Dylemat w wyborze nośnika twardy dysk a Memory Stick HDR-SR12E a HDR-CX11E

pciborow

New member
WITAM WSZYSTKICH FORUMOWICZÓW
Mam zamiar kupić kamerę tylko teraz stoję przed wyborem pomiędzy HDR-SR12E a HDR-CX11E, główną różnica tych kamer jest nośnik zapisu twardy dysk a Memory Stick i tak naprawdę nie wiem która by była dla mnie lepsza ponieważ to będzie moja pierwsza taka zabawka :D i nie mam wyrobionego na ten temat swojego zdania.
Czy moglibyście wypisać plusy i minusy pomiędzy tymi nośnikami, kamerami
-czy jest jakaś różnica w zapisie jakości nagrania,
-w który przypadku szybciej można zrzucić nagrania do kompa,
-jak wygląda pobór energii,
-który nośnik jest bardziej awaryjny

Jeśli chodzi o pojemność to uważam że 2xMemory Stick 16 GB wystarczy mi na wszystko. A może ktoś widzi istotne różnie pomiędzy tymi dwoma kamerami porównać je można na sony.pl lub ktoś może polecić jakąś kamerę lepszą w tej klasie cenowej innego producenta.
pozdrawiam


Różnice sr12e a cx11e
Cytat z wątku: Uśmiechnij się: więcej radości dzięki kamerze Handycam® HDR-CX11E z trybem Full HD

CX11E-Okrojony model SR11/12 o wizjer, dysk twardy, wyjście zewnętrznego mikrofonu, wyjście słuchawkowe. Dodano funkcję typowo marketingową "rozpoznawanie uśmiechu", jeszcze mniej warta niż "rozpoznawanie twarzy". Zalety, niższa cena, mniejsza waga, mniejsze gabaryty​
 

pciborow

New member
Patrzę że nikt mi chyba nie pomoże :cool: jadę dziś obadać je na żywo więc prawdopodobnie wybiorę tą która mi się spodoba bardziej wizualnie :grin:
 

pciborow

New member
Dzięki za odp ale w tych wątkach są opisane wszystkie nośniki i nie ma nic o konkretnym wyborze twardy dysk a karta pamięci, sr12e a cx11e :)

Po obejrzeniu tych 2 modeli bardziej mi się podoba hdr-cx11e jest mniejsza lżejsza i jak dla mnie lepiej leży w dłoni :) minusem jest to że nie ma wizjera ale to jest moja pierwsza kamera i tak naprawdę nie wiem czy jest mi on potrzebny może ktoś mógłby się podzielić swoją opinią na ten temat czy wizjer się przydaje czy też można się obejść bez niego. No i dalej jestem nie zdecydowany czy wybrać ten model co bardziej się podoba czy ten co jest trochę bardziej rozbudowany. Dodam że jestem bardziej za kartą pamięci niż za twardym dyskiem.:cool:
 

wojti12

New member
tak ciekawostka
ja kupilem cx12 w usa
i dokupilem MS 16GB

ustalilem jakosc HQ i pokazuje ze nagra 236min filmu - mysle ze to super
oczywiscie HD

co do samej kamerki - bardzo fajnie lezy w dloni
najlepiej wez obie i sam dokonaj wyboru
 

WiruSSS

New member
co ty oczekujesz ze ci każdy bedize pisać co wybrał ?? :hmm: ..przecież każdy ma inne praferencje więc weź poczytaj o wadach i zaletach i wybierz to co ci najbardziej odpowiada.:roll:
 

bemx2k

New member
Co tu duzo gdybac . . . .
w cenie Sony HDR-SR12E masz nowy model
Canon'a HG20 zapisuje na dysk i na karta SD
do tego w najlepszej jakosciowo opcji posiada bitrate 24Mbit/s
ktory zapewnia widocznie lepsza jakosc niz HDR-SR12E potrafi pomarzyc .

no comment

wybor jest prosty

ZaKup Soniaka na karte memorystick duo pro ktore sa srednio 80% drozsze od SDHC , sadomacho / masakra .
 

Raschey

New member
Ja chciałem kupić SR11 lub SR12 przed wakacyjnym wyjazdem do Egiptu ale pojechałem ze starą kamerą Sony na miniDV.
Żona zobaczyła jaki kloc jest z SR to popukała się w głowę.Ta kamera jest za wielka do amatorskich zastosowań.
Teraz widzę że wyszła CX11 i chyba ją zanabędę bo jest już w "normalnych" rozmiarach a jakością nie ustępuje SR11/12.Ma też normalny ekranik który nie będzie działał jak lusterko.Życzę powodzenia podczas filmowania w pełnym słońcu w Egipcie z takim lustrzanym LCD.CX11 ma matowy wyświetlacz który sprawdza się bardzo dobrze nawet w pełnym słońcu (sprawdziłem na swojej).
Z tego też powodu nie ma znaczenia dla mnie argument o braku wizjera i tak z niego nie korzystam.
 

pciborow

New member
No to decyzja zapadła kupuję cx11e jest mniejsza lżejsza lepiej wygląda:) nie ustępuje jakością nagrań od sr12e, jest na karty co jest przyszłością :) a bez wizjera też da się żyć :) prawdopodobnie kupię ją w weekend to się podzielę swoimi pierwszymi doznaniami :D
 

Gucio50

New member
Bez reklam
wojti12 napisał:
... ... ze wizjer przechodzi do lamusa
wyswietlacz wystarcza .... ...

Za wyjątkiem gdy w zimie w słońcu filmujesz na oświetlonym stoku, wtedy w wyświetlaczu nic nie widać :p

Kamera bez wizjera jest po prostu tańsza i tyle :confused:
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
mam cx7 super sprawa na karty, jest lekka nie jak te z dyskiem, karte mozna szybko wyjac zgrac mozna tez uzyc photobanku,
mysle ze 2x8 GB arta wystarczy do wszystkiego, kamera na karte zasilania nie ciagnie duzo, ja polecam ten nosnik

jak kupisz ponagrywasz daj znac, bo zastanawiam sie czy za jakis czas nie wymienic swojej na nia.

wizjer no w wiekszosci przypadkow nie przydal by mi sie, raz mialem problem bylo mocne sloncze i ryba pod woda, ktora chcialem nagrac i tu mialem problem ciezko bylo ja zobaczyc, ale co do potrzeby wizjera przekonam sie na majorce jak bede.
 

pciborow

New member
Już zamówiłem w tym tygodniu na pixxass.de zrobiłem transfer i teraz pozostało mi tylko czekać na przesyłkę podejrzewam że do końca następnego tygodnia przyjdzie jak coś nagram to podzielę się swoimi wrażeniami pozdrawiam
 

pciborow

New member
Otrzymałem kamerę tydzień po złożeniu zamówienia i jeszcze nie oglądałem filmików w Full HD bo muszę dokupić kabelek hdmi a już jestem zachwycony jakość filmów jak dla mnie jest zajefajna:D, nie żałuję swojego wyboru:cool: i dzięki za odp na mój wątek. Teraz czas przyszedł na akcesoria :D kupiłem dziś na ebay 2xMS pro duo 8gb( na tej w zestawie 4gb można nagrać około 30 min filmu w Full HD) i zastanawiam się jeszcze nad mocniejszą baterią, filtrem polaryzacyjnym i być może obiektywem szerokokątnym oraz dodatkową lampą:grin:. Wrzucę jakiś materiał jak coś konkretnego nakręcę bo teraz nie miałem jeszcze czasu.

ps. polecam sklep pixxass.de zamawiałem do Irlandii i paczkę otrzymałem bez żadnych problemów po 7dniach od złożenia zamówienia i w moim przypadku oszczędziłem 200E ponieważ o tyle drożej tu kosztuje:grin:
 

Jas Ko

New member
Witam
Ja właśnie otrzymałem Sony DCR-SR65 (sciągnięta ze USA) i uważam ze zrobiłem bardzo udany i trafny wybór. To moja pierwsza kamera i na początek nagrywanie w standardzie SD powinno wystarczyć. Kamera jest mała, mieści się w kieszeni marynarki lub duzych spodni. Zapis na dysk twardy (40 GB) w zależności od ustaiwnia wystarczy na nagranie od 10 HQ, do 25 godzin filmowania LP. Dodatkowo ma mozliwośc zapisu na karty Memory Stick. Jak narazie zauważalnym minusem jest mała pojemność baterii, wystarcza na ok. 1 do 1,5 godziny ciągłego nagrywania lub odtwarzania.
Pozdrawiam
 

rufus1988

New member
Witam, i jak użytkowanie tej kamer?? (cx11) jakieś spostrzeżenia?? stoję przed wyborem. . .sr11/cx11. . .bardzo prosze o wyrażenie jakiegoś dłuższego zdania;p :) pozdr.
 

pciborow

New member
Jestem zadowolony w 100% :), wszystko jest spoko, kamerka jest mała i poręczna co jak dla mnie po kilku godzinach użytkowania jest dużym plusem:), miałem okazję wypróbować kamerę nad morzem na plaży przy upałach i w słoneczne dni w takich momentach wcześniej wspominany wizjer by się przydał bo w takich warunkach nie dokładnie wszystko widać na wyświetlaczu i trochę ciężko się filmuje ale da się przeżyć:) i ze względu na rozmiar nie zamieniłbym jej na sr11, jak na razie mam jeden akumulator i jak ktoś potrafi się zorganizować to myślę że wystarcza w 100% chyba że ktoś wybiera się na dłuższe filmowania i nie ma gdzie doładować akumulatorka :).
W zestawie dostaje się kartę 4GB Memory Stick PRO Duo Magic Gate Mark2 i w instrukcji była informacja że do kamery pasują karty z oznaczeniam Mark2 i bez Mark2 ja dokupiłem dwie karty pamięci 8GB SanDisk Memory Stick PRO Duo Magic Gate bez Mark2 i teraz mam mały problem że jak włączam kamerę lub przełączam z filmowania na fotografowanie to pojawia się na 8 sekund komunikat na cały wyświetlacz że "na tej karcie może być problem z zapisem lub odtwarzaniem...." i to trochę utrudnia filmowanie więc polecam karty z mark2 chyba że to nie jest powód tego komunikatu ale ja innego powodu nie znalazłem.:)

Ps. dodam jakieś próbki tylko nie wiem kiedy bo ostaynio jestem zabiegany :)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
jak bylo mocne sloncze wylaczylem ekran lcd i dorze bylo widac
ja tez kupilem 2x 8GB, ale jedna w usa rok temu, a ostatnio 3tyg temu zero problemow ale mark2, karty dobre trzeba kupic w koncu to film jedem w zyciu :)
 
Do góry