Dobre stereo - prośba o pomoc w doborze sprzętu

iga

New member
Witam,

Chciałabym w końcu skompletować dobry sprzęt grający, a że jestem kompletnym laikiem w tych sprawach, bardzo proszę o pomoc. Przeglądam od kilku dni forum ale mam wrażenie, że im więcej czytam, tym mniej wiem. Jednym słowem totalny mętlik w głowie :???:

Moje preferencje to 90% muzyka ( różna, dla przykładu Pink Floyd, Gary Moore, Sting, Bjork, Voo Voo, U2, także dużo radia ) i 10% kino.

Pomieszczenie to salon 34m, połączony z jadalnią 11m, a ta z kuchnią 9m. Dosyć trudno to opisać ale w dużym uproszczeniu przypomina to nieco literę L. Dodatkowo jest wąskie niewielkie przejście z kuchni do salonu i jeszcze z drugiej strony połączenie salonu z niewielkim korytarzem ze schodami na górę. Wszystko otwarte. Wysokość 2,90m.
Budżet ok 20tys.

Wydaje mi się, że tak jak gdzieś przeczytałam na forum ( kogos tu zacytuję ale przepraszam, że nie pamiętam kogo :oops: ) "optymalnym rozwiązaniem jest wzmacniacz + fronty do stereo oraz ampli + surroundy do kina połączone ze sobą przez pre out i main in, itd ". Tylko niestety to co dla znawców tego forum jest oczywiste, dla mnie jest czarną magią, szczególnie dotyczy to tej drugiej części zdania, dotyczącej kina.

Proszę o jakieś propozycje, może HK 990? Kolumny Klipsch, Focal Chorus, Kef, a może jeszcze inne?

Z góry dziękuję za pomoc :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale masz miejsce na duże kolumny z Przodu i z tyłu na wiszące , stojące?
Jaki kolor kolumn ?
Czy masz wyprowadzone przewody w ścianach czy mają iść po podłodze?
Czy możesz przesłać zdjęcia ? Mogą być nawet na komórkę - będzie dużo lepiej 600059615 tel.
 

iga

New member
Niestety nie ma przewodów w ścianach, muszą iść po podłodze.

Miejsce na duże przednie kolumny, tak mi się przynajmniej wydaje, jest. Na zdjęciu będzie to na tej ścianie, gdzie jest zaznaczone TV. Długość tego miejsca od ściany ( po lewej stronie ) do kominka (zaznaczony po prawej ) to 315 cm. Pozostanie tam tylko niska szafka o szerokości 150 cm i telewizor - ten prawdopodobnie pójdzie na ścianę.
Na zdjęciu jest zaznaczona ściana między kuchnią i jadalnią, w rzeczywistości jej nie ma ( jedynie mały niski fragment ściany ), całość jest otwarta.


Na tylne miejsca za bardzo nie widzę, ale o ile dobrze rozumiem do stereo wystarczą 2 kolumny. A może 2+1?

Kolor kolumn raczej czarny, rozważałabym też ciemny brąz ( teak ) tylko bez zadnych akcentów wiśniowych. Ewentualnie w naturalnym kolorze dębu. :)
 

Attachments

  • DSCF5337.jpg
    DSCF5337.jpg
    913,6 KB · Wyś: 97
Ostatnia edycja:

max720

Banned
Witaj . Po mojemu przy 10% kina nie ma co inwestować w KD . Za tą różnicę zbudujesz porządne stereo. A w ogóle to w jakiej kwocie chcesz sie zmieścić?

Następnym moim zdaniem jest otwara przestrzeń . No chyba , że jesteś kawalerem i nie ma dzieci. Bo będziesz tylko słyszał "ścisz to kochanie".
Może sie mylę , ale będzie dudnić .
Może wystarczyłby mały przytulny kącik z bardzo dobrą mini wieżą , a do TV
np Harman Kardon SB 15 ,16 lub 30.
Przyjemniej posłuchać przy relaksie (winko , piwko i netbook) jak ma ryczeć przy codziennych obowiązkach domowych.

Ja właśnie zrezygnowałem z KD na rzecz Wzmacniacza lampowego i CD.
Lekkie światełko z kinkietów + czar świecących lamp wzmacniacza + dobra płyta i nastrój do relaxu gotowy.
Pozdrawiam , Maciej
 

Przemek_PC

New member
Wzmacniacza lampowego i CD.
Lekkie światełko z kinkietów + czar świecących lamp wzmacniacza + dobra płyta i nastrój do relaxu gotowy

Popieram :) Dodam jeszcze, że dobre stereo ma to do siebie, że cicho ustawione również gra bardzo dobrze dzięki czemu można słuchać w nocy nie budząc domowników. Słabe stereo trzeba odkręcić żeby np. usłyszeć bas.
 

Bzik

New member
Bez urazy max720, ale autorem wątku jest kobieta "iga" więc kawalerem nie jest i raczej nie zostanie. Jakbyś przeczytał post zanim na niego odpisałeś to byś wiedział o tym, jak również o budżecie, który wynosi 20 tys... a Ty proponujesz mini wieże :p
Ja jestem za Monitor Audio GX300 i wspomnianym HK 990, kawał dobrego wzmacniacza, który sam chodzi mi po głowie.
 

max720

Banned
Nie ma urazy. Do takich monster parts proponowałbym zamkniete pomieszczenie , zaadaptowane akustycznie. Z tąd pomysł z przyzwoitą mini wieżą w przytulnym konciku. Chyba , że chodzi o system do dyskoteki.
 

iga

New member
Ja jestem za Monitor Audio GX300 i wspomnianym HK 990, kawał dobrego wzmacniacza, który sam chodzi mi po głowie.


Dziękuję :) No właśnie z tego co wyczytałam, ten wzmacniacz byłby chyba ok. Czy masz może te kolumny których piszesz? Właśnie je oglądam, całkiem ładne :rolleyes:. No cóż jakby nie było jestem kobietą, a nie kawalerem i pod tym kątem też na to patrzę. Ale mimo wszystko najważniejsze by dobrze grało, wygląd rzecz drugorzędna.


I nie chodzi mi absolutnie o kącik do słuchania, muzyka ( także radio ) towarzyszy mi od rana do nocy, także wtedy, gdy pichcę obiadek dla rodzinki.
Mam nadzieję, że efektu dudnienia, o którym tu piszecie uda się jakoś uniknąć :-?


Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś propozycje, to chętnie wezmę pod uwagę.
 

Trakkah

New member
Harman 990 to porządny wzmacniacz który nie będzie miał problemu z napędzeniem większości kolumn.
Słyszałem jak z nim grają między innymi Dynaudio Focus 260, Xaviany czy Tannoy gdy szukałem kolumn dla siebie.
Oprócz wymienionych przez inne osoby Dynaudio Focus 260, Monitor Audio GX czy Kef xQ proponowałbym posłuchać właśnie Tannoy Definition. Ja mam podpięte pod niego (ze względu na finanse) niższą serię Tannoy Revolution. Bardzo przyjemne kolumny a wyższy model zagra zapewne jeszcze lepiej :)
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Obejrzałem schemat mieszkania i byłbym podobnie jak inni za zestawem stereo podbudowanym w razie potrzeb subem do tych 10% kina.
Do takich warunków i potrzeb byłbym za zestawem :
Marantza Kena Ishiwaty + Monitor Audio Gold
Naima Night + JBL LS80
CA + Infinity Classia (te bardzo się podobają Paniom)
No i do tego jeszcze dobre kable.
W sprawie rozrysowania i extra cen pisz do steeze na PW.
 

iga

New member
Dziękuje za wszystkie propozycje.

Jak na razie postanowione, że będzie zestaw stereo + sub do kina.


Gorzej z wyborem konkretnego modelu. Rozszyfrowałam te skróty, które podał kiki. Rozumiem, że to są 3 różne opcje do wyboru ;)
Infinity zupełnie nie w moim typie, więc odpadają ze względu na wygląd.
Jbl też nie do końca jestem przekonana.

Najbardziej odpowiadałby mi pierwszy zestaw, czyli Marantz ( czy to chodzi o model PM-KI pearl Lite? ) + Monitor Audio Gold. Tu mam pytanie - które Gold? GX 300 czy GX 200?


I czy ten Marantz będzie jednak lepszy od HK 990? Bo tutaj też nie jestem zdecydowana.
 

Bzik

New member
Niestety nie posiadam GX300 :(, tylko jedynie RX6, a może i nawet aż...
Lecz słyszałem poprzednią serię GS60 i grały niesamowicie :)
Słyszałem za to jak gra HK990 i naprawdę polecam.
 

iga

New member
Dzięki

Nie powiem, żeby wybór był łatwy :wink: Chyba jednak HK990 i ... tutaj się bardziej zastanawiam - GX300 ( chciałabym je jeszcze zobaczyć na żywo ).

A czy wiecie jak wypadają kolumny Focal Chorus 826, czy Klipsch rf82 i Kefy w porównaniu do tych GX? A może powinnam juz zostać przy tych GX i nie wymyślać :niewiem:
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Te Monitory grają genialnie.Popytaj jeszcze Blackninja na PW o ceny i będzie dwa w jednym- czyli extra i extra.
 

maniekn274

New member
Bez reklam
Dzięki

Nie powiem, żeby wybór był łatwy :wink: Chyba jednak HK990 i ... tutaj się bardziej zastanawiam - GX300 ( chciałabym je jeszcze zobaczyć na żywo ).

A czy wiecie jak wypadają kolumny Focal Chorus 826, czy Klipsch rf82 i Kefy w porównaniu do tych GX? A może powinnam juz zostać przy tych GX i nie wymyślać :niewiem:
siemka Iga,powiem ci tak na temat klipsch rf 82,potężny bas ,miękki,tzw mięsisty-kolumny miały 3 miesiące jak ich słuchałem,podobny bas do moich,chociaż w pomieszczeniu u niego jest jakieś 35m2,grały dudniąco,odsuneliśmy je od ściany na około 70 cm i było dużo lepiej,pod hk 980 i hd 980,płyta była Madonny,a potem Seweryna Krajewskiego,no to powiem krótko,rewelka,no GX300 -nie miałem okazji słuchać,a po wyglądzie nie będę oceniał,jak już wybierzesz zestaw,i będą to gx to wpraszam się na posłuchanie he he:)
 

iga

New member
maniekn274 dzięki, chyba jednak zostanę przy GX :)



Te Monitory grają genialnie.Popytaj jeszcze Blackninja na PW o ceny i będzie dwa w jednym- czyli extra i extra.


Dzięki ;-) tak zrobię.



Czyli HK990 + GX300
Tylko co jeszcze do tego?
Odtwarzacz CD - czy HD990 będzie odpowiedni? Tuner?
I jaki sub do kina?
Jeśli jeszcze coś jest potrzebne do całego zestawu to proszę napiszcie :rolleyes:
 

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Odtwarzacz to HD990 podłączony po HRS lub xlr. Tuner TU980.
SUB do kompletu GXW ale pamiętaj to świetny zestaw stereo, da się na tym posłuchać ścieżki dźwiękowej z filmu ale to nie kino.
 
Do góry