Dolby Atmos, co to??

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Mógłbyś wstawić fotki jak to masz porozstawiane i po podłączane..;-)
Najpiękniej w świecie nie jest ale grunt że mogę testować ;)

Rafa@rafa jaka masz ustawiona konfiguracje glosnikow na ampie? Pytam nie bez powodu, bo np Onkyo 636 swiruje i ani front ani middle top nie daje dobrych efektow. Dopiero jak ustawisz na Atmos Enable (identycznie jak dla tych produkujacych dzwiek odbity od sufitu), wtedy pozycjonowanie dzwieku w demkach wydaje sie nabierac precyzji. Brzmi to dziwnie, ale troche spedzilem czasu nad tym i zmiana pozycji sluchacza nie daje tak dobrych efektow, jak zmiana ustawienia na Atmos Enabled.
Warto poprobowac jesli obecnie masz inaczej ustawione.

Ustawione mam jako middle top.
Może masz w złym miejscu zamontowane. Ja mam linie głośników z linią kanapy zrównane czyli minimalnie przed pozycją odsłuchową. Bardzo ładnie pozycjonuje dźwięk.

Na pewno wiele też zależy od kalibracji, dokładnie i w odpowiedniej kolejności ustawiaj mikrofon.
Ja ustawiałem 6 punktów pomiarowych.
 

Attachments

  • atmos1.jpg
    atmos1.jpg
    14,5 KB · Wyś: 109
  • atmos2.jpg
    atmos2.jpg
    12,9 KB · Wyś: 182

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Nie nie. Mam jak nalezy wg dolby white paper. Ale pokrecilem sie tez troche. Sptobuj sam, na plycie demonstracyjnej a zobaczysz jaka roznica
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Najpiękniej w świecie nie jest ale grunt że mogę testować ;)



Ustawione mam jako middle top.
Może masz w złym miejscu zamontowane. Ja mam linie głośników z linią kanapy zrównane czyli minimalnie przed pozycją odsłuchową. Bardzo ładnie pozycjonuje dźwięk.

Na pewno wiele też zależy od kalibracji, dokładnie i w odpowiedniej kolejności ustawiaj mikrofon.
Ja ustawiałem 6 punktów pomiarowych.

Dzięki za fotki, tylko właśnie mi chodziło o taką perspektywę aby było widać miejsce odsłuchu tj.sofe/fotel itd. względem głośników sufitowych. Jak byś mógł chociaż jedno takie zdjątko cyknąć...;-) ps. cosik mi się zdaję, że jesteś chyba pierwszy na forum z zamontowanym atmosem...;-)
 

Baltazar Gąbka

New member
Bez reklam
Najpiękniej w świecie nie jest ale grunt że mogę testować ;)
Ustawione mam jako middle top.
Może masz w złym miejscu zamontowane. Ja mam linie głośników z linią kanapy zrównane czyli minimalnie przed pozycją odsłuchową. Bardzo ładnie pozycjonuje dźwięk.
Na pewno wiele też zależy od kalibracji, dokładnie i w odpowiedniej kolejności ustawiaj mikrofon.
Ja ustawiałem 6 punktów pomiarowych.
Nawet producent tego nie przewidział :)
 

rafa@rafa

Active member
Bez reklam
Dzięki za fotki, tylko właśnie mi chodziło o taką perspektywę aby było widać miejsce odsłuchu tj.sofe/fotel itd. względem głośników sufitowych. Jak byś mógł chociaż jedno takie zdjątko cyknąć...;-) ps. cosik mi się zdaję, że jesteś chyba pierwszy na forum z zamontowanym atmosem...;-)

Drugie zdjęcie dobrze oddaje perspektywę. Z tyłu widać ściane przy której stoi kanapa. Jej front pokrywa się z linią głośników (kabel dobrze to pokazuje). Kanapa jest po środku a głośniki atmos są po bokach, poza kanapą i mniej więcej w linii frontów. Z tym że z lekkim przesunięciem do wewnątrz (instrukcja dolby podaje dokładną linie z frontami) bo efekt jest o wiele lepszy.
To przesunięcie testowałem dzięki czemu mam dodatkowe piękne dziury w suficie...ale działa lepiej
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Rafa@rafa
Zmien na chwile na ustawienie na Atmos Enabled (bez kalibracji) i zapusc dema dzungli i opadajacego liscia. Ciekaw jestem Twojej opinii.
 

Bipo

Active member
Bez reklam
Dziękuje za wyczerpującą odpowiedź, właśnie o to mi chodziło...;-). Czyli posiadasz dwa głośniki sufitowe przymocowane nie centralnie nad głowami a z przodu tj.nad nogami siedzącego na kanapie...;-) i lekko przesunięte względem frontów do środka..ok. Dzięki za info...;-)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Skąd wiesz??Już masz ten konkretny Atmos u siebie?? Miałeś opisać wrażenia jak pamiętam

Mam obecne wydanie Grawitacji i już kiedyś pisałem, że muzyka (sama ścieżka dzwiękowa) jest świetna.
Tym bardziej, kupie wydanie z Atmosem, a co do wrażeń, to jakoś nie mogę się zabrać, ale skrobne przy okazji coś więcej.
 

bubafat

Well-known member
Bez reklam
Filmow z referencyjnym 3D tez niewiele. Poprzednie wydanie (wersja 3D) miala moze ze 35GB. Nie wierze, zeby nowy dzwiek zajmowal tyle miejsca, zeby sie nie zmiescilo wszystko.
 

Nier

New member
Ciekawe czy Atmos się przyjmie na stałe, czy po wyjściu kodeka od DTS zostanie zepchnięty na ubocze tak jak to było z Dolby True HD ?
 
Do góry