Dylemat w wyborze nośnika twardy dysk a Memory Stick HDR-SR12E a HDR-CX11E

piero1

New member
Ps. dodam jakieś próbki tylko nie wiem kiedy bo ostaynio jestem zabiegany :)[/quote]

Z niecierpliwością czekam na jakieś obiecane próbki z twojej hdr-cx11e. Sam chcę kupić hdr-cx11e , na ile czasu starcza karta 4Gb i czy na pewno musi być karta Mark2.
 

pciborow

New member
A więc tak karta 4gb starczy na 27min full HD a czy na pewno musi być Mark2 to nie wiem ja kupiłem bez tego oznaczenia i jak wcześniej wspominałem jest trochę lipa, podejrzewam że z Mark2 nie miałbym takiego problemu. Może jak ktoś wie to niech wyjaśni co to za oznaczenie Mark2 bo nie mam pojęcia.:grin:


Dobra a teraz obiecany próbki z mojej kamery trochę późno ale tak wyszło:-D, trochę ręka mi się trzęsła ale to jeden z pierwszych moich filmów,


Kamera: Sony HDR-cx11e
Długość filmu: 1min42s
Jakość: Full HD
Rozmiar: 2008mb
Typ pliku: Plik MTS
Temat: Kaczki i łabędzie na stawiku:grin:
Pliki:
rapidshare.com/files/148424255/00001.part1.rar
rapidshare.com/files/161568754/00001.part2.rar
rapidshare.com/files/161580679/00001.part3.rar

ps. prosiłby o potwierdzenie jak ktoś ściągnie czy jest wszystko ok
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
tak daje rade, chociaz ja mialem problem ze zgraniem pierwszego, ale jest OK
masz moze statyw i obiektyw szerokokatny?
pytam z czystej ciekawosci
 

Zulafan

New member
Obejżałem ten filmik i zdenerwowało mnie to, ze w momencie ruchów kamerą pojawiały się poziome paski. Czy tak jest z każdą kamerą?? Jeśli nie to napiszcie jaka kamera HD tego nie robi??
 

bemx2k

New member
Zulafan

Video bylo nagrane z przeplotem albo cos nie teges z twoim playerem .
Zazwyczaj mozna nagrywac 25p ( bez przeplotu) i 50i z przeplotem
50i daje lepsza plynnosc ruchu ,
a 25p lepsze ''swiatlo'' gdy go jest za malo ,to tak w skrocie .


Update:
Sciaglem wprawdzie tylko pierwszy plik ,i po ogladnieciu pierwszych 45 sekund moge stwierdzic ze nagranie jest z przeplotem .
Koledze dosc ostro reka chodzila , ;)
tak jak by trzymal kamere jedna reka , pewnie po paru godzinach treningu dojdzie do wprawy .
Oczywistym jest rowniez ze jechal na Automacie stad widoczne problemy z Balansem bieli
( widoczny na labedziup po wyjsciu z wody przebarwienie bialego ) ,
moj Canon robi te same psikusy na automacie .
 
Ostatnia edycja:

Seba_Fan

New member
Bez reklam
no fakt jak obejrzalem nagranie, to az mi sie nie chcialo do konca ogladac, latanie kamera zoomem, przy obrocie strasznie to wygladalo, no ale trzeba sie wprawic, albo statyw, bo tak to cos okropnego do ogladania, trzeba duzo cwiczyc, tez mam te problemy i zeby dobre ujecie zrobic to tylko ze statywu.
Co do nagrywania dodam to wszystkie nagrywaja z przeplotem czy 50i czy 60i
 

bemx2k

New member
W plenerze , do nagrywania widokow/przyrody
STATYW Obowiazkowo ,naprawde jak sie pozniej oglada to zalatuje profesionalizmem .
 

pciborow

New member
To był jeden z pierwszych moich filmów więc jeszcze nie wiem jak nakręcić dobry film:cool: ale jak się jeszcze pobawię to nie będzie źle :p a statywu i obiektywu szerokokątnego jeszcze nie ma ale może se sprawie jeszcze w tym roku :D pozdro dla wszystkich zainteresowanych
 

Zulafan

New member
A mógłby mi ktoś powiedzeć co daje obiektyw szerokokątny??
Czy to jakaś zmaina w obrazie czy co? No i ile takie cacko do SR11E kosztuje ??
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
daje ze masz wiekszy horyzont widoku,
to jak cos znajdziesz ciekawego to daj znac bo mnie tez interesuje i dobrze jak zrobisz ujecie, to co ja widzialem to kuliste nagranie a cos takiego mi nie odpowida, statywy ogladalem i juz nie wiem ktory, moze z pilotem lepiej
 

Zulafan

New member
No ale przecież kamera HD i tak nagrywa w 16:9 nie ??
No a przecież szerzej nie nagra chyba. Ja tu chyba czegoś nie rozumiem. Może mi tu ktoś wytłumaczyć, lub pokazać jakiś filmik z szerokokątnym i zwykłym obiektywem. Byłbym bardzo wdzięczny
 

huling

New member
Zulafan napisał:
No ale przecież kamera HD i tak nagrywa w 16:9 nie ??
No a przecież szerzej nie nagra chyba. Ja tu chyba czegoś nie rozumiem. Może mi tu ktoś wytłumaczyć, lub pokazać jakiś filmik z szerokokątnym i zwykłym obiektywem. Byłbym bardzo wdzięczny
No właśnie nagra szerzej. Ale nie zmienią się proporcje obrazu (16:9). To jest tak jakbyś miał zoom na -0,7. Czyli "oddali" ci obraz jeszcze bardziej niż jakbyś miał zoom na zero.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
a ile samochod kosztuje !

przeciez sa rozne i rozne ceny, tu wlasnie mowa cos dobrego za odpowiednia cene, staraj sie czytac a nie tylko zadawac pytania i czekac na odpowiedz.
 

pciborow

New member
Dla zainteresowanych umieszczam plik ze zdjęciami zrobionymi w trybie foto i podczas filmowania w paczce znajduje się 9zdjęć podczas filmowania i 7 w trybie foto
rapidshare.com/files/173620120/zdj__281_cia_HDRCX11E.rar
:)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
zna sie ktos na statywach, mam jeden ale lipny, za to widzialem w sklepie dosc fajny, no dwa jak na razie
Velbon DF-40
Velbon C-400
i powiem ze te dwa mi sie podobaja, z tego co widzialem to model c-400 jest do kamer, mial ktos doczynienia z jakimis fajnymi statywami w przedziale 100-200zl do kamerki na karte i nie za ciezki, dzwigac mi sie nie chce, a te maja wage 1-1,5 kg
 
Do góry