duzy tv 55-70

Seba0406

New member
Witam chciałem sobie sprawic nowy tv obecnie posiadam Sharp LC 46XL2E teraz chciałbym cos wiekszego cena tak do 8000zł

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5 metry
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju? z prawej strony słabo
7. Jaki masz obecnie telewizor? Sharp LC 46XL2E

8. Co chcemy aby telewizor posiadał? świetny obraz, wifi, ładny wygląd,3d
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? tuner tv telewizji n z kanałami hd
10 .Jakie urządzenia? PS3 komputer do filmów mkv 1080p
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 4
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? bez preferencji
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport, filmy,przyrodnicze
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? czasami
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? sporadycznie, 1-2 razy w tygodniu
16. Preferencje co do marki? brak
17. Preferencje co do wielkości? no właśnie.... myślałem o 55'' najmniej może być więcej jak dostane coś dobrego w tej cenie
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? cena :wink:
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Częściej wieczorami.
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? hmmm..... myślałem o 8 tys., ale jeśli naprawdę bardzo warto wydać to w grę wchodzi kwota do 10 tys.
21. Czy telewizor ma mieć 3D ? tak musi byc

Czekam na wasze propozycje i prosił bym jak można napisać kilka słów o polecanym modelu dziękuje bardzo za pomoc
 
Ostatnia edycja:

Seba0406

New member
ROMAN38 dzięki za propozycje poczytam o tej plazmie ale chciałbym LCD może KIKI pomoże co jest warte uwagi za takie pieniądze
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Do takich potrzeb skorzystałbym z prezentacji w domu:
Sharp 60 LE 840 lub Sharp 60 LE 830
Philips 55 PFL 7007
Panasonic 55WT50
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Przy tej odległości polecał bym mimo wszystko zostać przy 55", bo możesz żałować wyboru większego.

Z ciekawych modeli - to co podał kiki, a dodatkowo jeszcze Sony 55 HX850 i Toshiba 55YL863
 

Kapral_Hicks

Klub HDTV.com.pl
vip
Jak używasz komputera z PC to zasugeruje tylko że philips i sony i niektóre modele samsunga jedynie zagwarantują obsługę kolorów 4'4'4 (a właściwie wszystko na pc masz w tym standardzie), ja na sharpie bardzo odczuwam brak tego ficzeru, różnica jest dość znaczna.

Ogólnie Roman dobrze zasugerował z ST50, miał byś topowy obraz i dużą przekątną (po przejściu z sharpa wydało by Ci się że kolorów przybyło, bez kitu), jednak plazmy panasa też nie mają obsługi 4'4'4.

http://www.avsforum.com/t/1381724/official-4-4-4-chroma-subsampling-thread#post_21392263

Tutaj możesz trochę o tym poczytać. To trochę śmieszne że tak poważnych rzeczy nikt nie bierze pod uwagę w recenzjach a jak ktoś używa PC z tv jest to po prostu MUST.
 
Ostatnia edycja:

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Nie bierz 55", ja mialem kiedys przy niecalych 4m 55" i juz jak trafil do mnie wiedzialem ze malo, bierz 60" i sluchaj praktykow, potem podziekujesz.
 

Seba0406

New member
Do takich potrzeb skorzystałbym z prezentacji w domu:
Sharp 60 LE 840 lub Sharp 60 LE 830
Philips 55 PFL 7007
Panasonic 55WT50
jakby nie to ze mieszkam w UK to już byśmy się umawiali na prezentacje:)
wszystkim dziękuję bardzo za propozycje na pewno mi bardzo pomogą w wyborze jak ostatnio z Sharpem który działa do dzisiaj
A jeszcze jedno pytanko ta PLAZMA to się nadal wypala czy to już nieaktualne w dzisiejszych modelach
 

Seba0406

New member
Mam pytanko bo jak wspominałem mieszkam w Uk i tu ten model ma takie oznaczenie i opis na stronie Sharp United Kingdom - Sharp

AQUOS LED Quattron LC-60LE841E

• Full-HD LED Quattron (1920 x 1080 x 4)
• Full LED Backlight
• 3D-ready including conversion of 2D to 3D (glasses optional)
• Active Motion 400 and Scanning Backlight 200 technology reduces crosstalk
• Built-in Freeview HD tuner
• AQUOS NET+ to see the latest movies with Video on Demand
• Media function plays back videos, photos and music from your home network
• TimeShift-ready to enable pausing of live digital TV (requires USB device)
• 4 HDMI inputs (featuring 1x ARC and 4x 3D)

chodzi mi o to Full LED Backlight czy to znaczy ze podświetlanie nie jest krawędziowe tylko na całej matrycy
 

kreczek

New member
Podepnę się pod ten wątek, jako że mowa o Sharpie. Miałeś możliwość pobawić się tym telewizorem Kiki ? Szukałem jakichś recenzji w sieci i nie znalazłem nic interesującego poza informacją, że się pojawił na rynku.

Sam stoję przed dylematem, preferencje mam podobne do Seby (Cyfra+ i PS3, sport, filmy, HD), może poza podłączaniem kompa do TV. Odległość od ekranu ok. 5m przy pomieszczeniu wielkości 30m/55m (salon połączony z jadalnią, TV w pierwszej części, aczkolwiek można podglądać również z jadalni)

Rozpatrywałem szereg modeli, również plazmy, 55ST i 55VT50 (nie ma problemu nadmiernego słońca), dodatkowo Sony 55HX850. Modeli 6007 i 7007 Phillipsa w tej wielkości nie miałem okazji zobaczyć na własne oczy, a Samsung i LG nie biorę pod uwagę.

I teraz pytanie, które zmieniło trochę moje zapatrywanie na zagadnienie w momencie kiedy natknałęm się na Sharpa, czy 55 cali przy tej odległości to nie będzie zbyt mało ? 65 cali nie zmieszczę, mam stosunkowo wąską ścianę przy której staną też kolumny, a nie chciałbym wciskać ich na styk... Te 60 cali byłoby chyba optymalne, tyle że nie chciałbym decydować się na zakup nie widząc TV na oczy w momencie kiedy nie ma żadnych recenzji na jego temat. Opinie tych, którzy widzieli go na żywo, ew. linki do testów/recenzji mile widziane.

A może 60LE830, zawsze 2k w kieszeni jeśli nie ma większych różnic, bądź 55VT50... Ech... Tymczasem ruszam w objazdówkę po media marktach i saturnach, być może uda się go gdzieś utrafić.
 

Seba0406

New member
Kiki a co powiesz żeby dodać troszkę kasy i kupic ten model LC-70LE836E
bo tego LC-60LE841E nie mogę nigdzie dostać w UK
Jakie są różnice miedzy nimi ( poza tymi 10 calami ) który daje lepszy obraz?
Jak ty byś zrobił dołożył byś do LC-70LE836E
 
Ostatnia edycja:

Seba0406

New member
nikt mi już nie pomoże wszyscy na urlopach czy brak czasu:)
zastanawiam się jeszcze na Samsung UE65ES8000 ale on ma krawędziowe podświetlanie
Może ktoś ma tego LC-70LE836E w domu i podzieli się opinia
 

Seba0406

New member
Witam byłem w sklepie zobaczy na żywo tego LC-70LE836E i UE65ES8000
Sharp zabija wielością a Samsung wyglądem.
Poczytałem troszkę o tym Sharpie i on niema local dimming czy to duży problem
Może pomogli byście mi i napisali jakie są plusy i minusy tych dwóch tv i który wy byście wybrali, który będzie miał lepsza jakość obrazu.
Po prostu napiszcie który lepszy waszym zdaniem.
Chyba ze są jakieś inne tv tej wielości minimum 60 cali najlepiej full Led podobno LG robi full led
Ma może ktoś takie plansze testowe żeby wzuci na pendrive i przetestować tv w sklepie.
 

Seba0406

New member
Kiki a co myślisz o tej nowej serii Sharpa xl9 może lepiej poczekać te kilka miesięcy i kupić nowy model widziałem zdjęcia bardzo mi się podoba to tak jakby wygląd Samsunga z wielkością Sharpa.
 

Seba0406

New member
Hej mam okazje kupić Sony KDL-65HX923 z 5 letnia gwarancja 2 pary okularów i kamera oczywiście w zestawie 250 funtów drożej niż ten Sharp co wy na to.
Kiki miałeś odczynienia z tym Sony jak byś porównał który lepiej zaświeci twoim zdaniem.
Przy takiej ofercie stawiał byś dalej na większego Sharpa.
A takie pytanko Kiki jaki masz tv teraz w domu:)
Dziękuje wszystkim za pomoc.
 
Do góry