Egreat R6S

broda1725

New member
Bez reklam
Ja korzystam z 3.0.1.0 z mos3 jak juz chcesz zmienic to orginalny soft ale z mos3 bo te co podales to orginaly bez mos3 i czeskie (mi nie odpowiada) ale mozesz przetestowac. Jak nie sprawdzisz to sie nie dowiesz, na pewno soft 2.5.6.0 jest najbardziej stabilna, tylko pamietaj z wgranym mos3 i dograj plimsa i bedzesz happy. Testuj, testuj.

Chociaz sprawdził bym ten najnowszy 3.0.5.5 ale tam niema mos3 a nie mam czasu szukac tutoriala jak dograc.

A dzieki za checi coobah jak by ci gdzies wpadlo w oko podobny problem to daj znac.
 
Ostatnia edycja:

coobah

Member
Bez reklam
broda, popatrze jeszcze, ale probowalem dzis zmieniac te serwery w ustawieniach Youtube tak jak bylo radzone w temacie PLIMS, ale tez nic to nie dalo.. Wywalalo mnie z YT. Jutro jak znajde chwile to powalcze...
Ja wrocilem do softu 2.5.6.0 z MOS, bo 3.0.1.0 nie pozwala na przegladanie w trybie plakatu zawartosci dysku.
Dogranie MOS do softu to nie taka prosta sprawa, probowalem cos walczyc z kolega z "konkurencyjnego" forum, ale poleglismy. A niestety koledzy ze wschodu nie chca pomoc w tym temacie.
 

broda1725

New member
Bez reklam
wiesz co ja znalazłem w zasadzie instrukcje wgrania mosa ale nie jestem pewien czy nada się do Egrata bo to chodziło o Xtreamera zapodam linka https://sites.google.com/site/pavel.../xlivecz/xlivecz-na-prehravacich-s-moservices
a co do tego youtube to mi nie chodzi o tego youtube4 bo tam wywala nie tylko u mnie, ale o tego z xlivecz. chodzi mi aby zalogować się na swoim koncie i mieć swoje filmy, subscrybcje i playlisty.

Już doszedłem do tego, źle wpisywałem nazwę, trzeba wpisać ten ciąg znaków z paska www.youtube.channel. !!! i tu jest nasza nazwa !!! oczywiście po zalogowaniu.
Było by ok gdyby bylo widać moje subscrybcje a tu tylko playlisty.
 
Ostatnia edycja:

coobah

Member
Bez reklam
@broda, pisząc o wgraniu MOS miałeś na myśli te komendy:

cd /tmp
wget http://www.moservices.org/mos3/install
chmod +x install
./install

To nic nie da, niestety.
Na początku grudnia pisałem z kolegą @dobosz23, który mocno w tym siedzi...
Stanęło na tym, że potrzebne jest narzędzie do rozpakowania i spakowania softu - squashfs w wersji 4.0.
Jak masz czas drążyć ten temat to poszukaj info/metod itp. :)
 

roxy2

New member
Witam,

od dzisiaj jestem posiadaczem R6S Pro. Nawet zakupiłem go na podanym na forum linku. Muszę przyznać, że przesyłka przyszła bardzo szybko, ok. 1.5 tygodnia.

Mam jednak pewien problem. Po podłączeniu urządzenia do prądu widzę ładną diodę, która świeci na czerwono. Próbuję włączyć urządzenie pilotem ... i nic. Po prostu nic się nie dzieje. Zastanawia mnie, czy ktoś może miał podobny problem.
Moim zdaniem to właśnie pilot mi nie działa, choć tak naprawdę urządzenia jeszcze nie udało mi się włączyć. Oczywiście próbowałem z różnymi bateriami. Nawet wkładałem je odwrotnie, bo w końcu produkt przyszedł z samych Chin i kto wie, czy + oznacza +, czy też może -.

Niestety nie mogę w ogóle włączyć urządzenia. Na samym urządzeniu nie ma również żadnego (mechanicznego) włącznika, co nie?

Jeśli ktoś z Wrocławia lub okolic mógłby użyczyć swojego pilota, albo gdybym chociaż mógł podjechać do kogoś i przetestować swoje urządzenie, czy rzeczywiście chodzi tutaj o pilota, to byłbym bardzo wdzięczny.

Czy dobrze łudzę się, że jeśli tu tylko chodzi o pilota, to uda mi się to rozwiązać jakimś uniwersalnym zastępnikiem?

Pozdrawiam
Rafał
 

coobah

Member
Bez reklam
a ja kupiłem od Chińczyka i też jestem bardzo zadowolony..
Tym bardziej, że niemal 200 złotych zostało w kieszeni ;)
 

roxy2

New member
Witam,

dziękuję za wsparcie. Jakoś wcześniej nie znalazłem w tym wątku niczego na temat odradzania kupowania u Chińczyków, więc kupiłem.

Mam wrażenie, że to ja zawsze jestem ten pierwszy, który ma problemy.

Napisałem do sprzedawcy i dostałem taką odpowiedź:
Hello, dear friend,
Hello, dear friend, I am so glad to hear from you, thanks for your buying.
Friend, please don't be worry, if there is any problem, i will try my best to help you with this.
Would you please tell me if there is a indicate light on the remote, will it turn green or red?
Waiting for your reply.
Have a good day!
yours sincerely,

Wydaje mi się, że rozumiem angielski, ale wolę was spytać. Czy wy macie jakieś światełka na pilocie?
Na moim nie ma żadnej diody. A jak jest u was?

--
Rafał
 

broda1725

New member
Bez reklam
Witam,

od dzisiaj jestem posiadaczem R6S Pro. Nawet zakupiłem go na podanym na forum linku. Muszę przyznać, że przesyłka przyszła bardzo szybko, ok. 1.5 tygodnia.

Mam jednak pewien problem. Po podłączeniu urządzenia do prądu widzę ładną diodę, która świeci na czerwono. Próbuję włączyć urządzenie pilotem ... i nic. Po prostu nic się nie dzieje. Zastanawia mnie, czy ktoś może miał podobny problem.
Moim zdaniem to właśnie pilot mi nie działa, choć tak naprawdę urządzenia jeszcze nie udało mi się włączyć. Oczywiście próbowałem z różnymi bateriami. Nawet wkładałem je odwrotnie, bo w końcu produkt przyszedł z samych Chin i kto wie, czy + oznacza +, czy też może -.

Niestety nie mogę w ogóle włączyć urządzenia. Na samym urządzeniu nie ma również żadnego (mechanicznego) włącznika, co nie?

Jeśli ktoś z Wrocławia lub okolic mógłby użyczyć swojego pilota, albo gdybym chociaż mógł podjechać do kogoś i przetestować swoje urządzenie, czy rzeczywiście chodzi tutaj o pilota, to byłbym bardzo wdzięczny.

Czy dobrze łudzę się, że jeśli tu tylko chodzi o pilota, to uda mi się to rozwiązać jakimś uniwersalnym zastępnikiem?

Pozdrawiam
Rafał
Sprawdź dokładnie pilota, jak ? weź telefon komórkowy i włącz kamerkę, aparat i zobacz czy jak naciskasz któryś klawisz na pilocie świeci dioda IR w pilocie (oczywiście na ekraniku telefonu). Jak nie to uwalony pilot chodź wątpię. Gdyby tak to zawsze możesz kupić pilota uniwersalnego ja tak zrobiłem od razu (wygoda) pilota mam Logitech 200i.
Ja kupiłem u chinczyka i wszystko było wporzo. A co do reklamacji to nie problem bo gdyby coś to wysyłka to nich ok 30zł oczywiście mówię o jakiejś głębszej awarii.

Edit: No właśnie o tym ci właśnie pisał sprzedawca abyś sprawdził pilota, jak ? napisałem wyżej daj znać. A co do uczciwości sprzedawców z chin to są bardziej uczciwi niż niektórzy nasi.
 
Ostatnia edycja:

coobah

Member
Bez reklam
Tak jak @broda1725 napisał, sprawdź w ten sposób pilota czy wysyła sygnał...
Co ciekawe: u mnie "światełko" pilot wysyła w kolorze niebieskim... (sprawdziłem i na telefonie i w aparacie FZ150).
Albo jestem daltonistą, albo producent coś pozmieniał :)

Odnośnie zakupów: kilka paczek przyszło do mnie już z Chin, Hongkongu, Singapuru i zawsze kontakt ze sprzedawcą był idealny. Szybkie i rzeczowe odpowiedzi na maila to chyba u nich norma..
 

rleon

New member
problem z restartem po instalacji

Witajcie,
dopiero co dołączyłem do forum bo problem mnie do Was przywiał :/
Przestudiowałem chyba wszystko co było dostępne i choć znalazłem jeden post o podobnym problemie do mojego, to rozwiązania niestety nie trafiłem.

Potrzebuję pomocy bo mnie coś trafi zaraz:

Chodzi o problem po mojej próbie zainstalowania nowego softu.
Według wszystkich wskazówek poprzez restart trzymany i włączony power zaczynam instalcję.
USB z plikiem instal wsadzony, trzymam restart, włączam power, trzymam trzymam trzymam, pojawia się komunikat "wait for instal USb..." nadal trzymam do momentu aż nie wyskoczy pasek zielony że się zaczyna instalować. Jak puszczełem wcześniej nie startowała instalacja, próowałem kilka razy. puszczam guzik, instaluje się, kończy się optymistyczną informacją o sukcesie instalacji, robi restart i DUUUUPA.
po po restarcie stoi na napisie "Egreat www itd"

Próbowałem oczywiście od oficjalnych softów

jak i innych.

kilkanaście prób i zawsze stoi zawieszony w tym samym miejscu. Sił i cierpliwości już brak :(

Co robię nie tak albo co zrobić jeszcze? poratujcie dobrą radą proszę
 

roxy2

New member
Tak jak @broda1725 napisał, sprawdź w ten sposób pilota czy wysyła sygnał...
Co ciekawe: u mnie "światełko" pilot wysyła w kolorze niebieskim... (sprawdziłem i na telefonie i w aparacie FZ150).
Albo jestem daltonistą, albo producent coś pozmieniał :)

Odnośnie zakupów: kilka paczek przyszło do mnie już z Chin, Hongkongu, Singapuru i zawsze kontakt ze sprzedawcą był idealny. Szybkie i rzeczowe odpowiedzi na maila to chyba u nich norma..

Dzięki za to. Nie miałem pojęcia, że w ten sposób można to sprawdzić.
Okazuje się, że mój pilot wysyła sygnał non-stop. Gdy próbuję coś nacisnąć, to czasem sygnał się przerywa (zob. plus.google.com/photos/117044615751703460821/albums/5972188839524911297?authkey=CLGD0PTJ-bvMWA ). Szkoda tylko, że ten sygnał nie pochodzi z czerwonego klawisza, który włącza urządzenie :-(

Wciąż nie wiem jak je włączyć. Chyba jutro podjadę do HumanMedia.
 

rleon

New member
Egreat R6S nie wstaje po instalacji

Witajcie,
dopiero co dołączyłem do forum bo problem mnie do Was przywiał :/
Przestudiowałem chyba wszystko co było dostępne i choć znalazłem jeden post o podobnym problemie do mojego, to rozwiązania niestety nie trafiłem.

Potrzebuję pomocy bo mnie coś trafi zaraz:

Chodzi o problem po mojej próbie zainstalowania nowego softu.
Według wszystkich wskazówek poprzez restart trzymany i włączony power zaczynam instalcję.
USB z plikiem instal wsadzony, trzymam restart, włączam power, trzymam trzymam trzymam, pojawia się komunikat "wait for instal USb..." nadal trzymam do momentu aż nie wyskoczy pasek zielony że się zaczyna instalować. Jak puszczełem wcześniej nie startowała instalacja, próowałem kilka razy. puszczam guzik, instaluje się, kończy się optymistyczną informacją o sukcesie instalacji, robi restart i DUUUUPA.
po po restarcie stoi na napisie "Egreat www itd"

Próbowałem oczywiście od oficjalnych softów

jak i innych.

kilkanaście prób i zawsze stoi zawieszony w tym samym miejscu. Sił i cierpliwości już brak

Co robię nie tak albo co zrobić jeszcze? poratujcie dobrą radą proszę
 
Do góry