Dobre stereo - prośba o pomoc w doborze sprzętu

iga

New member
Wiem, wiem, na kinie mi tak bardzo nie zależy. Nawet nie jestem pewna czy ten sub jest potrzebny.



Mogę sie odezwać na pw w sprawie cen? Nie wiem czy nie przekroczyłam zbytnio budżetu i jeszcze się okaże, że mąż mnie z domu wyrzuci razem z tym sprzętem :roll:



I jeszcze sie zastanawiam nad jednym - HD990 to odtwarzacz CD, a co z płytami DVD?
 

Trakkah

New member
Odtwarzacz HD990 do płyt cd a do dvd czy blu-ray odtwarzacz BDT20. I będzie piękny komplet :) Ewentualnie tylko BDT20 ale cd zagra lepiej muzykę...

Hmm jesteś pewna że kolumny chcesz wybrać bez odsłuchu, tylko po opiniach z forum? :) Ludzie kupują sprzęt za 3 - 4 tys i udają się na odsłuchy aby porównać co jak gra i kupić to co im najbardziej "wpadnie w ucho" a Ty chcesz wydać kilka razy więcej i nawet się nie pofatygujesz aby posłuchać i dopiero wtedy wybrać sprzęt? Odważnie ;)
 
Ostatnia edycja:

blackninja

ninja
Pomagam
VIP
Pisz śmiało na priv. Mąż Cię wyrzuci? No co Ty, powinien Cię całować po nogach z duże kolumny i a nie malutkie bzyczki.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Iga
Mam HK990. Podpiąłem do niego stare Infinity RSIIIb. Kupione za śmieszne pieniądze. I już nie kupię innych niż stare Infinity kolumn. Za pieniądze które chcesz wydać możesz nabyć nawet Infinity Sigma. I jeszcze Ci parę złotych zostanie. Żeby kupić kolumny lepsze, obecnie produkowane musiałabyś się przygotować na wydatek około 50kzł. Ja właśnie jestem na zakupie następnych Infinity. A te moje RSIIIb chyba pójdą do kina domowego. Tego dźwięku nie da się porównać z większością obecnych konstrukcji. Chyba że zaczynamy wybierać wśród kolumn za dziesiątki tysięcy złotych. Jeśli znajdziesz w swojej okolicy kogoś z tymi trumnami to warto je posłuchać.
Do HK990 nie polecam niestety CD Harmana. Miałem i sprzedałem. Kupiłem CD Onkyo Integra 7911 za 900zł i różnica jest kolosalna. Szukaj lepszego źródła to HK bardzo Ci się za to ,,oddźwięczy''.
 

max720

Banned
Wczoraj słuchałem tych MA , szczerze mówiąc szału nie znalazłem za te pieniądze .
Sam posiadam Aries Reference i te MA zostały zjedzone na śniadanie.
Koleżance proponowałbym zaoszczędzić kika groszy na akustykę , bo tego się nie oszuka.
Ładny fornir nie porawi brzmienia .
No chyba , że to ma wyglądać to polecam Dragon 12 , super wygląd i dobrze łomocze , lub Klipsch RF82 II.
Po prostu nie widzę MA w mocniejszym graniu , może się mylę .

Miłej niedzieli.
 

Bzik

New member
max720 z jaką elektroniką słuchałeś tych GX300 i w jakim pomieszczeniu? Jestem ciekaw bo nie słyszałem ich jeszcze, a chodzą mi po głowie. Trzeba będzie się wybrać na odsłuch.
 

iga

New member
Odtwarzacz HD990 do płyt cd a do dvd czy blu-ray odtwarzacz BDT20. I będzie piękny komplet :) Ewentualnie tylko BDT20 ale cd zagra lepiej muzykę...

Hmm jesteś pewna że kolumny chcesz wybrać bez odsłuchu, tylko po opiniach z forum?


Zaryzykuję :wink: .....chociaz odsłuchu nie wykluczam :)
 

iga

New member
Iga
Mam HK990. Podpiąłem do niego stare Infinity RSIIIb. Kupione za śmieszne pieniądze. I już nie kupię innych niż stare Infinity kolumn. Za pieniądze które chcesz wydać możesz nabyć nawet Infinity Sigma. I jeszcze Ci parę złotych zostanie. Żeby kupić kolumny lepsze, obecnie produkowane musiałabyś się przygotować na wydatek około 50kzł. Ja właśnie jestem na zakupie następnych Infinity. A te moje RSIIIb chyba pójdą do kina domowego. Tego dźwięku nie da się porównać z większością obecnych konstrukcji. Chyba że zaczynamy wybierać wśród kolumn za dziesiątki tysięcy złotych. Jeśli znajdziesz w swojej okolicy kogoś z tymi trumnami to warto je posłuchać.
Do HK990 nie polecam niestety CD Harmana. Miałem i sprzedałem. Kupiłem CD Onkyo Integra 7911 za 900zł i różnica jest kolosalna. Szukaj lepszego źródła to HK bardzo Ci się za to ,,oddźwięczy''.


Pewnie masz rację z tymi kolumnami, poczytałam troche o nich, świetne opinie, ale jednak nie odważę się kupić używanych.
Dzieki za opinię o CD ;)
 

iga

New member
Jeszcze nie zdecydowałam :wink:
Słuchałam m.in. GX300 i Dynaudio 260. I właśnie te drugie zdecydowanie bardziej mi się podobały. Chcę jeszcze posłuchać Paradigm ( czekam, chwilowo nie mają ) i wtedy ostatecznie zdecyduję.
 

endrju68

New member
Zestaw stereo

Witam! Podłącze się do tematu. Planuje zakup w miare niedrogiego zestawu stereo. Upatrzyłem sobie 2 wzmacniacze tj:

Denon PMA 510
Denon PMA 710

do tego miały by być kolumny :

Tannoy Mercury V4 lub
Kef C7

Niewiem na jaki zestaw się zdecydować. Mój pokój to 16 metrów.

Tannoye odsłuchiwałem dzwięk mi się podobał, ale nie miałem możliwości odsłuchu Kefów.

Które kolumny lepiej zagrają z powyższym Denonem ?, a może między tymi dwoma kolumnami nie będzie dużej różnicy?

Proszę o pomoc
 

endrju68

New member
Czy do KEF-a potrzebny jest Denon PMA 710 czy do mojego pokoju wystarczy Denon PMA 510 i czy ewentualnie będzie duża róznica w dzwięku?
 
Do góry