Dolby Atmos, co to??

musti

Banned
Klipsch robi zarówno z ruchomym wysokotonowym jak i całym głośnikiem regulowanym, choć w dość małym zakresie. Wydaje mi się, ze jeszcze u kogoś widziałem takie rozwiązanie.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mój kumpel ma chyba coś takiego jak Ty jeśli chodzi o głośniki MA i on sobie podwiesił 2 szt i używa je jako 6 i 7 kanał - także i tak można jak ktoś ma parcie na 7.1 :) i efekt jest odczuwalny - wg mnie nawet lepiej coś takiego gdy głośniki 4 i 5 są blisko 6 i 7 ... w tym wypadku słychać wyraźniej to co leci z tych dodatkowych głośników - mowa o filmach w 7.1.
 
Ostatnia edycja:

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
dolby atmos to lekka zciema dlaczego

sciezka na płycie blu ray jest nagrana w systemie 7,1
Atmos to meta dane ukryte w strumieniu a nie nagrane osobno ścieżki. Sprze obsługujący Atmos czyta dane i dekoduje. Sprzęt nie obsługujący niczego nie "widzi" i odtwarza tradycyjnie.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
U mnie jest inne rozwiązanie. Kopułka nie jest centralnie położona, lecz asymetrycznie, jest nieruchoma, lecz cały głośnik można oczywiście obracać względem osi. Niskosredniotonowy zaś jest pod kątem. Dodatkowo na każdym głośniku są dwa przełączniki do bardziej skupionego lub rozproszonego dźwięku oraz do podbicia tweetera o 3 dB. Wszystko zależy do odległości i kata względem słuchacza.
 

Attachments

  • 0_0_productGfx_42324608 (Medium).jpg
    0_0_productGfx_42324608 (Medium).jpg
    24,6 KB · Wyś: 56
  • DSC07866 (Large).jpg
    DSC07866 (Large).jpg
    38,3 KB · Wyś: 43

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Niewątpliwie plusem są kopułki, ja jestem tylko ciekawy, jak wyglądałoby zestawienie tych głośników z zabudowie (poprawnie wykonanej) i dopasowanymi "kopułkami".
Co do samej kierunkowości, to tutaj jakoś bym się nie ekscytował, to "tylko" granie sufitowe, a nie stereo na froncie.
Podstawą dobrego brzmienia, jest właśnie odpowiednia zabudowa.
To tak jak montaż głośników na drzwiach w aucie, jak nie ma odpowiednich warunków (wytłumienie), to topowe głośniki zwyczajnie się wyłożą.
 

krzysztofradio

Well-known member
Bez reklam
Sam jestem ciekaw ja to będzie z tymi dedykowanymi "koszami". Na te obudowy czekałem od wakacji. Strasznie daleko ta Dania :)
 

Henry

Active member
Bez reklam
Poważnie zabrałeś się za temat, powodzenia :)
I fajnie jakbyś od czasu do czasu aktualizował temat, przyda się wielu osobom...
 

lobos

New member
Bez reklam
Zazdroszczę! Oczywiście tak pozytywnie ;-)
Załóż wątek w "Nasze zestawy" i na bieżąco wpisuj jak postępują prace.
Oczywiście wrzucaj też foty. Na pewno przyda się to wielu osobom, które planują pokój kinowy a mają mniejsze doświadczenie.
Poza tym zawsze są jakieś uwagi od siebie po zakończeniu prac.
Coś się zmieniło, coś ulepszyło nie koniecznie zgodnie z "normami" a całościowo wyszło świetnie :eek:k:
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Lobos dedykowany pokój kinowy bo to jest "mała różnica" :) w stosunku do kina domowego, które jest w użytkowym salonie..
 

ziku71

New member
Siema, mam denona x2000 i zestaw wharfedale 10.6 + 10.2 + 10CM. Warto pogonic x2000 i wziąć x2200 z atmosem?

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 
Do góry