dobry wzmacniacz

kamil91

New member
Panowie dzisiaj zamawiam Denona dra 700 + Wharfedale Diamond 9,3 w cenie 2750zł czy dobrze robię pan proponował mi też nada harmana ale harman odpada ze względu wyglądu a nada w kielcach nie mają .
 

arniparus

New member
Seba ... TY jakis chlopie toksyczny jestes ... kto tu mowi o 5 tys... zreszta niewazne nie o Ciebie tu chodzi ....

Co do tematu mozesz oczywiscie brac Denona i Wharfedale ale generalnie nie widze jakos tego polaczenia. Cena przyzwoita i sprzet tez ale ciekawszy do tych kolumn bylby juz ten HK. Pamietaj ze wyglad nie gra a i na dobra sprawe ten HK taki znowu straszny nie jest ;) Szczerze to skoro HK jest w Twoich oczach szkaradny to NAD by Cie zabil ;)

Przesluchaj chociaz Marantza w tym waszym sklepiku ....
 

kamil91

New member
Jeszcze nic nie zamówiłem bo kierownika nie było. Marantz to 6003 czy 7003 dużo się różnią ? A nad c 325 czy c 326 czy 352 ale z tym to go nie ma na allegro tylko jest używany w dobrej cenie 1200 i jest również c 372 za 2200 używany ale myśle że najlepiej bym zrobił jakbym dał sobie na wstrzymanie i obczaił te nady w Kielcach jak mają i te marantze. Mi głównie zależy by wzmacniacz był dynamiczny nie kół w uszy i oczywiście duża moc by w przyszłości podpiąć podłogówki gdyż teraz inny wydatek mi się szykuje i fundusze na granie są ograniczone. Z wyglądem główniem chodzi o vadera ale ja mu tłumacze że ten harman ma rezerwę prądową więcej wazy od denona i wogóle. A jak myślisz czy c 326 lepij gra od 700 ?a czy występuje on w kolrze tytanowym albo srebrnym czy coś innego niżgrafit bo do mebli to mi nie pasuje.
 
Ostatnia edycja:

byku80

New member
NADy w jasnych kolorach występują ale w tej wersji są tak niewyobrażalnie brzydkie że trudno znaleźć sprzedawcę, który zaryzykuje postawienie takiego urządzenia na półce :)) Moim zdaniem NAD daje rade ze wszystkim poza muzą typu "Prodigy". Ich bym chciał słuchać na Rotelu :) Mam bardzo dużą płytotekę (90% orginały) i zauważyłem że na słabszych nagraniach bardzo pada dynamika. Ten sam utwór na dwóch różnych płytach raz odtworzy bdb a raz słabo. Nie mam żadnych negatywnych odczuć przy słuchaniu np Rammsteina na tym urządzeniu. Z pewnością nie kuje w uszy, minimalnie ocieplony, dużo wybrzmień itp. Zespoły grające akustycznie brzmią jak na koncercie. 325bee, 326bee dla mnie na słuch nie do odróżnienia. Wyższych modeli nie słuchałem. W domu dobierałem interkonakta i dynamika istotnie zależała od podpiętego modelu. Z pewnością jest na rynku wiele urządzeń bardziej dynamiczych od Nadów.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
dla mnei nad jest do spokojnej muzyki, na dynamicznej sie wykladal, gdzies o tym pisalem jak mialem testy, ale kazdy ma swoje ucho, jak dla mnie nad jest za spokojny, choc dobrze gra jesli taka muzyke lubimy to jak najbardziej, ale jak sluchamy umcyk itd to odpada
 

kamil91

New member
A jak marantz 6003 albo 7003 gra ? W poniedziałek muszę dać odpowiedż w sklepie. Jednak przekonałem się do harmana gdyż uzmysłowiłem sobie że grał on z l890 a gościu twierdził że gra na 60 70 % mocy a to było tylko 50% i tak wogóle to ma więcej na kanał niż denon dra 700 denon ma 73 8ohm a harman 85 8ohm tak bynajmniej wynika z testów na audiostereo tam umieszczonych.
Który harman lepszy 3490 czy 980 ?
Sory że tak truje ale forum poto jest by pytać.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
a sluch masz poto by sluchac, to my kupujemy czy Ty
idz posluchac i wez to co Ci sie podobalo, ja bym dal zastawa i zabral dwie sztuki ktore sie podobaja do domu i nie mow tylko ze sie nie da.
 

kamil91

New member
A czy takie coś jest bezpłatne i czy mnie to zobowiązuje dokupna jednego z tych urządzeń ? W fabryce dżwięku ceny mają spore ja bym tam pojechał tak żeby wziąść posłuchać obu i im zwrócićCZy taka opcja istnieje ?
 

byku80

New member
Słuchałem muzy na obu i 980 ma o klasę lepszą stereofonię. Różnica jest ogromna. Na mój słuch 3490 do podłogówek się nie nadaje. Z monitorkami o dobrej stereofonii i przestrzenności daje radę.
 

gunis7

New member
Cambridge Audio 640R + Acoustic Energy Aelite 2/3

Co sądzicie o takim połączeniu: Cambridge Audio 640R + Acoustic Energy Aelite 2 lub 3
 

mkk1

New member
Generalnie chodzi o to , że CA bardziej skupia sie na średnich i wysokich tonach . Powoduje to na pierwszy słuch wrażenie detaliczności i szczegółowości , ale potrafi jednak zmeczyć po jakimś czasie . Zauważ przy tym , że dużo jest tematów na różnych forach typu : mam CA xxx i np KEF xxx, pomóżcie dobrać kabelki bo mam za mało basu/za ostro gra . Jeżeli komuś odpowiada taki styl grania , to ok, jeśli nie to niech sobie takie zestawienia odpuści na dzień dobry. Ja sobie odpuściłem, kolumny mam raczej neutralne , więc CA odpadło na dzień dobry.
M
 

Krys202

New member
Słuchałem muzy na obu i 980 ma o klasę lepszą stereofonię. Różnica jest ogromna. Na mój słuch 3490 do podłogówek się nie nadaje. Z monitorkami o dobrej stereofonii i przestrzenności daje radę.

To i ja się wtrącę :) Tutaj akurat mam spore doświadczenie. Że niby 3490 sie nie nadaje do podłogówek - chyba słuchałeś tego z dekodera tv ;] To co się w takim razie nadaje w tym przedziale cenowym ?? Słuchałem 3390 3490 i 980 różnic dużych nie ma. 980 może gra troszkę lepiej ale 3490 ma duży zapas mocy i napędzi spokojnie duże podłogówki (jakie??) tu już tylko odsłuch :) a dodatkowo ma dużo innych zalet takie jak wyjścia na suby czy wejścia cyfrowe i tuner za który normalnie musisz trochę zapłacić. U mnie gra z Mission M35i i hula bardzo fajnie.
 

byku80

New member
To i ja się wtrącę :) Tutaj akurat mam spore doświadczenie. Że niby 3490 sie nie nadaje do podłogówek - chyba słuchałeś tego z dekodera tv ;] To co się w takim razie nadaje w tym przedziale cenowym ?? Słuchałem 3390 3490 i 980 różnic dużych nie ma. 980 może gra troszkę lepiej ale 3490 ma duży zapas mocy i napędzi spokojnie duże podłogówki...

Słuchałem HK3490 i HK980 ze źródłem CD też HK i kolumnami MA RS6. Odbyło się to w salonie o raczej słabej sali odsłuchowej (trochu jamnikowata jak pokój w bloku z PRL). W takich warunkach HK 980 kreował ładną stereofonię a HK 3490 bardzo kiepską ze źródłami wyraźnie rozmytymi, zlewającymi się, zupełnie nieefektowną. Płyta była rockowa bdb nagrana. Być może na miszynkach nie czuć tak różnicy ale z MA spektakl bardzo wiele tracił. Głośniczki typu monitorki w odróżnieniu od podłogówek mają o wiele większą łatwość w kreowaniu sceny w niewielkich pomieszczeniach. Z tego wynika mój wniosek o poleceniu sprawdzenia połączenia monitorków z 3490.

To co się w takim razie nadaje w tym przedziale cenowym ??

Szukając cena/jakość ja osobiście poszedłem w kierunku NADa. Każdy ma co lubi.
 

Krys202

New member
Słuchałem HK3490 i HK980 ze źródłem CD też HK i kolumnami MA RS6. Odbyło się to w salonie o raczej słabej sali odsłuchowej (trochu jamnikowata jak pokój w bloku z PRL). W takich warunkach HK 980 kreował ładną stereofonię a HK 3490 bardzo kiepską ze źródłami wyraźnie rozmytymi, zlewającymi się, zupełnie nieefektowną. Płyta była rockowa bdb nagrana. Być może na miszynkach nie czuć tak różnicy ale z MA spektakl bardzo wiele tracił. Głośniczki typu monitorki w odróżnieniu od podłogówek mają o wiele większą łatwość w kreowaniu sceny w niewielkich pomieszczeniach. Z tego wynika mój wniosek o poleceniu sprawdzenia połączenia monitorków z 3490.

To co się w takim razie nadaje w tym przedziale cenowym ??

Szukając cena/jakość ja osobiście poszedłem w kierunku NADa. Każdy ma co lubi.

Może to faktycznie kwestia głośników ja słuchałem 3490 i 3390 z b&w 684 i na co jak na co ale na stereofonie , scenę i detale nie można było narzekać. Słuchałem też MA rx2 bodajże, ponieważ użytkownik byku80 doradził mi taką propozycję i nie było kiepsko ale wg mnie nie pobiło to zestawienia z b&w. Mission to nie ta półka ale za tą cenę jak dla mnie bardzo fajna oferta.

I na pewno stwierdzenie że hk3490 "nie nadaje się do podłogówek" jest mało zgodne z prawdą, nie neguje Twoich wrażeń ale na kolumnach które ja porównywałem nie było znacznej czy zauważalnej różnicy. A 3490 dużo lepiej zagrał z podłogówkami b&w niż z monitorkami Monitora Audio.

I nie jest tak że ma to zachwalam - poprostu długo i dużo różnego sprzętu odsłuchałem dlatego polecam to na co się zdecydowałem. Tyle że każdy ma swoje gusta a o nich się przecież nie dyskutuje :) To tyle ode mnie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry