyli zmieniona BC_1.04, z wyjątkiem zapisu Nand
u mnie ta wersja działa.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Z dyskiem zewnętrznym 2TB poradzi sobie każdy player, ale... dysk musi mieć własne zasilanie. W innym przypadku o wszystkim powyżej 1TB można obecnie zapomnieć.
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Ponieważ producenci zewnętrznych HDD jakoś nie zdają sobie sprawy z problemów posiadaczy stacjonarnych playerów multimediów HD, więc dyski zewnętrzne USB 2,5 cala powyżej 1TB dedykowane są tak naprawdę komputerom, które mogą je w odpowiedni sposób zasilić ze złącza USB. Jeżeli chcemy większy dysk do naszego playera, musimy się zdecydować na 3,5 cala z własnym zasilaniem. W przypadku niektórych playerów, jak HiMedia czy eGreat, zasilanie jest podawane z wewnątrz równolegle ze złączem eSATA, więc wystarczy jeden kabelek (power, data) i nie musimy ciągnąć kabla zasilającego z transformatorem.
Niestety, na razie nie ma playerów ze złączem USB 3.0, które dałyby odpowiednie zasilanie dla HDD USB 3.0 2TB.
 

Martinez28

New member
... Jeżeli chcemy większy dysk do naszego playera, musimy się zdecydować na 3,5 cala z własnym zasilaniem. W przypadku niektórych playerów, jak HiMedia czy eGreat, zasilanie jest podawane z wewnątrz równolegle ze złączem eSATA, więc wystarczy jeden kabelek (power, data) i nie musimy ciągnąć kabla zasilającego z transformatorem.
.

Cześć,
Kirek50, mógłbyś szczegółowiej opisać ten kabelk? Np. jak połączyć Egrat R6S i dysk twardy przez eSATA bez kabla z transformatorem? Czy chodzi o jeden kabel którym idzie data i power, czy też trzeba mieć dwa kabelki: kabel eSATA i do tego zasilanie innym kablem, np przez USB z Egreata? Kiepsko się na tym znam, więc proszę o wyrozumiałość :)
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Prosty kabel eSATA (data+power) powinien być na wyposażeniu. Nie wiem jak działa w przypadku Egreata (nie posiadam), ale w moim dawnym playerze HiMedia (to dokładnie to samo w innej obudowie) wszystko działało idealnie.
Kabelek jest taki...
 

Attachments

  • egreat.jpg
    egreat.jpg
    32,8 KB · Wyś: 418
I tu "pies pogrzebany" bo na Egreat z softem są same problemy :) Ja już swojego sprzedałem, kupiłem Raspberry Pi, podkręciłem na 1000 Mhz i jestem "mega" zadowolony. Dokupiłem jeszcze kodeki.
Niby Egreat miał być "mercedesem" , a Raspberry "maluchem"...
Na papierze może tak to wygląda...
 
Do góry