Dobre stereo do 12m2

piotr10

New member
Bez reklam
no właśnie.
Na razie będę próbował metodą prób i mam nadzieję że nie błędów:)
Jakbym mógł prosic Ciebie o cenki 990 i RT na priv:)
 

pkomp

New member
eq nie poprawi ci akustyki(choć w zakresie basu można co nieco zlikwidować - wyższe tony już problem) - ustawienie swoje prędzej zrobi - poprostu nie będziesz słuchał w miejscach gdzie jest tragedia :)

potem ewentualnie zajmij się adaptacją akustyczną ale do tego należy wykonać pomiary pomieszczenia by miało to sens
zawsze twierdziłem że akustyka połową sukcesu a najważniejsze są ściany ale akurat na nie wpływu to nie mamy zbyt wielkiego(chyba że się budujesz:) )
A tak co by się przyjemniej kombinowało - książka Alton Everest - Podstawy Elektroakustyki
 

piotr10

New member
Bez reklam
dzięki:)
sprobuje tej knigi poszukac

Jeśli chodzi o samą akustykę wysokich tonów obecnie nie mam zastrzeżeń.
Najbardziej mnie denerwuje brak soczystości dźwięku w basie ( ale to zależy gdzie słucham )
No i właśnie mam nadzieję, że ten 990 wyregulowałby to.

Te niedostatki w basie są podyktowane nieregularnością ścian, rozstawieniem mebli, stolika itd.
Postaram sie to rozrysować i przedstawić.
 

piotr10

New member
Bez reklam
Rysunek pokoju

Zmiany jakie chcę wprowadzić to: ewentualne panele akustyczne ( np. obraz na płótnie i pod płótnem panel akustyczny z pianki ) - wydruki na płótnie sam robie:)
Pułapki basowe ( prymitywnie, ale duże donice z ziemią i kwiatami:) )

Na razie donice stoją po lewej stronie pokoju w tej wnęce:)

Coś czuję, że najbardziej w przekazie niskich tonów przeszkadza stolik ( płaska powierzchnia) i brak zamkniętej przestrzeni od strony prawej kolumny .
 

Attachments

  • IMG_0058----_zmiana wymiarów.jpg
    IMG_0058----_zmiana wymiarów.jpg
    71,3 KB · Wyś: 243
Ostatnia edycja:

piotr10

New member
Bez reklam
jak dalej się przeniosę, to nie będę tak dobrze słyszał stereofonii.
Bliżej raczej nie mogę, bo podjechałbym narożnikiem do prawej kolumny ( teraz jest z metr ) i nie miałbym wejscia do pokoju:)

Ale spróbuje coś pokombinować.

Jak myslisz ten automatyczny eq z 990 załatwi sprawę?
 

pkomp

New member
hehehe racja blackninja - na twoim miejscu wywaliłbym tą ściankę bo ona psuje stereofonię i obrócił wszystko o 180 stopni...minusem jest też ta wnęka bo ona też ma wpływ dlatego obróć stanowisko

eq niewiele ci da
 

piotr10

New member
Bez reklam
hehehe racja blackninja - na twoim miejscu wywaliłbym tą ściankę bo ona psuje stereofonię i obrócił wszystko o 180 stopni...minusem jest też ta wnęka bo ona też ma wpływ dlatego obróć stanowisko

eq niewiele ci da

To kicha, bo ścianka musi być - jest tam wzmocnienie zamiast ściany nośnej.

Bez wyburzenia tej ścianki coś się da zrobić?
Pomoże obrócenie sprzętu o 180 stopni?
 
Ostatnia edycja:
Do góry